صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: به وجود آوردن ابر آی پی

نام حقيقي: hamidreza

عضو عادی شناسه تصویری hamichi3f
    نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    19

به وجود آوردن ابر آی پی

با سلام به همه دوستان و اساتید

بنده قصد دارم يک شبکه وایرلس براي یک منطقه تقریباً وسیعی راه اندازی کنم در واقع باید بگم پروژه ای هست که مسئول راه اندازی آن از طرف شرکتی که درش کار می کنم به عهده بنده است و برای این کار حتماً يک مشاور و تیم اجرایی خواهد بود ولی از آنجایی که این پروژه حساسیت خاصي داره و بنده این سايت رو سایت بسیار مفيد و با کاربران و اساتید مجربی دیدم عقل سليم می گفت که این موضوع رو اينجا مطرح کنم برای راهنمایی بیشتر از طرف دوستان و بدست آمدن نتیجه بهتر . در صورت راهنمايی کمک بسيار زیادی به بنده می کنید.

مشخصات و شرایط محل به شرح زیر می باشد:
    1- منطقه ای به شعاع 5 کیلومتر ، ساختمان های کم ارتفاع ( خانه های ویلایی) در استان مازندران
    2- استفاده از شبکه : اینترنت، دیتا (فيلم، آهنگ و داک) ، تصاویر دوربین های مدار بسته.
    3- ماکزيمم کاربران استفاده کننده در یک زمان حدوداً 100 نفر
    4- مکان های در دسترس بودن شبکه و یا قابل پوشش : در داخل خانه ها و ساختمان ها ، کوچه ها، و نواحی ساحلی حتی
    5- بلندترين ساختمان 20 متر
    6- این امکانات به صورت سرويس هاي ماهیانه (شارژ ماهيانه با یوزر و پس )دراختیار کاربر قرار خواهد گرفت و امکان اتصال کاربر به شبکه بايد با کمترین تنظیمات از سوی کاربر باشد.
    7- شبکه باید دارای پایداری زيادی باشد و در تمام نقاط حتی الامکان یک کیفیت را داشته باشد.

لطفاً يک راهکار با توجه به تجربه های دوستان که به صورت عملي صورت گرفته جهت راه اندازی این شبکه و برند و قيمت سخت افزارهایي که باید به کار گرفته شوند پیشنهاد کنيد.
    دوستان توجه داشته باشند که اولین نکته در مورد شبکه فوق کیفیت و بعد ماندگاری و حفظ کیفیت هم از نظر سخت افزاری و هم نرم افزاری و بعد قیمت مناسب یعنی اینکه سخت افزاری پیشنهادی فراتر از حد نیاز نباشد و همین کمتر.

از دوستان و اساتید خواهش می کنم راهنمایی کنید با تشکر

موضوعات مشابه:
    mehrzadmo و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    سیستم هات اسپات توسط تجهیزات میکروتیک

vahidf، arash3400 و hamichi3f سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    19
    با تشکر آقای احمدی زاده
    می تونید لطفاً توضیحات بیشتری با جزئیات بدید و همین در مورد قیمت

از بقیه دوستان هم ممنون می شم اگه کمک کنن .

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    19
    دوستان واقعاً راضی نبودم انقدر به خودتون زحمت بدین و اینطور اطلاعاتتون رو خرج کنید.

نام حقيقي: merlin

خواننده شناسه تصویری imsi
    نوشته
    34
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    222
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamichi3f نمایش پست ها
    دوستان واقعاً راضی نبودم انقدر به خودتون زحمت بدین و اینطور اطلاعاتتون رو خرج کنید.
    سلام
    صبر کنید تا اساتید به فروم سری بزنند حتما اطلاعات بسیار با ارزشی در اختیارتون خواهند گذاشت. کمی صبر کنید.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اول یه تشکر گذاشتم پای پستتون بابت خوب سوال پرسیدن ! که امروزا سوال خوب و درست واقعا نعمیه !!!!

بعد در مورد جواب ، موضوعات مشابه در این مورد زیاد وجود داره . اگر یه خورده سرچ کرده بودین به نتایج خیلی خوبی می رسیدین .
    در مورد گیرنده ها صحبت نکردین ، اما انشااله موبایل و لپ تاپ نیست ! اگر گیرنده ها تون موبایل و لپ تاپ نباشن کارتون خیلی سادهتره . و با یه دکل توی مرکز تقریبی شهر کار قابل انجامه . شما چهار یا پنج آنتن فلت 23-4 دی بی رو بزاری رو دو تا میکروتیک (ترجیحن N ساپورت - به خاطر تروپت بالایی که دارید . ) 433 AH می تونه کارتون رو راه بندازه . اما امان از ساعتی که ...
    اما اگه لپ تاپ داشته باشید و موبایل تو سمت کلاینت تون . این یه خورده کار رو مشکل می کنه . در بهترین جالت به شعاع 400-500 متری هر دکل شما می تونی به لپ تاپ یا موبایل سرویس بدی . اونم به کلی شرط و شروطها . مثلا طرف تو زیر زمین نباشه . مانع جلوی دیدش رو (خیلی) نگرفته باشه و ... کلا بخوایی مثل سرویس دهنده های موبایل سرویس بدی کارت زاره . اما خوب در نهایت یه دکل می زاری وسط شهر و اطراف رو تقویت کننده می زاری . اگر تو فکر قوانین نباشی ،میشه از یه چیز هایی مثل بولت با یه آنتن امنی استفاده کنی و هر جا رسیدی یکی بکوبی و بیایی پایین . و گرنه باید چند تا دکل درست و حسابی توی اطراف بزنی .

احتمالا به سرویس هایی مثل جیز پی ان و هات اسپات برای سرویس و اکانتینگ هم یه نرم افزار مجانی ! شده مثل ان تی تک یا ای بی اس و امثالهم احتیاج داری .

هر دکل متری حدود 50 تومن آب می خوره . تجهیزاتش هم اگه از میکروتیک و چیزایی که گفتم استفاده کنی حدود 1800 می افته پات .

در حالت اول (بدون لپ تاپ ) با یه دکل کارت راه می افته . (به یه دکل حدود 15 تا 20 متر فکر کن )
    با لپ تاپ حدود چهار پنج تا دکل می خوایی . که می تونی دکل های بعدی تو (که بعنوان تقویت کننده هستند ) توی ارتفاع پایین تر و با بولت و *آنتن امنی بزنی که اونم در می آد از حدود 300 - 350 . البته اینو می تونی محله به محله بزنی و تعداد بیشتر . توی ارتفاعی مثل 6-8 متری .

ویرایش توسط mehrzadmo : 2011-09-08 در ساعت 10:32 PM
    arash3400 و hamichi3f سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    19
    ممنون به خاطر وقتی که گذاشتین و پاسخ کاملتون
    بله یک گزینه رو که در مورد گیرنده های بود جا انداخته بودم ولی بعد از که پست رو گذاشتم یادم امد که گفتم که اگه اساتید پرسیدن بعداً جواب می دم. گیرنده های موبایل و لب تاپ رو هم شامل می شوند.
    درضمن بنده به جرات می تونم بگم طی یک هفته ای که با این سایت آشنا شدم با توجه به مشغله کاری که دارم تقریباً یک سوم مطالب در مورد وایرلس را در این سایت خوندم و طریقه مطرح کردن سوالم رو از توی همین مطالب گزینش کردم.

باز هم ممنون

mehrzadmo و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: سینا ساحلی

عضو عادی
    نوشته
    256
    سپاسگزاری شده
    236
    سپاسگزاری کرده
    165
    در ادامه و تایید پیشنهاد جناب مهرزاد حتما از سمت یوزر از کارت وایرلس قوی مثل آلفا استفاده کنید( مدل 036h که 60 هزار تومان هست و رد خور نداره برای وصل شد اش البته اگر رو مد 2.4 هستید رو مد 5 باشید متاسفانه کارت وایرلس الفا اش تو ایران به سختی گیر میاد)

نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    19
    در ادامه و تایید پیشنهاد جناب مهرزاد حتما از سمت یوزر از کارت وایرلس قوی مثل آلفا استفاده کنید( مدل 036h که 60 هزار تومان هست و رد خور نداره برای وصل شد اش البته اگر رو مد 2.4 هستید رو مد 5 باشید متاسفانه کارت وایرلس الفا اش تو ایران به سختی گیر میاد)
    در سمت یوزر حق انتخاب ندارم چون هر کسی باید بتونه به شبکه متصل بشه( روی فرکانس 2.4)

نام حقيقي: Siamak Nahavandi

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    108
    سپاسگزاری کرده
    18
    کی گفته میکروتیک میتونه در آن واحد 100 یوزر رو ساپورت کنه و در رطوبت مازندران .... ؟؟؟؟

دوستان لطفا روشهای حل اشتباه رو به کسی توصیه نکنید ....

ببین عزیز من شعاع 5 -6 کیلومتر ... میدونی یعنی چی ؟ هر کسی با هر تجهیزاتی بخواد کانکت بشه ....؟ رطوبت هوا ... ؟

خیالت رو راحت کنم با این هزینه های جزئی امکان همچین کاری رو نداری . با این همه اگر مجوزهای لازم رو برای انجام کار داری باید به شما بگم که یه همچین پروژه ای حداقل چند 10 میلیون تومان هزینه داره تازه اگه بتونی تجهیزات مناسب این کار رو گیر بیاری .

در کل پیشنهاد من اینه :
    1. مجوزات لازم رو بگیری که اگه بخوای بدون مجوز همچین پوششی بدی سر و کارت با سازمان تنظیم و در نهایت کرام الکاتبین .
    2. فکر استفاده کردن از تجهیزات آماتور و نیمه آماتور (مثل میکرو تیک و امثالهم ) رو از سرت بیرون کن که جز هزینه کردن و نا امبدی چیز دیگری برات به دنبال نخواهد داشت .
    3. حتما حتما از یه مشاور قدرتمند در این زمینه استفاده کن و به هیچ عنوان دست تنها همچین کاری رو انجام ندی که ....

در انتها میگم که من یه همچین پروژه ای البته کوچکتر از این رو انجام دادم و می دونم که خیلی خیلی دردسر داره.

arash3400 و hamichi3f سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    19
    کی گفته میکروتیک میتونه در آن واحد 100 یوزر رو ساپورت کنه و در رطوبت مازندران .... ؟؟؟؟

دوستان لطفا روشهای حل اشتباه رو به کسی توصیه نکنید ....

ببین عزیز من شعاع 5 -6 کیلومتر ... میدونی یعنی چی ؟ هر کسی با هر تجهیزاتی بخواد کانکت بشه ....؟ رطوبت هوا ... ؟

خیالت رو راحت کنم با این هزینه های جزئی امکان همچین کاری رو نداری . با این همه اگر مجوزهای لازم رو برای انجام کار داری باید به شما بگم که یه همچین پروژه ای حداقل چند 10 میلیون تومان هزینه داره تازه اگه بتونی تجهیزات مناسب این کار رو گیر بیاری .

در کل پیشنهاد من اینه :
    1. مجوزات لازم رو بگیری که اگه بخوای بدون مجوز همچین پوششی بدی سر و کارت با سازمان تنظیم و در نهایت کرام الکاتبین .
    2. فکر استفاده کردن از تجهیزات آماتور و نیمه آماتور (مثل میکرو تیک و امثالهم ) رو از سرت بیرون کن که جز هزینه کردن و نا امبدی چیز دیگری برات به دنبال نخواهد داشت .
    3. حتما حتما از یه مشاور قدرتمند در این زمینه استفاده کن و به هیچ عنوان دست تنها همچین کاری رو انجام ندی که ....

در انتها میگم که من یه همچین پروژه ای البته کوچکتر از این رو انجام دادم و می دونم که خیلی خیلی دردسر داره.
    1- مشکل مجوز نداریم چون دنبالشم و ان اشاء ا... حله
    2- فکر نکنم جناب مهرزاد هم در مورد هزینه پایین مطلبی گفته باشند و با توجه به اشاره ایشون به احداث چندین چندین دکل و تجهیزات بر روی آن ها و پوشش کامل دادن محوطه فکر کنم همون چندین ده میلیون که شما فرمودید حالا یکم پایین تر در آد.
    3- در مورد مشاور حتماً اقدام خواهم کرد. ولی علت مزاحمت بنده بابت سوالاتم و گرفتن وقت اساتید ودوستان این است که می خواهم کار حتماً عالی انجام بشه و سولوشن های مختلف رو داشته باشم که به قول شما دچار ناامید و از دست دادن وقت و پول نشیم.

لطفاً اگر امکان داره شما هم در مورد تجهیزات و قیمت با توجه به این فرمودید تجربش رو دارید ، نظرتون رو بفرمایید.

با تشکر

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست عزیز من سلام . امکانش هست بفرمایید من کجا اشاره کردم به یه میکروتیک ؟ بعد تعداد یوزر ساپورت شده روی اکسس پوینت چه ربطی به رطوبت داره ؟
    تا اونجا که ما یادمونه 5-6 کیلومتر میشه حدود 5-6 هزار متر . اگر عوض شده در جریان نیستم اما از شوخی گذشته ، پنج شیش کیلومتر امروزه روز توی وایرلس مسافتی محسوب نمیشه . فقط تنها چالش پروژه نوع گیرنده است که بنده بهش اشاره کردم ! چون پای لپ تاپ و موبایل وسطه یه خورده کار مشکله و نیاز شدید به رپیتر هست .

2. فکر استفاده کردن از تجهیزات آماتور و نیمه آماتور (مثل میکرو تیک و امثالهم )
    این تیکه رو حال کردم ! به میکروتیک گفتین تجهیزات آماتوری !!!!

لطفاً اگر امکان داره شما هم در مورد تجهیزات و قیمت با توجه به این فرمودید تجربش رو دارید ، نظرتون رو بفرمایید.
    منم خوشحال میشم که نظرات شما رو بشنوم و از تجربیاتتون استفاده کنم ، اما خواهش م یکنم قبل از اون حتما پست ها رو به دقت بخونید . و بعد ....

ویرایش توسط mehrzadmo : 2011-09-10 در ساعت 05:06 PM

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    فکر کنم اشتباه تایپی بود منظورشون آرماتور بوده.
    در کل بحثای جالبی شد. استفاده کردیم.

نام حقيقي: Siamak Nahavandi

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    108
    سپاسگزاری کرده
    18
    حالا نوبت منه

1. میکروتیک در مقابل موتورولا - آلکاتل - ساکاس وایرلس - نترونیکس - سیسکو و . . . فکر کنم نیمه آماتوره ! (کلی برند حرفه ای تر از میکروتیکی که نه فول داپلکس هست و نه تکنولوژی هائی مثل NLOS رو داره و نه پروسس سنگین جواب میده و نه ... پیدا میشه)

2. رطوبت به تعداد یوزر کار نداره ولی روی پهنای باند موثره و کیفیت سرویس دهی رو پائین میاره.

3. 5-6 کیلومتر وافعا یعنی 5-6 هزار متر اونم برای سنسیتیویتی و پاور افتضاح رادیو لپ تاپ و زمانی که پای رادیو های ضعیف بیاد وسط کار یه خورده مشکل نیست بلکه خیلی مشکله .

4. خیلی نیازی به خوندن پستهای قیلی ندارم (حمل بر خود ستائی نباشه) چون سالهاست که وایرلس رو با تجهیزات حرفه ای کار کردم.

5. در مورد تجهیزات باز هم میگم که باید دور تجهیزاتی مثل میکروتیک که حتی در حالت مش هم بهتریناش 20 - 30 تا که بیشتر بشه به مشکل میخوره رو خط بکشی (البته نظر کاملا شخصی بنده) برندهائی رو هم که در بالا مثال زدم همه جزو بهترینها هستند .

6. در انتها اینو میگم که اصلا قصد بی ادبی نداشتم و فقط احساس کردم تجربه و مشکلاتی رو که در این زمینه با استفاده از تجهیزات ضعیف برای من پیش اومده رو یه جوری بگم که واقعا تصمیم درستی در این موضوع گرفته بشه . (اگه حمل بر بی ادبی بنده شده همینجا از مهرزاد عزیز و بقیه عذر خواهی میکنم)

ویرایش توسط siana_vnd : 2011-09-15 در ساعت 02:14 PM
    imsi و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: امیرحسین فتوحی

عضو عادی شناسه تصویری Star-x
    نوشته
    743
    سپاسگزاری شده
    347
    سپاسگزاری کرده
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط siana_vnd نمایش پست ها
    حالا نوبت منه

1. میکروتیک در مقابل موتورولا - آلکاتل - ساکاس وایرلس - نترونیکس - سیسکو و . . . فکر کنم نیمه آماتوره ! (کلی برند حرفه ای تر از میکروتیکی که نه فول داپلکس هست و نه تکنولوژی هائی مثل NLOS رو داره و نه پروسس سنگین جواب میده و نه ... پیدا میشه)

2. رطوبت به تعداد یوزر کار نداره ولی روی پهنای باند موثره و کیفیت سرویس دهی رو پائین میاره.

3. 5-6 کیلومتر وافعا یعنی 5-6 هزار متر اونم برای سنسیتیویتی و پاور افتضاح رادیو لپ تاپ و زمانی که پای رادیو های ضعیف بیاد وسط کار یه خورده مشکل نیست بلکه خیلی مشکله .

4. خیلی نیازی به خوندن پستهای قیلی ندارم (حمل بر خود ستائی نباشه) چون سالهاست که وایرلس رو با تجهیزات حرفه ای کار کردم.

5. در مورد تجهیزات باز هم میگم که باید دور تجهیزاتی مثل میکروتیک که حتی در حالت مش هم بهتریناش 20 - 30 تا که بیشتر بشه به مشکل میخوره رو خط بکشی (البته نظر کاملا شخصی بنده) برندهائی رو هم که در بالا مثال زدم همه جزو بهترینها هستند .

6. در انتها اینو میگم که اصلا قصد بی ادبی نداشتم و فقط احساس کردم تجربه و مشکلاتی رو که در این زمینه با استفاده از تجهیزات ضعیف برای من پیش اومده رو یه جوری بگم که واقعا تصمیم درستی در این موضوع گرفته بشه . (اگه حمل بر بی ادبی بنده شده همینجا از مهرزاد عزیز و بقیه عذر خواهی میکنم)
    آقا ما وسط دعوا نفهمیدیم میکروتیک خوبه یا بد؟! ریپیتر باید استفاده بشه یانه؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

گیر آوردن ip داخل شبکه

بدست آوردن ip ولید از اینولید

بدست آوردن آی پی ولید طرف مقابل

ای پی ولید انتن فلت

شعاع آی پی

پایین آوردن ping در میکروتیک

آوردن ping از 350 به 20

برچسب برای این موضوع