نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط endevb
  • 2 توسط 1qaz2wsx

موضوع: کمک در مورد ایجاد خط ارتباطی بیسیم

نام حقيقي: khalil

خواننده
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7

کمک در مورد ایجاد خط ارتباطی بیسیم

سلام دوستان
    من قبلا سوالم رو مطرح کرده بودم اما به جوابی که میخواستم نرسیدم(هرچند دوستان جوابای سطح بالایی دادن) واسه همین گفتم یه جور دیگه سوالم رو بگم:
    دو نقطه به فاصله تقریبی سه کیلومتر داریم که نسبت به هم دید مستقیم دارن و هیچ ساختمونی بینشون نیست که یکیشون به خط تلفن دسترسی داره و اون یکی نداره,الان با توجه به اینکه اگه بخوایم خط تلفن سیمی بکشیم خیلی هزینه بر میشه میخوایم یه خط تلفن مجزا تو نقطه اول بگیریم و از طریق وایرلس به نقطه دوم ارسال کنیم به صورتی که تمامی خدماتی که بر روی خط تلفن سیمی دریافت میشه از این طریق هم داشته باشیم.
    میخوام بدونم واسه این کار دقیقا به چه وسایلی نیازه,قیمت تقریبی هر کدوم از این وسایل چقدره,در صورت امکان یه عکسی از این تجهیزات بزارین که من بدونم باید دنبال چجور چیزی باشم.اطلاعات من چندان زیاد نیست هرچند که دانشجوی مخابرات هستم و خودم نصاب دیش های ماهواره ای هستم.
    توی سایتهای زیادی گشتم اما هنوز نفهمیدم باید از کجا شروع کنم.خواهشن کمک کنین که خیلی واجبه

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی کرباسیان

عضو عادی شناسه تصویری endevb
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام
    راه حال نیاز شما فقط voip هستش . البته با سولوشن های مختلف . ظاهرا چیزی که من فهمیدم فقط یک خط تلفن میخواهید انتقال بدید که ارزونترین و راحتترینش استفاده از ویپ آداپتور (انواع مختلف داره مثل : لینکسیس ) که یکیش fxo باشه طرفی که خط تلفن هست و یکیش طرف گیرنده fxs باشه که خط رو تحویل بگیره . البته برای ارتباط این دوتا نیاز به ارتباط رادیویی بین این دو نقطه دارید . اما اگه بخواهید خطهای بیشتری انتقال بدید یا دو تا سانترال اگه دارید و میخواهید با هم لینک بشن و کانال زیادتر باشه باید تجهیزات دیگر و سولوشن دیگری داد. امیدوارم مفید باشه راهنمایی.

khalil2012 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: khalil

خواننده
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    7
    اگه امکانش هست عکس و قیمت این تجهیزاتی که گفتین رو بزارین و اینکه آیا نصب این تجهیزات نیاز به مهارت بالایی داره؟

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    ظاهرا" نیاز به مهارت خاصی نداره! برای انتقال یک خط تلفن از هر کُدِکی که استفاده کنی به پهنای باند کمتر از یک مگ احتیاج داره،

پس در سناریوی شما:

1.باید بوقو از طریق یه دیوایس fxo وارد شبکه کنی. ( اگه نمیدونی:در وویپ fxs اصطلاحا" به پورتی میگن که جریان تولید میکنه یا به زبون ساده بوق میده! fxo هم پورتیه که به خط شهری یا هر دیوایسی که بوق بده! وصل میشه)
    برای دوپورت، دیوایسهای لینکسیس کاملا" ایده آل من بودن که دیگه تولید نمیشه ولی میتونی دست دومشو پیدا کنی، dlink هم چنتا مدل داره ولی من کلن از dlink خوشم نمیاد و به جز یو اس بی هابش بقیه دیوایساشو پیشنهاد نمیکنم.

2.از طریق لینک شبکه وایرلسی که ایجاد کردی منتقل میکنیش به مقصد. (با در نظر گرفتن پهنای باند کمی که نیاز داری این قسمتم که دیگه به ظاهر هیچ کاری نداره ولی پردردسر ترین قسمت همینجاس، بیشتر از اینکه پهنای باند اینجا مساله باشه کیفیت لینکه که اهمیت داره واِلا به کلی مشکلی که جلوتر میگم بر میخوری )

3.در مقصدم سه تا راه حل داری
    تلفونو با نرم افزار کامپیوتر جواب بدی که بهشون میگن سافت فون soft phone نسخه های رایگان و کرک شدش تو اینترنت پره. خودم از counterpath bria استفاده میکنم
    تلفونو از طریق آی پی فون جواب بدین که بسته به شرکت سازندش و امکاناتش از 70-80 تومن شروع میشه ( البته این قیمتی که دارم میگم مال زمان دلار 1200 تومنه ممکنه گرونتر شده باشه).
    یکیم اینکه باز یه دیوایس تک یا دو پورت fxs بزاری که دوباره انگار یه پریز تلفن معمولی داری و میتونی هر تلفنی بش وصل کنی.

تمام اینکارها که انجام شد میرسین سر اصل قضیه که برطرف کردن ایرادات باشه!
    قطعی وصلی صدا، کم بودن صدا، تاخیر حین مکالمه، شنیدن صدای خودتون در تلفن ( اکو ) یه سری از مشکلات متداول این سیستم های ارزونه. برای همین اگه تجربه استفاده از وایرشارک و استریسک و کلن سیستمهای وویپ رو نداری پیاده سازی این کار رو بجز برای استفاده شخصی و آموزشی بهت پیشنهاد نمیکنم

ویرایش توسط 1qaz2wsx : 2012-03-07 در ساعت 03:57 AM علت: اشتباه تایپی
    khalil2012 و fedagh سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

انتقال خط تلفن ثابت از طریق وایرلس

انتقال خط تلفن ثابت با وایرلس

انتقال بوق از طريق بي سيم

انتقال بیسیم خط تلفن

انتقال تلفن ثابت با وایرلس

انتقال خط تلفن از طریق بی سیم

انتقال خط تلفن از طریق بیسیم

اموزش انتقال بوق شبکه بیسیم

انتقال خط تلفن با وایرلس

انتقال خطوط با fxo dlink

انتقال خط تلفن ثابت به صورت وایرلس

انتقال خط ثابت با وایر لسانتقال خطوط تلفن ازطریق بیسیمانتقال خطوط تلفن از طریق بیسیمتجهیزات انتقال بوق تلفن با بیسیمانتقال بوق تلفن با وایرلساتقال بوق تلفن wire lessانتقال بی سیم بوق تلفنانتقال خط تلفن به صورت بیسیمانتقال بوق خط تلفن بی سیممشکل اکو صدا تلفن بیسیمتجهیزات انتقال خط بی سیممجوز انتقال خط ثابت با وایرلسآموزش انتقال خط تلفن سیمی به صورت بی سیمانتقال خط تلفن بصورت بیسیم

برچسب برای این موضوع