صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 18 از مجموع 18

موضوع: به وجود آوردن ابر آی پی

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    آقا ما وسط دعوا نفهمیدیم میکروتیک خوبه یا بد؟!
    نظر شخصی بنده رو بخوایید ، خوب یا بد یه مفهوم نسبیه ! و بسته به کار شما داره ! مثلا من می گم موتورولا بده ! دلیل هم دارم تازه !!! من کارم منتقل کردن 512 کیلو بیت اینترنت به شعبه دفترم تو دو کیلومتر اونطرفتره ! خوب این کار با دو تا نانو لوکو فایو (دو تا نود تومن ) قابل انجامه ! خوب من بیام برم سراغ تجهیزات موتورولا - با حداقل چند برابر قیمت . منطقی هست به نظر شما ؟ پس موتورولا خیلی بده ! البته برای من !

1. میکروتیک در مقابل موتورولا - آلکاتل - ساکاس وایرلس - نترونیکس - سیسکو و . . . فکر کنم نیمه آماتوره ! (کلی برند حرفه ای تر از میکروتیکی که نه فول داپلکس هست و نه تکنولوژی هائی مثل NLOS رو داره و نه پروسس سنگین جواب میده و نه ... پیدا میشه)
    مطمئنا شما بهتر از من بلدید . و با تمام این برند ها کار کردید (که من نکردم ) . اما با توجه به کاربرد رایج ، امکانات ، قیمت ، پشتیبانی و ... میکروتیک رو یه گزینه خیلی خوب برای کارهای (حتی حرفه ای ) می بینم . اگر بحث برند و مارک و تجهیزات هست من فکر می کنم تمام مارک های مورد نظر شما در مقابل تجهیزات مورد استفاده ناسا نیمه آماتور هم نیستند !!!! (البته مثال کاملی نیست )
    2. رطوبت به تعداد یوزر کار نداره ولی روی پهنای باند موثره و کیفیت سرویس دهی رو پائین میاره.
    [QUOTE]آن واحد 100 یوزر رو ساپورت کنه و در رطوبت مازندران .... ؟؟؟؟
    /QUOTE]
    جمله جدیدتون یه مقدار بهتره ! اماقبول کنید نسخه قبلی یه خورده ...
    وسط کار یه خورده مشکل نیست بلکه خیلی مشکله .
    اینو ولی شدید موافقم . اما نشد نداره . حتی با همون تجهیزات به زعم شما نیمه آماتور .
    خیلی نیازی به خوندن پستهای قیلی ندارم
    عذر خواهی می کنم اگر به ساحت مقدستون جسارت شد .
    5. در مورد تجهیزات باز هم میگم که باید دور تجهیزاتی مثل میکروتیک که حتی در حالت مش هم بهتریناش 20 - 30 تا که بیشتر بشه به مشکل میخوره رو خط بکشی (البته نظر کاملا شخصی بنده) برندهائی رو هم که در بالا مثال زدم همه جزو بهترینها هستند .
    بر عکس به نظر من با یه طراحی درست ممکنه . مثلا ببینید اون پستی که چند تا دوست زحمت کشیدن نمی دونم چند (صد؟) مایل رو با دو تا رادیو 100 میلی وات لینک کرده بودند اونم با 2.4 و ....
    ما هم نمی تونیم پنج کیلومتر رو با دو تا رادیو یک وات و آنتن فلان دی بی لینک بزنیم . خوب تقصیر دستگاه نیست ، ما هم بی تقصیر نیستیم .

----------
    در کل دوست عزیز شخصا خوشحال میشم از تجربیات شما استفاده کنم .

hamichi3f سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: hamidreza

عضو عادی شناسه تصویری hamichi3f
    نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    19
    سلام
    با تشکر از دوستان به خاطر توجهتون به موضوع
    حالا نوبت منه

1. میکروتیک در مقابل موتورولا - آلکاتل - ساکاس وایرلس - نترونیکس - سیسکو و . . . فکر کنم نیمه آماتوره ! (کلی برند حرفه ای تر از میکروتیکی که نه فول داپلکس هست و نه تکنولوژی هائی مثل NLOS رو داره و نه پروسس سنگین جواب میده و نه ... پیدا میشه)

2. رطوبت به تعداد یوزر کار نداره ولی روی پهنای باند موثره و کیفیت سرویس دهی رو پائین میاره.

3. 5-6 کیلومتر وافعا یعنی 5-6 هزار متر اونم برای سنسیتیویتی و پاور افتضاح رادیو لپ تاپ و زمانی که پای رادیو های ضعیف بیاد وسط کار یه خورده مشکل نیست بلکه خیلی مشکله .

4. خیلی نیازی به خوندن پستهای قیلی ندارم (حمل بر خود ستائی نباشه) چون سالهاست که وایرلس رو با تجهیزات حرفه ای کار کردم.

5. در مورد تجهیزات باز هم میگم که باید دور تجهیزاتی مثل میکروتیک که حتی در حالت مش هم بهتریناش 20 - 30 تا که بیشتر بشه به مشکل میخوره رو خط بکشی (البته نظر کاملا شخصی بنده) برندهائی رو هم که در بالا مثال زدم همه جزو بهترینها هستند .

6. در انتها اینو میگم که اصلا قصد بی ادبی نداشتم و فقط احساس کردم تجربه و مشکلاتی رو که در این زمینه با استفاده از تجهیزات ضعیف برای من پیش اومده رو یه جوری بگم که واقعا تصمیم درستی در این موضوع گرفته بشه . (اگه حمل بر بی ادبی بنده شده همینجا از مهرزاد عزیز و بقیه عذر خواهی میکنم)
    آقای نهاوندی با توجه به فرمایشتون می شه لطفاً یه سولوشن بدید ؟

نام حقيقي: Siamak Nahavandi

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    108
    سپاسگزاری کرده
    18
    حمید جان ،
    همونطوری که گفتم و باز هم تأکید میکنم استفاده کردن از تجهیزات خوبه ، اما نه در حد ناسا ....
    من از کلیه برندهائی اسم بردم استفاده کردم و فکر می کنم که با یک برنامه ریزی و نقشه درست حسابی و بدون نیاز به آنتن فلان دی بی بتونی (البته با صرف زمان مناسب) یک کاور 90 تا 95 درصدی به محیط بدی که دیوایسهای با رادیوهای ضعیف هم بتونن کانکت بشن.
    ولی این برندها همونطوری که مهرزاد گفت خیلی پشتیبانی خاصی ندارن و برای خرید اونها باید سفارش ثبت کنی و یا شاید هم شانس بیاری و کسی تو دست و بالش داشته باشه ...
    در انتها به شما می گم که ساکاس و سیسکو تجهیزاتی به منظور راه اندازی کاوریج وایرلس و رومینگ دارند که بسیار قدرتمند هستند و مقداری نسبت به موتورولا و آلکاتل هم ارزانترند.
    در ضمن فکر نمی کنم شما بتونی در همچین مجالی و در این چند خط به نتیجه دقیقی دست پیدا کنی و باز هم اشاره کنم که شما ابتدا مجوزات لازم رو بگیر و بعد از آن حتما حتما پروژه رو به افراد متخصص بسپار .

hamichi3f سپاسگزاری کرده است.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

گیر آوردن ip داخل شبکه

بدست آوردن ip ولید از اینولید

بدست آوردن آی پی ولید طرف مقابل

ای پی ولید انتن فلت

شعاع آی پی

پایین آوردن ping در میکروتیک

آوردن ping از 350 به 20

برچسب برای این موضوع