صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: دریافت راه حل برای لینکهای با مسافت دور

نام حقيقي: تانی اگبخای

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6

دریافت راه حل برای لینکهای با مسافت دور

با سلام و تبریک عید نوروز 91
    من می خوام دو نقطه رو بصورت بی سیم بهم متصل کنم. فاصله بین این دو نقطه از راه دریا 120 کیلومتر و از روی خشکی بیش از 230 کیلومتر هستش.
    البته من دقیقا نمی دونم فاصله هوایی رو چطوری میشه بدست آورد؟! و این فاصله که گفتم زمینی هستش.
    هزینه پروژه در اولویت نیست بلکه بیشترین پهنای باند و دسترس پذیری بالا برام مهم هستش
    خودم دو تا راه حل رو توی ذهنم دارم
    1-یکی ارتباط مستقیم روی سطح دریا بین دو سایت انزلی و آستارا
    2-و دیگری ارتباط با نقاط تکرارکننده بین دو شهر انزلی و آستارا شامل سایت تکرار کننده رضوانشهر و حویق (سایت شهر حویق بدلیل وجود تپه ای 50 متری بین دو شهر آستارا و رضوانشهر در نظر گرفتم)

برای راه حل اولم تصمیم دارم دو دکل با ارتفاع 42 متر بزنم و از Motorola PTP 58600 Bridges5.8 GHz Part Numbers و مدل BP5830BHC-2AA Connectorized استفاده کنم. و از خود آنتهای داخلی خودش.

برای راه حل دوم میخوام از میکروتیک rb800 و کارتهای ubquti xr5 بصورت dual با ارسال و دریافت جدا و از قابلیت nstreme و آنتهای Kenbotong dual pol 32db Dish 5.8GHz روی دکل 60 متری استفاده کنم
    و یا از MaxFar M5XDLG -FU با آنتن Dish 34.4Db Dual روی دکل 60 متری

من انتظار دارم در راه حل اول بتونم حداقل 40 مگابیت بر ثانیه و در راه حل دوم در حدود حداقل 20 مگابیت بر ثانیه پهنای باند بدست بیارم.
    خوب میخواستم از اساتید محترم اگه کسی در بهبود راه حل پیشنهادی بنده و یا تصحیح اون کمکم کنه ممنون خواهم بود.

برای اطلاعات دقیقتر مکان سایتها رو در راه حلهای پیشنهادی خودم ضمیمه کردم.

راه حل اول

Free Pic Upload

راه حل دوم

Free Pic Upload

ممنون

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط jamoot نمایش پست ها
    با سلام و تبریک عید نوروز 91
    من می خوام دو نقطه رو بصورت بی سیم بهم متصل کنم. فاصله بین این دو نقطه از راه دریا 120 کیلومتر و از روی خشکی بیش از 230 کیلومتر هستش.
    البته من دقیقا نمی دونم فاصله هوایی رو چطوری میشه بدست آورد؟! و این فاصله که گفتم زمینی هستش.
    هزینه پروژه در اولویت نیست بلکه بیشترین پهنای باند و دسترس پذیری بالا برام مهم هستش
    خودم دو تا راه حل رو توی ذهنم دارم
    1-یکی ارتباط مستقیم روی سطح دریا بین دو سایت انزلی و آستارا
    2-و دیگری ارتباط با نقاط تکرارکننده بین دو شهر انزلی و آستارا شامل سایت تکرار کننده رضوانشهر و حویق (سایت شهر حویق بدلیل وجود تپه ای 50 متری بین دو شهر آستارا و رضوانشهر در نظر گرفتم)

برای راه حل اولم تصمیم دارم دو دکل با ارتفاع 42 متر بزنم و از Motorola PTP 58600 Bridges5.8 GHz Part Numbers و مدل BP5830BHC-2AA Connectorized استفاده کنم. و از خود آنتهای داخلی خودش.

برای راه حل دوم میخوام از میکروتیک rb800 و کارتهای ubquti xr5 بصورت dual با ارسال و دریافت جدا و از قابلیت nstreme و آنتهای Kenbotong dual pol 32db Dish 5.8GHz روی دکل 60 متری استفاده کنم
    و یا از MaxFar M5XDLG -FU با آنتن Dish 34.4Db Dual روی دکل 60 متری

من انتظار دارم در راه حل اول بتونم حداقل 40 مگابیت بر ثانیه و در راه حل دوم در حدود حداقل 20 مگابیت بر ثانیه پهنای باند بدست بیارم.
    خوب میخواستم از اساتید محترم اگه کسی در بهبود راه حل پیشنهادی بنده و یا تصحیح اون کمکم کنه ممنون خواهم بود.

برای اطلاعات دقیقتر مکان سایتها رو در راه حلهای پیشنهادی خودم ضمیمه کردم.

راه حل اول

Free Pic Upload

راه حل دوم

Free Pic Upload

ممنون

راه حل موتورلا با دیش 37.2 دیبی یا 39 دیبی، بیم دیش در حد یک درجه، انتن خودش جواب گو نیست ،دکل بلند تر از این حرفها باید باشه تو این فاصله و این ارتفاع نقطه تلاقی زیر ابه تو سولوشن یک ، رو سطح دریا مشکلاتت بیشتره ، بخارات سطحی ، انعکاس امواج ، تداخل شدید امواج ، باید هر چه قدر میتونی دکل رو ببری بالا تر
    من با تجهیزات دوم با دیش 39 دیبی رو میکروتیک تو 96 کیلومتر جواب نگرفتم
    البته تو لینک بلند اینایی که میگم فقط حَرفه رو کاغذه و تجربه شخصیم رو دریا باید موقعیت سنجی دقیق بشه ، من اینارو رو ارتفاع صفر گفتم ارتفاع دو نقطه رو مشخص کن چه قدره؟بزار اینجا ، عکس ها برا من که باز نمی شه
    ریپیتر هم می تونی استفاده کنی اما هزینت میره بالا نگهداریتم زیاد تر میشه
    اینجا دو سه تا پست برا لینک های بلند هست یک سرچ کن جواب دستت میاد

ویرایش توسط maaziyar : 2012-03-21 در ساعت 08:18 PM
    mehrzadmo، Benygh و jamoot سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    دوست عزیز

لطفا مکسفار را با هیچ رادیویی مقایسه نفرمایید.

مکسفار رادیویی نظامی ساخت می باشد و در حال حاضر 3 لینک 102 کیلومتری با پهنای باند پایدار 40 مگ ، که حدود یکسال زیر بار است.

پیشنهاد من
    استفاده از چند پوینت می باشد ، زیرا چنین طرحی با پهنای باند پایدار واقعا هزینه بر است و در این طرح نمی توانید روی میکروتیک کار کنید و باید رادیویی باشد که حساسیت سیگنال بالایی داشته باشد تا توان انتقال پهن باند را داشته باشد.

mehrzadmo، Benygh و jamoot سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    خوب با تشکر از اساتید محترم آقای روزگار و آقای زحمتکش
    پیشنهادی که خود موتورولا میده برای این مساله بشرح زیر هستش
    آنتنGabriel 6ft High Performance Dual QuickFire Parabolic HQFD6-52-N که این آنتن 37.3 dBi هستش
    و رادیوی PTP 58600 Full Connectorised (ETSI/RoW) - Link Complete
    همراه متعلقات زیر
    LPU End Kit PTP 600 2 kits required per Link

ft (100 m) Reel Outdoor Copper Clad CAT5E
    و بصورت تئوری در regulation FULL POWER بازدهی زیر رو ارائه میکنه
    مگابیت بر ثانیه 196.8 Aggregate Throughput
    Link Availability 99.9371%
    Left Height 40m
    Left Gain 37.3 dBi
    Right Height 40m
    Right Gain 37.3dBi
    Link Loss 150.3 dB
    با PRP معادل -53dBm
    که البته مطئنم در عمل ممکنه خیلی متفاوت باشه
    آقای روزگار عزیز حق با شماست من هم تاحالا بیش از 60 کیلومتر مستقیم با یوبی کیوتی xr5 روی میکروتیک جواب نگرفتم اما چون شما تصاویر من رو ملاحظه نکردید من سعی کردم فاصله نقاط تکرار کننده رو کمتر از 40 کیلومتر در نظر بگیرم. ضمن اینکه ارتفاع با سطح دریا هست و دکلها دقیقا کنار دریا قرار میگیرند و اختلاف سطح بین دو نقطه کمتر از 10 متر خواهد بود. بیشتر بدلالیل بخارات و انعکاس موجها فکر میکنم موتورولا اطمینان بخشتر باشه
    مشخصات دو نقطه بشرح زیر هستش
    anzali Site 37.50973N(Latitude) 049.27368E(Longitude)
    astara_site 38.51379N(Latitude) 048.85620E(Longitude)
    به نظر شما راه حل بهتری وجود داره؟
    خوب آقای زحمتکش عزیز البته مطمئنم موتورولا هم در رده های نظامی و پروژه های بزرگ جز اولینهاست. ولی در خصوص مقایسه با میکروتیک و کارت یوبی کیوتی دقیقا حق با شماست .
    آقای زحمتکش با توجه به تصاویر ضمیمه روش دوم که از تکرار کننده توش استفاده کردم به نظر شما از چه برند و مدلی استفاده کنم؟
    در پایان دو تا سئوال دیگه اینکه 1.مسافت هوایی چطور بدست میاد؟ 2. راه حل پیشنهادیتون چیه؟
    با تشکر

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    خوب با تشکر از اساتید محترم آقای روزگار و آقای زحمتکش
    پیشنهادی که خود موتورولا میده برای این مساله بشرح زیر هستش
    آنتنGabriel 6ft High Performance Dual QuickFire Parabolic HQFD6-52-N که این آنتن 37.3 dBi هستش
    و رادیوی PTP 58600 Full Connectorised (ETSI/RoW) - Link Complete
    همراه متعلقات زیر
    LPU End Kit PTP 600 2 kits required per Link

ft (100 m) Reel Outdoor Copper Clad CAT5E
    و بصورت تئوری در regulation FULL POWER بازدهی زیر رو ارائه میکنه
    مگابیت بر ثانیه 196.8 Aggregate Throughput
    Link Availability 99.9371%
    Left Height 40m
    Left Gain 37.3 dBi
    Right Height 40m
    Right Gain 37.3dBi
    Link Loss 150.3 dB
    با PRP معادل -53dBm
    که البته مطئنم در عمل ممکنه خیلی متفاوت باشه
    آقای روزگار عزیز حق با شماست من هم تاحالا بیش از 60 کیلومتر مستقیم با یوبی کیوتی xr5 روی میکروتیک جواب نگرفتم اما چون شما تصاویر من رو ملاحظه نکردید من سعی کردم فاصله نقاط تکرار کننده رو کمتر از 40 کیلومتر در نظر بگیرم. ضمن اینکه ارتفاع با سطح دریا هست و دکلها دقیقا کنار دریا قرار میگیرند و اختلاف سطح بین دو نقطه کمتر از 10 متر خواهد بود. بیشتر بدلالیل بخارات و انعکاس موجها فکر میکنم موتورولا اطمینان بخشتر باشه
    مشخصات دو نقطه بشرح زیر هستش
    anzali Site 37.50973N(Latitude) 049.27368E(Longitude)
    astara_site 38.51379N(Latitude) 048.85620E(Longitude)
    به نظر شما راه حل بهتری وجود داره؟
    خوب آقای زحمتکش عزیز البته مطمئنم موتورولا هم در رده های نظامی و پروژه های بزرگ جز اولینهاست. ولی در خصوص مقایسه با میکروتیک و کارت یوبی کیوتی دقیقا حق با شماست .
    آقای زحمتکش با توجه به تصاویر ضمیمه روش دوم که از تکرار کننده توش استفاده کردم به نظر شما از چه برند و مدلی استفاده کنم؟
    در پایان دو تا سئوال دیگه اینکه 1.مسافت هوایی چطور بدست میاد؟ 2. راه حل پیشنهادیتون چیه؟
    با تشکر
    منظور از فاصله هوایی اگر یک خط مستقیم بین نقطه یک و دو باشه که خدا پدر گوگل ارس رو بیامرزه ارتفاعات رو هم بهت میده میتونی چک کنی
    من نظرمو بعد محاسبات انشا الله فردا میزارم با برنامه خود موتورلا من الان چک کردم سیگنال رو به من -70.5 داد اونم رو کاغذ شاید رو عمل به اون چیزی که میخواهید با مقداری تغییرات برسی البته همش حدس و گمانه
    200 مگ من تو اون دنیام این قدر تروپوت رو تو این فاصله نمیبینم!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟
    تجهیزات موتورلا از نظر حساسیت دریافت سیگنال جزو بهترین ها هستش و همین جای امید واری داره ، اما تجهیزات بعد گرونی ها بسیار بالا رفته
    در ضمن امواج عین موشک نیست که مستقیم بره جلو من بعد خرید 2 دستگاه موتورلا از یک نمایندگی در دوبی یک سیمیلاتور لینک های بلند دریافت کردم به قیمت 1500 درهم الان دارم این دو نقاط رو بررسی کردم سیگنال شما بعد طی مسیری کلا میره زیر آب

ویرایش توسط maaziyar : 2012-03-21 در ساعت 11:10 PM
    Benygh و jamoot سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6

ادامه راهنمایی

نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    منظور از فاصله هوایی اگر یک خط مستقیم بین نقطه یک و دو باشه که خدا پدر گوگل ارس رو بیامرزه ارتفاعات رو هم بهت میده میتونی چک کنی
    من نظرمو بعد محاسبات انشا الله فردا میزارم با برنامه خود موتورلا من الان چک کردم سیگنال رو به من -70.5 داد اونم رو کاغذ شاید رو عمل به اون چیزی که میخواهید با مقداری تغییرات برسی البته همش حدس و گمانه
    تجهیزات موتورلا از نظر حساسیت دریافت سیگنال جزو بهترین ها هستش و همین جای امید واری داره ، اما تجهیزات بعد گرونی ها بسیار بالا رفته
    در ضمن امواج عین موشک نیست که مستقیم بره جلو من بعد خرید 2 دستگاه موتورلا از یک نمایندگی در دوبی یک سیمیلاتور لینک های بلند دریافت کردم به قیمت 1500 درهم الان دارم این دو نقاط رو بررسی کردم سیگنال شما بعد طی مسیری کلا میره زیر آب
    با تشکر فراوان از شما
    مطمئنم که امواج در نقطه به نقطه ها مستقیم جلو نمیرند . خصوصا وقتی که رادیویی انتخاب کردم که توانائی لینک در دید غیر مستقیم رو هم داره
    خوب من نمودار انتشار رو در مسیر برحسب کیلومتر گذاشتم و جداول بازدهی لینکهای هر سایت رو که ظاهرا بخشی از امواج از بالای سطح آب به مقصد میرسه

راه حل اولم

راه حل دومم

بسیار ممنونم از شما

راستی منظورم فرمول مسافت هوایی بود که همیشه مقدار کمتری نسبت به مسافت زمینی داره چند تا اسکریپت جاوا براش پیدا کردم ولی به نظر درست نمیاد.
    منظورم
    Fresnel Zones
    نیستا
    دقیقا مسافت فاصله هوایی بین دو نقطه مد نظرمه نه دالان انتشار امواج بین گیرنده و فرستنده

ویرایش توسط jamoot : 2012-03-21 در ساعت 11:53 PM

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    خوب آقای زحمتکش عزیز البته مطمئنم موتورولا هم در رده های نظامی و پروژه های بزرگ جز اولینهاست.
    شرکتهایی ازین دست هیچ وقت محصولات نظامی خود را وارد بازار های جهان چهارم نمی کنند، از طرفی به نقل از آقای رنر (یکی از مدیران PICOCHIP) دیوایس موتورلا دو نقص داره ، 1- طراح 2- شرایط

موتورولا از دید بنده دستگاهی ست که علیرغم فروش خوب از به روز شدن بازمانده ، در حال حاضر تکنولوژی های بسیاری وارد عرصه مخابرات رادیویی شدند که موتورولا از آنها غافل بوده

نکات
    1- محصول الکترونیکی در رسته ی نظامی قرار می گیرد که تمامی قطعات آن طبق استاندارد های مربوطه دارای بیشترین بازده باشند.

2- موتورولا در شرایط اعوجاج شدید پاسخ گو نیست.

برداشت شما ازین نکات چیست ؟

برای چنین طرحی بنا به هزینه لینک مستقیم ایده آل نمی باشد و دلیل بیشتر برای بارشهایی ست که در این منطقه وجود دارد.

حساسیت دریافت سیگنال در موتورولا چقدر است ؟

jamoot سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    شرکتهایی ازین دست هیچ وقت محصولات نظامی خود را وارد بازار های جهان چهارم نمی کنند، از طرفی به نقل از آقای رنر (یکی از مدیران PICOCHIP) دیوایس موتورلا دو نقص داره ، 1- طراح 2- شرایط

موتورولا از دید بنده دستگاهی ست که علیرغم فروش خوب از به روز شدن بازمانده ، در حال حاضر تکنولوژی های بسیاری وارد عرصه مخابرات رادیویی شدند که موتورولا از آنها غافل بوده

نکات
    1- محصول الکترونیکی در رسته ی نظامی قرار می گیرد که تمامی قطعات آن طبق استاندارد های مربوطه دارای بیشترین بازده باشند.

برای چنین طرحی بنا به هزینه لینک مستقیم ایده آل نمی باشد و دلیل بیشتر برای بارشهایی ست که در این منطقه وجود دارد.

موتورلا بعد از ساخت ، بازار داخلی امریکا رو نشانه گرفته بود در اخرین اخبار 80 درصد زمین امریکا قابل کشت میباشد در بیشتر نقاط امریکا هوا مرطوب و بارانی می باشد موتورلا در هوای شرجی و بارانی بسیار بی نظیر کار میکنه من حتی بهتون میگم شاید قبول نکنید که در هوای شرجی و مرطوب بسیار بهتر از هوای خشک و گرم کار میکنه .
    موتورلا شاید از نظر تکنولوژی عقب باشه اما هدف موتورلا فقط پایداری در لینک ها و تروپوت بالاست هر رادیو بعد از ساخت هدفی رو دنبال میکنه شما باید ببینید در هر لینک چه هدفی دنبال میشه و گزینه مناسب انتخاب شود.
    خدا رو شکر تو این لینک هزینه در وحله دوم هست استیبل بودن و تروپوت در هوای شرجی و مرطوب مورد نظر هست.
    موتورلا از دیگر ویژگی هاش سازگاری کامل در باد های شدید رو داره در کنار ساحل شما باد کُش ( باد های سه روزه رو به دریا) رو دارید این باد ها بسیار پر سرعت و تاثیر گذار در لینک های وایرلس هستند مخصوصا در لینک های بلند.
    در هر لینکی با نصب صحیح و دانش درست در بکار بردن تجهیزات و کانفیگ صحیح میتونیم تداخل امواج رو به صفر برسونیم لزومی نداره بگیم چون لینک رو دریاست تداخل امواج داشته باشیم زیر ساخت صحیح باشه تداخل امواج هم به حداقل می رسند.
    در ضمن در این بازار رقابتی در دنیا اگر رادیویی با این قیمت قدیمی شده باشه و رادیو های جایگزین با هزینه پایین تر وجود داشته باشه پس چرا هنوز این شرکت وجود داره و ورشکست نشده اقا سامان هیچ گرونی بی دلیل نیست
    موتورلا سازگارترین رادیوی موجود در شرایط سخت با پایداری بالا در ایران هست

اقا سامان این لینک رو میزارم شاید مقداری نظرتون نسبت به موتورلا برگشت
    یک منوال 600 صفحه ای در مورد موتورلا
    http://www.4gon.co.uk/documents/moto...user_guide.pdf

من با رادیو مکسفار کار نکردم و هیچ نظری در موردش ائم از خوب یا بد بودن نمیدم و بعد از این همه سال تجربه ، کمتر رو رادیو های که هنوز باهاش کار نکردم سوئیچ میکنم به همین دلیل شاید مکسفار برای من همیشه نا شناخته بمونه

ویرایش توسط maaziyar : 2012-03-22 در ساعت 10:19 AM

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها

نکات

آقای زحمتکش عزیز
    در اینکه بیش از 80 درصد ارتباطات بی سیم دیجیتال در ارتش آمریکا و اسرائیل توسط موتورولا انجام شده شکی ندارم برای اطلاعات بیشتر درباره راه حلهای نظامی و پروژه های غیر محرمانه نظامی موتورولا می تونید به سایت Site Search - Motorola Solutions USA مراجعه کنید که می دونم خودتون استادش هستید. ضمن اینکه بنده نگفتم قراره پروژه نظامی انجام بدم.

من لازم میدونم برای دفاع از کار کردن موتورولا بروی بستر دریا یکی از راحلهای نظامی موتورولا رو لینک کنم که شاید شما کمی نسبت به تکنولوژی بروز موتورولا نرمتر بشید

http://www.motorola.com/web/Business...Coastguard.pdf

حالا آقای زحمتکش عزیز به نظر شما بالاخره من از چه روشی استفاده کنم که جواب بده ؟

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    با تشکر فراوان از شما
    مطمئنم که امواج در نقطه به نقطه ها مستقیم جلو نمیرند . خصوصا وقتی که رادیویی انتخاب کردم که توانائی لینک در دید غیر مستقیم رو هم داره
    خوب من نمودار انتشار رو در مسیر برحسب کیلومتر گذاشتم و جداول بازدهی لینکهای هر سایت رو که ظاهرا بخشی از امواج از بالای سطح آب به مقصد میرسه

راه حل اولم

راه حل دومم

بسیار ممنونم از شما

راستی منظورم فرمول مسافت هوایی بود که همیشه مقدار کمتری نسبت به مسافت زمینی داره چند تا اسکریپت جاوا براش پیدا کردم ولی به نظر درست نمیاد.
    منظورم
    Fresnel Zones
    نیستا
    دقیقا مسافت فاصله هوایی بین دو نقطه مد نظرمه نه دالان انتشار امواج بین گیرنده و فرستنده
    و اما لینک شما من این ها رو با مقداری ضریب ایمنی میگم که همیشه در محاسباتم لحاظ میکنم
    1-رادیو ptp600 کانکنورازید فول
    2-کابل lmr 800 کمتر از یک متر
    3- دو عدد دیش سالید 37.2 دیبی با بیم 1.2 -1.6 درجه
    4-طول دکل ها 85 متر (به هیچ عنوان دکل مهاری ائم از سه پایه یا 4 پایه در زمین سست توصیه نمی شود بخصوص با وجود باد شدید)
    5- توکل به خدا و ملائکه و 124000 پیغمبر برای بر قراری لینک
    6- این نوشته میشه ولی خونده نمیشه همیشه در ابهای مشترک و ازاد شما سیگنال پارازیت دارید
    اما بعید میدونم که رو این باند وجود داشته باشه اما قبل نصب حتما چک شود
    با تمام این تفاسیر شما به مقدار 108 مگ کانکت میشید
    و این مقدار جواب شما رو میده
    در اخر اینا فقط حرف و محاسبات هستش ممکنه همش کشک باشه
    در ضمن درسته عکس انتشار امواج رو برای من کشیدید اما شما تو لینک بلند قوس زمین رو داری حال اون عکستو وقتی کف رو مقدار انحنا به سمت بالا مثل قطاعی از زمین بده ، حالا امواجت کجا میره؟
    امواجی که بره زیره اب بیاد بیرون ، باید فاتحه سره گورش خوند

ویرایش توسط maaziyar : 2012-03-22 در ساعت 10:46 AM

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    جناب روزگار عزیز بسیار متشکرم برای وقتی که گذاشتید
    تصویر انتشار بر اساس انحنای خروجی زمین در مسافت طی شده کشیده شده که در هر چند صدمتر اگه دقت بفرمائید به میزان عدد نپر انحنا ایجاد شده و با این شرط و سطح دریا با تلرانس 10% در نظر گرفته شده . که البته با توجه به قابلیت انتشار امواج بصورت غیر مستقیم و anti disperation میتونیم کمی مطمئنتر جلو بریم.

ضمن اینکه با یک اسپکتروم آنالایزر و یک قایق مسیر آبی رو تا هدف آنالیز کردم در فرکانس 5 گیگاهرتز تداخلی رویت نشد. طبق بررسی های من از سازمان تننطیم مقرارات رادیویی شناورها و کشتی ها در نوار ساحلی از این فرکانس استفاده نمی کنند. میشه فعلا امیدوار بود.

اما یه مشکل بزرگ اینه که من باید تجهیزات رو بخرم و بعد تست کنم ببینم جواب میده یا نه و اتکا به تئوری اصلا منطقی نیست
    حالا مسیر زمینی رو چطوری می بینید جناب روزگار؟

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    تصویر انتشار بر اساس انحنای خروجی زمین در مسافت طی شده کشیده شده که در هر چند صدمتر اگه دقت بفرمائید به میزان عدد نپر انحنا ایجاد شده و با این شرط و سطح دریا با تلرانس 10% در نظر گرفته شده . که البته با توجه به قابلیت انتشار امواج بصورت غیر مستقیم و anti disperation میتونیم کمی مطمئنتر جلو بریم.

ضمن اینکه با یک اسپکتروم آنالایزر و یک قایق مسیر آبی رو تا هدف آنالیز کردم در فرکانس 5 گیگاهرتز تداخلی رویت نشد. طبق بررسی های من از سازمان تننطیم مقرارات رادیویی شناورها و کشتی ها در نوار ساحلی از این فرکانس استفاده نمی کنند. میشه فعلا امیدوار بود.

اما یه مشکل بزرگ اینه که من باید تجهیزات رو بخرم و بعد تست کنم ببینم جواب میده یا نه و اتکا به تئوری اصلا منطقی نیست
    متاسفانه عکس شما برای من خیلی اندازه کوچیکه من هم ذزه بینمو یادم رفته
    رو لینک نیمه بلند که زیاد بحث و بررسی نمی خواد اما دلایلی که خودتون متذکر شدید که باید تجهیزات رو خریداری کنید و بعد امتحان کنید و خدایی نکرده جواب نده و تجهیزات رو دستتون بمونه لینک دوم کاراییش بیشتره
    اما باز تو این فواصل من میکروتیک رو گزینه مناسب نمیبینم به قول اقای زحمتکش ذات میکروتیک میتونه اینجا مشکل ساز باشه
    من با مکسفار کار نکردم اما اگر کار کردید و احساس میکنید که بهتره ازش تو این لینک ها استفاده کنید تو لینک های تکرار کننده مسئله اصلی لجستیک هست یعنی دکل کجا بخوره ، برقش از کجا میرسه ، برا رادیو مشکل پیش اومد کی میره بالا دکل ، و و وو...
    مثلا همون لینکی که بالا تپه میخواد بخوره کی میخواد نگهداری رو انجام بده البته اگه پروژه دولتی باشه که مشکلی وجود نداره و خیلی چیز های دیگر

ویرایش توسط maaziyar : 2012-03-22 در ساعت 11:32 AM

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    متاسفانه عکس شما برای من خیلی اندازه کوچیکه من هم ذزه بینمو یادم رفته
    رو لینک نیمه بلند که زیاد بحث و بررسی نمی خواد اما دلایلی که خودتون متذکر شدید که باید تجهیزات رو خریداری کنید و بعد امتحان کنید و خدایی نکرده جواب نده و تجهیزات رو دستتون بمونه لینک دوم کاراییش بیشتره
    اما باز تو این فواصل من میکروتیک رو گزینه مناسب نمیبینم به قول اقای زحمتکش ذات میکروتیک میتونه اینجا مشکل ساز باشه
    من با مکسفار کار نکردم اما اگر کار کردید و احساس میکنید که بهتره ازش تو این لینک ها استفاده کنید تو لینک های تکرار کننده مسئله اصلی لجستیک هست یعنی دکل کجا بخوره ، برقش از کجا میرسه ، برا رادیو مشکل پیش اومد کی میره بالا دکل ، و و وو...
    مثلا همون لینکی که بالا تپه میخواد بخوره کی میخواد نگهداری رو انجام بده البته اگه پروژه دولتی باشه که مشکلی وجود نداره و خیلی چیز های دیگر
    خوب مشکل مالی وجود نداره
    مشکل تیم دکلنورد و پشتیبانی و تامین برق و دکل زدن هم ندارم و تاحالا دکلهای با ارتفاع زیاد رو هم تجربه کردم. خصوصا روی تپه و کوه و یا ساختمونهای تقریبا بلند.
    ممنون
    اگه کسی آدرس وب سایت رسمی مکسفار رو داره محبت کنه اعلام کنه

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    دوستان عزیز
    سلام

موتورلا بعد از ساخت ، بازار داخلی امریکا رو نشانه گرفته بود در اخرین اخبار 80 درصد زمین امریکا قابل کشت میباشد در بیشتر نقاط امریکا هوا مرطوب و بارانی می باشد موتورلا در هوای شرجی و بارانی بسیار بی نظیر کار میکنه من حتی بهتون میگم شاید قبول نکنید که در هوای شرجی و مرطوب بسیار بهتر از هوای خشک و گرم کار میکنه .
    مازیار عزیز
    در صنایع نظامی انحصاری بر روی برند وجود نداره و گفته بنده در مورد "محصولات نظامی" فقط و فقط قطعاتی ست که برای ساخت یک رادیو استفاده می شود. من دستگاه نظامی سری 600 برند متورولا رو در سال 2005 دیدم ، اگه بخوام از اختلافش بگم به مانند اختلاف 1 و 1000 می باشد، شما در این سری توان متغییر با استاندارد انحصاری رو دارید که با سیگنال دیجیتال و مدولاسیون منحصرش امکانات بی نظیری رو ارائه می ده.

در آب و هوای شرجی این اتلاف نهایتا 5 درصد در لینکهای زیر 60 کیلومتر و برای مسافت زیر 120 کیلومتر ، 21 درصد می باشد.
    در تکنولوژی جدید به ترتیب مسافت 1.5 درصد ، 6 درصد

موتورلا شاید از نظر تکنولوژی عقب باشه اما هدف موتورلا فقط پایداری در لینک ها و تروپوت بالاست هر رادیو بعد از ساخت هدفی رو دنبال میکنه شما باید ببینید در هر لینک چه هدفی دنبال میشه و گزینه مناسب انتخاب شود.
    هر شرکتی برای بازاریابی جهانی محصولی سودآور نسبت به اون شرایط در نظر می گیره ، اما موتورولا برای بازار خاورمیانه شکل خاصی از تجهیزات رو در نظر نگرفته
    در مورد هدف باید خدمتتون عرض کنم که یک پروژه موفق مبتنی بر هدفمندی ست.

موتورلا از دیگر ویژگی هاش سازگاری کامل در باد های شدید رو داره در کنار ساحل شما باد کُش ( باد های سه روزه رو به دریا) رو دارید این باد ها بسیار پر سرعت و تاثیر گذار در لینک های وایرلس هستند مخصوصا در لینک های بلند.
    در هر لینکی با نصب صحیح و دانش درست در بکار بردن تجهیزات و کانفیگ صحیح میتونیم تداخل امواج رو به صفر برسونیم لزومی نداره بگیم چون لینک رو دریاست تداخل امواج داشته باشیم زیر ساخت صحیح باشه تداخل امواج هم به حداقل می رسند.
    تکنولوژی در این شرایط به کمک انسان میاد ، نیازی نمی بینم وارد جزئیات بشم بطور خلاصه عرض می کنم سیگنال با تکنولوژی امروز به مانند نخی ست که می توانیم به راحتی شکل دهیم و حتی یک آنتن هوشمند هم می تواند از یک رادیو ، ابر رادیو بسازد.

در ضمن در این بازار رقابتی در دنیا اگر رادیویی با این قیمت قدیمی شده باشه و رادیو های جایگزین با هزینه پایین تر وجود داشته باشه پس چرا هنوز این شرکت وجود داره و ورشکست نشده اقا سامان هیچ گرونی بی دلیل نیست
    موتورلا سازگارترین رادیوی موجود در شرایط سخت با پایداری بالا در ایران هست

اقا سامان این لینک رو میزارم شاید مقداری نظرتون نسبت به موتورلا برگشت
    یک منوال 600 صفحه ای در مورد موتورلا
    http://www.4gon.co.uk/documents/moto...user_guide.pdf
    متاسفانه ما در کشوری گرد هم اومدیم که با نبود و یا کمبود و یا از رده خارج شدن ان محصول ، قیمت آن نیز چند برابر می شود ، پس نمی شه توقع بیشتری داشت.
    من با محصولات متورو لا نه تنها مشکلی ندارم بلکه یکی از طرفداران این شرکت هستم طوری که یکی از گوشی های تلفن همراهم موتورولا V3x هستش با دوربین دو مگا پیکسل ، با موتورولا 300 ، 400 ، 500 ، 600 (24594) و 800 کار کردم و بسته به نیاز مشتری پیشنهاد می دم.

ممنونم بابت Manual

آقای زحمتکش عزیز
    در اینکه بیش از 80 درصد ارتباطات بی سیم دیجیتال در ارتش آمریکا و اسرائیل توسط موتورولا انجام شده شکی ندارم برای اطلاعات بیشتر درباره راه حلهای نظامی و پروژه های غیر محرمانه نظامی موتورولا می تونید به سایت Site Search - Motorola Solutions USA مراجعه کنید که می دونم خودتون استادش هستید. ضمن اینکه بنده نگفتم قراره پروژه نظامی انجام بدم.

من لازم میدونم برای دفاع از کار کردن موتورولا بروی بستر دریا یکی از راحلهای نظامی موتورولا رو لینک کنم که شاید شما کمی نسبت به تکنولوژی بروز موتورولا نرمتر بشید

http://www.motorola.com/web/Business...Coastguard.pdf

حالا آقای زحمتکش عزیز به نظر شما بالاخره من از چه روشی استفاده کنم که جواب بده ؟
    دوست عزیزم
    ارتباطات مخابراتی نظامی بسیار گسترده تر از رنج 5 می باشد، درسته که شرکت ها برای مطرح شدن اهداف زیادی را دنبال می کنند ، اما دلیلی بر انتشار این اهداف ندارند.

Cambium Networks

برادر عزیز
    من نه با شرکت موتورولا مشکلی دارم و نه با لینکهای PTP شرکت ، اما برای چنین طرحی رادیو Infinet Ful بهتر از موتورولا 600 جواب خواهد داد.(در مورد مکسفار بحث نمی کنم به دلیل حساسیت دوستان)

نویز و اعوجاج باید از دید مخابراتی مورد بررسی قرار گیرد نه از لحاظ کامپیوتری ، اگر تست شما را تایید شده بدانم جا داره گوش زد کنم که فرکانس هایی ضعیف و کم توان به راحتی می توانند اهداف ما را با مشکل مواجه کنند و دلیل بر نبود مشکل نیست.

اگه کسی آدرس وب سایت رسمی مکسفار رو داره محبت کنه اعلام کنه
    در سال 2006 صحبتهایی برای ساخت سایت برای MaxFar داشتیم ، اما در حال حاضر شخصا یکی از مخالفان این امر هستم. در صورتی که اطلاعاتی خواستید در خدمت هستم.

ویرایش توسط Zahmatkesh : 2012-03-22 در ساعت 04:34 PM
    itpirooz سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رضا

عضو عادی
    نوشته
    47
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    63
    سلام
    دوست عزیز فقط خواستم بگم رکورد دنیا(روی دریا) حدود 110 کیلومتراست!

mohamad_tv سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

PTP58600 جایگزین

انتقال بی سیم بین دو نقطه چند کیلومتر

high performance antenna & solid dish تفاوت

اسپکتروم آنالایزر چیست

دریافت سیگنال بیشتر وایرلس

Kenbotong dual pol 32db Dish 5.8GHz

کانفیگ رادیو infinet

میکروتیک و موتورلا چیست

throughput در میکروتیک forum.persiannetworks.compoint to point وایرلس نکات مهم و لازم در نصب لینک هایانحنای زمین جهت لینک وایرلسدیش point to point ارتباط بین دو نقطه چیست قابلیتnstremeشبکه وایرلس بین دونقطه دورنرم افزار محاسبه مسافت وایرلسراههاى ارتباط بهتر بىسىم موتوراللا نظامىفاصله دو دکل ptpنرم افزار لازم برای تست امواج انتن وایر لس میکروتیکمقایسه رادیو میکروتیک با یوبی کیوتیگرفتن بهترین تروپوتفروش رادیو موتورولا وایرلس cambium netwنرم افزار محاسبه توان راديومحاسبه فاصله راندازي نصب انتن بيسيم روي دكل تروپوت در شبکه چیست؟میزان انحنای سطح دریا

برچسب برای این موضوع