صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 17

موضوع: شبکه کامپیوتری وایرلس در هتل لطفا مشاوره دهید

نام حقيقي: ﺣﺎﻣﺪ پیروز

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    سلام به بچه های گل پرشین نتوورکز
    دوستانی که در پروژها شون با هتلها سرو کار داشتند ممنونشون میشم که یه مشاوره هم به ما بدن تا هم یه چاره ای برایه ما بشه هم کمکی به دیگر دوستان
    اول قبل از هر چیزی لطف کنید تمام مراحلی رو که برایه پیاده سازی یه شبکه کامپیوتری وایرلس در یک هتل مورد نیاز است رو بفرمایید تا ببینیم از کجا باید شروع کنیم.
    یک هتل رو در نظر بگیرید در 3 طبقه که هر طبقه 20 واحد داره و پشت بام که باید تمام گوشه کنارش به اینترنت مجهز باشه و دیگر مسائلی که ممکنه در آینده نیاز داشته باشند که فعلا چیزی به ما نگفتند.
    نقشه یکی از طبقات رو میزارم تا با موانع و اتاقها بیشتر اشنا بشید

خوب تمام اطلاعات مورد نیاز که باید به شما بگم چی هست؟ هنوز کابل کشی نشده و تازه میخواد استارتش بخوره

اول شما سوال کنید تا من سوال ها رو شروع کنم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    عزیزم ... قبل هر چیز در شبکه باید این نکته رو در نظر گرفت که شما فقط ADmin شبکه هستید و سیاست های شبکه رو مدیر عاملان سازمان برای شما تعیین میکنند ... پس در ابتدا کلیه خواسته ها و نیازها رو در شبکه به روی کاغذ بیارید و تمامی نکات امنیتی رو تبیین کنید . بعد سراغ تجهیزات فیزیکی برید ...

itpirooz سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    بیشترین کاربردی که این شبکه میتونه داشته باشه ، اینترنت دار بودن وایرلس در تمامی اتاقها و لابی هست و نرم افزار یا سخت افزاری که بتونه میزان مشخصی به هر یک از کلاینتها دسترسی دانلود بده ، که هر فردی نیوفته رو اینترنت و حجم دانلود زیادی رو اشغال کنه.
    و مثلا رزروشن بخواد با مدیریت تبادل اطلاعات داشته باشه و . . .
    در کل اون چیزی که بیشتر مد نظر ما هست برقراری اینترنت در طبقات میتونه باشه

در کل دوستانی که با این چنین داستانی در هتلها سروکار داشتند و خنجر خورده این مسائل هستند حتما میتونند راهنمایی کنند که مدیران و عوامل هتلها بیشتر با چه گزینه هایی سرو کار دارند که ما روی اون بخش قویتر عمل کنیم

ویرایش توسط itpirooz : 2011-11-11 در ساعت 09:26 PM

نام حقيقي: حامد

عضو عادی
    نوشته
    121
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    75
    سلام
    ایشالله موفق باشی
    همچین چیزه سختی نیست داداش
    باید اکسس پوینتی که کار میکنی قوی باشه همین
    من مشکل خاصی نمیبینم توش

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedit نمایش پست ها
    سلام
    ایشالله موفق باشی
    همچین چیزه سختی نیست داداش
    باید اکسس پوینتی که کار میکنی قوی باشه همین
    من مشکل خاصی نمیبینم توش
    فعلا مشکلی نیست
    خوب میخوام مدل اکسس پوینت و تعداد در هر طبقه و تعداد و مدل سویچ و اگه برایه مدیریت اینترنت cpe لازم دارم چه مدلی آیا میکروتیک جوابگو هست و مقدار اینترنت مورد نیاز آیا چه مقدار باشه 1 یا 2 مگ و دیگه چی نیاز هست و !!!

نام حقيقي: .

عضو عادی شناسه تصویری shie
    نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    کار سختی نیست به نظر من اگر هزینه مهم نیست یک کابل بکش تا هر رادیو .
    جا های که کارشون بالا هست شبکه کابلی کار کن مثل مدیریت و حسابداری و از اینجور جاها اتاق ها هم وایرلس باشه
    با سه چهار تا رادیو میتونی راش بندازی

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    می خواهی اینترنت مفت به همه بدی یا اینترنت پولی هست؟
    می خواهی مسافر ها با کارمند حسابداری هتل توی یک شبکه باشن؟
    می خواهی هر مسافر با مسافر اتاق بغلی توی یک شبکه باشه؟
    ...

shie و itpirooz سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    نقل قول نوشته اصلی توسط vadood نمایش پست ها
    می خواهی اینترنت مفت به همه بدی یا اینترنت پولی هست؟
    می خواهی مسافر ها با کارمند حسابداری هتل توی یک شبکه باشن؟
    می خواهی هر مسافر با مسافر اتاق بغلی توی یک شبکه باشه؟
    ...
    میخوام قابلیت داشته باشه که اینترنت پولی بشه و اگه خواستن مفتی هم بشه.
    نه مسافرا و کارمند حسابداری جدا باشند.
    تمام مسافرا در یک شبکه هم باشند موردی نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط shie نمایش پست ها
    کار سختی نیست به نظر من اگر هزینه مهم نیست یک کابل بکش تا هر رادیو .
    جا های که کارشون بالا هست شبکه کابلی کار کن مثل مدیریت و حسابداری و از اینجور جاها اتاق ها هم وایرلس باشه
    با سه چهار تا رادیو میتونی راش بندازی
    تا هر رادیو یه کابل میره مشکلی نیست
    مدیریت و حسابداری هم با کابل میکشیم

ویرایش توسط itpirooz : 2011-11-12 در ساعت 09:13 AM

نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    با سه تا رادیو به نظر من میشه کل سه طبقه رو پوشش داد
    فقط باید جای بزاریشون که همپوشانی داشته باشند رویه هم
    مثلا اگه یکی رو میزاری توی اخر سالن صبقه 1 یکی دومی رو بزار توی صبقه سوم اول سالن و تو زاویه خواص !
    سیستم های که میخای جدا کنی همه رو وصل کن به یک سویچ با کابل
    تو طبقه وسط هم میتونی اکسس پوینت رو به عنوان سرور در نظر بگیری که هم رادیو باشه هم سرور

میکروتیک مدل RB751U-2HnD کارت رو راه میندازه
    ولی اگه با قاب میخوای و جدید تر مدل 751 امده چیز خوبی هم هست

نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    مدل RB711UA-2HnD هم چیز خوبیه

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    نقل قول نوشته اصلی توسط shie نمایش پست ها
    تو طبقه وسط هم میتونی اکسس پوینت رو به عنوان سرور در نظر بگیری که هم رادیو باشه هم سرور

میکروتیک مدل RB751U-2HnD کارت رو راه میندازه
    متوجه نشدم چرا هم رادیو باشه هم سرور ؟ چه مزیتی داره؟
    این میکروتیک که میگی منظورت تموم رادیوهاست که باید در طبقات بزارم از همین مدل باشه ؟؟ یا یک میکروتیک بزارم و چندتا اکسس ÷وینت ساده ؟؟؟

نام حقيقي: kazi

عضو عادی شناسه تصویری fireboy007
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    دوست من سلام.
    من تو چند تا هتل کار کردم.نمیشه به این راحتی همه چی رو بهت بگم که.کلی خاک خوردیم شوخی میکنم.همونطور که دوستان عزیز فرمودند ، خیلی سخت نیست.دو تا شبکه از دو رنج آی پی متفاوت در نظر میگیری.یکی برای شبکه داخلی (کارمندان هتل) یکی هم برای مسافران (اینترنت وایرلس).حالا بستگی به وسعت هتل (تعداد اتاق ها و تعداد کارمندها) سولوشن های مختلفی رو میشه ارائه کرد.که بهترین سولوشن واسه کنترل مصرف اینترنت استفاده از میکروتیکه.ضمن اینکه باهاش میتونی هات اسپات هم راه بندازی.که با همون هات اسپات میتونی اگر مدیران خواستن اینترنت پولی بشه ، کارت اینترنت بسازی و بفروشی.اگر نه هم که با همون هات اسپات یوزر میسازی(مثلا بر حسب شماره اتاق) و میدی به مسافرا.که از اون طریق میتونی کنترل کنی که کدوم مسافر افتاده رو اینترنت که حالش رو بگیری ضمن اینکه مزیت دیگه ی میکروتیک اینه که ، اگر خواستی دو تا لینک اینترنت از دو جای مختلف داشته باشی (که حتما باید واسه backup ، حداقل از دو جای مختلف اینترنت داشته باشی) با میکروتیک میتونی load balance کنی.حالا بسته به تعداد مسافرات که چند نفر ممکنه همزمان بخوان از اینترنت استفاده کنن و چندتا یوزر هات اسپات بخوای داشته باشی باید مدل میکروتیک رو انتخاب کنی.مثلا این مدل هایی که دوستمون معرفی کرد ، چون RouterOS License اش level4 هست ، تا 200 یوزر هات اسپات میتونی درست کنی.حالا اگر بخوای بیشتر از 200 تا درست کنی مجبوری میکروتیکی بخری که بتونه Router OS با Level بالاتری رو ساپورت کنه.و همینطور اگر بخوای چندتا لینک اینترنت داشته باشی ، باید دقت کنی که تعداد پورتهای میکروتیک کم نیاد.پس اول نیازهات رو مشخص کن تا بهتر بتونی مدل سخت افزارهایی که میخری رو انتخاب کنی.پهنای باند اینترنتت هم باز بستگی به تعداد مسافران و کارمندانی که میخوان اینترنت داشته باشن داره.مثلا تو یکی از این هتلهایی که من کار کردم ، مواقع شلوغی هتل ، ممکنه همزمان تا 300 نفر هم به اینترنت وصل باشن.اینترنت ما 3مگ هست و مسلما کم میاره.که حالا داریم رایزنی میکنیم با مدیران هتل که حداقل یه 5مگ دیگه هم بزاریم کنارش(که بازم کمه).مدل قرارگیریه اکسس پوینت ها هم کاملا بستگی داره به متراژ طبقات و اتاق ها و اینکه راهروها به چه شکلیه و حتی جنس در و دیوار از چیه.مثلا ما تو یه هتل مجبور شدیم تو هر طبقه از 2 تا 3 اکسس پوینت استفاده کنیم.در حالی که تو یه هتل دیگه یه اکسس پوینت برای هر 3 طبقه جواب کار ما رو داد .اینطور که من تو پلانی که گذاشتی میبینم ، یه راهرو سمت راست ، یه راهرو سمت چپ و یه راهرو اون بالا داری که همه ی اینها رو به هم وصل میکنه.چون من متراژ طبقات رو نمیدونم کامل نمیشه راجع بهش نظر داد.اما حتما بهت پیشنهاد میدم از اکسس پوینت های Linksys سری N استفاده کنی که اگر جای خوبی قرارش بدی راحت 3 طبقه بهت آنتن میده.دیگه باید تست کنی ببینی کجا بزاری و چقدر آنتن داری تو جاهای مختلف طبقات.و با توجه به تست ها ممکنه به این نتیجه برسی اگر بخوای یدونه بزاری ، اتاق های گوشه ای پوشش ضعیف و حتی قطعی داشته باشن.مثلا سولوشنی که معمولا اینجور جاها استفاده میشه مثلا تو یه طبقه (تو همین پلان) ، گوشه ی بالا سمت راست یه AP و گوشه ی پایین سمت چپ یه AP و تو طبقه ی بعدی ، به صورت ضربدری یعنی گوشه ی بالا سمت چپ یه AP و گوشه ی پایین سمت راست یه AP.که همه ی این ها با تست به دست میاد که تو هر طبقه چندتا و کجا ها AP بزاری.که با توجه به آسانسوری که فکر میکنم اون وسطه ، احتمالا مجبور میشی از همین دو AP تو هر طبقه استفاده کنی که مطمئن باشی پوشش کاملی تو همه جا داری.در آخر هم که همه ی این AP ها رو با هم WDS نکن و حتما با کابل به یه سوییچ وصل کن.که جدا از سوییچ شبکه داخلیت باشه.
    از همه ی دوستان معذرت میخوام.هم اینکه در حضور اساتید جسارت کردم و هم اینکه طولانی شد.

ویرایش توسط fireboy007 : 2011-11-14 در ساعت 10:14 PM
    SADEGH65، th95، hadi_PN و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    خیلی ممنون بسیار مفید بود
    چون این پروژه هنوز کارش مونده تا به اجرا برسه رو این حساب نتونستم خواستهاشون رو بابت این بستری که قرار پیاده بشه سوال کنم. خودم نقشه گذاشتم اینجا تا با اساتیدی همچون شما مشورت کنم تا دوستانی که در پروژهای این چنینی کار کردند نظر بدن و بستر وایرلس اصولی در این مورد طراحی بشه و نظرات رو برسسی کنیم . برای این بستر اگر بازم مواردی هست که گفته نشده لطفا دوستان اشاره کنند
    به نظر شما اگه در اوج شلوغی همزمان 200 نفر بخواد به اینترنت این هتل وصل باشه ، چه مقدار پهنای باند مورد نیازمون هست ؟!
    در ضمن متراژ سالن چپ و راست هر کدوم 12 متره و سالن سرتاسر بالایی نزدیکه 35 متر هست

نام حقيقي: سینا ساحلی

عضو عادی
    نوشته
    256
    سپاسگزاری شده
    236
    سپاسگزاری کرده
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط itpirooz نمایش پست ها
    خیلی ممنون بسیار مفید بود
    چون این پروژه هنوز کارش مونده تا به اجرا برسه رو این حساب نتونستم خواستهاشون رو بابت این بستری که قرار پیاده بشه سوال کنم. خودم نقشه گذاشتم اینجا تا با اساتیدی همچون شما مشورت کنم تا دوستانی که در پروژهای این چنینی کار کردند نظر بدن و بستر وایرلس اصولی در این مورد طراحی بشه و نظرات رو برسسی کنیم . برای این بستر اگر بازم مواردی هست که گفته نشده لطفا دوستان اشاره کنند
    به نظر شما اگه در اوج شلوغی همزمان 200 نفر بخواد به اینترنت این هتل وصل باشه ، چه مقدار پهنای باند مورد نیازمون هست ؟!
    در ضمن متراژ سالن چپ و راست هر کدوم 12 متره و سالن سرتاسر بالایی نزدیکه 35 متر هست
    دوست من کلا شمردم 22 تا اتاق تو هر طبقه هست که سرجمع 3 طبقه میشه 66 اتاق شما اگر هر 66 تا اتاق ات هم توش کلاینت باشه قطعا بیشتر از یک لبتاپ نیست! یا بر فرض میگیم مسافر 2 تا دیوایس داره یک لبتاپ و یک موبایل که میشه 132 تا یعنی ماکسیمم کلاینتی که میتونه تو طبقات وصل بشه همین عدد هست نه بیشتر. این از تعدا یوزر ها ت تو طبقات مستثنای اینکه تو لابی یا رستوران یا کافی شاپ اتون هم کسی بخواد به اینترنت وصل بشه
    باید یه حدقل سرعتی ای مد نظر بگیری مثلا شما که ادمین شبکه هستی بگی مثلا کاربرها 256 کیلوبیت بر ثانیه براشون کافی هست یا نه بخوای سرویس هات اسپات راه بندازی بسته به اینکه هر یوزر چه سرعتی میخواد براش در نظر بگیری که فکر کنم این عاقلانه تر باشه چون اگر بخوای بگی تو کل شبکه هر کی وصل شد یک لیمیت بهش بدی مثلا پایه سرعت 128( که خیلی کمه) حداقل باید یه 15 16 مگی پهنای باند بخری که فکر کنم هزینه اش براتون زیاد باشه( به احتساب پهنای باندی 400 تومان که نمیدونم میتونید با این قیمت پیدا کنید یا خیر برای یک مگ بگیری شما میشه حدود 6 میلیون در ماه)
    به نظرم شما با همون سولوشن میکروتیک یک هات اسپات راه بنداز باری اتصال به شبکه هم یوزر هات باید از لابی کارت اینترنت بخرند(با سرعت های مختلف از 64 تا 1 مگ) و همین طور در مورد پهنای باند هم تا یکی دو ماه 5 مگابیتی بگیر تا ظرفیت و پتانسیل مصرف شبکه ات رو بفهمی اگر کم اومد باز به فکر پهنای باند بر میای نیامد هم که خوب هیچی!
    ضمنا در مورد سولوشن میکروتیک خوب هست حتما برای داشتن لایسنس بالاتر نیازی نیست سخت افزار بالاتر میکروتیک رو بحری میتونی خوده لایسنس رو جدا بخری و لایسنس میکروتیک ات رو لول اپ کنی
    در مورد خرید میکروتیک اگر به فکر تعداد بالای کلاینت هستی از میکروتیک های حرفه ایی تر استفاده کن تا سی پی یو میکروتیک برات کم نیاره
    در مورد 751 ایی هم که دوستان پیشنهاد دادند اگر سازه دیوار های هتل اتون زیاد قطور نیست و عایق کاری شدید انجام نشده هر 751 در یک طبقه به نظرم کافی هست با دو انتن امنی

shie و fireboy007 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    582
    سپاسگزاری شده
    469
    سپاسگزاری کرده
    819
    توضیحات دوستان کامل بود
    میتونید از هر میکروتیک 200 تا یوزر بزنید اگر کم امد !
    اکسس پوینت ها هم که گفته شد به درد نمیخورن ! یعنی به درد این کار نمیخورن اگر بخواهید با اکسس پوینت کار کنین 4 5 تای میخواد !!
    همون 711 که پیشنهاد دادم چیز خوبیه دو تا انتن هم به هرکدومش وصل میشه !
    به نظرم که با یکیش هم میشه کلا پوشش داد ( باید تست بشه )
    کمک خواستین در خدمتیم

itpirooz و fireboy007 سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

نقشه شبکه کامپیوتری

کابل کشی شبکه

نقشه کابل کشی شبکهحامد پیروزهتلكابل كشي شبكهوایرلس برای هتلپلان سیم کشینقشه شبكه كامپيوترعلامت درب در نقشه کشیچه سروری برای شبکه هتل نیاز استپلان برای شبکه کامپیوترینقشه کابل کشیپلان شبکه هتلکار با اکسس ÷وینتپرسش در مورد میکروتیک پرشین ادمیننقشه كابل كشي شبكهنقشه سیم کشی شبکهپلان کابل کشی شبکهپلان هایه نقشه کشیپلان کابل کشی شبکه در طبقه اولپلان شبکه کامپیوتریap دو باند wds هتلبهترین سخت افزار برای وایرلس هتلنقشه شبكه كامپيوتري

برچسب برای این موضوع