صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 45

موضوع: سوال درباره تفاوت مودم وایرلس با اکسس پوینت

نام حقيقي: امین نائینی

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    46
    نقل قول نوشته اصلی توسط arasharash نمایش پست ها
    برد این مودم ها بستگی به انتنشون داره که 2dbi -5dbi و یا حتی 7dbi باشن به طور معمولی شما با یک مودم وایرلس که 2 dbi قدرت انتشه یک ساختمان 3طبقه معمولی رو میتونی به طور کامل پوشش بدی حالا اگه احیانا درست پوشش نگرفتی(به علت دیوارهای ضخیم و ...)انتن 5dbiش رو بهش میزنی.
    راجب سوال دوم: ببین سوال باریکی پرسیدی در مارک ها و مدل های مختلف متفاوته ولی شما در زایکسل و لول وان 33 نفر رو میتونی با بالاترین کیفیت بهشون سرویس بدی(بدون هنگ و دردسر)
    ممونم از شما

تفاوت بین این سه مدل رو نگفتین .

با توجه به صحبت های شما کدوم یکی از این سه مدل برای بنده مناسبتر هستش ؟

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Mostafa JalilianFar

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    به نظر من با توجه به اینکه از 3-4 دستگاه بیشتر استفاده نمی کنی و اگه مساحت خونتون بیشتر از 300 متر نیست به نظر من کارت حتی با یک TP لینک تک انتنه معمولی که قیمتش حدود 33-34 هزار تومانه راه می افته و کارشم خوبه مگه اینکه بخوای خرج کنی و اون بحسش جداس
    من خودم با linksys بیشتر موافقم ولی توی مراکز اداری مخصوصا بانکهای خصوصی من بیشتر Zyxel رو دیدم

arash3400 و green day سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    46
    نقل قول نوشته اصلی توسط MustafaJF نمایش پست ها
    به نظر من با توجه به اینکه از 3-4 دستگاه بیشتر استفاده نمی کنی و اگه مساحت خونتون بیشتر از 300 متر نیست به نظر من کارت حتی با یک TP لینک تک انتنه معمولی که قیمتش حدود 33-34 هزار تومانه راه می افته و کارشم خوبه مگه اینکه بخوای خرج کنی و اون بحسش جداس
    من خودم با linksys بیشتر موافقم ولی توی مراکز اداری مخصوصا بانکهای خصوصی من بیشتر Zyxel رو دیدم
    راستش من در حد این سه مدل یا حالا مدل های هم قیمت میتونم هزینه کنم . بگید برد کدوم بیشتره و امکانات بهتری داره ممنون میشم .

با TP LINK هم زیاد موافق نیستم مودمی که در حال حاظر دارم از همین برند هست ، زیاد جالب نیست .

مساحت خونه هم حدودا 350 / 60 متر هستش ولی میخوام یکی دوتا خونه اونورتر رو هم پوشش بده که این داداش ما هم بتونه استفاده کنه .

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    Linksys E2000
    Antenna Gain in dBi 2.4 GHz: ≤ 2 dBi
    5 GHz: ≤ 5 dBi
    از لحاظ برد کاملا نیازت رو برطرف می کنه و بسیار قدرتمنده ولی
    NBG-460N حرفه ای تر و بسیار قوی تره با مساحت خونه ای که دارین پول هم نباید خیلی برات مهم باشه همین NBG-460N رو بگیری خیلی بهتره

نام حقيقي: بماند

عضو عادی شناسه تصویری Leon
    نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    156
    سپاسگزاری کرده
    288
    سلام
    من آخرای بحث سر رسیدم. راهنمایی های دوستان واقعا معرکه بود و اینهمه اطلاعات دقیق و تجربی واقعا جای دیگه ای بدست نمیاد. شخصا از همه ی دوستان ممنونم.

در مورد قابلیت تعداد دستگاه های متصل یه نکته رو احساس کردم بهش اشاره نشده، اینکه شما برای اینترنت با پهنای باند 1Mb اونم Dedicate حداکثر می تونی 15 تا کاربر رو در حد Web و نه دانلود با کیفیت نسبتا خوب اینترنت بدی و بشتر از اون با افت سرعت مواجه میشی، که اونم تمام دستگاه ها جواب میدن.
    اما در مورد برد که یکی از دوستان گفت حداقل 200 متر من میگم در بهترین شرایط حداکثر 100 متر و بیشتر از اون هر روز با مشکل DC و قطعی مواجه میشی.

در مورد تنظیمات هم اگه شما مودم رو روی PPPOE تنظیم کنی خودش به اینترنت کانکت میشه و تا زمانی که روشنه آماده ی سرویس دهی هست و نیاز به هیچی نداره.

در نهایت چنتا پیشنهاد امنیتی :
    1- حتما روی wifi رمز بزاری چون تا حدی جلوی سوء استفاده همسایه ها رو میگیره
    2- بجای DHCP از IP دستی استفاده کن چون بعد از کشف رمز کانکشن وایرلست که کمتر از 2 دقیقه زمان میبره، اگه مودمت DHCP باشه عین آب خوردن اینترنت رو به متجاوز تقدیم میکنه
    3- واسه محکم کاری MAC filter رو روی مودمت فعال کن تا خیالت راحت تر باشه.

arash3400، MustafaJF، green day و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    46
    نقل قول نوشته اصلی توسط Leon نمایش پست ها
    سلام
    من آخرای بحث سر رسیدم. راهنمایی های دوستان واقعا معرکه بود و اینهمه اطلاعات دقیق و تجربی واقعا جای دیگه ای بدست نمیاد. شخصا از همه ی دوستان ممنونم.

در مورد قابلیت تعداد دستگاه های متصل یه نکته رو احساس کردم بهش اشاره نشده، اینکه شما برای اینترنت با پهنای باند 1Mb اونم Dedicate حداکثر می تونی 15 تا کاربر رو در حد Web و نه دانلود با کیفیت نسبتا خوب اینترنت بدی و بشتر از اون با افت سرعت مواجه میشی، که اونم تمام دستگاه ها جواب میدن.
    اما در مورد برد که یکی از دوستان گفت حداقل 200 متر من میگم در بهترین شرایط حداکثر 100 متر و بیشتر از اون هر روز با مشکل DC و قطعی مواجه میشی.

در مورد تنظیمات هم اگه شما مودم رو روی PPPOE تنظیم کنی خودش به اینترنت کانکت میشه و تا زمانی که روشنه آماده ی سرویس دهی هست و نیاز به هیچی نداره.

در نهایت چنتا پیشنهاد امنیتی :
    1- حتما روی wifi رمز بزاری چون تا حدی جلوی سوء استفاده همسایه ها رو میگیره
    2- بجای DHCP از IP دستی استفاده کن چون بعد از کشف رمز کانکشن وایرلست که کمتر از 2 دقیقه زمان میبره، اگه مودمت DHCP باشه عین آب خوردن اینترنت رو به متجاوز تقدیم میکنه
    3- واسه محکم کاری MAC filter رو روی مودمت فعال کن تا خیالت راحت تر باشه.
    ممنون از توضیحات شما

من میخوام که حداقل 5 / 6 تا کاربر بتونن در یک حد از اینترنت استفاده کنن ، دانلود هم بکنن و افت سرعت هم نداشته باشن .

اون برد 100 متر رو هم که گفتین فکر نمیکنم کافی باشه ! پهنای باندم 1 مگ هست . حوصله ی دیسکانکت و اینجور مشکلات رو هم ندارم

میشه یه مودم یا یه اکسس پوینت بهم معرفی کنید که این مشکلات رو نداشته باشم .

نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    156
    سپاسگزاری کرده
    288
    خواه ناخواه شما با share کردن اینترنت بین کاربرا سرعت اون رو هم به همون نسبت تقسیم میکنید. این موضوع ربطی به وایرلس و کابلی بودن شبکه نداره.
    مثلا اگه شما به تنهایی بتونید با سرعت 200KBps دانلود کنین، قاعدتا 4 کاربر همزمان میتونن با سرعت تقریبی 50KBps دانلود داشته باشن یعنی 1/4 سرعت اصلی.
    اما در مورد برد دستگاه، تو مبحث وایرلس هیچ چیز قابل پیش بینی نیست خصوصا با اطلاعات کمی که شما در مورد موقعیت خونه و کاربرا و نوع ساختمون وجنس و تعداد دیوارها و طبقات دادین؛ بهترین راه تست هست، اگه شده با 2 تا کارت وایرلس ساده و یه شبکه Adhock و یا 2 تا لپ تاپ به این شکل که وضعیت ارتباط توی دورترین نقاط محدوده مورد نظرتون رو بررسی کنین و ببینین مثلا 2 تا لپ تاپ توی اون محیط تا چه فاصله ای میتونن همو ببینن ؟

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    46
    خواه ناخواه شما با share کردن اینترنت بین کاربرا سرعت اون رو هم به همون نسبت تقسیم میکنید. این موضوع ربطی به وایرلس و کابلی بودن شبکه نداره.
    مثلا اگه شما به تنهایی بتونید با سرعت 200KBps دانلود کنین، قاعدتا 4 کاربر همزمان میتونن با سرعت تقریبی 50KBps دانلود داشته باشن یعنی 1/4 سرعت اصلی.
    اما در مورد برد دستگاه، تو مبحث وایرلس هیچ چیز قابل پیش بینی نیست خصوصا با اطلاعات کمی که شما در مورد موقعیت خونه و کاربرا و نوع ساختمون وجنس و تعداد دیوارها و طبقات دادین؛ بهترین راه تست هست، اگه شده با 2 تا کارت وایرلس ساده و یه شبکه Adhock و یا 2 تا لپ تاپ به این شکل که وضعیت ارتباط توی دورترین نقاط محدوده مورد نظرتون رو بررسی کنین و ببینین مثلا 2 تا لپ تاپ توی اون محیط تا چه فاصله ای میتونن همو ببینن ؟
    اخه شما گفتید کیفیت دانلود با این روش پایین میاد و باعث دیسکانکت میشه ، من میخوام یه چیزی بگیرم که این مشکلات رو نداشته باشه .

ببینید فاصله ی اتاق من تا اتاق دوستم که 2 تا خونه اون ور تر از ما باشه حدودا بین 150 تا 200 متره . یه اکسس پوینت DLINK DWL2100AP داره که من با لپ تاپ یا موبایل راحت شبکشو میگیرم ، البته درصد انتن کامل نیست و تا نصف پره ولی در کل شبکشو پیدا میکنم .

ولی مثلا همین اقا با این دستگاه توی سالن خونشون که 250 / 60 متر تا اتاقش فاصله داره نمیتونه کانکت کنه ، به خاطر برد کم این دستگاه .

خونه ی ما هم دقیقا همون شکلی هستش ، دستگاهی باشه که 40 / 50 درصد از این مدل برد بیشتری داشته باشه ، راحت کار منو راه میندازه .

ترجیحا D link هم نباشه .

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    پول بیشتر بدی آش بیشتر می خوری شاید بهتر باشه یه سر بری میرداماد یا پاساژهای دیگه تا یک اکسس پوینت با بورد مناسب گیر بیاری اونها بهتر می تنن راه نمایی کنن

نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    156
    سپاسگزاری کرده
    288
    پول بیشتر بدی آش بیشتر می خوری شاید بهتر باشه یه سر بری میرداماد یا پاساژهای دیگه تا یک اکسس پوینت با بورد مناسب گیر بیاری اونها بهتر می تنن راه نمایی کنن
    اصلا با طناب پاره بازاریا خودتو تو چاه نندازی که اکثر اونا فقط به موجودی مغازه و بازار نگاه میکنن و حرف اینو اون . از هر مشتری شون 2 تا چیز (حالا درست یا غلط) یاد میگیرن تحویل شما میدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط green day نمایش پست ها
    ... ببینید فاصله ی اتاق من تا اتاق دوستم که 2 تا خونه اون ور تر از ما باشه حدودا بین 150 تا 200 متره . یه اکسس پوینت DLINK DWL2100AP داره که من با لپ تاپ یا موبایل راحت شبکشو میگیرم ، البته درصد انتن کامل نیست و تا نصف پره ولی در کل شبکشو پیدا میکنم .

ولی مثلا همین اقا با این دستگاه توی سالن خونشون که 250 / 60 متر تا اتاقش فاصله داره نمیتونه کانکت کنه ، به خاطر برد کم این دستگاه .

خونه ی ما هم دقیقا همون شکلی هستش ، دستگاهی باشه که 40 / 50 درصد از این مدل برد بیشتری داشته باشه ، راحت کار منو راه میندازه .

ترجیحا D link هم نباشه .
    چجوری میشه شما 2 تا خونه اونورتر کانکت میشی اما خود دوستت تو خونش مشکل داره ؟!

ویرایش توسط Leon : 2011-07-24 در ساعت 02:38 PM

نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    156
    سپاسگزاری کرده
    288
    اگه واقعا با اون دستگاه Dlink می تونی به شبکه خونه دوستت وصل شی که کارت زیاد سخت نیست و همین مدل هایی که دوستان تو پست های قبلی معرفی کردن جوابگوی کارت هست.

من شخصا از تجهیزات Linksys خاطره خوبی دارم و معمولا انتخابم این برند معتبره.

برای کار شما 2 مدل E2000 و E3000 رو پیشنهاد میدم.

Linksys E2000 Advanced Wireless-N Router
    Cisco – Linksys E3000 High-Performance Wireless-N Router

مدل 2000 دو آنتن داخلی 1.5dbi داره و پوشش اون برای خونه های بزرگ خوبه اما این مدل 3000 جدید اومده و خودم هنوز تو بازار ندیدم ولی اونطور که تو خود سایتش نوشته 3 تا آنتن داخلی 4dbi داره که واقعا اونو خدای برد میکنه. قیمتش هم فک کنم تو بازار ایران حدود 200 تومنه.

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    46
    اصلا با طناب پاره بازاریا خودتو تو چاه نندازی که اکثر اونا فقط به موجودی مغازه و بازار نگاه میکنن و حرف اینو اون . از هر مشتری شون 2 تا چیز (حالا درست یا غلط) یاد میگیرن تحویل شما میدن.

فکر میکنم به خاطر پنجره ی اتاق ها مون باشه ، هر دو رو به بیرون هست و اکسس پوینتش هم دقیقا همونجاست .

اگه واقعا با اون دستگاه Dlink می تونی به شبکه خونه دوستت وصل شی که کارت زیاد سخت نیست و همین مدل هایی که دوستان تو پست های قبلی معرفی کردن جوابگوی کارت هست.

من شخصا از تجهیزات Linksys خاطره خوبی دارم و معمولا انتخابم این برند معتبره.

برای کار شما 2 مدل E2000 و E3000 رو پیشنهاد میدم.

Linksys E2000 Advanced Wireless-N Router
    Cisco – Linksys E3000 High-Performance Wireless-N Router

مدل 2000 دو آنتن داخلی 1.5dbi داره و پوشش اون برای خونه های بزرگ خوبه اما این مدل 3000 جدید اومده و خودم هنوز تو بازار ندیدم ولی اونطور که تو خود سایتش نوشته 3 تا آنتن داخلی 4dbi داره که واقعا اونو خدای برد میکنه. قیمتش هم فک کنم تو بازار ایران حدود 200 تومنه.
    ممنون از شما خودم هم بیشتر به لینکسیس فکر میکردم .E2000 بردش 300 متر رو جواب میده ؟

البته سرویس دهنده ها بیشتر Zyxel رو پیشنهاد میکنن ، که راهنمای کامل نصب فارسی هم داره

کانفیگ مودم های لینکسیس سادست ؟

این E2000 رو بگیرم خودتون میتونید کمکم کنید کانفیگش کنم ؟

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84

خیلی بدبینی
    همیشه که قرار نیست از مغازه اول خرید کرد 4-5 تا مغازه میری با چند تا محصول آشنا میشی من که وقتی خودم نمی تونم تصمیم بگیرم همین کار رو می کنم یه راست میرم میرداماد

نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    156
    سپاسگزاری کرده
    288
    در مورد کانفیگ دستگاه ها اصلا نگران نباش چون خیلی خیلی راحت تر از اونی هست که فک میکنی. اما در مورد انتخاب نوع دستگاه من نمی تونم نظر قطعی و حتمی بدم ولی با مدل 2000 خیلی موافقم و فکر میکنم جوابگوی نیاز شما باشه، مخصوصا اگر اونو تو موقعیت ماسب مثل کنار پنجره نصب کنی نباید مشکلی برات پیش بیاد.

خیلی بدبینی
    همیشه که قرار نیست از مغازه اول خرید کرد 4-5 تا مغازه میری با چند تا محصول آشنا میشی من که وقتی خودم نمی تونم تصمیم بگیرم همین کار رو می کنم یه راست میرم میرداماد
    موضوع بدبینی نیست، موضوع تخصصه دوست من، جایی که این فروم با اعضایی که هم علم تئوری دارن و هم تجربه عملی، داره فعالیت می کنه دیگه نیازی به بازار نیست. بازار اکثرا کاسبن و تجربه عملی ندارن مگر اونایی که خودشون شرکت دارن و مجری پروژه ها هستن؛ اونا حسابشون جداست و نظراتشون قابل قبول تره

ویرایش توسط Leon : 2011-07-24 در ساعت 05:39 PM

نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    156
    سپاسگزاری کرده
    288
    فط یه موضوع الان به ذهنم رسید؛ آیا شبکه رو فقط برای اینترنت می خواین یا فردا ممکنه بخواین Game هم بزنین ؟
    چون بازی مستلزم دستگاه قویتر، قدرت آنتن دهی بیشتر و پهنای باند بالاتر هست ...

ویرایش توسط Leon : 2011-07-24 در ساعت 08:48 PM

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

تفاوت مودم وایرلس و اکسس پوینت

فرق مودم وایرلس با اکسس پوینت

فرق مودم با روتر

تفاوت اکسس پوینت و مودم وایرلس

قیمت اکسس پوینت

کارایی اکسس پوینت

تفاوت مودم وایرلس و معمولی

تفاوت مودم با اکسس پوینت

تفاوت مودم ها

تفاوت اکسس پوینت با روتر

تفاوت اکسس پوینت با مودم وایرلس

فرق اکسس پوینت با مودم

تفاوت مودم و اکسس پوینت

اکسس پوینت یا مودم وایرلس

قيمت اكسس پوينت

فرق مودم وایرلس با معمولی

تفاوت مودم وایرلس و adsl

فرق مودم و اکسس پوینت

فرق روتر با مودم

مودم وایرلس یا کابلی

درباره اکسس پوینتتفاوت کارت شبکه با مودمفرق مودم روتر با اکسس پوینتمودم وایرلس اکسس پوینتتبدیل مودم وایرلس به اکسس پوینت

برچسب برای این موضوع