صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 35

موضوع: اینترنت دار کردن یک هتل 3 طبقه

نام حقيقي: Ali

عضو عادی شناسه تصویری Black_Roze
    نوشته
    441
    سپاسگزاری شده
    258
    سپاسگزاری کرده
    105
    نوشته های وبلاگ
    1

اینترنت دار کردن یک هتل 3 طبقه

سلام
    من یک نقشه براتون آپ کردم
    میخوام ایجا بهطورت وایرلس اینترنت بدم !
    یک سری توضیحال میدم :

-محموعه کاربره کمی داره از این 3 طبقه نهایت 10 تا داشته باشن اما آقا گفته بزن (دید آینده )
    -در سالن طبقه دوم میخواد 2 تا سیستم واسه کافینت باشه !
    -اینترنت میخواد در کل ساختمان وجود داشته باشه ! بیشتر در گکافی شاپ و رستوران (تو نقشه مشخصه )
    -یک سیستم مثل ISA یا چیزه دیگه واسه آکانتیگ و شیر کردن اینترنت ( که من نمیدونم چی بهتره واسه همیچین جایی اما هرکدوم که شما صلاح میدونید )

نقشه رو ببینید و ممنون میشم من رو راهنمایی کنید چه مارکی واسه A.P و کجا این A.P ها رو نصب کنم ! و چه تعداد و واسه شیرینگ اینترنت از جی استفاده کنیم

ممنونم ! مرسی

revolter سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ali yousefi

خواننده
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    12
    تاپیک خوبیه
    چون من هم درگیر یه همچین پروژه ای هستم تقریبا
    دوس دارم بدونم بهترین راه چی میتونه باشه و اینکه چطور میشه بهترین نتیجه رو گرفت
    موفق باشی

Black_Roze سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: mahdi bagheri

خواننده
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    13
    با سلام
    شما می تونی با یه مودم و حداکثر 6 تا ap (پوشش کامل و با کیفیت بالا)با برند linksysومدل e1000و یه نرم افزار nttacاین کارو انجام بدی

عضو عادی شناسه تصویری End-Of-Net
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام
    دوست عزیز سناریویی که شما مطرح کردید نیاز به جزئیات بیشتری برای برآورد داره ولی من توصیه می کنم با یکی از شرکتهایی که تجهیزات وایرلس ارائه میدند مشاوره کنید و متراژی را که شما می خواهید پوشش بدید را هم بفرمائید(شاید بعد از مشاوره شما کمتر از اون تعداد AP ای که دوستمون فرمودند نیاز داشته باشید) در مورد Brand هم طبق فرمایش دوستمون Linksys مارک خوبی هست, تجهیزات Zyxel هم مارک خوبی هست. در مورد Accounting هم واسم این سوال پیش آمده که واقعاً تو هتل اکانتینگ ضرورت داره؟! ولی در هر صورت اگر هم بخواهید این کار را بکنید ISA را در صورتی استفاده کنید که هم یک سیستم سخت افزاری مناسب برای نصب ISA داشته باشید و هم دانش کار با آنرا. استفاده از ISA مزایا و معایبی دارد از مزایای آن میتونه امنیت اون بواسطه خاصیت فایروالیش باشه(که البته بعید می دونم در هتل بحث امنیت زیاد مهم باشه) ضمن اینکه شما می تونید جهت استفاده بهینه از پهنای باند اینترنت و داشتن سرعت بهتر از قابلیت Caching اون هم استفاده کنید از معایبش هم همونطور که عرض کردم نیاز به یک سخت افزار مناسب داره ضمن اینکه یکم باید برای پشتیبانی و نگهداریش وقت بگذارید. در ضمن ISA بتنهایی کار را انجام نمیده ISA بخودی خود می تونه سرویس اینترنت را در یک ساعاتی فعال یا غیر فعال کنه که به اینکار هم اکانتینگ نمیشه گفت و شما باید شما از ابزاری مثل ISA Time استفاده کنید. همچنین می تونید از نرم افزار NTTACplus استفاده کنید که یک نرم افزار اکانتینگ هست ولی با این نرم افزار هم شما برای کار اکانتینگ می بایست از روی سیستمهایی که می خواهند اینترنت داشته باشند یا باید Dialup بزنید یا VPN که خوب بنظر شخص من واسه هتل اینجور کارا اصلاً منطقی و مقرون بصرفه نیست. بگذارید اینطور بگم که شما می بایست منظورتون را شفاف تر در زمینه اکانتینگ مطرح کنید شاید شما بعد از اینکه به دردسرهای اکانتینگ تو هتل با انواع و اقسام مشترها پی بردید از خیر اکانتینگ بگذرید ولی شما منظور دقیقترتون را بعلاوه دلیلتون برای اکانتینگ بفرمائید تا بحث کنیم ببینیم کار منطقی هست یا خیر.

موفق باشید

hozour64 و revolter سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: hooman afzali

عضو عادی
    نوشته
    193
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    38
    مورد تجهیزات power Ap شرکت Ubnt هم پیشنهاد میشه 1000 میلی وات و سری N چند مورد استفاده شده کارایی بالایی داشته در ساختمانها طبقاتی

نوشته
    441
    سپاسگزاری شده
    258
    سپاسگزاری کرده
    105
    نوشته های وبلاگ
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط End-Of-Net نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز سناریویی که شما مطرح کردید نیاز به جزئیات بیشتری برای برآورد داره ولی من توصیه می کنم با یکی از شرکتهایی که تجهیزات وایرلس ارائه میدند مشاوره کنید و متراژی را که شما می خواهید پوشش بدید را هم بفرمائید(شاید بعد از مشاوره شما کمتر از اون تعداد AP ای که دوستمون فرمودند نیاز داشته باشید) در مورد Brand هم طبق فرمایش دوستمون Linksys مارک خوبی هست, تجهیزات Zyxel هم مارک خوبی هست. در مورد Accounting هم واسم این سوال پیش آمده که واقعاً تو هتل اکانتینگ ضرورت داره؟! ولی در هر صورت اگر هم بخواهید این کار را بکنید ISA را در صورتی استفاده کنید که هم یک سیستم سخت افزاری مناسب برای نصب ISA داشته باشید و هم دانش کار با آنرا. استفاده از ISA مزایا و معایبی دارد از مزایای آن میتونه امنیت اون بواسطه خاصیت فایروالیش باشه(که البته بعید می دونم در هتل بحث امنیت زیاد مهم باشه) ضمن اینکه شما می تونید جهت استفاده بهینه از پهنای باند اینترنت و داشتن سرعت بهتر از قابلیت Caching اون هم استفاده کنید از معایبش هم همونطور که عرض کردم نیاز به یک سخت افزار مناسب داره ضمن اینکه یکم باید برای پشتیبانی و نگهداریش وقت بگذارید. در ضمن ISA بتنهایی کار را انجام نمیده ISA بخودی خود می تونه سرویس اینترنت را در یک ساعاتی فعال یا غیر فعال کنه که به اینکار هم اکانتینگ نمیشه گفت و شما باید شما از ابزاری مثل ISA Time استفاده کنید. همچنین می تونید از نرم افزار NTTACplus استفاده کنید که یک نرم افزار اکانتینگ هست ولی با این نرم افزار هم شما برای کار اکانتینگ می بایست از روی سیستمهایی که می خواهند اینترنت داشته باشند یا باید Dialup بزنید یا VPN که خوب بنظر شخص من واسه هتل اینجور کارا اصلاً منطقی و مقرون بصرفه نیست. بگذارید اینطور بگم که شما می بایست منظورتون را شفاف تر در زمینه اکانتینگ مطرح کنید شاید شما بعد از اینکه به دردسرهای اکانتینگ تو هتل با انواع و اقسام مشترها پی بردید از خیر اکانتینگ بگذرید ولی شما منظور دقیقترتون را بعلاوه دلیلتون برای اکانتینگ بفرمائید تا بحث کنیم ببینیم کار منطقی هست یا خیر.

موفق باشید
    سلام !
    ممنونم
    میشه بگید چه چیزی نیازی داره ؟
    بعد هم مشکلی با ISA ندارم .واسه این میخوام بزارم که بر فرض یک x نام میاد با IDM کل اینترنت رو میکشه ! بعد BWS میزارم همه 20 کیلو بگیرن بر فرض

بعد هم واسه متراژ هم هر سالن 20 متر هر سالن .
    20 تا اتاق تو هر طبقه !
    اما مهمترین نکته اینه که باید نهایت 10 نفر استفاده میکنند !
    و اینکه این A.p ها باید با هم لینک بشن درسته ؟

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    به نظر من بحث رو تیکه کنیم بهتره . اول بحث فیزیکی قضیه رو پی بگیریم . (تعداد AP - نحوه قرار گیری و ... ) و بعد برسیم به نحوه مدیریت کاربران و ..
    بعد بحث رو به صورت کامل دنبال کنیم که برای دوستان تازه کار به صورت یه مرجع یا شروع خوب باشه .

برای شروع به نظر من اول برگردیم به مشخصات پروژه . حداکثر تعداد کاربر برآورد شده (تا مثلا 5 سال آینده ) - نوع و مقدار داده مورد انتقال ( فیلم اینترنت - موزیک و .... )- نقشه کار (نقشه موجود خیلی عالیه اما توش اشاره ای به جنس دیوار ها - ضخامت و طول و عرض راهرو ها نشده . ) - بحث شیرین هزینه (تا چقدر میخوایید هزینه کنید ؟ ) - دوستان سوال دیگه ای رو مد نظر دارند ؟
    به نظر من این سه تا سوال مهمترین سوالیه که برای هر شبکه باید پرسیده بشه .
    به نظر من آقای تشکری زحمت بکشن این موارد رو مشخص کنند و دوستان نظرشون رو در مورد همین بحث بدن ، بعد بریم سر مطلب مدیریت و الباقی موارد ...

SADEGH65، imsi، Black_Roze و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Vahid Fanoudi

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    95
    به نظر من از هات اسپات میکروتیک استفاده کن. اولا سمت کاربر به هیچ تنظیمی نیاز نداری و دوما هم اینکه می تونی یه اکانتیگ در حد هتل داشته باشی

عضو عادی شناسه تصویری End-Of-Net
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام
    طبق فرمایش دوستمون میکروتیک یک راه حل مناس هست ضمن اینکه تا اونجا که من متوجه شدم منظور شما از اکانتینگ در واقع مدیریت پهنای هست. اگر یک راه حل نرم افزاری کم دردسر بخواهید من Kerio WinRoute Firewall را پیشنهاد می کنم. احتیاج به سخت افزار قوی ندارد, نسخه کرک آن در اینترنت موجود هست, کار با آن و تنظیماتش ساده است و آموزشهای خوبی تو اینترنت می تونید پیدا کنید, امکانات خیلی خوبی داره و نیازه شما را پوشش میده در ضمن بر روی کلاینتها(مشتریان هتل) نیاز به انجام تنطیمات و کار خاصی نیست.
    موفق باشید.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوستان محبت کنید به پیشنهاد فوق یه گوشه چشمی داشته باشید تا یه تاپیک مرجع داشته باشیم نه تنها برای این دوستمون ، بلکه برای تمام کاربران دیگه ای که مشلات اینچنینی دارند .

نام حقيقي: hossein

تازه وارد
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    10
    تاپیک خیلی خوبه ادامه بدید که من دارم دنبال میکنم

mehrzadmo سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    آقای تشکری اینها رو بفرمایند ادامه می دیم :
    حداکثر تعداد کاربر برآورد شده (تا مثلا 5 سال آینده ) - نوع و مقدار داده مورد انتقال ( فیلم اینترنت - موزیک و .... )- نقشه کار (نقشه موجود خیلی عالیه اما توش اشاره ای به جنس دیوار ها - ضخامت و طول و عرض راهرو ها نشده . ) - بحث شیرین هزینه (تا چقدر میخوایید هزینه کنید ؟ ) - دوستان سوال دیگه ای رو مد نظر دارند ؟

نوشته
    441
    سپاسگزاری شده
    258
    سپاسگزاری کرده
    105
    نوشته های وبلاگ
    1
    چشم عزیز
    من واقعا مواقم پس بزارید این رو که از سخت افزار شروع کنیم تا بعد

راجع به نقشه من جشمی نگاه کردم و از ذهن کشیندم (ببخشید )

---------
    خوب اگر بخوایم کلی نگاه کنیم به چند حالت برمیگرده سوال اولتون
    اول این هتل کجاست ! از چه نوعی هستن مردمش ! شاید یک هتل باشیه که بازنشسته ها رو میگیره ! اونوقت به جرات میگی 1 نفر اونم صاحب هتل !

اینجا همون طور که در بالا اشاره کردم نهایت تو پیک کاری به 20 تا برسه ! اما نکته خوبی که اشاره کردید اینه که بازه 5 ساله ! هر روز حداقل گوشی ها Wifi دارن و کوچیک ها بزرگ میشن و تا 5 سال دیگه برسه به 120 تا (شاید البته )

دیوار ها میدونم بتن نیست ( تخصص ندارم ) طول راه رو 20 متر نهایت و 1.50 عرض (ضلع بیشتر منظورمه , از پله ها میری سمت راست )
    جنس دیوار ها آجر معمولی , و تعداد اتاق نهایت 20 تا (اما دقیق میگم )

و اینکه کاربردش کمترینش میل بازکردن و کار بانکی ! اما دیده بازترش یک دانلود آهنگه , بیشتر نمیشه چون ما ها انتظار سرعت زیاد نداریم از اینترنت ایران ...

بابت هزینه هم هرکسی کمتر میخوام هزینه کنه ! انشاالله با کمترین هزینه به کمک هم جعمش میکنیم

شرمنده به هم ریخته جواب دادم

ممنونم بابت همه چیز

یک نکته ای که هست این پوشش جوری باشه که نتونه یک نفر از بیرون وصل شه و بعد هم ...
    پس تو شعاع انتخابی A.P ها هم باید دقت کرد

ویرایش توسط Black_Roze : 2011-09-03 در ساعت 01:59 AM

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    تعریف پروژه :

هدف : پخش اینترنت ، با کمترین هزینه در یک هتل سه طبقه . به طوری که کاربران با لپ تاپ ، گوشی موبایل و امثالهم بتوانند به راحتی و کمترین کانفیگ (در سمت کاربر ) به اینترنت دسترسی پیدا کنند و بتوانند با یک سرعت معمول بتونند به میل و ... دسترسی داشته باشند . تعداد کاربران متغیر و معمولا بین 1 تا 10 نفر می باشد که در آینده شاید به مثلا 30 نفر همزمان هم برسد . طول و عرض هر طبقه رو 30 در ده متر در نظر می گیریم .

1- چون دستگاههای سمت کلاینت ، لپ تاپ و موبایل هستند و اغلب (تقریبا 99 درصد ) از فرکانس 2.4 حمایت می کنند ما هم مجبور به استفاده از این نوع دیوایس ها هستیم . - b/g - .
    2- چون ساختمان سه طبقه است حتما باید یا اسکلت بتنی یا اسکلت فلزی باشد . - بنایی نیست - متاسفانه هر دو این موارد سیگنال رو به شدت تضعیف می کنند . برای پوشش عالی یا باید تعداد دستگاهها (اکسس پوینت ها ) رو زیاد کنید یا توان دستگاهها رو که چندان جالب نیست . پس بهتره تعداد اکسس پوینت ها بیشتر بشه .
    3- بازه زمانی 5 سال رو که عرض کردم خدمتتون ، از این بابت هست که عمر مفید ابزار های و شبکه با توجه روند پیشرفت کنونی بیشتر نیست . پس سعی نکنید دیوایس گران قیمتی رو بخرید که شاید مثلا ده سال آینده به کارتون بیاد . - به اسم به فکر آینده بودن -

تجهیزات موجود :
    * شخصا تجربه ای در مورد بعضی از مارک هایی که ذکر می کنم ندارم . اگر دوستانی تجربه عملی دارند با این تجهیزات لطفا نقطه قوت و ضعف دیوایس ها رو بفرمایند .
    میکروتیک :
    محبوبترین تجهیزات وایرلس داخل کشور رو اگر بهش لقب بدیم گزاف نیست . قیمت ارزان ، امکانات بسیار عالی توان خوب و داکیومنت و ساپورت رسمی و .... از میکروتیک بهترین گزینه رو می سازه . اما با توجه به تعداد اکسس پوینت های مورد نیاز به نظر من هزینه رو افزایش میده . مهمترین نکته در انتخاب این مورد ، اینه که شما باید دقت داشته باشید که شما موقع خرید یک میکروتیک باید حداقل این قطعات رو بخرید (چرا که میکورتیک تنها یک اکسس پوینت نیست ) روتر بورد - کارت وایرلس - باکس و در نهایت آنتن و کابل مربوطه ! همین مورد یه مقدار قیمت رو بالا می بره . البته روتر بورد هایی مثل 711 - 2hn روتر بورد و کارت وایرلس با هم هستند اما خوب الباقی رو باید بخرید .... به نظر من خرید این مورد چون هزینه پارامتر مهمیه فعلا منتفیه ...

یوبی نت :
    این شرکت متعلق به آمریکای جهان خوار متاسفانه محصولات بسیار خوبی داره و طرفدارانش توی ایران هم کم نیستند . محصولاتش قوی ، زیبا ، ارزان و با پشتیبانی نسبتا خوب عرضه میشه . اما خوب بعضا محصولاتش به راحتی توی بازار گیر نمی آد . نسبت به قیمت کیفیت عالی و امکانات بسیار خوبی دارند . هر چند محصوصلاتش عموما اوت دور هستند اما خوب چندتاشو با کم کردن قدرت و کمی اغماض به صورت داخلی هم میشه استفاده کرد . power apn - pico 2 از این دسته هستند .

لول وان :
    این شرکت همه چی تولید می کنه تقریبا . از مودم ای دی اس ال و تجهیزات شبکه - اکسس پوینت و .... تا دوربین مدار بسته و ... تجربه عملی با این مورد ندارم متاسفانه . (دوستان کسی از این مارک و محصولاتش استفاده کرده لطفا یه ندا بده ) .
    WAP-6102
    این مدلشو رو فقط برای این مورد به شدت می پسندم . (با توجه به مشخصات داخل سایتش ) همه کوچیکه هم طراحی بسیار خوبی داره که میشه توی این پروژه ازش استفاده کرد .

ایسوس - تی پی لینک و دی لینک

چی بگم ؟ دی لینک که معرف خدمت دوستان هست . تی پی لینک رو هم همینطور . هر دو مارک های ارزان و کاررا بندازی هستند . اما اینکه چقدر و تا کجا کار بدن یه مقدار به شانس نیاز داره . گارانتی خوبی اگر باشه براش و شما هم موردت مهم نباشه خریدشون به صرفه است . ایسوس البته به خاطر مارکش یه خورده معتبر تره . اما شخصا ازش خوشم نمی آد . مخصوصا این صفحه کانفیگ مزخرفش . که مثلا یه راهنمای هوشمند نصب هم داره !!!

اودر :
    دوستان برند خاص یا مدل خاصی رو مد نظر دارند لطفا اضافه کنند .

فعلا تا بعد ...

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    سلام.

به نظر من می تونید توی هر راهرو یه اکسس پوینت سقفی ( با قاب لیت نصب توی سقف - حالت دایره ای داره که احتمالا 360 درجه رو پوشش میده ) من 2-3 تا خوابگاه دانشجویی ( آپارتمان ) اینکارو کردم خوب جواب داد. راستی توی جایی مثل هتل!! از اوت دور استفاده نکنید بهتره.خارجی ها حتمن یه چیزی می دونن که اسمشو گذاشتن اوت دور دیگه

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

اکسس پوینت برای پوشش 3 طبقه

حداکثر تعداد کاربران در کریو

هتل

شیر کردن اینترنت

بهترین اکسس پوینت برای ساختمان 3طبقه

دانلود داکیومنت کردن شبکه یک ساختمان 15 طبقه

نقشه شبکه کردن چند طبقه

روش پخش اینترنت در یک ساختمان 3 طبقه

اینترنت 3 طبقه و اکسس پوینت

نحوه شبکه کردن اینترنت در هتل

اکسس پوینت سه طبقه

نقشه یک ساختمان دو طبقه با کابل کشی شبکه

سناریوشبکه کردن ساختمان

شبکه کردن اداره 3 طبقه

e1000 شیر کردن اینترنت

طریقه کابل کشی شبکه برای یک ساختمان چند طبقه

سناریو شبکه یک هتل

آموزش اینترنت هتل

تنظیم انجنیوس

سناریو شبکه کردن یک دانش

جهت ساختمان 3طبقه چه مودم وایرلسی مناسب هست؟

کانفیگ آنتن انجنیوس

کنترل پهنای باند با مودم zyxel

سناریو شبکه در یه ساختمان

چطور می توان یک ساختمان 3 طبقه را شبکه کرد؟

برچسب برای این موضوع