صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 31

موضوع: ساخت آنتن

نام حقيقي: بابک رضازاده

عضو عادی شناسه تصویری brh123
    نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179

Lightbulb ساخت آنتن

سلام
    کسی تا حالا با قوطی آنتن ساخته ؟ قوطی رب ، چیپس
    می خوام روی این موضوع کار کنم و اگه شد یک مقاله تو همین سایت بزارم.
    کسایی که کار کردن لطفا کمک کنن

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    قبلا زیاد صحبت شده دوست عزیز، از آقای زحمتکش هم میتونی در این ضمینه اطلاعات خوبی کسب کنی.

Zahmatkesh و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

من قبل از اینکه بخوام در رابطه با این مسئله چیزی بگم ، دوست دارم توضیحی در رابطه لوپهای آنتن قرار بدم.

به عکس بالا توجه کنید.
    ما در این شکل سه قسمت داریم :
    1- main lobe = این قسمت موثرترین قسمت یک آنتن برای ارسال امواج آنتن است.
    2- side lobe = در این قسمت ها که آنتن به پراکنش امواج به صورت اعوجاج می پردازد. که هرچه این دیواره بزرگتر باشه main lobe را ضعیفتر خواهد کرد.
    3- opposite lobe= این قسمت در آنتن های رفلکتوری نیز وجود دارد و بسته به جنس بازتاب دهنده ،قادر به ارائه کیفیت بهتر خواهد بود زیرا برای تولید این بخش ،بخشی از توان الکترومغناطیسی آنتن صرف می شود که موجب پایین آمدن راندمان در بخش Main lobe می شود.

با توجه به توضیحات بالا جنس مواد مصرفی نسبت به راندمان بالا تاثیر به سزایی خواهند داشت، چون قوطی های رب از جنس آهن هستند و با لعاب پلاستیک پوشیده می شوند ،گزینه مناسبی برای این کار نخواهند بود ، بهترین گزینه هایی که تا حالا به ذهنم رسیده یکی قوطی های رانی اصل و نوشابه ها و دیگری کپسول های اسپری است. ( می بینی آدمو به چه کارایی مجبور می کنید ، ویزیتور هم شدم )

ویرایش توسط Zahmatkesh : 2011-04-05 در ساعت 05:17 PM
    als_1360، mehrzadmo، aliafzalan و 6 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179
    دست گلت درد نکنه.
    چند تا نکنه ؟!
    اول اینکه داخل قوطی سیم پیچ داره یا خالیه ؟ دوستام میگن اگه انتن سیم پیچ نداشته باشه نمی تونه فرکانس مورد نظر رو رد کنه ؟!
    دوم اینکه فرمول خاصی داره که کجای قوطی رو سوراخ کنیم؟
    و در اخر به این لینک نگاه کنید ، احتیاج به این آچاری که طرف استفاده کرده دارم ، اسم آچارش چیه ؟
    http://www.wifi-toys.com/mo-wifitoys-chapter01.pdf
    بازم تشکر آقا سامان :-)

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط brh123 نمایش پست ها
    اول اینکه داخل قوطی سیم پیچ داره یا خالیه ؟ دوستام میگن اگه انتن سیم پیچ نداشته باشه نمی تونه فرکانس مورد نظر رو رد کنه ؟!
    اگه درست یادم باش ، چند روز پیش هم شما یک تاپیک دررابطه با ساخت آنتن زده بودید ، منم یه لینک براتون قرار داده بودم ، که هم محاسبه قعر رو داشت و هم نحوه ساخت.
    در آنتن های رفلکتوری یک آنتن با توان عملیاتی ضعیف در مکانی مناسب نسبت به یک بازتاب دهنده قوی قرار می گیرد ، مثل LNB در مقابل دیش.
    LNB خود یک نمونه آنتن است که امواج تقویت شده توسط رفلکتور را جمع آوری می کند. در ساختار دیش های حرفه ای از چند جداره رفلکتور استفاده می شود ، ولی نسبت به کارایی سیستم این کار صورت می گیرد.

دوم اینکه فرمول خاصی داره که کجای قوطی رو سوراخ کنیم؟
    Antennas

در رابطه با سئوال آخرتون :
    اسم آچار : آچار پرس کانکتور هستش

کانکتور زیر نیازی به آچار پرس نداره و به صورت پیچی هستش

mehrzadmo، aliafzalan، imsi و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179
    نه من تاپیک قبلا راجه به این موضوع نزدم.
    کابل چی پیشنهاد می کنید که بهترین کیفیت رو بده ؟ بعد که به اداپتور pci کامپیوتر وصلش کردم نرم افزاری هست مثل اون pdf بالایی که دادم شکل انتشار رو بده و قدرت سیگنال و جهتش ، کلا اگه نرم افزاری می شناسید بگید.
    عذر می خوام انقدر سوال می کنم

نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179
    سلام بچه ها من آنتن رو ساختم .

برای بالا بردن بهره انتن چی پیشنهاد می کنید ؟ آمپلی فایر 2.4 هست که بزارم یا ....
    برای side lobe چیکار کنم که کمتر بشه ، میشه دوره قوطی رو پلاستیک ببندم ؟

arash3400 و itpirooz سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: علی علی پور

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    47
    سپاسگزاری کرده
    25
    از امپلی فایر مهم تر انتن هست! فرض کن یه امپ 50 وات داشته باشی به جای انتن بهش یه سیم 100 سانتی وصل کنی! حالا چی میشه!؟ دستگاه به مرور زمان به رحمت خدا میره و اگه یه دستی هم به انتن بزنی ذغال میشی
    در فرکانس بالا فاکتور ها بسیار زیادی تعیین کننده بهره و ... انتن هستند
    طراحی یه انتن خوب حتی برای یه متخصص مخابرات هم سخته
    چون خروجی تجهیزات شبکه فرکانس بالا هستند حتی یه خم کردن ساده سیم و یا عبور یک سیم از کنار سیم دیگه میتونه منجر به تغییر فرکانس یا .. بشه
    ولی اگه مصر هستنید میتونید مفتول داخل قوطی رو به شکل سیم پیچ در بیارید و یا اگه باز دهی بهتری میخواهید میتونید یک شیئ قاشقک مانند که یک طرف ان با ساروج (لایه ای بسیار نازک )پوشانده شده است را روی سیم پیچ گزاشته(طرف کوژ به سمت قوطی) و انتهای سیم پیچ را هم به ان وصل کنید(البته بهتر هست خود سیم پیچ رو با شارلاک پوشش دهید) و پشت قوطی رو هم یک لایه نازک ساروج بزنید
    البته بهتره به جای ظرف استوانه ای مثل قوطی از یک ظرف کاسه ای شکل استفاده کنید و بهتر است از فلزاتی که خاصیت مغناطیسی ضعیفی دارند مثل المینیوم یا استیل باشد
    با تشکر

arash3400 و brh123 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام بچه ها من آنتن رو ساختم .

برای بالا بردن بهره انتن چی پیشنهاد می کنید ؟ آمپلی فایر 2.4 هست که بزارم یا ....
    برای side lobe چیکار کنم که کمتر بشه ، میشه دوره قوطی رو پلاستیک ببندم ؟
    سلام
    در آنتن های رفلکتوری محاسبات نقش خیلی خیلی مهمی دارن که می تونه گین آنتن رو از صفر تا صد تغییر بده ، همین طور که آقای علی پور ذکر کردن شما می تونید از رفلکتورهای تلفیقی استفاده کنید. اما استفاده از آمپلیفایر بسته به نوع آنتن باید توجیه کاری داشته باشد ، یعنی اینکه آنتن شما توان استفاده انرژی الکتریکی تولیدی رو داشته باشد، اگر توانایی استفاده اون ر نداشته باشه ، انرژی نشتی ایجاد می کنه که باعث آسیب دیدن مدارات قبلی می شه ، که در مبحث الکترونیک با واژه امپدانس ورودی بالا مطرح می شه ، یعنی این که مقاوت زیر بار باید بالا باشه ،چون در خروجی مدارات باید امپدانس پایین باشه تا اون مدار رو ایده آل فرض کرد. با این حساب برگشت توان نشتی می تونه باعث آسیب دیدن آمپیلی فایر شود.

بهترین روش برای داشتن سیگنال قوی با اهیمت به طبیعت پاک ،استفاده از آنتن هایی با گین بالا است که می تونه تاثیر بهتری داشته باشه.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط alipoor90 نمایش پست ها
    از امپلی فایر مهم تر انتن هست! فرض کن یه امپ 50 وات داشته باشی به جای انتن بهش یه سیم 100 سانتی وصل کنی! حالا چی میشه!؟ دستگاه به مرور زمان به رحمت خدا میره و اگه یه دستی هم به انتن بزنی ذغال میشی
    در فرکانس بالا فاکتور ها بسیار زیادی تعیین کننده بهره و ... انتن هستند
    طراحی یه انتن خوب حتی برای یه متخصص مخابرات هم سخته
    چون خروجی تجهیزات شبکه فرکانس بالا هستند حتی یه خم کردن ساده سیم و یا عبور یک سیم از کنار سیم دیگه میتونه منجر به تغییر فرکانس یا .. بشه
    ولی اگه مصر هستنید میتونید مفتول داخل قوطی رو به شکل سیم پیچ در بیارید و یا اگه باز دهی بهتری میخواهید میتونید یک شیئ قاشقک مانند که یک طرف ان با ساروج (لایه ای بسیار نازک )پوشانده شده است را روی سیم پیچ گزاشته(طرف کوژ به سمت قوطی) و انتهای سیم پیچ را هم به ان وصل کنید(البته بهتر هست خود سیم پیچ رو با شارلاک پوشش دهید) و پشت قوطی رو هم یک لایه نازک ساروج بزنید
    البته بهتره به جای ظرف استوانه ای مثل قوطی از یک ظرف کاسه ای شکل استفاده کنید و بهتر است از فلزاتی که خاصیت مغناطیسی ضعیفی دارند مثل المینیوم یا استیل باشد
    با تشکر
    آرایه دایروی در این نو رفلکتور بازده مناسبی نخواهد داست مگر اینکه از رفلکتور تلفیقی در این نوع آنتن استفاده شود.

نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179
    نقل قول نوشته اصلی توسط alipoor90 نمایش پست ها
    با تشکر
    میگن تعداد دور سیم پیچ در این فرکانس خیلی مهم است ، از کجا بفهمم باید چند دورش بدم و قطر دایرمون چقدر باشه ؟

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    میگن تعداد دور سیم پیچ در این فرکانس خیلی مهم است ، از کجا بفهمم باید چند دورش بدم و قطر دایرمون چقدر باشه ؟
    برای این منظور باید :
    طول موج رو در فرکانس مورد نظر حساب کنید.
    یک دوم طول موج باید طول انتشار دهنده آنتن باشد 3 درصد تلرانس به عنوان رنج باز فرکانسی اضافه نمایید.

توضیح :
    در مبحث سیم لوله ها و تاثیر فرکانس بر آنها می توان خاطر نشان کرد که هرچه فرکانس بالاتر نیروی وارد بر آن نیز بیشتر خواهد بود لذا بهتره از سیم مسی استفاده شود که دارای بالاترین خلوص باشد تا با تغییر فرکانسهای ناگهانی رو برو نشوید.

توجه
    طول موج به دست آمده قطر سیم لوله در آنتن های دایروی می باشد.

نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179
    میشه گفت وقتی ما یک آنتن امنی را از روی اداپتور بیسیم بر میداریم و بجاش یک انتن مثل همین قوطی که جهت دار است میذاریم برد را زیاد کردیم ؟
    اگر جلوش در بزارم ، مثلا در پلاستیکی روی قوطی اناناس ، بردش کم نمیشه ؟
    اگر دورش تیوپ موتور سیکلت بزارم فکر کنم side lobe کم بشه ، نه ؟

راستی db , gain آنتنم رو چجوری محاسبه کنم ؟

ویرایش توسط brh123 : 2011-05-21 در ساعت 04:40 PM

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    میشه گفت وقتی ما یک آنتن امنی را از روی اداپتور بیسیم بر میداریم و بجاش یک انتن مثل همین قوطی که جهت دار است میذاریم برد را زیاد کردیم ؟
    همگرایی همیشه باعث قدرت می شه

اگر جلوش در بزارم ، مثلا در پلاستیکی روی قوطی اناناس ، بردش کم نمیشه ؟
    خب به قطع بی تاثیر نیست اما این کار منافعی هم داره ، به طور مثال زمانی که تعادل دمایی در قسمت داخلی رفلکتور رعایت بشه از نوسانات افتی جلو گیری به عمل می یاد ، این پایداری فواید بیشتری نسبت به مضرراتش داره

اگر دورش تیوپ موتور سیکلت بزارم فکر کنم side lobe کم بشه ، نه ؟
    بله ولی درصد کاهشش خیلی ناچیز خواهد بود. (حالا چرا تیوپ موتور ؟؟؟ )

راستی db , gain آنتنم رو چجوری محاسبه کنم ؟
    برای این منظور دستگاهی هست به نام آنالایزر اسپکترام ، اما این دستگاه بسته به کیفیت قیمت بالایی داره ، شما می تونی از سیمولاتور هم استفاده کنید که به صورت کارت mini pci هستش و کامپیوتر رو قادر می سازه که این محاسبات را با خطایی بالا تری اندازه گیری نمایید ، یه راهکار فرمولی هم وجود داره که شما باید کل پایه گذاری آنتن رو بر اساس محاسبات پیاده سازی کنی، کخ کار ساده نیست ، حداقل باید یکبار تجربه محاسبه رو داشته باشی (در حضور استاد )

لینک مفید :
    Antenna gain - Wikipedia, the free encyclopedia

aliafzalan، arash3400 و brh123 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179
    مرسی دوست من ، بازم فقط سامان
    اخه نمی خوام فلزی باشه (زشته ) برای همین میگن دورش با تیوب بکشم که اسپورت شه

Zahmatkesh و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

ساخت انتن

فرمول محاسبه طول آنتن

آنتن

ساختن آنتن تلویزیون

ساخت آنتن تلویزیون قوی

نحوه ساخت آنتن تلویزیون

روش ساخت انتن تلویزیونانتننحوه ساختن آنتن تلویزیونhttp:forum.persiannetworks.comf77t43570.htmlساخت انتن تلوزیونروش ساختن آنتن تلویزیونساخت آنتن تلویزیونساخت آنتن بیسیمساخت دیشساخت آنتن تلوزیونساخت انتن قویروش ساخت آنتن دستی تلوزیونروش ساخت آنتن تلویزیونطریقه ساخت انتن تلویزیونمحاسبه طول انتنآنتن قوی تلویزیونساخت آنتن وايرلسبهترین فلز برای انتنساختن آنتن

برچسب برای این موضوع