نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 5سپاس
  • 2 توسط Zahmatkesh
  • 1 توسط 3hsan
  • 2 توسط Zahmatkesh

موضوع: راه اندازی اینترنت بیسیم در 3 منطقه تا مسافت 20کیلومتر

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223

راه اندازی اینترنت بیسیم در 3 منطقه تا مسافت 20کیلومتر

سلام و خسته نباشید خدمت اساتید گرامی
    دیگه شکله خودش گویاست که هدف چیه.راه اندازی اینترنت بیسیم یک isp به فواصل و نقاط مشخص شده.نقطه قرمز مرکزه و دکل اصلی نصب میشه.و کلا هدف کلی از راه اندازی پوشش بهتر وبا کیفیت مناطق با فواصل 8 و 20 کیلومتر هست.از نظردید مستقیم هم بین نقاط مشکلی نیست(فقط مسافت).نقطه آبی دکل پیشنهادی بین دکل مرکزی (قرمز) و منطقه 20 کیلومتری هست برای پوشش شهرک صنعتی و ارتباط هر چه بهتر دکل مرکزی با نقطه 20 کیلومتری(چون بدون نبود دکل آبی ارتباط بین مرکز و آخرین منطقه برقرار میشه ولی فکر کنم چنگی به دل نزنه(شخصا تست نشده).(5.8)
    کلا تجربه عزیزان چه راهی رو به من پیشنهاد میکنه؟
    نوع تجهیزات بالای سر مرکز برای پوشش دادن مرکز شهر و همچنین ارسال پهنای باند بدون افت کیفیت تا مناطق 8 و حدودا 20 کیلومتری؟
    تجهیزات پیشنهادی برای نصب دکل آبی در صورت نیاز به نصب ؟
    کلا هدف من اینه که شبکه بیسیمی راه اندازی بشه (با قدرت پرتاب بالا) و به هر نحوی مثلا نصب دکل آبی رنگ، پوشش کامل داده بشن که در نتیجه فاصله مشترک نسبت به دکل آبی و در نهایت دکل مرکزی کمتر بشه و مجبور به خریداری دیوایس های گرون قیمت نشن و با کمترین هزینه بتونن بهترین کیفیت رو داشته باشن.
    برای مرکز و همچنین دکل آبی چی پیشنهاد میکنید؟
    برای کاربر چی پیشنهاد میکنید؟
    ممنون از لطف شما...

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط 3hsan : 2011-06-15 در ساعت 01:51 AM

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    ؟؟؟؟؟؟جناب زحمتکش راهنمایی نمیکنید؟

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky_star2 نمایش پست ها
    ؟؟؟؟؟؟جناب زحمتکش راهنمایی نمیکنید؟
    دوست عزیز
    اگه من در اولین بازدیدم جواب بدم ، این پست بین من و شما خواهد بود و بقیه اساتید فقط نظاره گر خواهند بود

در قسمت پایین تصویر دو منطقه وجود داره ، که شما تمایل به سرویس دهی دارید ، دکل شماره دو که شما قرار دادی به هیچ یک ازین دو نقطه بطور کامل اشراف نداره ، پس بهتره از دو پاپ سایت برای این دو منطقه استفاده کنید.

در مورد لینکها :
    قراره چقدر هزینه بشه ؟؟؟ (لینکهای اصلی)

3hsan و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اگه من در اولین بازدیدم جواب بدم ، این پست بین من و شما خواهد بود و بقیه اساتید فقط نظاره گر خواهند بود

در قسمت پایین تصویر دو منطقه وجود داره ، که شما تمایل به سرویس دهی دارید ، دکل شماره دو که شما قرار دادی به هیچ یک ازین دو نقطه بطور کامل اشراف نداره ، پس بهتره از دو پاپ سایت برای این دو منطقه استفاده کنید.

در مورد لینکها :
    قراره چقدر هزینه بشه ؟؟؟ (لینکهای اصلی)
    سلام
    مهندس جان در حال حاضر شرکته دیگه ای داره بدون نصب دکل شماره 2(ابی) داره آخرین منطقه رو سرویس دهی میکنه و مشکل آنچنانی هم نداره ولی مشترکینش ناراضی هستند حالا یا به علت مسافت و افت کیفیته که من ترجیح دادم بین راه دکل واسط نصب شه یا به دلیل کمبود پهنای باند کل اون isp هست.و در ضمن منطقه 8 کیلومتری براحتی از دکل مرکزی شهر سرویس دهی میشه و نیازی به دکل 2 نداره یعنی منطه 8 کیلومتری کلا از دکل اصلی میگیره و دکل 2 رو من فقط برای شهرک صنعتی و حومه و تا آخرین منطقه پیشنهاد دادم.بحث برد و کیفیت مهمتراز هزینه هست در حال حاضر.
    ممنون

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky_star2 نمایش پست ها
    سلام
    مهندس جان در حال حاضر شرکته دیگه ای داره بدون نصب دکل شماره 2(ابی) داره آخرین منطقه رو سرویس دهی میکنه و مشکل آنچنانی هم نداره ولی مشترکینش ناراضی هستند حالا یا به علت مسافت و افت کیفیته که من ترجیح دادم بین راه دکل واسط نصب شه یا به دلیل کمبود پهنای باند کل اون isp هست.و در ضمن منطقه 8 کیلومتری براحتی از دکل مرکزی شهر سرویس دهی میشه و نیازی به دکل 2 نداره یعنی منطه 8 کیلومتری کلا از دکل اصلی میگیره و دکل 2 رو من فقط برای شهرک صنعتی و حومه و تا آخرین منطقه پیشنهاد دادم.
    خب انچه که تصورم از این تصویر بود رو گفتم ، بهتره مختصات بدی تا فنی تر روی این موضوع بحث کنیم

در مورد تجهیزات ، شما می تونی برای لینک اصلی هم از میکروتیک استفاده کنی ، اما اگه هزینه بی اهمیت و پهنای باند مورد نیازت در محل بیشتر از 30 مگ هست ، بهتره بری سراغ تجهیزات قوی تری نظیر اینفینت

3hsan و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    خب انچه که تصورم از این تصویر بود رو گفتم ، بهتره مختصات بدی تا فنی تر روی این موضوع بحث کنیم

در مورد تجهیزات ، شما می تونی برای لینک اصلی هم از میکروتیک استفاده کنی ، اما اگه هزینه بی اهمیت و پهنای باند مورد نیازت در محل بیشتر از 30 مگ هست ، بهتره بری سراغ تجهیزات قوی تری نظیر اینفینت
    بله شما درست میفرمائید و برای موشکافی بهتر باید مختصات فنی عنوان شه ولی اینو بگم که من در زمینه وایرلس مبتدیم و فقط برای راه اندازی با توجه به عکس و مسافت و شرایط خواستم راهنمایی کوچکی بشم که چه تجهیزات و سولوشنی کار کنم.خب اگه منظور جنابعالی مختصات جغرافیایی محل نصب دکل ها ست خب با گوگل ارت درش میارم.من میخوام یه جوری این مناطق پوشش داده بشه که مشترک نیازی به استفاده از تجهیزات گرون قیمت نداشته باشه.تجهیزات میتونیم بهتر از میکروتیک هم بخریم ولی فعلا ماکزیمم نهایی استفاده BW بین 5 تا 8 مگ هست.(قیمت دستگاه هایی رو که پیشنهاد میدید اگه حدودش رو هم برام بگید ممنونتون میشم اگه حتی توی پ.خ)روتر بردی که در حال حاضر برای کاربرای adsl هم استفاده میشه rg450 هست.

ویرایش توسط 3hsan : 2011-06-15 در ساعت 01:09 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

هزینه دکل

راه اندازی میکروتیک بی سیم

نصب و راه اندازی روتر (عادی و بی سیم)

قیمت میکروتیک rg450

تجهیزات بین دکل و روتر

برچسب برای این موضوع