صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 38

موضوع: لینک 14 کیلومتری

نام حقيقي: بنیامین

خواننده شناسه تصویری Benygh
    نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    52

لینک 14 کیلومتری

سلام
    من اخیرا یه لینک 14 کیلومتری با Rocket M5 + Kenbotong 28 Dual در طرف AP و در طرف Client هم Nano Brdige 25 استفاده کردم و -76 و تروپوت حدودا 40/40 گرفتم، این لینک مدت هاست پایداره، حالا دو کیلومتر پشت همین کلاینت با اختلاف زاویه‌ 2 درجه که توی گوگل ارت با استفاده از Ruler حساب کردم موجوده، حالا آنتن هم همین Nano Bridge 25 هست، ولی امروز که اونجا بودم، نمیدونم چرا با وجود دید مستقیم، و در راستا بودن هم دیگه، سیگنال Quality و Capacity بعضی وقتا میرن روی +50 ولی برای لحظاتی بعد به حالت Quality : 35 / Capacity : ~7 میرسن ! سیگنال هم در بهترین حالت -88 یا -87، تروپوت هم در حد 5 مگابیت توتال.
    به نظر شما دلیلش چیه ؟
    یه سوال دارم، ارتفاع AP از سطح دریا 85 و Client ها در ارتفاع 40 هستند، یعنی با وجود فاصله Slope ای که خود گوگل میده 7.8- هستش.
    به نظر شما توی این فاصله باید سر آنتن های Client رو بدم بالا به همین مقدار درجه؟

این رو هم در نظر بگیرید که لینک قبلی بدون تنظیم زوایه تروپوت ذکر شده رو داره و لینک پایداریه.

راه حل هایی که تو ذهن دارم.
    - در مسیر توی 2.5 کیلومتری یه سری درخت ها هست که فکر میکنم اونها مزاحم هستند و به همین خاطر لوله رو از 6 به 12 متر میخوام افزایش بدم، (با مهار).
    - بالا دادن سر آنتن.
    - بغل، همین ساختمون یه پست مخابراتی هست که روش تجهیزات وایمکس نصبه، رو به رو نیست و 50 متر تقریبا فاصله جانبی داره نسبت به ساختمان محل نصب آنتن که نمیدونم این مشکل ساز میشه یا نه.
    - در مورد Ferensel Zone هم ممنون میشم توضیحاتی بدید.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

boy_villag سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سینا ساحلی

عضو عادی
    نوشته
    256
    سپاسگزاری شده
    236
    سپاسگزاری کرده
    165
    شما سیگنال کلاینت اتون 88- هست با این تفاصیر اگر واقعا تروپوت 5 مگابیت داده محشر هست! فکر کنم با توجه به تمامی لینک تروپوت هایی که تو رادیو های یو بی ا ن تی میزنه الکی بالا باشه یعنی تروپوت واقعی اتون زیر 1 مگابیت باشه! لینک دوم ایی که زدید بسیار ناپایدار هست پیشنهاد استفاده از تجیهزات بهتر(رادیو + انتن) همون تجهیزات لینک اولی ایتون هم که فرمودید به نظرم ناپایدار هست با وجود اینکه شما میفرمایید پایدار! اینکه با 76- 44 مگابیت تروپوت بده فکر کنم کذب محض باشه!
    پیشنهاد اگر واقعا لینک مهم هست همه تجهیرات رو با میکروتیک تعویض کنید و اگر مهم نیست هزینه و پایداری فقط لینک بهتر از انتن جدا بر روی نانو بریدج استفاده کنید (اپر لینک اول هم مثل اکسس پوینت دیش سالید بزارید که فکر کنم خیلی بهتر بشه سیگنال لینک اول اتون و همین طور پایداریش)

اما در مورد مسائلی که فرمودید : بهتره برای تایین ارتفاع انتن هاتون از برنامه Linkplanner موتورولا استفاده کنید چون ارتفاعی که شما از گوگل گرفتید ارتفاع سطح زمین در اون منطقه نسبت به سطح دریا هست که خوب به درد شما نمیخوره شما باید اختلاف ارتفاع سطح زمین در دو نقطه لینک رو بررسی کنید(تو گوگل هم میشه ارتفاع ار Ground اما چون موانع غیر طبیعی تو گوگل زیاد به روز نیست حداقل نسخه غیر پرو اش بهتر از همون برنامه موتورلا استفاده کنید)
    چون انتن اکسس پوینت اتون دیش سالید هست پس زاویه تایش انتن اکسس پوینت اتون خیلی پایین هست زیاد جای مانور ندارد باید با توجه به جی پی اس و برنامه های مثل همون لینک پلنر لینک اتون رو به مرحله اجرا برسونید
    تجهیزات وایمکس روی فرکانس 3 تا 3.5 گیگاهرتز هست نمیشه گفت بی تاثیر هست اما انچنان زیاد هم تاثیر گذار نیست
    به عنوان اخرین پیشنهاد هر چه بتونید موانع طبیعی و غیر طبیعی رو با بالا بردند انتن حالا دکل یا میله برطرف کنید و به قول خودتون فریزل زون رو درصد اش رو بالاتر ببرید لینک بهتری خواهید داشت
    در مورد فریزل زون هم استاد زحمتکش تو بخش وایرلس تاپیک زده که مفصل و کامل هست حتی یادمه تو تاپیک اشون عنوان هم شده بود تو فاصله لینک ها چه مقدار فریزل زون ایجاد میشه توسط تجهیزات رادیویی سرچ کنید قطعا پیدا میکنید

Benygh سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    52
    سلام
    ممنونم بابت پاسختون، از نرم افزاری که گفتید استفاده خواهم کرد. ولی از کجا دانلود کنم ؟ توی اینترنت لینکی پیدا نکردم.
    ولی اینکه میگید کذب محض هست، حرف درستی نیست،‌ من روز شنبه براتون اسکرین شات از Speed تست میذارم. در مورد -76 مطمئن نیستم. شاید اشتباه میکنم. ولی در مورد تروپوت چرا، چون که شخصا تست کردم.

در مورد تعویض تجهیزات، متاسفانه نمیتونم.
    یعنی واقعا دو کیلومتر اینقدر تاثیر داره توی کارایی لینک با توجه به دیش و رادیوی قدرتمندی که اونطرف هست ؟
    راستا هم گفتم، نهایتش 2 درجه اختلاف داره.

نام حقيقي: سینا ساحلی

عضو عادی
    نوشته
    256
    سپاسگزاری شده
    236
    سپاسگزاری کرده
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط Benygh نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم بابت پاسختون، از نرم افزاری که گفتید استفاده خواهم کرد. ولی از کجا دانلود کنم ؟ توی اینترنت لینکی پیدا نکردم.
    ولی اینکه میگید کذب محض هست، حرف درستی نیست،‌ من روز شنبه براتون اسکرین شات از Speed تست میذارم. در مورد -76 مطمئن نیستم. شاید اشتباه میکنم. ولی در مورد تروپوت چرا، چون که شخصا تست کردم.

در مورد تعویض تجهیزات، متاسفانه نمیتونم.
    یعنی واقعا دو کیلومتر اینقدر تاثیر داره توی کارایی لینک با توجه به دیش و رادیوی قدرتمندی که اونطرف هست ؟
    راستا هم گفتم، نهایتش 2 درجه اختلاف داره.
    1-به نظر بنده حقیر لینک اولی شما با اون سیگنال امکان نداره 44 مگابیت پهنای باند بده!!! نظرم ام رو گفتم شما یک تست بگیر کاملا دست ات میاد
    2-لینک پلنر = سایت وایرلس موتورولا + تو گوگل هم بزنید میاد برنامه معروفی هست
    3-با توجه به اینکه من لینک اول شما رو هم (به نظرم) پایدار نمیدونم بله 2 کیلومتر موثر هست هر دو کلاینت رو اگر انتن دیش سالید یا پارابولیک بزارید خیلی بازده بهتری خواهید داشت شک نکنید که گذاشتن انتن بر روی کلاینت هاتون لینک اتون رو زمین تا اسمون فرق خواهد کرد
    4-بر قرض شما رادیو و انتن اکسس پوینت قدرتمند اما باتوجه به سیگنال و همین طور مواردی که فرمودید ضعف انتن رو در کلاینت شما حس خواهید کرد
    5-کلاینت دوم 2 درجه اختلاف داره اما قطعا با این تفاصیر ایی که فرمودید اختلاف ارتفاع دارد یا مانعی طبیعی یا غیر طبیعی هست که باید با بالا بردن انتن ها مشکل رو حل کنید تیون مناسب انتن ها گام مهمی در لینک کردن میباشد

مختصات نقاط اتون رو بفرمایید دوستان بنده یا اساتید خبره انجمن اینجوری بهتر میتونند با مختصات بهتون کمک کنند

ویرایش توسط sinaxex : 2012-04-06 در ساعت 12:37 AM

نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    52
    توی تصویر زیر آنتن محل AP رو از سطح زمین 11 متر و کلاینت رو 12 متر در نظر گرفتم و عکس زیر در اومد.

http://benygh.com/data/4-6-2012%201-55-13%20AM.gif

این هم برای وقتی که 6 متر به انتن کلاینت اضافه کردم.

حالا چرا با وجود اختلاف ارتفاع 40 متری اینطوری شده ؟!

نام حقيقي: ﺣﺎﻣﺪ پیروز

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    توی تصویر زیر آنتن محل AP رو از سطح زمین 11 متر و کلاینت رو 12 متر در نظر گرفتم و عکس زیر در اومد.

http://benygh.com/data/4-6-2012 1-55-13 AM.gif

این هم برای وقتی که 6 متر به انتن کلاینت اضافه کردم.

http://benygh.com/data/4-6-2012 1-55-13 AM.gif

حالا چرا با وجود اختلاف ارتفاع 40 متری اینطوری شده ؟!
    از قسمت HELPیا USER GUIDE نرم افزار کمک بگیرید بسیار روان بهتون توضیح میده چی کار کنید
    شما فقط مختصات رو وارد کردین ولی اون رو هنوز کانورت نکردید. باید یه ادرس ایمیل به نرم افزار بدید(اکانت بسازید) که مختصات رو با اختلاف ارتفاع بهتون ایمیل میکنه.

نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    52
    بله، کامل توضیح داده ممنونم.
    در مورد مشکل اصلی میتونید نظر بدید ؟ یعنی واقعا اختلاف 1 کیلومتر اینقدر تاثیر داره ؟

با توجه به اینکه سیگنال عالی رو در زمان های کوتاه میگیرم ولی از دست میدم.باید چیکار کنم ؟!

متاسفانه نمیتونم پست قبلی رو ویرایش کنم.

این هم نتیجه :

انگار مشکلی نیست ولی اون خط قرمز قضیه اش چیه ؟

ویرایش توسط Benygh : 2012-04-06 در ساعت 04:17 PM

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    1 کیلومتر تغییر مسافت خیلی مشکلات و تغییرات زیادی هم میتونه در لینک به وجود بیاره ... که دوستان در این مورد میتونند راهنماییتون کنند
    ولی من میگم شما هنوز مراحل مختصاتتون رو در لینک پلنر درست انجام ندادید تا به اون شکل درست بتونید اختلاف ارتفاع و ادیت نقاط خاص و ... رو داشته باشید

نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    52
    سلام
    این تصویری که گذاشتم مگه کامل شده نیست ؟‌منظور شما دقیقا چیه ؟

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    کامل عمل نکردید. قسمت help با تصویر براتون توضیح داده اگه دقت کنید
    یه چیزی تو این مایه ها باید درست کنید

نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    52
    الان درخت ها رو بین راه رو گذاشتم ببینید تصویر رو:

حالا که نباید مشکلی داشته باشه.

توی اضافه کردن آنتن باید Antenna Gain و توان رادیو (dBm) رو با هم جمع کنم و بذارم ؟ یا فقط آنتن ؟

نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    52
    Rocket M5 مقدار 27 dBm توان داره که با آنتن 28 Dual با هم میشن 57 ...
    10 مایل هم فاصله اگه بگیریم طبق فرمول زیر در میاد -132 dB ...
    111.6 + 20 * Log10 (Distance in Miles) + 36.6

حالا قدرت سیگنال توی این فاصله 16 کیلومتری میشه :

-75

Nano Brdige هم 23 dBm توان داره که با آنتن 25 dBi ای که روشه میشه 48 ...

حساسیت مورد نیاز برای بیشترین پهنای باند هم توی Nano Bridge رو -75 در نظر میگیریم.

حالا حساب کتاب لینک رو بکنیم اینطوری در میاد ...

-75 حساسیت مورد نیاز برای Nano Bridge
    25+ دیش Nano Bridge
    -3 برای سیم
    -75 قدرت سیگنال Rocket M5 در محل Nano Brdige

75+25-3-75 = 22

یعنی نباید لینک مشکلی داشته باشه اگه ارتفاع آنتن رو درست کنم.

فکر میکنم چیزهایی که نوشتم درسته، اگه مشکلی داری بهم بگید.

× من این مشخصات آنتن رو چطوری توی LinkPlanner وارد کنم که ERIP رو بهم درست بده ؟ برای Rocket M5 مقادیر 55 dBi ولی ERIP رو 49 حساب کرده. سیم رو هم نزدم هیچی.

عکس پست قبل اشتباه شده بوده که لینک صحیحه اینه:

http://benygh.com/data/4-6-2012%2010-54-09%20PM.gif

ویرایش توسط Benygh : 2012-04-07 در ساعت 12:01 AM

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    دیش با بیم 6 درجه در فاصله 14000 متر شعاع حدودی 1000 متر رو پوشش می ده ، اما این دلیل نمی شه که بتونه پهنای باند هم عبور بده (البته با این رادیو) ، چون واگرایی امواج حول محور لایه اول بیم قرار دارد و به عنوان لوپ اصلی شناخته می شود و هر چه محدوده لینک دوم شما به لایه لوپ مرکزی نزدیکتر باشد ، احتمال دریافت سیگنال و پهنای باند بیشتر مهیاتر است.

تذکر
    شما با سیگنال کم در این نوع رادیو ها ، نمی تونید پهنای باند بالا بگیرید ، برای اینکه بتونید پهنای باند 40 مگ رو با سیگنال -79 داشته باشید نیاز دارید که حساسیت رادیو شما برابر با -115 باشد ، که چنین رادیویی قیمتی بالغ بر 15 الی 100 میلیونی دارد.

Benygh و sinaxex سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    52
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    52
    سلام
    من با بیشتر کردن ارتفاع نتونستم بیشتر از -81 بگیرم با پهنای باند 20 مگابیت برای TX / RX با اینکه دیش رو کمی به طرف این آنتن چرخوندم, ولی با این وجود پهنای باند 70 مگابیت در ارتباط با آنتن اول برقراره که به گفته ی شما گویا چون محدوده دوم هست اینطور میشه. به نظر شما راهی نیست برای حل این مشکل ؟!

به هر حال, تصمیم بر این شد که یه دیش 28 دوئال و یک رادیو Rocket m5 دیگر در محل دوم نصب کنم و ارتباط نقطه دو دیش رو با هم و ارتباط دو محل کلاینت ها رو با Nano Brdige انجام بدم که با وجود فاصله 2.5 کیلومتری, تروپوت خوبی میتونم بگیرم.

این هم تصاویر مرتبط به لینک قبلی, البته اینها با وجود چرخش اینطوری شد, کمی بهتر از این بود.

http://benygh.com/data/01.gif
    http://benygh.com/data/02.gif

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام
    من با بیشتر کردن ارتفاع نتونستم بیشتر از -81 بگیرم با پهنای باند 20 مگابیت برای TX / RX با اینکه دیش رو کمی به طرف این آنتن چرخوندم, ولی با این وجود پهنای باند 70 مگابیت در ارتباط با آنتن اول برقراره که به گفته ی شما گویا چون محدوده دوم هست اینطور میشه. به نظر شما راهی نیست برای حل این مشکل ؟!

به هر حال, تصمیم بر این شد که یه دیش 28 دوئال و یک رادیو Rocket m5 دیگر در محل دوم نصب کنم و ارتباط نقطه دو دیش رو با هم و ارتباط دو محل کلاینت ها رو با Nano Brdige انجام بدم که با وجود فاصله 2.5 کیلومتری, تروپوت خوبی میتونم بگیرم.

این هم تصاویر مرتبط به لینک قبلی, البته اینها با وجود چرخش اینطوری شد, کمی بهتر از این بود.

http://benygh.com/data/01.gif
    http://benygh.com/data/02.gif
    دوست عزیز
    دقت بفرمایید لطفا
    با رادیو های رنج 5 از محصولات UBNT نمی شه با سیگنال -81 پهنای باندی 20 مگی گرفت.
    فکر اینکه از دیش 28 استفاده کنی از دید من مناسب نیست ، بهتره ارسال کننده امواج رو به یک پارابولیک 30db متصل کنید ویا از دو لینک PTP استفاده بفرمایید.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

حامد پیروز

ﺣﺎﻣﺪ پیروز

نحوه کار با لینک پلنر موتورولامشکل لینک پلنردانلود لینک پلنراطلاعات در مورد نرم افزاز ptp link plannerمشکل اکسس پوینت در راکت ام فایونرم افزار ptp موتورولاﺣﺎﻣﺪ ﭘﯿﺮﻭﺯlinkplannerروش کار با linkplannerدانلود لينك پلنر موتورولامشکل linkplannerدانلود نرم افزار میکروتیک ptp link plannerنرم افزار جایگزین لینک پلنرنرم افزار انتن رنج5بهترین آنتن سالید دیش اموزش ptp link planer motorellaحامد پيروزکارایی راکت m5ptp linkplannerنرم افزار 23 db رادیوهای میکروتیک یعنی چه ؟ارتباط 30 کیلومتری با rocket m5دکلهای bts در مشهدآنتن nano bridge m5 برای مسافت 20 کیلومتر

برچسب برای این موضوع