نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 1سپاس

موضوع: حل مشکلات شبکه بی سیم با تجربه دوستان

نام حقيقي: شاهین اسمانی

عضو عادی
    نوشته
    102
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    43

حل مشکلات شبکه بی سیم با تجربه دوستان

با یاد خدا
    با سلام
    مدتیه که اونقدر از مشکلات شبکه های بی سیم شنیدم که در خصوص راه حل این مشکلات کنجکاو شدم
    مثلا 2 ساختمان 2 طبقه با معماری و مصالح یکسان که در یکی از ساختمان ها هر واحد با لپ تاپ میتونه به مودم بی سیم که پشت بام هست به اینترنت وصل بشه و استفاده کنه اما یکی از ساختمان ها هیچکدوم از واحد ها مودم رو شناسایی نمیکنن و این در حالیه که دقیقا مدل مودم ها و شرکت خدمات رسانیشون یکیه و مودم هم تست شده و سالم هست؟
    یا
    یک خونه ADSL داره و مودم بی سیم داره که با کابل شبکه سیستم خونه رو وصل کرده و با بی سیم هم لپ تاپ اما لپ تاپ (بی سیم) بیشتر مواقع هی قطع میشه در حالی که سیگنال های کامل بهش میرسه و مشکلی نداره ولی با کابل که وصل میکنی مشکل حل میشه. فکر نکنم ربطی به پورت های شبکه مودم داشته باشه مثلا 4 پورت از مودم بی سیم به سیستم های دیگه وصل هست
    مثال ها زیاده و همه دوستان هم در این خصوص اگه کار کرده باشن میدونن چی میگم
    مودم ها هم از مارک های معروف مثل TP-LINK ___ D-LINK هست حالا میخواستم بدونم چرا این مشکلات بوجود میاد
    البته رعایت استاندارد ها در این زمینه خیلی مهم هست مثلا مسافت و موانع بین فرستنده و گیرنده اما گاهی با رعایت این موارد باز مشکل وجود داره
    دوستان با تجربه در این خصوص نظراتشون رو بگن تا با استفاده از تجربیات اعضا بتونیم این مشکلات رو به حداقل برسونیم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ahmad

خواننده شناسه تصویری radar
    نوشته
    1,106
    سپاسگزاری شده
    191
    سپاسگزاری کرده
    1357
    پینگ میده /// سیگنال مزاحم در اطراف نیست ؟

*** انسان برای شکست آفریده نشده است ***

نام حقيقي: شاهین اسمانی

عضو عادی
    نوشته
    102
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    43
    ping رو الان در خاطرم نیست اما سیگنال مزاحم نیست واصلا در حالت کلی موارد احتمالی چیا میتونه باشه؟

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    سوال اول: نویز محیط میتونه تاثیر گذاشته باشه یا جای رادیوها در دو سناریو فرق میکنن که باعت میشه نقاط کور متفاوت باشه. تفاوت معماری ساختمان حتی به اندازه یک دیوار هم میتونه تاثیر بزاره
    سوال دوم: در جایی که بقه یوزرهای بیسیم استفاده میکنن لپ تاپ رو تست کردید؟ اگه جوابتون مثبته احتمالا لپ تاپ نرم افزاری یا سخت افزاری مشکل داره

نام حقيقي: Ehsan Fallah Tafti

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام به همه.
    در خصوص راه اندازی کافی نت با استفاده از شبکه بیسیم من هم به این صورت مشکل دارم که ؛
    تجهیزات موجود : مودم بیسیم adsl ، کامپیوتر اصلی متصدی ، سه کامپیوتر جهت استفاده مشتری و پرینتر.
    مودم خودکار به اینترنت وصل میشه و هر چهار سیستم با کارت شبکه بی سیم مودم رو شناخته و به اینترنت وصل میشن.
    تبادل فایل ، پیگیری مسیرهای استفاده شده توسط مشتری ، اشتراک پرینتر ، تنظیم سطح دسترسی و دانلود و در کل شبکه ای در کار نیست.
    همه سیستم عامل سیستم ها 7 است.
    چطور می تونم شبکه راه اندازی و به امکاناتی که ذکر شد دست پیدا کنم ؟
    در محضر بزرگان جسارت نباشه ، اینجانب اطلاعات فوق ضعیفی دارم ، اگه امکان داره به تفصیل راهنمایی بفرمایید.
    ممنون از همه.
    1391.04.03

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط eft1364 نمایش پست ها
    سلام به همه.
    در خصوص راه اندازی کافی نت با استفاده از شبکه بیسیم من هم به این صورت مشکل دارم که ؛
    تجهیزات موجود : مودم بیسیم adsl ، کامپیوتر اصلی متصدی ، سه کامپیوتر جهت استفاده مشتری و پرینتر.
    مودم خودکار به اینترنت وصل میشه و هر چهار سیستم با کارت شبکه بی سیم مودم رو شناخته و به اینترنت وصل میشن.
    تبادل فایل ، پیگیری مسیرهای استفاده شده توسط مشتری ، اشتراک پرینتر ، تنظیم سطح دسترسی و دانلود و در کل شبکه ای در کار نیست.
    همه سیستم عامل سیستم ها 7 است.
    چطور می تونم شبکه راه اندازی و به امکاناتی که ذکر شد دست پیدا کنم ؟
    در محضر بزرگان جسارت نباشه ، اینجانب اطلاعات فوق ضعیفی دارم ، اگه امکان داره به تفصیل راهنمایی بفرمایید.
    ممنون از همه.
    1391.04.03
    بهتر بود یه تاپیک جدید باز میکردین ولی به هر حال
    از یه نرم افزار مدیریت کافی نت مثه Easy cafe یا handy cafe استفاده کن
    واپرینتر و اشتراک فایل بهتره یه جستجو بکنید اگه باز مشکلی داشتید توی تاپیک جدید سوال بفرمائید حتما پاسخگو خواهم بود

mehrzadmo سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیم شبکه بی سیم لپ تاپ جهت استفاده از مودم وایرلس

اشكالات adsl بي سيم و راه حل

ساختمان کارت شبکه بی سیم لپ تاپ ها

مشکل مودم چهار پورته بی سیم

مشکل ping در شببکه بی سیم

مشکل مودم بی سیم TP LInk در کافی نت

حل مشکل handycafe

حل مشکلات در handy cafe

برچسب برای این موضوع