صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: سوال در مورد شبکه وایرلس

نام حقيقي: فرزاد

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    14

سوال در مورد شبکه وایرلس

سلام دوستان.من تازه عضو شدم ممنون میشم منو راهنمایی کنید من در طبقه دوم یه شرکت یه عدد مودم ای دی اس ال ان 300 دی لینک دو آنته را با عدد کارت وایرلس دی لینک مدل 525 وصل کرده ام.و همه از اینترنت میتونن استفاده کنن.در طبقه پایین شرکت هم یه کامپیوتر هست ولی سیگنالش بالاتر از 18%نمیاد.مسئول شرکت درخواست تقویت آنتن را داده اند و گفته اند از اکسس پین استفاده کنم.اولین سوالم اینه که تفاوت اکسس پینت با روتر وایرلس چیه.امروز رفتم بازار با یه مغازه دار مشورت کردم گفت یه روتر وایرلس به قیمت 55 تومان بخر تا طبقه پایین کابل بکش بعد طبقه پایین هم آنتن دار میشه.دومین سوالم اینه که دستگاههی نیست که با وایر لس به مودم بالا وصل بشه و پایینو وایر لس کنه.تو اینترنت سرچ کردم به کلمه ریپیتر رسیدم آیا منظور از ریپیتر همین اتصال وایرلس و تقویت وایرلس است...در پایان ممنون میشم منو راهنمایی بفرماییدکه چکار کنم که از شر کابل کشی تا طبقه پایین راحت بشم...اگه راهی هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید و تنظیمات اکسس پینت را هم بگید.راستی اگه با بتونم با وایر لس به طبقه 2 وصل بشم و طبقه 1 را آنتن دهی کنمدر طبقه 2 باید با خود مودم به اینترنت وصل بشم یا با اکسس پینت طبقه 1؟یه دنیا ممنون........................................

موضوعات مشابه:
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: .

عضو عادی شناسه تصویری shie
    نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    میتونید از یک اکسسپوینت استفاده کنید
    بزاریدش روی WDS

arash3400 و farzad2498 سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    14

سلام

شما که لطف کردین جواب دادین ولی کاش بیشتر توضیح میدادین اگه حوصلشو ندارین فقط بگین چطور بزارمش روی wds (اکسس پینت لینک سیس هست)؟

عضو عادی شناسه تصویری webmaster
    نوشته
    55
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    5
    شما يك اكسس پوينت ديگر بخريد كه توانش از كارت شبكه اي كه روي سيستم ها بستيد بيشتر باشه هر چي توان دستگاه بيشتر پايداري بيشتر و قعطي كمتر مي شود.توي دستگاه فرستنده ،mode دستگاه را از AP به ap/wds تغيير بدهيد و mac دستگاه تقويت كننده كه مي خواهيد توي طبقه اول بزاريد را بهش بدهيد .توي طبقه اول براي دستگاه جديد هم همين كار را كنيد فقط بايد mac دستگاه توي طبقه دوم را بهش بدهيد.هر دو دستگاه شبيه يك سويچ در شبكه عمل كرده و شما فقط كافيه مودم adsl را pppoe تعريف كنيد تا اينترنت دار بشود و كل شبكه شما هم با پوشش عالي كار كند.

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط webmaster نمایش پست ها
    شما يك اكسس پوينت ديگر بخريد كه توانش از كارت شبكه اي كه روي سيستم ها بستيد بيشتر باشه هر چي توان دستگاه بيشتر پايداري بيشتر و قعطي كمتر مي شود.توي دستگاه فرستنده ،mode دستگاه را از AP به ap/wds تغيير بدهيد و mac دستگاه تقويت كننده كه مي خواهيد توي طبقه اول بزاريد را بهش بدهيد .توي طبقه اول براي دستگاه جديد هم همين كار را كنيد فقط بايد mac دستگاه توي طبقه دوم را بهش بدهيد.هر دو دستگاه شبيه يك سويچ در شبكه عمل كرده و شما فقط كافيه مودم adsl را pppoe تعريف كنيد تا اينترنت دار بشود و كل شبكه شما هم با پوشش عالي كار كند.
    یعنی اگه بخوام از بالا به پایین با وایرلس وصل بشم باید یه اکسس پینت برای بالا بگیرم و یه دونه اکسس برای پایین؟
    نمیشه از همین مودم وایرلس ان 300 که 100 هزار تومان پول بابتش پرداخت شده به یه اکسس پینت در طبقه اول wds کرد؟
    مودم هم روی pppoe تنظیم هست
    یه سوال دیگه اینکه آی پی کلاینت ها باید دستی داد یا میشه از اتومات استفاده کرد؟
    با فرض شبکه شدن مودم وایرلس ای دی اس ال طبقه بالا با اکسس پینت طبقه پایین توی کامپیوترای طبقه بالا باید به مودم وصل بشم و در طبقه پایین باید به روتر وصل بشم درسته؟

یه سوال دیگه هم داشتم تو مودم مد را میزارم روی ای پی/wds و مک دستگاه اکسس پینت را میدم
    تو اکسس مد باید مثل بالا باشه یا روی ریپیدر؟
    فرقش در چیه؟

ویرایش توسط farzad2498 : 2011-12-30 در ساعت 03:39 PM

نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2498 نمایش پست ها
    یعنی اگه بخوام از بالا به پایین با وایرلس وصل بشم باید یه اکسس پینت برای بالا بگیرم و یه دونه اکسس برای پایین؟
    نمیشه از همین مودم وایرلس ان 300 که 100 هزار تومان پول بابتش پرداخت شده به یه اکسس پینت در طبقه اول wds کرد؟
    مودم هم روی pppoe تنظیم هست
    یه سوال دیگه اینکه آی پی کلاینت ها باید دستی داد یا میشه از اتومات استفاده کرد؟
    با فرض شبکه شدن مودم وایرلس ای دی اس ال طبقه بالا با اکسس پینت طبقه پایین توی کامپیوترای طبقه بالا باید به مودم وصل بشم و در طبقه پایین باید به روتر وصل بشم درسته؟

یه سوال دیگه هم داشتم تو مودم مد را میزارم روی ای پی/wds و مک دستگاه اکسس پینت را میدم
    تو اکسس مد باید مثل بالا باشه یا روی ریپیدر؟
    فرقش در چیه؟
    جفت دستگاه ها دقیقا تنظیمات وایرلس شون مثل هم باشه و بزارید روی مود WDS

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    14
    دوستان اگه واقعا میخواهید کمک کنید لطفا تمام سوالارو جواب بدین اگرنه که اجبرای به جواب دادن نبود... تا الان فهمیدم بزارم روی wds ولی میخوام اطلاعات عمومیم رو هم ببرم بالا
    آی پی کلاینت ها باید دستی داد یا میشه از اتومات استفاده کرد؟
    و فرق مد wds با مد ریپیدر در چیه

نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    دوستان اگه واقعا میخواهید کمک کنید لطفا تمام سوالارو جواب بدین اگرنه که اجبرای به جواب دادن نبود... تا الان فهمیدم بزارم روی wds ولی میخوام اطلاعات عمومیم رو هم ببرم بالا
    آی پی کلاینت ها باید دستی داد یا میشه از اتومات استفاده کرد؟
    و فرق مد wds با مد ریپیدر در چیه
    شما وقتی WDS کنی کل شبکه میشه یک اسم
    شبکه هر کدوم رو که دید بهتری داشته باشه انتخواب میکنه
    ایپی هم DHCP که ست کنید ایپی دستی نمیخواد
    در ضمن یک نفر قرار نیست تمام سوالاتی که شما دارید رو بدونه ! هر کس به اندازه اطلاعاتی که داره راهنمای میکنه !

WDS دیوایس ها با هم ارتباط دارند
    ریپیتر سیگنال رو تقویت میکنه فقط !

نوشته
    55
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    5
    آقا فرزاد خدمت شما عرض کردم وقتی دو تا دستگاه را که در حال حاضر یکی بالا هست و قرار شد یکی بخری را در مود wds بگذارید حکم سویچ را تو شبکه داره.
    درسته ؟خوب حالا شما می دانید کار سویچ توی شبکه چیه؟
    این جواب برای آی پی اتوماتیک یا دستی.
    خدمت شما عرض کنم مود wds همون ریپتر هست .شما می تونید بفرمایید فرق آذرخش با صاعقه چیه؟هر دو تا یکی هستند فقط اسمشون فرق می کنه.
    خیلی درگیر نشو کاری را که می خواهید انجام بدهید.همه ی سوالات را خودتون متوجه یم شوید شما تا دست به کار نشوید فایده ای نداره.
    یک موضوع دیگه این است که من اگر جای شما بودم خدا را شکر می کردم من خودم توی انجمن که سوال می کنم البته بعضی وقتها تا سالها جوابی داده نمی شود حالا پست شما چند تا پیگیر داره برو خوشحال باش.
    موفق باشید

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    14
    پس میرم خدارو شکر میکنم.دست همگی درد نکنه.در مورد اینکه wds همون ریپیدر هست یکم تو این موضوع شک دارم چون زنگ زدم به یکی که این کارو انجام میده گفت ریپیدر هر سیگنالیو بگیره تقویت میکنه ولی اون یکی فقط روی مودم بالا ست میشه.دیروز رفتم کارو انجام دادم.سوالاتم بیشتر برای این بود که کامل یه چیزیو بفهمم.آی پی هارو همرو دستی دادم که بعد ها به مشکل بر نخورم و دیفالد گت وی تعریف کردم.در هر صورت ممنون

نوشته
    55
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    5
    ریپیدر هر سیگنالیو بگیره تقویت میکنه
    شاید هم من دارم اشتباه می کنم ولی خوب در این مورد که در wds باید فرکانس دو تا دستگاه یکی باشه شک ندارم فرکانس هر دو باید 2/4 باشند.

نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    نقل قول نوشته اصلی توسط webmaster نمایش پست ها
    شاید هم من دارم اشتباه می کنم ولی خوب در این مورد که در wds باید فرکانس دو تا دستگاه یکی باشه شک ندارم فرکانس هر دو باید 2/4 باشند.
    در هر دو مد باید یکی باشه !

و WDS, و ریپیتر کاملا با هم فرق دارند اصلا نمیشه با هم مقایسه کرد ولی کاری که میکنن تقربا یکی هست ! ولی نباید یکی بدونیمشون

نام حقيقي: A.G

خواننده شناسه تصویری adel28
    نوشته
    813
    سپاسگزاری شده
    180
    سپاسگزاری کرده
    192
    شاید مفید باشه برای دوستان:
    WDS چیست؟

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام دوستان.من تازه عضو شدم ممنون میشم منو راهنمایی کنید من در طبقه دوم یه شرکت یه عدد مودم ای دی اس ال ان 300 دی لینک دو آنته را با عدد کارت وایرلس دی لینک مدل 525 وصل کرده ام.و همه از اینترنت میتونن استفاده کنن.در طبقه پایین شرکت هم یه کامپیوتر هست ولی سیگنالش بالاتر از 18%نمیاد.مسئول شرکت درخواست تقویت آنتن را داده اند و گفته اند از اکسس پین استفاده کنم.اولین سوالم اینه که تفاوت اکسس پینت با روتر وایرلس چیه.امروز رفتم بازار با یه مغازه دار مشورت کردم گفت یه روتر وایرلس به قیمت 55 تومان بخر تا طبقه پایین کابل بکش بعد طبقه پایین هم آنتن دار میشه.دومین سوالم اینه که دستگاههی نیست که با وایر لس به مودم بالا وصل بشه و پایینو وایر لس کنه.تو اینترنت سرچ کردم به کلمه ریپیتر رسیدم آیا منظور از ریپیتر همین اتصال وایرلس و تقویت وایرلس است...در پایان ممنون میشم منو راهنمایی بفرماییدکه چکار کنم که از شر کابل کشی تا طبقه پایین راحت بشم...اگه راهی هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید و تنظیمات اکسس پینت را هم بگید.راستی اگه با بتونم با وایر لس به طبقه 2 وصل بشم و طبقه 1 را آنتن دهی کنمدر طبقه 2 باید با خود مودم به اینترنت وصل بشم یا با اکسس پینت طبقه 1؟یه دنیا ممنون........................................
    دوست عزیز
    شما با جای گذاری مناسب AP می تونی هر دو طبقه رو سرویس بدی (البته بستگی به شرایط و نحوه عملکرد شما داره)

arash3400، shie و farzad2498 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    دوست عزیز
    شما با جای گذاری مناسب AP می تونی هر دو طبقه رو سرویس بدی (البته بستگی به شرایط و نحوه عملکرد شما داره)
    و همچنین انتخواب صحیح آنتن با نوع کاربرد و مکان مورد استفاده

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

انتن دهی ای دی اس ال تو طبقه اول

تفاوت مودم ای دی اس ال با مودم تقویت کننده اکسس پوینت

تفاوت وایرلس با ای دی اس ال

مودم وایرلس برای دو طبقه

براي اي دي اس ال وايرلس چطور پسوورد بزاريم

فرق مودم وايرلس و اي دي اس ال چيه

اطلاعات در مورد wds مودم وایر لس

آنتن تقویت اکسس پ.ینت

تنظیم ریپیدر