نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: مشکل عجیب در لن کردن شبکه وایرلس با اکسس پوینت

نام حقيقي: مهران

خواننده
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام به دوستان عزیز
    من بعد از این تاپیک یک عدد اکسس پوینت برای خودم خریدم مدل TL-WA501G ولی به یک مشکل عجیب برخوردم اون هم این هستش که شبکه لنم کلا مشکل دار شده اجازه دسترسی به فایلهای شیر شده رو ندارم!
    من Gateway اکسس پوینت رو روی مودمم ست کردم یعنی آی پی مودمم( 192.168.1.1) رو برای گیت وی اکسس پوینت نوشتم خوب الان مشکل اینترنتم بطور کامل حل شد یعنی همه کامپیوترها اینترنت و دارن بعد آی پی خود اکسس پوینت رو که اولش 192.168.1.1 بود تبدیل کردم به 192.168.1.100 چون ای پیش با مودمم یکی بود نمی توستم به تنظیمات هر دو تا دسترسی پیدا کنم کار دیگه ای هم که کردم این بود که Mode رو روی Universal Repeater تنظیم کردم البته حالت Repeater هم داشت ولی چون من نمی دونستم کدوم و تنظیم کنم همین و گذاشتم سکیوریتی هم که فقط حالت WEP می شد گذاشت این رو هم روی 128 بیت تنظیم کردم
    الان بحث سر اینه که من انتم خوبه اینترنت هم دارم کامپیوترهای خونه همه توی بخش نتورک هم می بینم ولی Permission ندارم که بخوام به فایلها دسترسی پیدا کنم کامپیوترهایی هم که از طریق رپیتر موجشون قوی شده وارد Homegroup من نمی شن یعنی رمز و که وارد می کنم می گه نمی تونه وارد بشه دوستان نظر شما چیه ایا تنظیم خاصی باید می کردم که نکردم؟!

اقا اینم از عکس فعلیش واقعا کلافم کرده چند ساعت وقتم و گرفته اصلا درست نمی شه البته من تنظیمات DHCP رو اصلا دست نزدم شاید این و باید دستکاری چیزی کنم؟!

راستی تمام کامپیوترها هم Win 7 هستند

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط MehranNZ : 2011-06-27 در ساعت 01:59 AM

نام حقيقي: مهران

خواننده
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام به دوستان عزیز
    خوب من مشکلم و حل کردم خیلی عجیب بود حالا نمی دونم اسمش و می شه باگ گذاشت یا چیز دیگه ای مشکل اینجا بود که وقتی موج با رپیتر قویتر می شد ویندوز نمی تونست کامپیوترها رو برای Homegroup جوین کنه حتی اگه انتن دهی روی 100 باشه!!! به هر حال راه حلش و می ذارم اگه کسی مشکی داشت کمکی باشه براش قبل از اینکه شروع کنم دقت کنید که هر وقت که از Homegroup تون خارج می شید ویندوز بصورت اوتوماتیک همه فایلهایی که شیر کرده بودین رو Lock می کنه و باید دوباره دکمه شیر رو براشون بزنید که البته مشکل من این نبود
    اول تمام ساعتها و تاریخهای کامپیوترها رو مثل هم کردم (این پیشنهاد خود دایاگنوسیس ویندوز بود حالا چقدر تاثیر داره نمی دونم)
    دوم از تمام هوم گروپهای کامپیوترها خارج شدم و یک عدد homegroup برای لپ تاپم درست کردم (چون باید مودم حرکت داده بشه بهتره روی لپتاپ درست بشه)
    سوم اکسس پوینت رو خاموش کردم و تمام کامپیوترها رو رستارت کردم (این رستارت هم مهمه اگه دیدین قاطی کرد رستارت کنید)
    چهارم مودم رو + لپ تاپ مربوطه رو بردم کنار هر کامپیوتر و اونها رو join کردم با homegroup (چون مشکل در واقع از اکسس پوینت هست که جوین نمی شه از طرفی هم به همشون موج نمی رسید مجبور شدم مودم و موقتا بکنم)
    و در آخر هم که همه چیز حله مودم و بردم سر جاش و اکسس پوینت رو هم روشن کردم الان همه کامپیوترها با هم بدون مشکل کار می کنن!
    این رو هم اضافه کنم برای دوستانی که می خوان اکسس پوینت بخرن این مدل WA501G کار من رو راه انداخت ولی در کل بخوام بگم مدل ضعیفیه و از نظر انت دهی فرقی با مودم W8901Gکه این هم مدل ضعیفیه نداره پس اگه کاربردتون برای خونه های چند طبقه هست من این و پیشنهاد نمی کنم
    موفق باشید

ویرایش توسط MehranNZ : 2011-06-27 در ساعت 05:42 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

شبکه کردن با اکسس پوینت

مشکل پیدا کردن وایرلس

تنظیم اکسس پوینت برای رپیتر

تنظیمات لن اکسس پوینت

اکسس پوینت رپیتر

مشکل پیدا کردن شبکه وایرلس

تنظیم کردن repeater

مشکل لن اکسس پوینت

پیام تبریک روز مهندس