نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 1سپاس

موضوع: نحوه شبکه کردن دسکتاپ و لبتاپ

نام حقيقي: iruni

عضو غیر فعال شناسه تصویری iruni
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6

نحوه شبکه کردن دسکتاپ و لبتاپ

من یک USB Wireless TP-Link خریدم و به سیستم رومیزی که ADSL رو با کابل گرفته وصل کردم
    حالا می خوام با لبتابم از سیستم رومیزیم ریموت بگیرم (Wireles رو به رومیزی وصل کنم لبتاپ هم که خودش داره) ولی در نحوه تنظیماتشون مشکل دارم (آشنایی با wep و wap و SSID و این چیز میزا هم ندارم!)

البته همینجوری ور رفتنی دو تا سیستم رو توی یک شبکه کانکت کردم ولی نه پینگ از هم دارم و مسلماً نه ریموت یا.. (ویندوز7) البته وقتی به Network میرم که اسم کامپیوترهای توی ورکگروپ رو نشون بده اسم سیستم رومیزیم رو هم میبینم ولی وقتی میخوام واردش بشم از این پیغام ارور دیاگنوستیک ها میده!

درضمن وقتی توی لبتاپ از خودش پینگ میگیرم (فهمیدن آیپی خود لبتاپ) آیپیش یه ip چغول پقول رو ریپلای میکنه (فکر کنم ipv6 میگن به این اراجیف: fe80::e164:e97e:7417:b981%13

کلهم ممنون میشم یکی از اول راهنماییم کنه

نام حقيقي: صادق خسروانجم

عضو عادی
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    18
    اگه مبخوایی از ADSL استفاده کنی چرا بجای وصل شدن به پی سیت به خود مودم وصل نمی شی

ولی برای دوتا کامپیوتر باید یه Wireless Network بسازی با مد adHoc و IP توی یکلاس ست کنی اگه از ویندوز 7 استفاده می کنه مطمعن شو Network Discover روی ON باشه
    اون WEP WAP که گفتی یجوارای برای شبکه یه کلید تعریف می کنه تا دیگران نتونند کانکت شن مربوط به امنیت شبکه که می تونی WEP انتخاب کنی یه کلید عددی 10 رقمی براش مشخص کنی
    اگه IPV6 برای لب تابت تعریف کردی پاکش کن و از ورژن 4 استفاده کن وحتما کلاینتهای شبکه ت باید SAME CLASS باشه
    SSID اسم شبکه شماست

iruni سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط khosroanja نمایش پست ها
    اگه مبخوایی از ADSL استفاده کنی چرا بجای وصل شدن به پی سیت به خود مودم وصل نمی شی

ولی برای دوتا کامپیوتر باید یه Wireless Network بسازی با مد adHoc و IP توی یکلاس ست کنی اگه از ویندوز 7 استفاده می کنه مطمعن شو Network Discover روی ON باشه
    اون WEP WAP که گفتی یجوارای برای شبکه یه کلید تعریف می کنه تا دیگران نتونند کانکت شن مربوط به امنیت شبکه که می تونی WEP انتخاب کنی یه کلید عددی 10 رقمی براش مشخص کنی
    اگه IPV6 برای لب تابت تعریف کردی پاکش کن و از ورژن 4 استفاده کن وحتما کلاینتهای شبکه ت باید SAME CLASS باشه
    SSID اسم شبکه شماست
    ممنون آقا صادق روی این یارو adHoc که گفدی گذاشتم کانکت شدن و شیرینگ که میخواستم ردیف شد صلوات
    ولی ریموت که میگیرم چون ویندوزم سه ونه و تا یوزر و پسورد رو میزنم کامپیوترم لاگاف میشه و ریموت هم ارور میده میاد بیرون (نگید که باید وین سرور نصب کنم!)

توی کانکشن نتورک ها (سیستم دسکتاپ) داشتم میچرخیدم روشون کلیک راست کردم دیدم Bridge داره! کانکشن لن رو با وایرلس سلکتیدم و کلیک راست کردم و روی بریدج زدم خودش اومد یه کانکشن جدید ساخت که فقط Gateway داشت که آی پی مودم ADSL رو (192.168.1.1) گرفته بودز
    جالب بود که توی لبتاپ 192.168.1.1 رو پینگ گرفتم هم ریپلای میده (علاوه بر آی پی خود دسکتاپه)
    با هزار امید و آرزو رفتم Gateway لبتاب رو 192.168.1.1 زدم و DNS هم بهش دادم ولی اینترنتش وصل نشد

کلاً مسیر رو اشتباه رفتم ؟؟

نام حقيقي: صادق خسروانجم

عضو عادی
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    18
    یعنی مطمعن نیستی که مودم به اینترنت وصل میشه یا نه ؟
    برای این که مودمتو کانفیگ کنی IP کامپیوتر تون یعنی Local Aria Conection رو بزار 192.168.1.2 بعد کابل شبکه مودمو به کامپیوتر برای config وصل کن بعد برو توی اکپلورت این ادرسو تایپ کن 192.168.1.1 بعد ازت یوزر و پسورد میخواد که هر دوش admin بعد بسته به نوع مودمت باید VPI VCI و ... ست کنی توی بعضی از مودما توی قسمت WAN بگردی پیداش میکنی و زنگ بزن به شرکتی که ازش adsl گرفتی بپرس مقادیر vpi و vci پند مثلا برای خود مخابرات 0 و 35 بعد
    Encapsulation رو روی PPOE بزار و یوزر پسورد ADSL وارد کن بعد از اتمام مودمو soft reset کن بعد از روشن شد باید چراغ internet روی مودمت روشن شه بعد دوباره برو توی مودم و قسمت wireless و اونجا هم تنظیماتی که میخوای انجام بده این شکلی مودمت کانفیگ می شه
    بعد توی ویندوزت مودمتو یا اسمی که SSID دادی میشناسه کانک کن باید وصل شی احتیاج نیست به pc ت وصل شی هر دو کامپیوتر باید مستقیم به مودمت .صل شن
    اون تنظیماتی که بالا گفتی و بر گردون به حالت اولش
    توی Remote Connection کامپیوتری که بهش کانکت میشی logoff میشه حتما Error ری که میده رو بنویس چیه

ویرایش توسط khosroanja : 2011-06-07 در ساعت 10:35 PM

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    سلام و ممنون از پاسختون
    ظاهراً منظورم رو خوب نگفتم من مودم ADSL دارم (مودم ADSL خالی یعنی دیگه وایرلس نداره)
    کانفیگ ADSL رو بلدم. کانفیگش مشکلی نداره اینترنت رو به هابم داده و چند سالی هست که داره کل بچه های کوچه رو آباد میکنه! :دی (با کابل لن از هاب)
    در ضمن مودم و هاب خونه همسایه که وسط کوچه هست گذاشتم تا کابل کشیم کمتر باشه (اشتباهی بود که از اول وایرلس نبستم ولی بجاش الان Lan با سرعت بالا داریم و راضیم)

حالا من میخوام برای استفاده لبتاپم بجای تعویض مودم ADSL با یک مودم ADSL&Wireless یا خرج های اضافی دیگه با اتصال USB Wireless (شکل فلش) به سیستم رومیزی خودم (که با Lan الان اینترنت داره) و شبکه کردنش با لبتاپ. توسط ریموت گرفتن هم از اینترنت استفاده کنم و هم پروگ دی وی بی توی لبتاب ببینم و ...

برنامه کانفیگ کردن این USBWireless رو روی حالت adHoc گذاشتم و IP رو منوآلی تو یه رنج کانفیگ کردم و الان با هم شبکه شدن و به درایوهام دسترسی دارم
    اون کاری که تو پست قبلیم گفتم برای این بود که علاوه بر شیرینگ شاید بدون ریموت گرفتن بتونم از اینترنت هم توی لبتاب استفاده کنم

وقتی ریموت میگیرم لاگاف نمیشه چون لاگاف همه برنامه هارو میبنده بلکه سیستم رو لاک میکنه (برنامه هام بسته نمیشن)
    و توی لبتاپ توی ریموت منوی استارتم رو هم نشون میده بعد سریع دیسکانکت میشه و ارور میده از ریموت میاد بیرون
    the connection has been lost attemting to reconnect to your seasion..
    The network is not avilable. The Conecction will be reinsted when the network is avilable

دوباره که سیستم رو لاگین میکنم میبیتم کلاً شبکه وایرلس رو پاک کرده
    این صفحه که شبکه رو بصورت فعال نشون میده اتوماتیک اون خط tplink که خودم بعنوان SSID ساختم میپره! و کلاً شبکه دیسکانکت میشه

و میام تو تب اول برنامه:

دوباره روی Activate کلیک میکنم و لبتاپ رو هم از اول به شبکه وایرلس کانکت میکنم و شبکه درست میشه ولی همچنان ریموت گرفتن تکرار ارور بالاست
    انگار که با لاک شدن سیستم برنامه کانفیگ هم دیس میشه؟!

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    آقا همون کاری که برای نحوه Bridge کردن کانکشن ها گفتم درست بود و اینترنت روی لب تابم هم اومد (مشکل اینجا بود که تا الان ارتباط یک طرفه بود روی دسکتاپ علاوه بر ساخت یک پروفایل باید خودش به خودش هم کانکت میشد! [توضیحات: توی عکس اولی که در پست قبلی گذاشتم روی کانکت باید کلیک میکردم]

به هرحال الان اینترنت هم دارم فقط میمونه مشکل ریموت گرفتن
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    چکار کنم که بعد ریموت گرفتن ارتباط دیسکانت نشه

کلمات کلیدی در جستجوها:

نحوه فعال سازی tp-link wireless usb adapter

ریموت به سیستم از طریق شبکه بدون لاگاف کردن

نحوه ست کردن ipv6

وصل شدن با کامپیوتر رومیزی به شبكه وايرلس

تعریف لب تابwireless

شبکه کردن لپتاپ و کامپیوتر با کابل lanوهاب ویندوز 7

روش شبکه کردن کامپیوتر رومیزی و لپ تاب

ریموت شدن به شبکه مودم بیسیم