نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 3سپاس

موضوع: طریقه اتصال دو اکسس پوینت بهم و گسترش فضای تحت پوشش وایرلس

نام حقيقي: Sam norouzi

خواننده
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

طریقه اتصال دو اکسس پوینت بهم و گسترش فضای تحت پوشش وایرلس

من یک خط ADSLدارم و می خوام اینترنت اون رو بوسیله 2 عدد اکسس پوینت در یک محوطه به اشتراک بزارم.
    می خواستم بدونم آیا می شود که من خط ADSL را به اکسس پوینت شماره یک متصل کنم و اکسس پوینت شماره دو را در سمت دیگر محوطه قرار بدم .
    یعنی اکسس پوینت شماره 2 اینترنت را بدون کابل کشی از سوییچ و فقط بوسیله وایرلس از اکسس پوسنت اولی بگیره و در دامنه خودش پخش کنه !!!؟
    اگر حالت Bridge رو انتخاب کنم فقط با اکسس پوینت شماره یک اتصال برقرار می کنه یا کلاینت هم می تونن به دومی متصل بشن
    لطفا اگه میدونید توضیح بدهید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    بله میشه . بهش می گن WDS . توی سایت سرچ کنید در موردش مطلب هست . پیداش نکردید ، مدل اکسس پوینتتون رو بدید تا براتون چکش کنم .

نام حقيقي: Sam norouzi

خواننده
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

linksys

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    بله میشه . بهش می گن WDS . توی سایت سرچ کنید در موردش مطلب هست . پیداش نکردید ، مدل اکسس پوینتتون رو بدید تا براتون چکش کنم .
    با سلام
    بله مدل اکسس پوینت لینک سیس است

نام حقيقي: Siamak Nahavandi

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    108
    سپاسگزاری کرده
    18
    شما به دو روش میتونی این کار رو انجام بدی :
    1. استفاده از WDS
    2. استفاده از Repeater mode

برای استفاده از هر کدوم از روشهای فوق ترجیحا اگه هر دو تا AP از یک مارک باشن بهتره ولی اگر هم نبودن به احتمال بالای 90% مشکلی نخواهی داشت.

روش اول : به این شکل عمل میشه که هر دو تا AP روی WDS Mode قرار میگیرند و MAC آدرس هر کدوم رو تو اون یکی وارد میکنی. به این روش هر دو تا هم دیگه رو پیدا میکنن و به هم کانکت میشن . تنظیمات امنیتی هر دو هم باشد مثل هم باشه . فاصله هم در حدی باشه که دو تا AP بتونن هم دیگه رو پیدا کنن.
    تقریبا مثل همون Bridge که بهش اشاره کردی با این تفاوت که در این روش پوشش وایرلس هم شما داری. در ضمن همه اکسس پوینتها WDS ندارند و یا ممکنه به اسم متفاوتی وجود داشته باشه .

روش دوم : این روش در مورد APهای مختلف با هم یه خورده فرق داره و خودش به دو صورت Universal Repeater Mode و Repeater Mode قابل انجامه که یه خورده با هم فرق دارند و باز هم میگم که بسته به نوع APها ممکنه روشهای استفادش یه خورده متفاوت باشه.
    در روش کلی این مدل نیازی نیست که هر دو اکسس پوینت Repeater باشند بلکه یکی Root AP و دیگری Repeater میشه .

در کل WDS روش خوبی هست به شرط اینکه نیاز به پهنای باند زیادی نداشته باشی (چون بخشی از باند تأمین شده توسط AP به WDS اختصاص داده میشه) که با توجه به سئوال شما پهنای باند زیاد لازم نداری.

alisc، RAN و alborz110 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

ارتباط دو اکسس پوینت با هم

اتصال دو مودم وایرلس به هم

اتصال دو اکسس پوینت به هم

سوئیچ وایرلس

اکسس پوینت فضای باز

نحوه اتصال دو اکسس پوینت

اتصال دو اکسس پوینت

اتصال دو عدد اکسس پوینت

طریقه وصل کردن اکسس پوینت

تنظیم و ارتباط دو اکسس پوینت

اتصال چندین اکسس پوینت با wds

اتصال مودم وایرلس به اکسس پوینتbridge کردن اکسس پوینتوصل کردن اکسس پوینت به اکسس پوینتاتصال wap4410nاتصال هارد به اکسس پوینتگسترش فضای وایرلستنظیم اکسس پوینت وایرلس در حالت bridgeاتصال چند مودم وایرلستنظیم دو اکسس پوینت ارتباط چند اکسس پوینت با هموصل کردن دو ap wireless به هماتصال دو وایرلساتصال 2 اکسس پوینت یه همروش لینک کردن 2اکسس پویینت

برچسب برای این موضوع