نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 1سپاس

موضوع: کمک در مورد سناریوی عجیب من

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413

کمک در مورد سناریوی عجیب من

با سلام یک شرکت بزرگ از من درخواست کرده بدین گونه :
    که یک سرور دارن یک سرور فوق العاده قوی که اطلاعات درون اون ذخیره می شود ، درخواست دارن که کلاینت ها به صورت کانکشن وصل شن که هر کس خواست دست رسی داشته باشه و هر کسی نخواست دست رسی نداشه باشه ، درخواست کردم که اکانتینگ روی سرور راه اندازی کنند 1- به علت ورود سرور از خارج و 2- عدم حضور کسی که کانفیگ می کنه اجازه دسترسی به من ندادن و درخواست گذاشتن یک سرور دیگه کردن
    من پیشنهاد یک روتر بورد rb1100 ahx2 دادم تجهیزات حاضر رو به که چشم دیدم سوییچ های کاتالیست بود و کارت شبکه گیگ و کابل های cat6
    حالا سوال من نسبت به این شرایط
    1- درخواست رد و بدل اطلاعات در حد گیگ
    2- ایا به این روتر قابلیت نصب ماژول فیبر هست؟ اگر نیست روتر پیشنهادی شما؟سرور اصلی اسلات فیبر داره
    3- روتر پیشنهادی من نمیزاد زیر این فشار؟ تو سایتش قابلیتشو بیش از این حرفها زده بود
    4- اصل موضوع اینجاست که قراره کابل برداشته شه و همه کارت شبکه ها تبدیل به وایرلس بشه یا به صورت روتر این دور یا کارت شبکه ترنسفر انجام شه هر کلاینت هم باید حداقل 60-70 مگ قابلیت بده چون فابل های حجیمی رد و بدل میشه طبق اخرین لاگ استفاده روزانشون بالغ بر چند ترا بایت بوده
    3- اجازه سه ap به من دادن که یوزر ها به این سه تا بچسبن
    پیشنهادتون در مورد رادیو کلاینت ها و از همه مهمتر ap های داخلی با این حجم وحشتناک بار ؟
    اینم مد نظر باشه که یه قیمت بدم که مشتری نپره؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط maaziyar : 2012-02-27 در ساعت 01:58 PM

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    فکر می کنم برای چنین طرحی باید هزینه کرد (بسته به تعداد کاربران و دیگر شرایطی خود بهتر از من برآنها واقفید)

در مورد روتر بهتره از تجهیزات سیسکو استفاده کنید (مگر اینکه از مشتری خود مطمئن نباشید) درمورد AP ها تجهیزات موتورولا ، اینتل و سیسکو بسیاز با کیفیت هستند ، اما قطعات اینتل به صورت میکروچیپ هستند و شما برای استفاده از آنها باید با تکنولوژی و نحوه عملکرد انها به خوبی آشنایی داشته باشید. واردات موتورولا و سیسکو هم زمان بر هستند. به شخصه من موتورولا را برای چنین طرحی بیشتر می پسندم.

Xirrus هم دیوایس های خوبی داره.

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    فکر می کنم برای چنین طرحی باید هزینه کرد (بسته به تعداد کاربران و دیگر شرایطی خود بهتر از من برآنها واقفید)

در مورد روتر بهتره از تجهیزات سیسکو استفاده کنید (مگر اینکه از مشتری خود مطمئن نباشید) درمورد AP ها تجهیزات موتورولا ، اینتل و سیسکو بسیاز با کیفیت هستند ، اما قطعات اینتل به صورت میکروچیپ هستند و شما برای استفاده از آنها باید با تکنولوژی و نحوه عملکرد انها به خوبی آشنایی داشته باشید. واردات موتورولا و سیسکو هم زمان بر هستند. به شخصه من موتورولا را برای چنین طرحی بیشتر می پسندم.

Xirrus هم دیوایس های خوبی داره.
    من هم مد نظرم همین بود اما رادیو موتورلا بهترین حالتش 4k$ بود 3 تاش می کنه 24 میلیون سیسکو هم که حضرت عالی قیمت ها رو میدونید چی شده بعد در ضمن من گیره کلاینت ها هستم چی بزارم حدود 15-20 یوزر هستن با یه مبلغ خیلی زیاد طرفم می ترسم بگم مشتری فرار کنه اقا ببخشید اما تو شهر ما هر کاره عتیقه ای که وجود داره می افته گردن ما
    سیسکو هم که نگاه کردم ارزون ترینش تو ای پی ها 4 میلیون بود ، تازه 200 مگ بهت می ده

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    برای اینکه مشکلاتت به حداقل برسه ، ار هر برندی که برای AP ها استفاده می کنی بهتره برای Wlan آداپتورش هم از همون برند استفاده کنید.

به تجهیزات شرکت Xirrus هم یه نگاهی بنداز.

چنین کاری درسته که عتیقه است ، اما تجربه خوبیست.

mehrzadmo سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    4- اصل موضوع اینجاست که قراره کابل برداشته شه و همه کارت شبکه ها تبدیل به وایرلس بشه یا به صورت روتر این دور یا کارت شبکه ترنسفر انجام شه هر کلاینت هم باید حداقل 60-70 مگ قابلیت بده چون فابل های حجیمی رد و بدل میشه طبق اخرین لاگ استفاده روزانشون بالغ بر چند ترا بایت بوده
    این کار حماقت محضه ولی به هرحال اگر اجباری هست باید از وایرلس روترهای 5gh و کارت شبکه های وایرلس روی 5 گیگاهرتز استفاده شه که تازه شاید به پهنای باند مورد نظرشون نزدیک شه روی باند 2.4 عملا نشدنیه
    3- اجازه سه ap به من دادن که یوزر ها به این سه تا بچسبن
    پیشنهادتون در مورد رادیو کلاینت ها و از همه مهمتر ap های داخلی با این حجم وحشتناک بار ؟

بستگی به تعداد کاربرا، پهنای باند و مساحت تحت پوشش داره مثلا میتونید از دو رادیوی 5 گیگاهرتز همزمان با هم در یک روتر بورد استفاده کنید
    شاید بشه با 5-6 تا از وایرلس روترهای بوفالو هم همین پهنای باند رو در اختیارشون داد

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx نمایش پست ها
    این کار حماقت محضه ولی به هرحال اگر اجباری هست باید از وایرلس روترهای 5gh و کارت شبکه های وایرلس روی 5 گیگاهرتز استفاده شه که تازه شاید به پهنای باند مورد نظرشون نزدیک شه روی باند 2.4 عملا نشدنیه

بستگی به تعداد کاربرا، پهنای باند و مساحت تحت پوشش داره مثلا میتونید از دو رادیوی 5 گیگاهرتز همزمان با هم در یک روتر بورد استفاده کنید
    شاید بشه با 5-6 تا از وایرلس روترهای بوفالو هم همین پهنای باند رو در اختیارشون داد[/INDENT][/COLOR]
    طبق اخرین بررسی که با دوبی داشتم این رادیو رو بهم معرفی کردن رو تعداد هم قیمت مناسبی میدن و اطمینان دادن که این دست گاه ها همانند وایر کت 6 عمل می کنند
    http://www.waveform.ie/_fileupload/AP7131_SS.pdf

ویرایش توسط maaziyar : 2012-03-03 در ساعت 10:22 AM

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    طبق اخرین بررسی که با دوبی داشتم این رادیو رو بهم معرفی کردن رو تعداد هم قیمت مناسبی میدن و اطمینان دادن که این دست گاه ها همانند وایر کت 6 عمل می کنند
    http://www.waveform.ie/_fileupload/AP7131_SS.pdf

به نظر که دیوایس خفنی میاد !! چن ؟

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx نمایش پست ها
    روی باند 2.4 عملا نشدنیه
    چرا نشدینه ؟ (لطفا دلایلتان را هم ذکر کنید)

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    چرا نشدینه ؟ (لطفا دلایلتان را هم ذکر کنید)
    در حالت فقط N روی باند 2.4 با عرض 40 مگاهرتز اکثر کلاینت ها دچار قطعی و وصلی مکرر میشدن یا اصلا وصل نمیتونستن بشن و در شرایط ایده آل و وقتی یک کلاینت به وایرلس وصل بود سرعت 100mbps اونم فقط با WNDA3100 تونستم بگیرم ( تست من با bcm53115 بوده و کلاینت ها dwa-525 و WNDA3100 و چند مدل لپ تاپ )

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    برای این منظور به من برای ap ها این مدل را پیشنهاد کردن که میتونم با 3 عدد از این ها در سطح شرکت بیش از 1.4 گیگ ترنسفر داشته یاشم البته گفتن که قابلیت هندل کردن 600 مگ رو هر دستگاه داره
    AP-7131-66040-WR AP-7131 Dual Radio 802.11n Access Point
    دستگاه ها هم به دین گونه گارانتی دادن که در صورت تست میتونید یک دستگاه خریداری کنید و تست بگیرید اگر قابل قبول نبود با پرداخت 180 درهم مرجوع نمایید

ویرایش توسط maaziyar : 2012-03-03 در ساعت 05:59 PM

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    بعد مدت ها انتظار این دستگاه رسید ما هم با 12-13 تا دیوایس رفتیم کافی نت یکی از دوستان تمام رادیو ها رو به این دستگاه وصل کردم و یک فایل زیلا راه انداختیم گذاشتیم زیر بار و چیزی که برای من باور نکردنی بود کلاینت ها داشتن کم می اوردن نه این رادیو من تا حدود 270-280 مگ رو داشتم ترنسفر میکردم و هیچ علایمی از قبیل هنگی یا اختلال در رادیو وجود نداشت اما این دیوایس یک مشکلی که داشت فقط تکه حالته هست یعنی فقط ap اما به نظر من برای heavy traffic
    در مورد روتر هم به شعار نت ورک کارا برگشتم که هیچی سیسکو نمی شه حالا از شما درخواست نظر در مورد کلاینت ها دارم لطفا منو راهنمایی کنید

کلمات کلیدی در جستجوها:

درباره دستگاه rb 1100 ahx2

RB 1100 AHX2 درباره

vpn چیست

رد کردن درخواست ها به روتر

وایر کت

جواب ندادن کابل شبکه در سوئیچ چیست ؟

WNDA3100

برچسب برای این موضوع