صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 23

موضوع: تجهیزات قانونی wisp تا شعاع 5/7 کیلومتر(360)

نام حقيقي: amir

عضو عادی
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    21

تجهیزات قانونی wisp تا شعاع 5/7 کیلومتر(360)

سلام دوستان خسته نباشین
    من می خوام wisp[ راه اندازی کنم دکل 36 متر روی یک ساختمان 5 طبقه می باشد
    حالا تجهیزاتی می خوام که قانونی باشن و 5/7 کیلومتر رو ساپورت کنه در مرحله اول1 تومن می خوام هزینه کنم در مرحله بعد هر چقدر لازم بود بخاطر این میگم1 تومن چون تازه می خوام شروع کنم و واسه شروع کارم تا 2/3 ماه بعد شروع به ارتقاع کنم ممنون میشم تجهیزات پیشنهادیتون رو بگید برای 360 درجه از 1 تومنم زد بالا تر مشکلی نداره و می خوام رو فرکانس 5 شروع به کار کنم(انقدر تاپیک نسفه خوندم که به نتیجه نرسیده بود خسته شدم)

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    بهتره از میکروتیک استفاده کنید ، برای اطلاعات بیشتر درباره میکروتیک ، می تونید در انجمن سرچ کنید درباره ادوات میکروتیک مطالب زیادی هست.

sinaxex و malach سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    21
    دوست عزیز کار کردم با میکروتیک می خوام تجهیزات پیشنهادی شما اساتید و از تجارب شما دوستان استفاده کنم در این زمینه ممنون میشم کمک کنید گشتم ولی انقد نظرات زیاد هست گیج شدم

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط malach نمایش پست ها
    دوست عزیز کار کردم با میکروتیک می خوام تجهیزات پیشنهادی شما اساتید و از تجارب شما دوستان استفاده کنم در این زمینه ممنون میشم کمک کنید گشتم ولی انقد نظرات زیاد هست گیج شدم
    با 1 تومن که هیچ کاره خاص نمیشه کرد البته اگه میخوای فعلا راه بندازی 3-4 تا فلت 24 دیبی با بیم زیاد درحدود 90-120 درجه بگیر زیرش 2 تا روتر بورد 433 ببند با 4 تا کارت یا 3 تا کارت ، یوزرم با نانو ام 5 بچسبون اما پوشش خوبی در 5-6 کیلومتر نداری
    وقتی یوزرات زیاد شن خودت میفهمی که چه جوری رادیو ها رو رو دکل مهندسی کنی

3hsan و malach سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    با 1 تومن که هیچ کاره خاص نمیشه کرد البته اگه میخوای فعلا راه بندازی 3-4 تا فلت 24 دیبی با بیم زیاد درحدود 90-120 درجه بگیر زیرش 2 تا روتر بورد 433 ببند با 4 تا کارت یا 3 تا کارت ، یوزرم با نانو ام 5 بچسبون اما پوشش خوبی در 5-6 کیلومتر نداری
    وقتی یوزرات زیاد شن خودت میفهمی که چه جوری رادیو ها رو رو دکل مهندسی کنی
    خب اینجوری این دوستمونم بلای منی که تو برد بالا گیر کردم به سرش میاد.بنظر من همین اول کار یه هزینه درست و حسابی انجام بشه در زمان حال و آینده هر دو نتیجه خوبی گرفته میشه و در آینده هم نیاز به تغییر سولوشن و سخت افزار نیست.بنظر من همین اول کار هزینه بشه برای شعاع بیشتر بهتره تا اینکه بعدا شبکه رو بخواد تکون لکون بدید درسته

malach سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    21
    خوب دوستان فرض کنیم هزینه مهم نیست شما چه پیشنهادی برای 100-200 تا یوزر تا 5 کیلومتر می کنید ممنون از پاسخ و راهنمایی که کردین

سمت سرویس دهنده 4 عدد آنتن پارابولیک 30 دی بی آی به اضافه 2 عدد باکس کامل RB433 AH به اضافه 4عدد کارت وایرلس XR5 ودر سمت یوزر هم به شرط داشتن دید مستقیم تا 5کیلومتر Nano m5 استفاده کنم جوابگوی نیاز های من هست

ویرایش توسط malach : 2012-04-13 در ساعت 01:36 PM

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    خوب دوستان فرض کنیم هزینه مهم نیست شما چه پیشنهادی برای 100-200 تا یوزر تا 5 کیلومتر می کنید ممنون از پاسخ و راهنمایی که کردین

سمت سرویس دهنده 4 عدد آنتن پارابولیک 30 دی بی آی به اضافه 2 عدد باکس کامل RB433 AH به اضافه 4عدد کارت وایرلس XR5 ودر سمت یوزر هم به شرط داشتن دید مستقیم تا 5کیلومتر Nano m5 استفاده کنم جوابگوی نیاز های من هست
    خب با 4 تا پارابولیک میشه مسافت رو خوب زد اما میشه 360 رو پوشش کامل داد؟

عضو عادی
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    21
    دوست عزیز من اطلاعات کافی ندارم از شما اساتید پرسیدم مناسب هست ؟این پیشنهاد یکی از دوستان بود که نمی دونم 360 پوشش می ده یا نه؟دوستان اگه اطلاع دارند هم قیمت حدودیشو لطف کنن هم مناسب برای کار من هست یا نه؟

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky_star2 نمایش پست ها
    خب با 4 تا پارابولیک میشه مسافت رو خوب زد اما میشه 360 رو پوشش کامل داد؟
    با 4 تا پاربولیک تهش بتونی 60-70 درجه رو پوشش بدی

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    دوست عزیز من اطلاعات کافی ندارم از شما اساتید پرسیدم مناسب هست ؟این پیشنهاد یکی از دوستان بود که نمی دونم 360 پوشش می ده یا نه؟دوستان اگه اطلاع دارند هم قیمت حدودیشو لطف کنن هم مناسب برای کار من هست یا نه؟
    منم زیاد حرفه ای نیستم و از تجربه دوستان کمک میگیرم.آقای مازیار و آقای زحمتکش و... خوب میتونن کمکتون کنن
    اینجوری که معلومه استفاده از فلت بهترین گزینه س.البته من با سکتور های 120 ubnt براحتی تا 6 /7 کیلومتر رو سیگنال میگیرم ولی دیگه با افزایش مسافت کاهش سیگنال داریم.

عضو عادی
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    21
    پس شما پیشنهاد می دهید از فلت استفاده کنم؟سکتور مشکلی با مجوز نداره؟ایا فلت پاسخ گوی نیاز من تا 100 تا یوزر هست

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    قبل از هر چیز خدمتتون عارضم که شما در اصل از فلت استفاده نمیکنید چون فلت دارای بیم کمی هست این تجهیزات همان سکتورند ولی از پوششی به طرح فلت برخوردارن در نتیجه شما فکر میکنید که اینها فلت هستند ، من از فلت هایی که استفاده میکنم از 6 درجه تا 12 درجه میزنند

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    پس شما پیشنهاد می دهید از فلت استفاده کنم؟سکتور مشکلی با مجوز نداره؟ایا فلت پاسخ گوی نیاز من تا 100 تا یوزر هست
    من سکتور نصب کردم تا الان مشکلی نداشتم و احتمالا آنتنهای سکتور دیگه ای هم نصب کنم.ببینید اون بستگی به فضای شهرتون داره که سازمان تا چه حد اونجا گیر میدن یا نظارت میکنن.اگه میدونی سازمان زیاد سرکشی عمقی نمیکنه رو دکل و تو شهرتون نصب کن.برای 100 تا یوزر هم باید رادیوی مناسب ببندی
    قبل از هر چیز خدمتتون عارضم که شما در اصل از فلت استفاده نمیکنید چون فلت دارای بیم کمی هست این تجهیزات همان سکتورند ولی از پوششی به طرح فلت برخوردارن در نتیجه شما فکر میکنید که اینها فلت هستند ، من از فلت هایی که استفاده میکنم از 6 درجه تا 12 درجه میزنند
    آقا من چنتا سوال کنم که یکیشم سواله امیر خانه::
    اون آنتن فلت 23 که من عکسش رو براتو گذاشتم و نصب کردم الان دقیقا چند درجه س؟ نصاب به اسم 60 درجه نصب کرده.ولی خیلی خوب تو شعاع 3 کیلومتر جواب میدن حتی از پشت هم میشه سیگنال گرفت تو این فاصله برای کارکرد مناسب.
    و اگه بخوایم بفهمیم که فلان رادیو میتونه نهایتا این تعداد کاربر رو رجیستر کنه باید چجوری بفهمیم؟
    میزان لود cpu و رم اینجا مهمه درسته؟از کدوم قسمت باید مدیریت بشه؟
    مثلا رادیو های 433AH و راکت m5 ubnt نهایتا تا چه تعداد مشترک رو میپذیرند؟
    بیشتر از میزان از رجیستر بشه چه اتفاقی میفته؟ هنگ؟ریست؟
    مثلا من واسه adsl و وایرلس از 450 استفاده میکنم.میگن نهایتا 150 تا رو میتونه بگیره!!
    این میزان که پر شد باید روتر جدید nas جدید زد دیگه درسته

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky_star2 نمایش پست ها
    من سکتور نصب کردم تا الان مشکلی نداشتم و احتمالا آنتنهای سکتور دیگه ای هم نصب کنم.ببینید اون بستگی به فضای شهرتون داره که سازمان تا چه حد اونجا گیر میدن یا نظارت میکنن.اگه میدونی سازمان زیاد سرکشی عمقی نمیکنه رو دکل و تو شهرتون نصب کن.برای 100 تا یوزر هم باید رادیوی مناسب ببندی

آقا من چنتا سوال کنم که یکیشم سواله امیر خانه::
    اون آنتن فلت 23 که من عکسش رو براتو گذاشتم و نصب کردم الان دقیقا چند درجه س؟ نصاب به اسم 60 درجه نصب کرده.ولی خیلی خوب تو شعاع 3 کیلومتر جواب میدن حتی از پشت هم میشه سیگنال گرفت تو این فاصله برای کارکرد مناسب.
    و اگه بخوایم بفهمیم که فلان رادیو میتونه نهایتا این تعداد کاربر رو رجیستر کنه باید چجوری بفهمیم؟
    میزان لود cpu و رم اینجا مهمه درسته؟از کدوم قسمت باید مدیریت بشه؟
    مثلا رادیو های 433AH و راکت m5 ubnt نهایتا تا چه تعداد مشترک رو میپذیرند؟
    بیشتر از میزان از رجیستر بشه چه اتفاقی میفته؟ هنگ؟ریست؟
    مثلا من واسه adsl و وایرلس از 450 استفاده میکنم.میگن نهایتا 150 تا رو میتونه بگیره!!
    این میزان که پر شد باید روتر جدید nas جدید زد دیگه درسته
    دوست من تقریباً تمام مواردی که گفتی رو نمیشه از قبل به شما گفت
    از رو عکس هم نمیشه گفت اون انتن چه بیمی داره باید از فروشنده سوال کرد و مقداری تحقیق در اینترنت
    نوع کاربر و نوع استفاده کاربر از پهنای باند خیلی مهمه یعنی اینکه شما ممکنه با 5 تا یوزر یک رادیو رو پر کنید ممکنه یه رادیو با 50 تا یوزر هم کار کنه
    بیشتر از حد توان بار کشیدن از رادیو موجب استهلاک زود هنگام رادیو ، افت توان و هنگ کردن و.... میشه
    در ضمن شما با بالا بردن db انتن مقدار بیم انتن کاهش پیدا میکنه مثلا من قبلاً یک انتن فلت گرفتم از خارج کشور با ترس و لرز اما وقتی باهاش کار کردم دیدم نه دقیقاً همون مشخصاتی بود که گفته بودن

این انتن هم فلت هست اما زاویه ای حدود 6 درجه میزنه

ویرایش توسط maaziyar : 2012-04-13 در ساعت 08:35 PM

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نوع کاربر و نوع استفاده کاربر از پهنای باند خیلی مهمه یعنی اینکه شما ممکنه با 5 تا یوزر یک رادیو رو پر کنید ممکنه یه رادیو با 50 تا یوزر هم کار کنه
    بیشتر از حد توان بار کشیدن از رادیو موجب استهلاک زود هنگام رادیو ، افت توان و هنگ کردن و.... میشه
    در ضمن شما با بالا بردن db انتن مقدار بیم انتن کاهش پیدا میکنه
    خب میزان استفاده ای که از رم و cpu روتر داره میشه باید تو وینباکس در چه قسمتی مشاهده کرد؟
    من درست نگرفتم اینجا رو.نوع کاربر منظورتون میزان پهنای باندشه؟ 1/2/4 مگ؟
    منظورتون از اینکه رادیو پر بشه اینه که میزان tx/rx که رادیو تو قسمت وایرلس لن داره به عنوان توان ظرفیت ارسال و دریافتشه پر بشه؟
    بیشتر از حد توان بار کشیدن اینه که مثلا یه رادیو یا دو تا رادیو ap یا دو تا p2p مثلا 54 مگ tx/rx پر میکنن.یعنی اینجا من میتونم تا هر تعداد کاربر رو رجیستر کنم رو رادیو اما به شرط اینکه tx/rx کمتر از 54مگ باشه و بیشتر از این حد نشه؟
    بالا بردن db آنتن دقیقا یعنی اینکه استفاده از آنتن با زاویه پوشش بالا یا زاویه کمتر و برد بالا؟وقتی db بالا بره بیم کمتره میشه و در اصطلاح برد رو کمتر میزنه؟
    ببخشید ما دبستانی سوال میکنیم دیگه درده تازه کاریه و دنیای عشق به فرکانس

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

وایرلس 5 کیلومتر

آنتن وایرلس 360 درجه

راديو ميكروتيك تا برد 5 كيلومتر

تجهیزات لازم برای راه اندازی wisp

تجهيزات وايرلس با برد بالا

آنتن وایرلس با پوشش 360 درجه

رادیو وایرلس برای 7 کیلو متر

23 db رادیوهای میکروتیک یعنی چه ؟