صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 21 از مجموع 21

موضوع: کمک برای خرید یک روتر

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    یکبار دیگه شرح بدین، جزء به جزء که هدفتان چیست ؟

sinaxex سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: سینا ساحلی

عضو عادی
    نوشته
    256
    سپاسگزاری شده
    236
    سپاسگزاری کرده
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    یکبار دیگه شرح بدین، جزء به جزء که هدفتان چیست ؟
    به روی چشم جناب راستی
    عرض ام به حضورت اتون که بنده توسط لینک وایرلس از شرکت اینترنت تهیه میکنم از این دو شرکت دو اکانت ppoe گرفتم یکی یک مگ و دیگری ۵۱۲ .(فقط یک سیم از رادیو امده که در سوپیچ بدون فریم ور الان نقش تقسیم کننده را ایفا میکنه)اکانت ۵۱۲ الان روی یک سیستم شیر هست و اکانت ۱ مگ روی دو سیستم دیگر( که همگی در ویندوز کانکشن ppoe ساخته شده) حال میخوام در این بین دیگه اکانت ppoe در سیستم ها ساخته نشه و مدیریت اکانتینگ تو یک روتر صورت بگیره به طوری که اگر مثلا فرض کنیم روتر ۷۵۰ که 5 تا اترنت دارد یک اترنت اختصاص به ورودی اینترنت (همان کابلی که از انتن امده) و و یک اترنت دیگر روش کانکشن ppoe بسته بشه و بقیه اترنت ها هم دیگر کانکشن ppoe .
    مثلا به صورت شماتیک در شکل زیر ترسیم کردم که اگر به این شکل بشه خیلی خوب هست چون این بین تو شبکه وایرلس هم هست که اترنت دوم اختصاص پیدا کنه به کانکشن ppoe اولی و اترنت سوم هم ppoe دوم
    http://www.uplods.com/images/1New_Bitmap_Image.jpg

ویرایش توسط sinaxex : 2011-07-02 در ساعت 12:30 PM

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    با توجه به تصویری که گذاشتین،
    شما یه روتربرد 750 معمولی نیاز دارید. قیمت این ابزار تو بازار بین 55 تا 65 هست. یه اکسس پوینت هم برای ارتباط کاربران به این میکروتیک نیاز دارید؛ در صورتی که فاصله کاربران تا نقطه ای که اکسس پوینت رو قراره بزارید، به بیش از 50 متر نمیرسه، پیشنهادم روی اکسس پوینت های ساده و معمولی ای هست که قیمتشون نهایتا به 75 میرسه. من از پلانت استفاده میکنم.

ارتباط شبکه ای به نحوی که رسم کرده اید برقرار میشه. فقط دوتا کار باید انجام بدید؛
    روی کارت شبکه ای که به سمت AccessPoint قرار داره، یک DHCP Server و روی کارت شبکه دیگه هم یه DHCP Server دیگه تعریف میکنید.
    درخواست های وارد شده از سمت آدرس های تخصیص داده شده از هر پول به هر کارت و زیر گروه رو، روی یکی از PPPoE Connection هایی که در بخش interfaces میکروتیکتون تعریف کرده اید، NAT میکنید.

احتمالا در خصوص نحوه راه اندازی میکروتیک و تعریف DHCP Server و NAT، کمی با مشکل مواجه باشید که طبیعیه، در بخش میکروتیک برای همه این مسائل، متعدد سوال و جواب مطرح شده که با استفاده از اونها، بطور قطع به هدفتون دسترسی خواهید داشت.

پیوست پیوست
    Firebirds، sinaxex و Zahmatkesh سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی
    نوشته
    256
    سپاسگزاری شده
    236
    سپاسگزاری کرده
    165
    با توجه به تصویری که گذاشتین،
    شما یه روتربرد 750 معمولی نیاز دارید. قیمت این ابزار تو بازار بین 55 تا 65 هست. یه اکسس پوینت هم برای ارتباط کاربران به این میکروتیک نیاز دارید؛ در صورتی که فاصله کاربران تا نقطه ای که اکسس پوینت رو قراره بزارید، به بیش از 50 متر نمیرسه، پیشنهادم روی اکسس پوینت های ساده و معمولی ای هست که قیمتشون نهایتا به 75 میرسه. من از پلانت استفاده میکنم.

ارتباط شبکه ای به نحوی که رسم کرده اید برقرار میشه. فقط دوتا کار باید انجام بدید؛
    روی کارت شبکه ای که به سمت AccessPoint قرار داره، یک DHCP Server و روی کارت شبکه دیگه هم یه DHCP Server دیگه تعریف میکنید.
    درخواست های وارد شده از سمت آدرس های تخصیص داده شده از هر پول به هر کارت و زیر گروه رو، روی یکی از PPPoE Connection هایی که در بخش interfaces میکروتیکتون تعریف کرده اید، NAT میکنید.

احتمالا در خصوص نحوه راه اندازی میکروتیک و تعریف DHCP Server و NAT، کمی با مشکل مواجه باشید که طبیعیه، در بخش میکروتیک برای همه این مسائل، متعدد سوال و جواب مطرح شده که با استفاده از اونها، بطور قطع به هدفتون دسترسی خواهید داشت.
    بی نهایت سپاسگذارم از شما جناب راستی که با حوصله به بنده موارد ایی که میخواستم توضیح دادید
    در مورد اکسس پونت الان یک اکسس پونت تی پی لینک Wr542G دارم تو محیط 150 متر مربع خوب جواب میده گویی اگر میشد یک روتر از میکروتیک بگیرم که کارت وایرلس ساپورت کنه و راندمان اش از این اکسس پونت فعلی ام بهتر باشه قطعه رو اون گزینه فکر میکردم
    در مورد نحوه کارایی با میکروتیک قطعا ابتدا به طور جامع مطالعه خواهم کرد چون هم در این انجمن و هم در دیگر جاهای اینترنت مطالب اموزش مفید واقعی ایی رو مشاهده کردم که در وقت مکفی مطالعه میکنم و اگر سوالی بود از شما بزرگواران خواهم پرسید
    و سوال اخر آیا درمورد سطح دسترسی به روتر در میکروتیک با توجه به نوع کارایی که مد نظرم هست به مشکل نمیخورم و نیاز به خرید لایسنس level بالاتر را ندارم؟(مثلا اگر بخوام رو روتر کارت وایرلس ببندم)
    باتشکر فراوان

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    پیشنهاد من استفاده از اکسس پوینت خودتون یا مجزا هست، چرا ؟

در صورتی که قصد استفاده از میکروتیک و کارت وایرلس داشته باشید، به ناچار ملزم به خرید یک روتربرد با قابلیت استفاده Mini PCI خواهید داشت که به مراتب گرانتر از یک روتربرد ساده مثل 750 خواهد بود. لایسنس بالاتری نیز برای آن نیاز خواهید داشت که هزینه را افزایش خواهد داد. این کارت وایرلس با یک کابل به یک آنتن متصل میشود و باز هم افزایش هزینه خواهید داشت...

اما در صورت استفاده از روتر برد 750؛ صرفا هزینه روتر و کابل شبکه و اکسس پوینت مجزا را پرداخت خواهید کرد.
    موفق باشید.

sinaxex سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی
    نوشته
    256
    سپاسگزاری شده
    236
    سپاسگزاری کرده
    165
    پیشنهاد من استفاده از اکسس پوینت خودتون یا مجزا هست، چرا ؟

در صورتی که قصد استفاده از میکروتیک و کارت وایرلس داشته باشید، به ناچار ملزم به خرید یک روتربرد با قابلیت استفاده Mini PCI خواهید داشت که به مراتب گرانتر از یک روتربرد ساده مثل 750 خواهد بود. لایسنس بالاتری نیز برای آن نیاز خواهید داشت که هزینه را افزایش خواهد داد. این کارت وایرلس با یک کابل به یک آنتن متصل میشود و باز هم افزایش هزینه خواهید داشت...

اما در صورت استفاده از روتر برد 750؛ صرفا هزینه روتر و کابل شبکه و اکسس پوینت مجزا را پرداخت خواهید کرد.
    موفق باشید.
    بازم ممنون از شما. خوب اکسس پونت خودم تو محیط منزل خوب امون خوب جواب میده اما وقتی از درب خونه میرم بیرون دیگه افت شدید سیگنال دارم و تایم اوت میده! سیگنال اش داخل خونه تا 45 50 دی بی هست اما خارج خونه خیلی بالا میره دی بی! درسته اکسس پونت ایندور هست اما خوب گفتم شاید این کارت های توسعه وایرلس روی برد میکروتیک بهتر از اکسس پونت من عمل بکنه اما خوب حرف شما کمی عاقلانه تر هست وقتی اکسس پونت دارم اونقدر هزینه اضافی بی مورد هست حال پوشش دهی بهتر فعلا تو گزینه هام نیست×
    باز هم متشکر از لطف اتون خوشبختانه سایت میکروتیک یک سایت جامع هست و فعلا کمی با مطالعه ویکی میکروتیک چیز هایی متوجه شدم اگر موردی پیش اومد از خدمت اساتید باز سوال خواهم کرد

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

شماتیک روتر

کمک برای خرید روتر

ميكروتيك rb751

روتر برد میکروتیک750

كمك براي خريد روتر برد

قیمت روتر rb751

قیمت روتر میکرو تیک 751u

قیمت روتر میکروتیک ۷۵۰

شماتیک روتر برد میکروتیک

شماتيك روتر