نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 1سپاس

موضوع: راه اندازی کافی نت با اینترنت وایرلس

نام حقيقي: zohreh

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

راه اندازی کافی نت با اینترنت وایرلس

با سلام
    ازتون راهنمایی می خواستم – خواهشم می کنم دریغ نکنید
    راستش من قصد دارم یه کافی نت کوچیک با 4-5 تا کامپیوتر راه اندازی کنم , اینترنتمو از طریق وایرلس می گیرم و می خوام شبکه داخلی کافی نتم کابلی باشه ؛ اطلاعاتی که دارم و ازتون می خوام بگین درسته یا نه, اینه:

1- یه دونه ap روی پشت بوم کافی نت بذارم
    2- یه کابل rj45 از اون بالا میاد وصل میشه به مودم وایرلس (شاید از لپ تاپم واسه سرور استفاده کردم، پس نیازی به مودم وایرلس نیست)
    3- یه کابل از کارت شبکه سرور به سوئیچ وصل میشه
    4- سیستم عامی سرور باید ویندوز 2000سرور یا 2003 سرور باشه
    5- بقیه سیستم ها هم به سوئیچ متصل میشن

راستش یکم گشتم و دیدم بعضی گفته اند که :
    1- با حدود 5 تا کامپیوتر نیازی به سرور نیست
    2- برای مدیریت ازeasy cafeو برای کنترل پهنا باند هم از softperfect bandwidth manager استفاده بشه
    3- اگه AP خاصیت روت داشته باشه دیگه روتر نمیخواد بزنیم به سویچ دوماین - یه کش سرور squid بزاریم خوبه
    4- از نرم افزار DF یا DEEP FREEZE استفاده بشه که دیگه هیچ ویروسی شما رو اذیت نکنه

حالا من ازتون می خوام که بهم بگین آیا اطلاعاتی که بدست آوردم درست و کافی هست یا نه؟
    یه چنتایی هم سوال دارم :

1 - با توجه به این که به غیر از سرور , 4-5 تا کامپیوتر بیشتر ندارم از چه سوئیچی استفاده کنم (چه مارکی و چند سوکته) ؟
    2 - کابلهایی که از سیستمها به سوئیچ وصل میشن باید cross باشن؟
    3 - چه سیستم عاملی برای سرور توصیه میشه؟
    4 – برای حفظ امنیت شبکه چیکار کنم؟
    5 – امکانات easy café چیه؟ یعنی چه کارهای مدیریتی انجام میده؟
    6 - اگه AP خاصیت روت داشته باشه دیگه روتر نمیخواد بزنیم به سویچ دوماین- یه کش سرور squid بزاریم خوبه ؟؟؟؟؟؟ یعنی چی؟ یعنی اگه ap خاصیت روت نداشته باشه باید چیکار کنم ؟ و اگه داشته باشه چطور کش سرور ایجاد کنم؟ سرور جداگونه می خواد یا روی همون سرور کافی نت میشه پیاده کرد؟
    7 – اصلا کش سرور به چه دردی میخوره؟
    8 – تنظیمات نرم افزاریش و تنظیمات ip باید چیکار کنم؟

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط zozo1 نمایش پست ها
    با سلام
    ازتون راهنمایی می خواستم – خواهشم می کنم دریغ نکنید
    راستش من قصد دارم یه کافی نت کوچیک با 4-5 تا کامپیوتر راه اندازی کنم , اینترنتمو از طریق وایرلس می گیرم و می خوام شبکه داخلی کافی نتم کابلی باشه ؛ اطلاعاتی که دارم و ازتون می خوام بگین درسته یا نه, اینه:

1- یه دونه ap روی پشت بوم کافی نت بذارم
    2- یه کابل rj45 از اون بالا میاد وصل میشه به مودم وایرلس (شاید از لپ تاپم واسه سرور استفاده کردم، پس نیازی به مودم وایرلس نیست)
    3- یه کابل از کارت شبکه سرور به سوئیچ وصل میشه
    4- سیستم عامی سرور باید ویندوز 2000سرور یا 2003 سرور باشه
    5- بقیه سیستم ها هم به سوئیچ متصل میشن

راستش یکم گشتم و دیدم بعضی گفته اند که :
    1- با حدود 5 تا کامپیوتر نیازی به سرور نیست
    2- برای مدیریت ازeasy cafeو برای کنترل پهنا باند هم از softperfect bandwidth manager استفاده بشه
    3- اگه AP خاصیت روت داشته باشه دیگه روتر نمیخواد بزنیم به سویچ دوماین - یه کش سرور squid بزاریم خوبه
    4- از نرم افزار DF یا DEEP FREEZE استفاده بشه که دیگه هیچ ویروسی شما رو اذیت نکنه

حالا من ازتون می خوام که بهم بگین آیا اطلاعاتی که بدست آوردم درست و کافی هست یا نه؟
    یه چنتایی هم سوال دارم :

1 - با توجه به این که به غیر از سرور , 4-5 تا کامپیوتر بیشتر ندارم از چه سوئیچی استفاده کنم (چه مارکی و چند سوکته) ؟
    2 - کابلهایی که از سیستمها به سوئیچ وصل میشن باید cross باشن؟
    3 - چه سیستم عاملی برای سرور توصیه میشه؟
    4 – برای حفظ امنیت شبکه چیکار کنم؟
    5 – امکانات easy café چیه؟ یعنی چه کارهای مدیریتی انجام میده؟
    6 - اگه AP خاصیت روت داشته باشه دیگه روتر نمیخواد بزنیم به سویچ دوماین- یه کش سرور squid بزاریم خوبه ؟؟؟؟؟؟ یعنی چی؟ یعنی اگه ap خاصیت روت نداشته باشه باید چیکار کنم ؟ و اگه داشته باشه چطور کش سرور ایجاد کنم؟ سرور جداگونه می خواد یا روی همون سرور کافی نت میشه پیاده کرد؟
    7 – اصلا کش سرور به چه دردی میخوره؟
    8 – تنظیمات نرم افزاریش و تنظیمات ip باید چیکار کنم؟

با تشکر
    شما بهتره از یه Pc واسه سرور استفاده کنین

دوتا کارت شبکه روش میزاری یه دونشو وصل میکنی به رادیو وایرلست که روی پشت بوم گزاشتی و اینترنت رو میاری توی سرورت
    بعد از کارت شبکه دومت وصل میکنی به سوئیچت و بقیه سیستم هارو هم وصل میکنی به سوئیچ
    روی سرورت ICS راه اندازی میکنی و به کلاینتات اینترنت میدی
    سیستم عامل سرورت رو هم XP بزار
    سوئیچ یه 8 پورت دیلینک بگیر
    کابل هاتو استاندارد B بزن
    واسه حفظ امنیت هم از یه آنتی ویروس آپدیت استفاده کن مثل نود 32
    کش سرور هم احتیاجی نداری
    تنظیمات آیپی روی کارت شبکه سرورت که به سوئیچ وصله بزار 192.168.0.1
    برای کلاینت ها هم از همین رنج ست کن و DG و DNS رو هم آیپی سرورت بزار یعنی 192.168.0.1
    واسه مدیریت هم همون نرم افزارهای خودت پیشنهاد میشه

jozef سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: arash

عضو عادی
    نوشته
    339
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    56
    بابا 4 5 تا کامپوتر که این حرفارو نداره مهم شبکه داخلیته که چون با سیمه امنیتش خوب تامین میشه ولی از نرم افزار های استفاده کن که اجازه نصب برنامه به کاربر رو نمیدن چون نرم افزار هایی هستن که بعد از نصب شدن تمام پسورد ها متن های تایپ شده(در یاهو مسنجر مخصوصا)برای هکر میفرستن !روی این مساله دقت بیشتری داشته باش واسه شبکت هم یک dhcp بزن و یک Homegroup دیگه ip مایپی هم نمیخواد دستی ست کنی !

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی کافی نت وایرلس

آموزش راه اندازی کافی نت با وایرلس

مدیریت اینترنت وایرلس کافی نت

راه اندازی شبکه وایرلس کافی نت

چگونگی راه اندازی کافی نت

راه اندازی کافی نت

راه اندازی کافی نت با شبکه وایرلس

شبکه وایرلس کافی نتآموزش راه اندازی کافی نت وایرلسبرنامه مدیریت کافی نت وایرلسراه اندازی شبکه وایرلس برای کافینتاموزش شبکه کردن کافی نت با وایرلساموزش شبكه دركافي نتچگونگی راه اندازی اینترنت به سرور گیم نتراه اندازی سرور کافی نتآموزش راه اندازی کافینت به صورت وایرلسسیستم وایرلس کافینتتنظیمات کافی نتآموزش تصویری شبكه كردن گيم نتآموزش راه اندازی شبکه وایرلس در کافی نتنحوه راه اندازی سیستم وایرلس کافی نتاینترنت وایرلس کافی نتاستفاده از اینترنت بیسیم برای کافی نتکافی نت وایرلسمدیریت کافی نت با وایرلس

برچسب برای این موضوع