نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 16سپاس
  • 2 توسط Reza.D
  • 1 توسط maaziyar
  • 1 توسط Reza.D
  • 2 توسط Zahmatkesh
  • 1 توسط Reza.D
  • 2 توسط maaziyar
  • 2 توسط Zahmatkesh
  • 2 توسط maaziyar
  • 1 توسط Reza.D
  • 2 توسط Reza.D

موضوع: سوالاتی درباره NanoBridge M5

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870

سوالاتی درباره NanoBridge M5

سلام به همه

امروز برای انجام کاری به مجموعه ای رفتم که بین دفتر اصلی و کارگاه اونها فاصله ای حدود 800 متر با دید مستقیم بود که توسط دو تا دستگاه NanoBridge M5 ارتباطشون رو برقرار کرده بودن.بنا به دلایلی لینک اولیه بهم میخوره برای اولین بار با تجهیزات وایرلس Outdoor درگیر شدم .حالا که مجددا دستگاهها رو نصب کردن موارد زیر رو داره:

1- کابلی که از دستگاه میاد رو اگر به لپ تاپ وصل کنیم ping برقراره اما به محض وصل شدن به سوئیچ کلا ارتباط قطع میشه. بعد از چندبار امتحان کردن ping برقرار موند
    این مورد رو قبلا هم تو انجمن مطرح کرده بودن که دوستان جواب دادن مشکل از دستگاهه.خواستم بدونم علت اینکه گاه به گاه این مشکل پیش میاد چیه؟آیا ممکنه به تنظیمات دستگاه ارتباطی داشته باشه؟

2- ارتباط برقرار شده فقط در حد ping هست یعنی عملا برنامه های تحت شبکه اجرا نمیشه و نمیشه از طریق شبکه بیسیم فایلی رد و بدل کرد و خود ping ها هم چندتا در میون timeout دارن
    تو قسمت Main در تنظیمات دستگاهها throughput در حد 2 یا 3 kbps بود.AirMax Quality در حد 98% و AirMax Capacity 89%
    یکی از دستگاهها Access Point و اون یکی Station تنظیم شده

بنظر اساتید ممکنه ایراد کار کجا باشه؟
    سعی کردم با جستجو پیدا کنم اما چیزی که سوالاتم رو برطرف کنه پیدا نکردم.اگر قبلا بحث شده لطفا راهنمایی کنید تا پیگیر بحثش بشم

سپاسگزارم

موضوعات مشابه:
    arash3400 و fxdz سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dj Pashmak نمایش پست ها
    سلام به همه

امروز برای انجام کاری به مجموعه ای رفتم که بین دفتر اصلی و کارگاه اونها فاصله ای حدود 800 متر با دید مستقیم بود که توسط دو تا دستگاه NanoBridge M5 ارتباطشون رو برقرار کرده بودن.بنا به دلایلی لینک اولیه بهم میخوره برای اولین بار با تجهیزات وایرلس Outdoor درگیر شدم .حالا که مجددا دستگاهها رو نصب کردن موارد زیر رو داره:

1- کابلی که از دستگاه میاد رو اگر به لپ تاپ وصل کنیم ping برقراره اما به محض وصل شدن به سوئیچ کلا ارتباط قطع میشه. بعد از چندبار امتحان کردن ping برقرار موند
    این مورد رو قبلا هم تو انجمن مطرح کرده بودن که دوستان جواب دادن مشکل از دستگاهه.خواستم بدونم علت اینکه گاه به گاه این مشکل پیش میاد چیه؟آیا ممکنه به تنظیمات دستگاه ارتباطی داشته باشه؟

2- ارتباط برقرار شده فقط در حد ping هست یعنی عملا برنامه های تحت شبکه اجرا نمیشه و نمیشه از طریق شبکه بیسیم فایلی رد و بدل کرد و خود ping ها هم چندتا در میون timeout دارن
    تو قسمت Main در تنظیمات دستگاهها throughput در حد 2 یا 3 kbps بود.AirMax Quality در حد 98% و AirMax Capacity 89%
    یکی از دستگاهها Access Point و اون یکی Station تنظیم شده

بنظر اساتید ممکنه ایراد کار کجا باشه؟
    سعی کردم با جستجو پیدا کنم اما چیزی که سوالاتم رو برطرف کنه پیدا نکردم.اگر قبلا بحث شده لطفا راهنمایی کنید تا پیگیر بحثش بشم

سپاسگزارم
    با سپاس
    1- ارتباط لینک رو به مقدار -db بگید در صفحه main نوشته شده مقدار rx-tx رو بگید
    2- ایا سوئیچی که وصل میکنید به نود های دیگه ای وصل هست اگر هست تعداد نود ها؟
    3- وقتی به سوییچ وصل میشه اگه ارتباط مشکل نداشته یاشه از روی کلاینت های شبکه میشه رادیو رو پینگ کرد؟

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    با سپاس
    1- ارتباط لینک رو به مقدار -db بگید در صفحه main نوشته شده مقدار rx-tx رو بگید
    2- ایا سوئیچی که وصل میکنید به نود های دیگه ای وصل هست اگر هست تعداد نود ها؟
    3- وقتی به سوییچ وصل میشه اگه ارتباط مشکل نداشته یاشه از روی کلاینت های شبکه میشه رادیو رو پینگ کرد؟
    1- اگر اشتباه نکنم -79 بود
    2- یک سوئیچ 16 پورت معمولی که 15 تمام پورت هاش پر هست
    3- بله، هر دو سمت قابل ping هستن اما ping ها گاهی همه reply دارن گاهی بین هر3 یا 4 reply یک timeout هم میده

کدوم rx-tx؟ در قسمت پایین Monitor تو گراف خودش در حد 2-3 کیلو نشون میداد

ویرایش توسط Reza.D : 2012-04-05 در ساعت 07:09 PM

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    1- Ap WDS + Station WDS
    2- Broadcast

بعد این کارها ، توان رادیو رو (TX Power) کم کن ، بیار حدود 15 دی بی و بعد آنتن رو تنظیم کن

Reza.D و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    1- Ap WDS + Station WDS
    2- Broadcast

بعد این کارها ، توان رادیو رو (TX Power) کم کن ، بیار حدود 15 دی بی و بعد آنتن رو تنظیم کن
    ممنون از پاسخ شما و آقا مازیار
    سوالات من رو بحساب بی سوادیم بزارید

منظور از Broadcast رو متوجه نمیشم و بعد از کم کردن توان رادیو چطور باید از تنظیم بودن آنتن اطمینان حاصل کرد؟

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    1- اگر اشتباه نکنم -79 بود
    2- یک سوئیچ 16 پورت معمولی که 15 تمام پورت هاش پر هست
    3- بله، هر دو سمت قابل ping هستن اما ping ها گاهی همه reply دارن گاهی بین هر3 یا 4 reply یک timeout هم میده

کدوم rx-tx؟ در قسمت پایین Monitor تو گراف خودش در حد 2-3 کیلو نشون میداد
    لینکت چند کیلومتره ؟چون لینکت که تعریفی نداره با -79db
    لطفا رادیو طرف دیگره رو پبنگ های 1000 یا 2000 بیتی پینگ کنید نتیجه رو بگید در ضمن احساس میکنم که وقتی میزنید تو شبکه پینگتون قطع میشه به علت مشکل broadcast مک ادرس هست(arp spoofing) یعنی اینکه هرچی مک تو شبکتون هست میاد میره تو رادیو ها و رادیو هی میاد مک ها رو شناسیایی میکنه و بار cpu رو زیاد میکنید ترجیحا ip رادیو ها رو هم رنج کنید با شبکتون و ip اضافی رو از رو شبکه اصلی بر دارید اگرم میتونید رویه یک کارت شبکه جدا ببندید و با عمل روت ، رادیو رو وارد شبکه اصلی کنید
    اگر لینک کوتاهه و دید مستقیم با مقدار پاور رادیو بازی کن ، کم و زیاد کن که مقدار مناسب رو بدست بیاری و همینطور با distance و همین طور روی چنل ها هم مانور بده امتحان کن تک تکشون رو ببین کیفیت سیگنال چه طور میشه -79db یعنی داری روی لبه تیغ راه میری ، دید رو مستقیم کن اگر نیست ، سعی کن رادیو ها در یک ارتفاع باشهface to face
    تمام این کار ها رو روی لپ تاپ انجام بده خارج از broadcast شبکت
    در صفحه main سمت راست بالا یه باکس کوچیک هست وقتی رو فلش کلیک میکنید قسمت اسپید تست رو بیار بالا، pop up رو هم allow کن بعد ای پی رادیو اونطرف با یوزر پس رو وارد کن یک تست بزن مقدار پهنای باند عبوری رو در بیار

ویرایش توسط maaziyar : 2012-04-05 در ساعت 07:52 PM

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    1- Ap WDS + Station WDS
    2- Broadcast

اقا سامان به کسی که اولین بار رادیو outdoor میگیره دستش اینجوری توضیح نده اینو به یه اینکارش بگی 2 روز طول میکشه بفهمه چیه
    ببخشید اینو میگم اما نظر من اینه یا نگو یا میگی طوری بگو که داری به یه مبتدی توضیح میدی

ممنون از پاسخ شما و آقا مازیار
    سوالات من رو بحساب بی سوادیم بزارید

منظور از Broadcast رو متوجه نمیشم و بعد از کم کردن توان رادیو چطور باید از تنظیم بودن آنتن اطمینان حاصل کرد؟
    دوست من ببین broadcast تو شبکه چیه یعنی اینکه شما تعداد زیادی مک ادرس تو شبکتون داره میچرخه برای ارتباط کلاینت ها
    حالا رادیو وایرلست برای شناختن رادیو طرف مقابل مک ادرس رو میخونه و به اون مک ادرس پاسخ میده حالا ساده توضیح میدم شما و قتی کابل رو میزنی تو سوییچ ارتباط رادیو رو با این همه مک ادرس بر قرار کردی و این مک ادرس ها وارد شبکه رادیوت میشه خب رادیو هست دیگه ، خنگه ، به علت پردازش بیش از حد مک ادرس اصلی رو گم میکنه و ارتباط قطع میشه اما وقتی به لپ تاپ میزنی فقط مک ادرس لپ تاپ رو میبینه به همین جهت ارتباط قطع نمیشه برای جلوگیری از این کار باید ارتباط مستقیم شبکت رو با رادیو قطع کنی

تیون بودن به معنی این هست که بالاترین بازدهی رو داشته باشید
    منظور از تیون لینک:
    ایجاد دید مستقیم و مناسب ،
    روبرو بودن انتن ها ، یعنی انتن ها به قول معروف face to face باشند البته برا یک کیلومتر این گزینه زیاد مشکل ساز نیست
    ایجاد بیشترین مقدار fresnel zone
    رادیو ها در یک ارتفاع از سطح دریا باشند انتن ها هم پوشانی داشته باشند
    استفاده از چنل مناسب بسته به خواسته هاتون از ایجاد لینک و نویز محیطی
    تنظیمات مناسب بسته به فاصله موجود و پهنای باند مورد نظر، برای به وجود اوردن بالاترین پایداری و راندمان
    کپی برداری از این لینک
    حداکثر سرعت Nano M5 توی یک کیلومتر ؟

ویرایش توسط maaziyar : 2012-04-05 در ساعت 08:13 PM

نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    ممنون از وقتی که گذاشتید و جواب دادید

فکر نمیکردم داشتن 15 تا کلاینت برای یک دستگاه بیسیم ایجاد مشکل کنه و نتونه مک ها رو مدیریت کنه.

سعی میکنم با راهنمایی های شما و آقا سامان ان شاا... مشکل رو برطرف کنم

نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    سلام به همه

مجددا سراغ رادیو رفتم و همه راهنمایی های اساتید رو بکار گرفتم همه چیز در حالت ارتباط با یک دستگاه عالی بود اما همچنان با زدن رادیو به سوئیچ ارتباط قطع میشد،مک آدرس ها رو هم چک کردم مشکلی نبود.

مدیر شبکه مجموعه گفت 1 بار کابل POE که در فضای آزاد بوده دچار قطعی شده و تعویض شده دستگاه رو پایین آوردیم و چک کردیم باز هم مشکل داشت نهایتا دستگاه تعویض شد و همه چیز به حالت عادی برگشت و throughput حدود 68 Mbps رو داشتیم.

از راهنمایی اساتید متشکرم

maaziyar و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

problem with nano bridge m5

nano bridge m5

همه چیز در مورد nanobridge

علت قطع شدن آنتن وایرلس لپ تاپ چیه

درباره Nano Bridge

مشکل لینک دو nanostation m5

همه چیز درباره نانو بریج

nano bridge m5 تعریف آنتن

علت قطع شدن سیگنال در سوئیچ

nano bridge مشکلات و سوالات در مورد

تیون مناسب انتن ها