صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 45

موضوع: سوال درباره تفاوت مودم وایرلس با اکسس پوینت

نام حقيقي: امین نائینی

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    46

سوال درباره تفاوت مودم وایرلس با اکسس پوینت

با سلام

دوستان چند سوال درباره تفاوت مودم وایرلس با اکسس پوینت داشتم .

این دوتا دستگاه تفاوت اساسیشون با همدیگه چی هستش ؟

مودم وایرلس زمانی که سیستم کامپیوتر خاموش هست یا اصلا به سیستم وصل نیست میتونه امواج رو به صورت وایرلس پخش کنه ؟ یا مثل کارت شبکه و مبدل حتما باید به سیستم وصل و سیستم روشن باشه ؟

من اشتراک ADSL دارم و میخوام اینترنت ADSL رو به صورت وایرلس توی خونه به اشتراک بزارم که با چند تا لپ تاپ و موبایل و تبلت بتونم از ADSL به صورت وایرلس استفاده کنم .

با توجه به مواردی که خدمتتون عرض کردم مودم وایرلس بگیرم بهتره یا اینکه اکسس پوینت بگیرم ؟

کدوم یکی بورد بیشتری داره ؟

ممنون میشم یکی از دوستان لطف کنن و پاسخ بدن .

با تشکر .

موضوعات مشابه:
    arash3400 و SajjadKAZ سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ادیب

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    مودم وایرلس همون کار مودم پرسرعت کابلی رو انجام میده با این تفاوت که یه اکسس پوینت (بسته به قیمت ، معمولی و ساده ) هم به همراه خودش داره برای پخش امواج (حالا میخواد اینترنت باشه یا شبکه داخلی)
    علاوه بر این خودش یه روتر هم داره که کار روتر رو برای مسیریابی انجام میده صدالبته شما باید در حد خودش ازش انتظار داشته باشید (مثل قضیه چاپگرهای چندکاره که مارک و قیمت و .... هم تاثیر داره تو کارایی شون)
    مثلا نمونه Dlink 2460 اومده ساپورت تا 4 تا سیستم رو برعهده گرفته به صورت کابلی (قابلیت اتصال کابلی) و با یه اکسس پوینت هم یه محدوده تقریبا 20 متری رو پوشش میده (صدالبته با توجه به قیمت و کارایی ش محدود هست اتصال های وایرلسی که میشه بهش کرد چون بعدش یهو کمی سرعت کاهش پیدا میکنه و کلا افت میکنه که طبیعیه البته)

اما اکسس پوینت خودش یه فرستنده س که و نیاز به سوییچ و .... داره و صدالبته کاردرست تر هست اما براکسانیکه بخوان کار سنگین و تمیز انجام بدن

برا خونه و کارا خونگی من همون مودم وایرلس رو پیشنهاد میدم البته رنج قیمت و برند هم مهمه

senaps، arash3400، green day و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    46
    نقل قول نوشته اصلی توسط adibforadi نمایش پست ها
    مودم وایرلس همون کار مودم پرسرعت کابلی رو انجام میده با این تفاوت که یه اکسس پوینت (بسته به قیمت ، معمولی و ساده ) هم به همراه خودش داره برای پخش امواج (حالا میخواد اینترنت باشه یا شبکه داخلی)
    علاوه بر این خودش یه روتر هم داره که کار روتر رو برای مسیریابی انجام میده صدالبته شما باید در حد خودش ازش انتظار داشته باشید (مثل قضیه چاپگرهای چندکاره که مارک و قیمت و .... هم تاثیر داره تو کارایی شون)
    مثلا نمونه Dlink 2460 اومده ساپورت تا 4 تا سیستم رو برعهده گرفته به صورت کابلی (قابلیت اتصال کابلی) و با یه اکسس پوینت هم یه محدوده تقریبا 20 متری رو پوشش میده (صدالبته با توجه به قیمت و کارایی ش محدود هست اتصال های وایرلسی که میشه بهش کرد چون بعدش یهو کمی سرعت کاهش پیدا میکنه و کلا افت میکنه که طبیعیه البته)

اما اکسس پوینت خودش یه فرستنده س که و نیاز به سوییچ و .... داره و صدالبته کاردرست تر هست اما براکسانیکه بخوان کار سنگین و تمیز انجام بدن

برا خونه و کارا خونگی من همون مودم وایرلس رو پیشنهاد میدم البته رنج قیمت و برند هم مهمه
    ممنون از راهنمایی شما

با توجه به مواردی که فرمودین فکر میکنم خرید اکسس پوینت واسه استفاده ی من بهتر باشه لطفا برای خرید مدل مناسب هم راهنماییم کنید .

ZYEXL WAP3205 مدل خوبی هستش ؟ تعریف این برند رو زیاد شنیدم ، چند متر برد داره ؟ چون میخوام همه جای خونه راحت انتن داشته باشه .

یکی از دوستان من DLINK DWL2100AP گرفته ولی زیاد از بردش راضی نیست ! این مدلی که من انتخاب کردم با توجه به اینکه 2 تا انتن داره برد بهتری داره ؟

ممنون میشم اگر بیشتر راهنماییم کنید .

لطفا اگر مدل های بهتری هم سراغ دارید معرفی کنید و مزایاشون رو نسبت به سایر مدل ها بگید تا محدوده قیمت 110 / 20 تومن هم میتونم هزینه کنم ، حالا یه مقدار بیشتر بشه زیاد مهم نیست فقط میخوام عملکرد خوبی داشته باشه .

با سپاس از توجه شما .

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    والا در زمینه قیمت و برد نمیتونم صحبت خاص داشته باشم چون تابع شرایط مختلف هست ، ولی بله هرچی تعداد انتها بیشتر باشه محدوده شعاع پوشش بیشتر و بهتر و کاملتره اما راجبه برند ، تو منطقه ما بیشتر از دی لینک استفاده میشه که خوب والا تو نت کمتر ازش تعریف شنیدم ! اما تو بازار ریخته
    من ZYEXL رو پیشنهاد میکنم اونم براساس شنیده های نسبتا منفی راجبه دی لینک

arash3400، green day و SajjadKAZ سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    46
    والا در زمینه قیمت و برد نمیتونم صحبت خاص داشته باشم چون تابع شرایط مختلف هست ، ولی بله هرچی تعداد انتها بیشتر باشه محدوده شعاع پوشش بیشتر و بهتر و کاملتره اما راجبه برند ، تو منطقه ما بیشتر از دی لینک استفاده میشه که خوب والا تو نت کمتر ازش تعریف شنیدم ! اما تو بازار ریخته
    من ZYEXL رو پیشنهاد میکنم اونم براساس شنیده های نسبتا منفی راجبه دی لینک
    متشکرم

برای اتصال اکسس پوینت به مودم ADSL به یک سوییچ 5 پورت هم نیاز دارم درسته ؟

ای کاش حدود محدوده ای که این مدل ساپورت میکنه رو بهم میگفتین که یک موقع برای اینجا کم نباشه .

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    54
    حداقل برد اکسس پوینتها بعید میدونم از 200 متر کمتر باشه

البته نمیدونم چطور میخواهید اینترنت رو به اکسس پوینت بدید (روشهای گوناگونی هست)
    ولی هزینه سوییچ شاید گران بیافته با اکسس پوینت اگه از نظر مالی مشکلی نداری اینکارو بکن ، اما لازم داشتن که لازم داری ، البته بستگی داره چندتا سیستم کابلی داری
    سوییچ رو هم بسته به نوع شیر اینترنتت میتونی استفاده کنی ، میخوای مودم رو وصل کنی به سوییچ ؟ و اکسس پوینت هم ایضا ؟ این یه روشه و میشه

پی نوشت : یه نگاه به لینک زیر کنید که فرداروزی این سوال برای شما هم پیش نیاد :

اتصال اکسس پوینت به مودم ADSL ?

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    46
    حداقل برد اکسس پوینتها بعید میدونم از 200 متر کمتر باشه

البته نمیدونم چطور میخواهید اینترنت رو به اکسس پوینت بدید (روشهای گوناگونی هست)
    ولی هزینه سوییچ شاید گران بیافته با اکسس پوینت اگه از نظر مالی مشکلی نداری اینکارو بکن ، اما لازم داشتن که لازم داری ، البته بستگی داره چندتا سیستم کابلی داری
    سوییچ رو هم بسته به نوع شیر اینترنتت میتونی استفاده کنی ، میخوای مودم رو وصل کنی به سوییچ ؟ و اکسس پوینت هم ایضا ؟ این یه روشه و میشه

پی نوشت : یه نگاه به لینک زیر کنید که فرداروزی این سوال برای شما هم پیش نیاد :

اتصال اکسس پوینت به مودم ADSL ?

این دوستم که بهتون گفتم DLINK DWL2100AP داره ، مودم و اکسس پوینت رو به همراه یک سویچ 5 پورت که قیمتش 10 / 12 تومن هم بیشتر نیست به هم وصل کرده ، مشکلش هم فقط برد کم این مدل هست ، البته نسبت به این محدوده ای که ما در نظر داریم .

سیستم کابلی هم فقط همین یکی هست که مودم ADSL بهش وصله ، سایر دستگاه ها رو با WIFI کانکت میکنم .

فقط قبل از خرید باید مطمئن بشم مدلی که انتخاب کردم حتما محدوده زیادی رو پشتیبانی کنه که مثل دوستم مشکلی از نظر انتن دهی واسم پیش نیاره .

نام حقيقي: Mostafa JalilianFar

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    دوست عزیز خودت صاحب نظر و اختیار دست خودته ولی چرا می خوای الکی هزینه کنی AP به چه دردت می خوره همون روتر ADSL بیسیم رو بگیر که کار AP و DHCP رو هم برات انجام میده 4 تا هم پورت لن داره و امکان اتصال چند ده دستگاه ئایرلس رو هم داره اگه مثلا یک روتر ADSL 2 آنتنه LinkSYS بگیری 70 تا 80 تومان بیشتر هزینش نمی شه و یک خونه بزرگه 2 طبقه با مساحت 300 متر رو جواب میده

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    46
    نقل قول نوشته اصلی توسط MustafaJF نمایش پست ها
    دوست عزیز خودت صاحب نظر و اختیار دست خودته ولی چرا می خوای الکی هزینه کنی AP به چه دردت می خوره همون روتر ADSL بیسیم رو بگیر که کار AP و DHCP رو هم برات انجام میده 4 تا هم پورت لن داره و امکان اتصال چند ده دستگاه ئایرلس رو هم داره اگه مثلا یک روتر ADSL 2 آنتنه LinkSYS بگیری 70 تا 80 تومان بیشتر هزینش نمی شه و یک خونه بزرگه 2 طبقه با مساحت 300 متر رو جواب میده
    ممنون از پیشنهاد شما

این مودم های وایرلس وقتی که سیستم خاموش هست یا اصلا به LAN سیستم وصل نیستند مثل اکسس پوینت میتونن امواج رو پخش کنند ؟

نام حقيقي: arash

عضو عادی
    نوشته
    339
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    56
    بنظرمن شما یک مودم روتر وایرلس دار بگیر از همه اینها راحت تره-این مودم ها همیشه روشن میمونن و اینترنت رو بصورت wifi توی فضا پخش میکنن و چه سیستم بشون وصل باشه چه نباشه کارشون رو انجام میدن -فکر خرید یک اکسس پینت جدا رو کلا از سرت بیرون که چون بد ترین کاریه که میتونی بکنی -یک مودم وایرلس زایکسل بگیر هم یک انتن 2 db داره هم یک انتن 5db فضای خوبی رو پوشش میده (تجهیزات dslm اکثر شرکت های بزرگ ارائه اینترنت در کشورمون هم از همین مارک تامین میشه!) .مارک لول وان هم همین طور- زایکسل 75000 تومان و لول وان 95000 تومانه
    فراموش نکن 1 بار میخوای هزینه کنی ! و خرید 2 دستگاه یعنی کانفیگ 2 دستگاه -دردسرهای 2 دستگاه -قطعی در 2 دستگاه -
    خلاصه گوش بگیرو این کار رو نکن

نام حقيقي: Mostafa JalilianFar

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    نقل قول نوشته اصلی توسط green day نمایش پست ها
    ممنون از پیشنهاد شما

این مودم های وایرلس وقتی که سیستم خاموش هست یا اصلا به LAN سیستم وصل نیستند مثل اکسس پوینت میتونن امواج رو پخش کنند ؟
    اگه مودمت رو روی PPPOE تنظیم کرده باشی آره نیازی به کامپیوتر ندارن

arash3400 و green day سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    339
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    56
    نقل قول نوشته اصلی توسط green day نمایش پست ها
    ممنون از پیشنهاد شما

من دقیقا منظور شما رو گرفتم شما باید مودمی بگیری که user pass در خودش سیو بشه در این حالات هیچ نیازی نیست که سیستم به مودم وایرلست وصل بشه همیشه مودم روشنه و هرکس با هر وسیله ای(لپتاپ -ipad-موبایل ..)با یک سرچ ساده موج wifi مودم رو میگیره و به اینترنت وصل میشه !ولی فراموش نشه یوزرنیم باید حتما در خود مودم سیو بشه .
    note:مودم های ارزون و بیکیفیت به این صورت هستند که شما باید یک کانکشن در ویندوز بسازی و در نتیجه همیشه باید به سیستم وصل باشن!برای خلاص شدن از این دردسر ! باید از اول wireless adsl 2 modem router تهیه کنید مثلا زایکسل مودل hw660 بسیار مودم عالی و خوبیه قیمت مناسب هم از مزایاشه 75000 تومان

نام حقيقي: emad

عضو غیر فعال
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    8
    خلاصه و مفید یک روتر وایرلس بگیر که شامل پورتهای زیر باشه:
    1. RJ-11 که همشون دارن(واجبه)
    2. 4 تا RJ-45 (یکیش واجبه)
    3. یک پورت wan که همون RJ-45 هست فقط روش نوشته wan(مستحبه جهت اتصال به lan)
    4. پورت usb(مستحب)

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    46
    ممنون از راهنمایی همه عزیزان .

دوستان من هرچی مشخصات این مودم ها رو نگاه میکنم اولا نمیتونم تفاوتشون رو از هم تشخیصی بدم و ثانیا نمیدونم برد هر مدل رو در کدوم قسمت از مشخصات نوشته !

الان سه مدل انتخاب کردم که فکر میکنم هرسه خوب باشند .

Linksys E2000

Zyxel NBG460N

Z
    yxel NBG-419N

ا
    ین ها سه مدل هستند که توی نت از هرسه زیاد تعریف شنیدم . البته قیمت دو مدل اول و دوم حدودا دو برابر مدل سوم هستش .

لطفا مزایا و معایب هر مدل رو نسبت به دیگری بگید و مهمتر از همه بگید کدوم برد بهتری داره و کانفیگش ساده تر هست که بتونم انتخاب بهتری داشته باشم .

ظمنا کسی از دوستان به این مورد اشاره نکرد که چند دستگاه میتونن به این مدل ها کانکت کنن ، لطفا راجع به این مورد هم توضیح کوتاهی بدید .

با تشکر .

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    339
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    56
    برد این مودم ها بستگی به انتنشون داره که 2dbi -5dbi و یا حتی 7dbi باشن به طور معمولی شما با یک مودم وایرلس که 2 dbi قدرت انتشه یک ساختمان 3طبقه معمولی رو میتونی به طور کامل پوشش بدی حالا اگه احیانا درست پوشش نگرفتی(به علت دیوارهای ضخیم و ...)انتن 5dbiش رو بهش میزنی.
    راجب سوال دوم: ببین سوال باریکی پرسیدی در مارک ها و مدل های مختلف متفاوته ولی شما در زایکسل و لول وان 33 نفر رو میتونی با بالاترین کیفیت بهشون سرویس بدی(بدون هنگ و دردسر)

arash3400، MustafaJF و green day سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

تفاوت مودم وایرلس و اکسس پوینت

فرق مودم وایرلس با اکسس پوینت

فرق مودم با روتر

تفاوت اکسس پوینت و مودم وایرلس

قیمت اکسس پوینت

کارایی اکسس پوینت

تفاوت مودم وایرلس و معمولی

تفاوت مودم با اکسس پوینت

تفاوت مودم ها

تفاوت اکسس پوینت با روتر

تفاوت اکسس پوینت با مودم وایرلس

فرق اکسس پوینت با مودم

تفاوت مودم و اکسس پوینت

اکسس پوینت یا مودم وایرلس

قيمت اكسس پوينت

فرق مودم وایرلس با معمولی

تفاوت مودم وایرلس و adsl

فرق مودم و اکسس پوینت

فرق روتر با مودم

مودم وایرلس یا کابلی

درباره اکسس پوینتتفاوت کارت شبکه با مودمفرق مودم روتر با اکسس پوینتمودم وایرلس اکسس پوینتتبدیل مودم وایرلس به اکسس پوینت

برچسب برای این موضوع