نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 4سپاس
  • 2 توسط smeysamhen
  • 1 توسط smeysamhen
  • 1 توسط smeysamhen

موضوع: نحوه ست شدن مودم بی سیم با اکسس پوینت

نام حقيقي: محمد

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

نحوه ست شدن مودم بی سیم با اکسس پوینت

من می خواهم مودم -روتر وایرلس smc را به یک اکسس پوینت smc ست کنم.

درواقع من تونستم ADSL را با مودم کانفیگ کنم و ارتباطی هم با لپ تاپ و سایر کامپیوترها به وسیله کارت یو اس بی بی سیم برقرار کنم .حتی از اکسس پوینت هم به کارت یو اس بی ارتباط برقرار میشه اما من می خوام که مودم به اکسس ارتباط برقرار کنه تا بتونم از اینترنت به واسطه اکسس پوینت مناطق بیشتری را پوشش بدهم

1 - نمیخواهم که ارتباط به صورت کابلی باشد و می خواهم که از طریق بی سیم این دو با هم در ارتباط باشند. مودم و اکسس در دید هم هستند

2 - من تقریبا مبتدی هستم و لطفا به صورت کامل توضیح دهید چیکار کنم و باید به کجاها و چه تنظیماتی وارد بشوم. اگر تصویری باشه ممنون میشم. ویندوزم ایکس پی هستش

3 - آیا روش و یا نرم افزاری هستش که با آن بتونیم در محیط ویندوز(چیز پی ان و سرور نه) بعداز اوکی شدن شبکه به کاربرایی که می خواهند به صورت بی سیم از اینترنت استفاده کنند اکانت یا یوزر و پسورد داد ؟ یعنی اگر 5 نفر همزمان خواستند استفاده کنند 5 تا پسورد متفاوت تولید شود و شخص دیگری نتونه به اینترنت وصل بشه؟

4 - اگر در آینده خواستم یک اکسس پوینت دیگه اظافه کنم آیا امکانش هست؟

مدل اکسس پوینت بنده:
    SMCWBR14S-N3

5 - راستی قضیه این چراغ و دکمه WPS که هم روی مودم و هم روی اکسس پوینتم هستش چیه و چه کاربردی داره؟

با تشکر از راهنمائیتون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ميثم

عضو عادی
    نوشته
    364
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    49
    سلام

در راهكار زير فرض من بر اينه كه MAC Filtering نداشته باشي

ج1: از قسمت Wireless Setting اكسس پوينت در قسمت Wireless Distribution System گزينه Repeater Mode را انتخاب كن. سپس از طريق همان صفحه Scan كن و روتر خودت را انتخاب كن. اگر روي روتر WPA و يا WEP تعريف كرده باشي بايستي در اينجا وارد كني. شرمنده كه نميتونم دقيقتر توضيح بدم چون طرز كار در همه دستگاهها يك شكله ولي گزينه ها متفاوته.

ج3: ميتوني از نرم افزار NTTAC استفاده كني. در همين فروم آموزشش موجوده.

ج4: بله. از همين روش

ج5: با زدن همزمان اين دكمه ها روي دو دستگاه، دستگاهها بدون نياز به كاربر، با يكديگر شبكه ميشوند. (اين مورد بدرد كار شما نميخوره)

اميدوارم مفيد بوده باشه.
    اگر بازهم مشكلي بود در خدمتم.

ویرایش توسط smeysamhen : 2011-06-22 در ساعت 08:30 AM
    mohammad90 و maff21 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    ممنون دوست عزیز-روشی را که گفتی امتحان می کنم

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    من تو تنظیمات اکسس پوینت Repeater Mode را پیدا کردم و قرار دادم -اما چیزی به اسم اسکن کردن وجود نداشت -و زمانی که خواستم تائیدش کنم از من آدرس مک خواست آیا منظورش آدرس مک روتر هست؟

همچنین کلا می خواهم از مودم به عنوان یک پل ارتباطی اینترنتی استفاده کنم یعنی فقط مودم و روتر همدیگر را پیدا کنند.الان مشکل من این هستش که تنظیماتی که گفته شد با تنظیمات اکسس من فرق داره و اگر یه توضیحی درباره WPA و يا WEP بدهی که کدومش بهتره ممنون میشم.گفتم که مبتدی هستم
    با تشکر فراوان

عضو عادی
    نوشته
    364
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    49
    در مورد سوال اولت: بله مك آدرس روتر را بايستي وارد كني. در ضمن در حالت Repeater دو دستگاه در اصل تبديل ميشوند به يكدستگاه.

در مورد سوال دومت: در كل WPA از WEP بهتره. WPA از لحاظ امنيتي بسيار قدرتمندتر است. حتي WPA2 از WPA قدرتمندتر است.

mohammad90 سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    باز هم ممنون از جوابی که دادی

به علت یکسری محدودیتها تصمیم گرفته شد که شبکه به این صورت قرار نصب شود:

1 - مودم بی سیم حذف شد و به جاش اکسس پوینتی دیگر اظافه شد یعدی کلا دوتا اکسس پوینت.
    2- با یک مودم معمولی اینترنت از پورت لن مودم به به یک هاب که 32 پورت لن دارد متصل شد.
    3 - تعداد 8 کلاینت به وسیله کابل در طبقه اول به اینترنت متصل هستند و تحت کنترل می باشند توسط نرم افزار کافی نت
    4 - از هاب سوئیچ یک کابل به اکسس پوینت طبقه دوم و یک کابل هم به اکسس طبقه سوم وصل شد(به علت یکسری قوانین برای داکت کشی نمیشد از پورت لن اکسس پوینتی برای اتصال به اکسس دیگری استفاده کرد).
    5 - موبایلها و لپ تاپها به صورت بی سم شبکه را پیدا می کنند(طبقه دوم با نام 02 و سوم 03 نام گذاری شدند) و وارد اینترنت هم می شوند.

حالا چندتا سوال دارم:
    الف - بعضی از مواقع دیوایسها مثل موبایل به اینترنت وصل نمیشن یعنی شبکه پیدا میشه ولی به اینترنت وصل نمیشوند که باید حتما آی پی داده شود لازم به ذکر هستش که اون 8 کلاینت به دلیل نرم افزار 7 از آی پی غیر اتوماتیک استفاده می کنند. آیا راهی هستش که در قسمت وایرلس نیازی به دادن آی پی به صورت دستی نباشد؟ اگر هست در کدام قسمت اکسس باید این تنظیمات اعمال شود و چگونه ؟
    ب - زمانی که به اکسس پوینتها یوزر و پسورد داده می شود بعداز اولین کانکت توسط یوزر و یا خاموش کردن اکسس ها در دفعه بعدی با یک دیوایس دیگه مثل موبایل ، شبکه بی سیم ما بدون پسورد می شود . چندین بار تست شده است.چاره کار و یا بهترین راه برای پسورد گذاری چیست؟
    پ - قبلا گفتید که با برنامه NTTAC می شود اکانت برای یوزرها ساخت. ولی ظاهرا برای اینکار نیاز به یک سرور هستش آیا نرم افزاری غیر از این برای اکانت سازی شبکه وایرلس وجود دارد؟ اگر خیر لطفا لینک آموزشی از این نرم افزار (ترجیحا فارسی) که نیاز من را برطرف کند قرار دهید. و آیا می شود برای این برنامه از ویندوز ایکس پی هم به عنوان سرور استفاده کرد یا حتما باید 2003 باشد
    سعی کردم تمام جزئیات را بگم تا بهتر به من کمک شود- باتشکر بسیار زیاد.

نوع اکسس ها : SMC WBR14S-N3 با قابلیت MAC Filtering

مودم :symphony

هاب : SMC

عضو عادی
    نوشته
    364
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    49
    در مورد سوال الف: بايستي در داخل تنظيمات DHCP SERVER اكسس پوينت آدرس Gateway را آدرس مودم قرار دهيد.
    در مورد سوال ب: بدون پسورد نميشود. به احتمال زياد و تا جايي كه من ميدونم اكثر دستگاهها پس از اولين مرتبه اتصال، يوزر و پسها را Save ميكنند تا لازم نباشد كاربر در هر بار اتصال آنها را وارد كند. سوال من اينه كه آيا پس از ريست شدن اكسس پوينت، دستگاههاي جديدي كه قبلا متصل نشده اند هم يوزر و پس نميخواهند؟
    در مورد سوال پ: اگر بخواهيد از NTTAC استفاده كنيد بايستي يوزرها بصورت وي پي ان به سرور اصلي متصل و سپس از طريق اون به اينترنت وصل شوند. به هر ترتيب من نرم افزار ديگري سراغ ندارم كه تو ويندوز اين عمليات را انجام بدهد ولي توي لينوكس Ibsng و SIB هست. اگر هم مايل باشي ميتوني از يك ميكروتيك ارزان قيمت براي بحث اكانتينگ استفاده كني. در ضمن راهنماي NTTAC در انجمن موجود هست و ميتوني NTTAC را روي XP نصب كني. احتياجي به ويندوز سرور 2003 نيست.

mohammad90 سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    آقا میثم مرسی از کمکت

میشه یه راهنمائی درباره اینکه چطوری با برنامه nttac برای ارتباط بیسیم اکانت سازی کنم و یا بهتر بگم کدوم قسمتش با وی بی ان سازی تفاوت داره

عضو عادی
    نوشته
    364
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    49
    در اينجا كامل توضيح داده شده است

hoz
    hoz آنلاین نیست.
    نام حقيقي: hossein

خواننده
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوستان من از کذوم قسمت سوالمو مطرح کنم

نام حقيقي: مهدی

عضو عادی شناسه تصویری mahdi2008
    نوشته
    190
    سپاسگزاری شده
    109
    سپاسگزاری کرده
    185
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoz نمایش پست ها
    دوستان من از کذوم قسمت سوالمو مطرح کنم
    اگه منظورتون یک موضوع جدیده که بستگی به نوع سوالتون در یکی از بخش های 8 گانه این کار رو انجام بدهید اگه هم نوعش رو نمیدونید در بخش موضوعات عمومی مطرح کنید.

نام حقيقي: .

عضو عادی شناسه تصویری shie
    نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    اقا چرا اینقدر خودتون رو میپیچونیند !!!!
    یک شبکه 10 15 یوزره رو که با این تجیزات نمیبندن !

کلمات کلیدی در جستجوها:

اکسس پوینت چیست

wps در مودم چیست

طریقه استفاده از اکسس پوینت

wps مودم چیستست کردن اکسس پوینت اموزش ست کردن اکسس پوینتطریقه استفاده از اکسس پوینت در ویندوز 8wps در مودمست کردن اکسس پوینت با مودمست کردن مودم smcتنظیم مودم smc ویندوز ۸مودم بی سیم چیستنحوه استفاده از اکسس پوینت می خواهم اینترنت را به اکسس پوینت بدهمطرز کار اکسس پوینتروش استفاده از مودم وايرلس به عنوان اكسس پوينتست کردن مودم وایرلسچراغ wps مودم چیستآموزش wps مودماکسس پوینت چیست؟طریقه ست کردن دو مودم وایرلسمودم بیسیم چیستنحوه تنظیم اکسس پوینت smcطریقه تنظیم کردن مودم به عنوان اکسس پوینتچراغ wps در مودم

برچسب برای این موضوع