نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 11سپاس
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط DaNi_84
  • 1 توسط halvaei
  • 1 توسط key-one
  • 2 توسط halvaei
  • 1 توسط key-one
  • 2 توسط fnasiri

موضوع: مباحث پایه و اولیه وایرلس

نام حقيقي: DarkSeed

عضو عادی شناسه تصویری darkseed
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138

مباحث پایه و اولیه وایرلس

دوستان من تازه ناخواسته استخدام یه شرکت آی اس پی وایرلس شدم.
    واقعا به یه راهنمایی در مورد مسائل اولیه این کار دارم. این سایت که تو قسمت وایرلسش همه چی هست جز یه تاپیکی واسه تازه کارها.
    من دوره network+ گذروندم. و درحال حاضر در حال گذروندم دوره mcitp هستم . ولی کار وایرلس به هیچ عنوان و هیچ رقمه هیچ ربطی به این مباحث نداره.
    همش آی پی آی پی آی پی/ روتر . روتر . واقعا خسته کننده و یکنواخته
    لطفا کمک کنید با زبون ساده با یه نقشه ای چیزی به شکل ویژوال که اصلا آی اس پی وایرلس خودش اینترنتشو از کجا میگیره. چطور و با چه دم و دستگاه هایی به مشتریا میده.
    این اصطلاحات پاپ سایت و بریج کردن و میکرو تیک و ولتاژ برد میکروتیک . رادیو دیگه چیه؟ مگه از امواج رادیو وایرلس استفاده میکنه و اگه آره پس واسه همین اسمش شده رادیو یا به دیوایس خاصی میگند؟ نانو لوکو چیه. آنتن پسیفیک چیه. آی پی های دیوایسها به چه دردی میخوره. فرستنده آی اس پی وایرلس چیه؟ چند تاست؟ کجاهاست؟ (آیا همون پاپ سایتهاست) . چطور وقتی آی پی مثلا نانو ام فایو و دادم به فایرفاکس رفت تو یه سایت تنظیمات. ولی الان من میزنم نمیره.
    1000 تا سوال دیگه که اصلا سر در نمیارم و با اون چیزایی که من میدونم از شبکه مثلا دومین و پالیسی اعمال کردن به کلاینت و این جور چیزا کلی فرق داره.
    لطفا راهنمایی بفرمایید

اصلا کلا یکی به ما از اون اول بگه

نام حقيقي: نینجا (سرباز متخصص)

عضو عادی شناسه تصویری mizogomo
    نوشته
    467
    سپاسگزاری شده
    240
    سپاسگزاری کرده
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط darkseed نمایش پست ها
    دوستان من تازه ناخواسته استخدام یه شرکت آی اس پی وایرلس شدم.
    واقعا به یه راهنمایی در مورد مسائل اولیه این کار دارم. این سایت که تو قسمت وایرلسش همه چی هست جز یه تاپیکی واسه تازه کارها.
    من دوره network+ گذروندم. و درحال حاضر در حال گذروندم دوره mcitp هستم . ولی کار وایرلس به هیچ عنوان و هیچ رقمه هیچ ربطی به این مباحث نداره.
    همش آی پی آی پی آی پی/ روتر . روتر . واقعا خسته کننده و یکنواخته
    لطفا کمک کنید با زبون ساده با یه نقشه ای چیزی به شکل ویژوال که اصلا آی اس پی وایرلس خودش اینترنتشو از کجا میگیره. چطور و با چه دم و دستگاه هایی به مشتریا میده.
    این اصطلاحات پاپ سایت و بریج کردن و میکرو تیک و ولتاژ برد میکروتیک . رادیو دیگه چیه؟ مگه از امواج رادیو وایرلس استفاده میکنه و اگه آره پس واسه همین اسمش شده رادیو یا به دیوایس خاصی میگند؟ نانو لوکو چیه. آنتن پسیفیک چیه. آی پی های دیوایسها به چه دردی میخوره. فرستنده آی اس پی وایرلس چیه؟ چند تاست؟ کجاهاست؟ (آیا همون پاپ سایتهاست) . چطور وقتی آی پی مثلا نانو ام فایو و دادم به فایرفاکس رفت تو یه سایت تنظیمات. ولی الان من میزنم نمیره.
    1000 تا سوال دیگه که اصلا سر در نمیارم و با اون چیزایی که من میدونم از شبکه مثلا دومین و پالیسی اعمال کردن به کلاینت و این جور چیزا کلی فرق داره.
    لطفا راهنمایی بفرمایید

اصلا کلا یکی به ما از اون اول بگه
    سلام سعید جان من هم سوال شما رو دارم.
    میشه کمی در مورد mcitp واسم توضیح بدی . من هم میخوام کلاس network+ و mcitp شرکت کنم چیکار کنم و از کجا شروع کنم؟

ویرایش توسط SADEGH65 : 2011-04-29 در ساعت 11:31 PM

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست من این مباحث شاید توی نگاه اول به هم مربوط نباشند اما یه کم که عمیق تر نگاه کنید حساب کار دستتون می آد . دوره های مایکروسافت بیشتر سمت کاربر و نحوه مدیریت اونها رو بحث میکنند . یعنی لایه های بالایی . و بر عکس تجهیزات وایرلس و سیسکو و دوره های مربوطه شون سر و کارشون با لایه های پایین تره . من یکسال قبل همین حدود دقیقا سر جای شما وایستاده بودم . الان به حد نیازم و بضاعتم راه افتادم ! راهش هم خیلی سادس . یکی از همون نانو ها رو بردار بشین کار کردن باهاش ور یاد بگیر . توی سایتش یه ویکی داره که خیلی ساده در مورد تنظیمات و امکانات و نحوه کانفیگش توضیح داده . در مورد کلمات و اصطلاحاتی که می شنوی هم یه سرچ کوچولو توی سایت بکنی به جواب می رسی و گرنه هم می پرسی و بهت توضیح میدن دوستان ...
    در هر صورت فقط نترس و شروع کن
    موفق باشی

arash3400 و darkseed سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    دوست من این مباحث شاید توی نگاه اول به هم مربوط نباشند اما یه کم که عمیق تر نگاه کنید حساب کار دستتون می آد . دوره های مایکروسافت بیشتر سمت کاربر و نحوه مدیریت اونها رو بحث میکنند . یعنی لایه های بالایی . و بر عکس تجهیزات وایرلس و سیسکو و دوره های مربوطه شون سر و کارشون با لایه های پایین تره . من یکسال قبل همین حدود دقیقا سر جای شما وایستاده بودم . الان به حد نیازم و بضاعتم راه افتادم ! راهش هم خیلی سادس . یکی از همون نانو ها رو بردار بشین کار کردن باهاش ور یاد بگیر . توی سایتش یه ویکی داره که خیلی ساده در مورد تنظیمات و امکانات و نحوه کانفیگش توضیح داده . در مورد کلمات و اصطلاحاتی که می شنوی هم یه سرچ کوچولو توی سایت بکنی به جواب می رسی و گرنه هم می پرسی و بهت توضیح میدن دوستان ...
    در هر صورت فقط نترس و شروع کن
    موفق باشی
    ممنونم ازت مهرزاد. باور کن الان تو این 3روزی که رفتم اونجا از بسکی استرس دارم که بعضی وقتها دلم میخواد بیخیالش بشم بیا بیرون. اینکه میگی درست .منتها من اصلا نمیدونم داستان این وایرلس اولش کجاست.

خودت میدونی ما تو دوره های شبکه یه کابل مستقیم میزنیم شبکه میکنیم والسلام. ولی وای اینجا من اصلا نمیدونم از کجا باید یاد بگیرم. اصلا خود اینا اینترنتو از کجا میگیرند که میدند به مشتری . و چجوری میدند. تجهیزاتشون چی چیه. عجیبه که من موندم اصلا باید چی چی سرچ کنم که از اول یاد بگیرم.
    در مورد وایرلس سرچ که میکنم چیزای مربوط به کافی نتو این چیزا میاد . یا مثلا همین نانو که میزنم کلی مطلب در مورد کانفیگو از این کارای اینجوری میاد منتها من اصلا نمیدونم این نانو فلسف ش چیه.
    و مثلا اون کارتی که بهش میگند mini pci که میخوره تو برد رادیو ( اگه اشتباه نگم) اون چی هست و به چه دردی میخوره. یا خیلی چیزا دیگه

نقل قول نوشته اصلی توسط mizogomo نمایش پست ها
    سلام سعید جان من هم سوال شما رو دارم.
    میشه کمی در مورد mcitp واسم توضیح بدی . من هم میخوام کلاس network+ و mcitp شرکت کنم چیکار کنم و از کجا شروع کنم؟

باید اول با نت+ شروع کنی و دوره mcitp شروع کنی win 7 و windows server 2008

ویرایش توسط darkseed : 2011-04-29 در ساعت 11:53 PM

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138
    اگه تو همین تاپیک این سوالات پایه رو یکی یکی بریم جلو خیلی عالی میشه. مطمئنم خیلی ها مثل من تو همین چیزای پایه اش موندن
    خب اول با این سوالات شروع میکنیم
    در وایرلس به چی میگند رادیو. منظور چیه؟
    راديوهاي
    outdoor , indoor
    چیه؟

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    در وایرلس به چی میگند رادیو. منظور چیه؟
    راديوهاي
    outdoor , indoor
    چیه؟
    كلا وايرلس مربوطه به لايه فيزيكي . براي ارتباط دو نود ، شما اونجا كابل داشتي ، اينجا نداري . به جاش از يه گيرنده و فرستنده استفاده مي كني و از طريق امواج اطلاعات رو انتقال مي دي . آنتن ، راديو ، يا ... همه اش اسم همين گيرنده فرستنده ها ست . مثلا همين نانو . يه آنتن ، راديو ، اكسس پوينت يا هر چي اسمشو بزاري ه . راديو ممكنه آنتنش سر خود باشه ، مثل نانو يا جدا باشه مثل ميكروتيك و بولت و ...
    اين اكسس پوينت ها رو معمولا به دو دسته تقسيم مي كنند . داخلي و خارجي (indoor , outdoor ) تفاوتشون هم در دو قسمته 1- توان 2- طراحي . توان آنتن هاي اوت دور بيشتره و داخلي ها كمتر . - چون انسان در معرض تششع قرار مي گيره و ... - و چون آنتن هاي بيروني هميشه در معرض باد و باران و آفتاب و از اين صحبتا هستند محكمتر و بزرگتر و ... اند و برعكس داخلي ها كوچيكتر و زيبا تر و ... اند .
    و اما در مورد ميكروتيك توي سايت اطلاعات كاملي هست اما خيلي سادش اينه : ميكروتيك دو دسته اس يا بخشه : روتر بورد - router os . كه بهش ميكروتيك سخت افزاري و نرم افزاري هم مي گن . اون چيزي كه شما ديدي روتر بوردش بوده . كه ميشه به وسيله mini pci ها كه در اصل يه سري راديو هستند اونو تبديل كرد به يه اكسس پوينت .

darkseed سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138
    ممنونم ازت بخاطر توضیح شیوا و ساده.
    اگه ممکنه در مورد پاپ سایت و اسلب هم یه توضیحی بده.
    و اینکه ظاهرا این آی اس پی وایرلس ها خودشون اینترنتو از جایی میگیرند و به مشتریاشون میدند. اگه درسته خب به چه صورت میگیرند ای دی اس ال یا وایرلس.؟
    و اینکه چند روزه پیش ما رفتیم سمت پیروزی رو یه برج خیلی مرتفع که اونجا چند تا از این آنتها ( فکر کنم آنتنش power station 5 بود و بردش میکروتیک ( میگفت چون رادیو میکروتیک بهتره) وصل بود که داشت تنظیم میکرد هرکدومو به سمت مثلا غرب یکی رو به سمت شمال و یکی به سمت شرق. اینا چیند؟ همون گیرنده فرستنده ها هستند ( همون که میگند پاپ ساید؟) خوب خود اینها از کجا اینترنت میگیرند که پخش میکنند. چون دفتر ما تو تهرانپارسه. و چطوری اینها بهم وصل می شند . ( البته در این مورد دیدم که با winbox کار میکرد.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    پیشنهاد میکنم یکی ار کتابهای CWNA رو بخونید

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط darkseed نمایش پست ها
    ممنونم ازت بخاطر توضیح شیوا و ساده.
    اگه ممکنه در مورد پاپ سایت و اسلب هم یه توضیحی بده.
    و اینکه ظاهرا این آی اس پی وایرلس ها خودشون اینترنتو از جایی میگیرند و به مشتریاشون میدند. اگه درسته خب به چه صورت میگیرند ای دی اس ال یا وایرلس.؟
    و اینکه چند روزه پیش ما رفتیم سمت پیروزی رو یه برج خیلی مرتفع که اونجا چند تا از این آنتها ( فکر کنم آنتنش power station 5 بود و بردش میکروتیک ( میگفت چون رادیو میکروتیک بهتره) وصل بود که داشت تنظیم میکرد هرکدومو به سمت مثلا غرب یکی رو به سمت شمال و یکی به سمت شرق. اینا چیند؟ همون گیرنده فرستنده ها هستند ( همون که میگند پاپ ساید؟) خوب خود اینها از کجا اینترنت میگیرند که پخش میکنند. چون دفتر ما تو تهرانپارسه. و چطوری اینها بهم وصل می شند . ( البته در این مورد دیدم که با winbox کار میکرد.
    دوست عزیز من دقیقا 4 سال پیش به عنوان کارآموز در یک شرکتی که خدمات وایرلس داشت شروع به کار کردم و از اونجا به دنیای شبکه پا گذاشتم. اگه نتورک پلاس رو خوندی که خیلی کارت جلو هست .برای یادگیری بیشتر هم از ادمین اونجا خواهش کن یه وقت کوتاهی برات کنار بگذاره تا یک شمای کلی (فقط کلی) از شبکه ی اونجا و اینکه چگونه اینترنت می گیریند و چگونه پخش می کنند اکانتینگ اونها چطوریه ؟ فایروال دارند ؟ مانیتورینگ دارند/ تاق سرورشون کجاست و .... بهت بده .بعد طرح شبکه ی اونجا رو روی کاغذ پیاده کن و برای هر قسمت آروم آروم جلو برو و اطلاعات بگیر .کم کم تنظیمات وایر لس شامل نانو رو هم یادبگیر و آروم آروم برو تو کار میکروتیک.ازشون یه برد قرض بگیر و مشغولش شو تا بفهمی .برای همه ی این کار ها من نزدیک به 6 ماه وقت گذاشتم .
    شانس خوبی برای تو پیدا شده که توی این زمینه وارد شدی.خیلی اطلاعات میتونی کسب کنی که بعد ها به درت بخوره. کمترینش اینه که میتونی توی شرکتی که استخدام می شی اکسس پوینتشو کانفیگ کنی!

نام حقيقي: کیوان

عضو غیر فعال شناسه تصویری key-one
    نوشته
    412
    سپاسگزاری شده
    206
    سپاسگزاری کرده
    56
    با سلام

خدا این آموزشگاه های اینور رو لعنت کنه که این قدر ارزش مدارک رو پایین آوردن ! کسی که net+ و mcitp رو بگیره ! نمیتونه در مورد یه وایرلس اطلاعات

داشته باشه ! پس این اساتید چی درس میدن ؟

دوست من منظورم شما نیستی !

در هر صورت فقط رفرنس زبان اصلی توصیه میشه ! cbt و train signal

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط key-one نمایش پست ها
    با سلام

خدا این آموزشگاه های اینور رو لعنت کنه که این قدر ارزش مدارک رو پایین آوردن ! کسی که net+ و mcitp رو بگیره ! نمیتونه در مورد یه وایرلس اطلاعات

جای تعجب نداره دوست عزیز . دوره های مایکروسافت مطابق سرفصل شرکت مایکروسافت تدریس میشه .توقع نداری که کافیگ میکروتیک درس بده که؟!!
    متاسفانه مشکل اینه که ما خودمون کار نمی کنیم و به همون مدرک و درس استاد قانعیم.

mehrzadmo و darkseed سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138
    نقل قول نوشته اصلی توسط halvaei نمایش پست ها
    دوست عزیز من دقیقا 4 سال پیش به عنوان کارآموز در یک شرکتی که خدمات وایرلس داشت شروع به کار کردم و از اونجا به دنیای شبکه پا گذاشتم. اگه نتورک پلاس رو خوندی که خیلی کارت جلو هست .برای یادگیری بیشتر هم از ادمین اونجا خواهش کن یه وقت کوتاهی برات کنار بگذاره تا یک شمای کلی (فقط کلی) از شبکه ی اونجا و اینکه چگونه اینترنت می گیریند و چگونه پخش می کنند اکانتینگ اونها چطوریه ؟ فایروال دارند ؟ مانیتورینگ دارند/ تاق سرورشون کجاست و .... بهت بده .بعد طرح شبکه ی اونجا رو روی کاغذ پیاده کن و برای هر قسمت آروم آروم جلو برو و اطلاعات بگیر .کم کم تنظیمات وایر لس شامل نانو رو هم یادبگیر و آروم آروم برو تو کار میکروتیک.ازشون یه برد قرض بگیر و مشغولش شو تا بفهمی .برای همه ی این کار ها من نزدیک به 6 ماه وقت گذاشتم .
    شانس خوبی برای تو پیدا شده که توی این زمینه وارد شدی.خیلی اطلاعات میتونی کسب کنی که بعد ها به درت بخوره. کمترینش اینه که میتونی توی شرکتی که استخدام می شی اکسس پوینتشو کانفیگ کنی!
    مرسی دوست عزیزم . دنبال همین بودم که از کجا و چطوری شروع کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط key-one نمایش پست ها
    با سلام

آخه اگه نت+ و کورس ویندوز 7 رو ببینی چیز زیادی در مورد چیزی که مربوط به وایرلس باشه نمیبینی . چیزی که من تو نت پلاس در موردش یاد گرفتم یه آشنایی کلی و گذرا در مورد کلیه قطعات شبکه بود همین!
    ولی همانطور که دوست عزیزمون گفت تو دوره ccna دیگه ریز میشند تو آی پی ها و 7تا لایه رو میچلونند. پس اصلا mcitp ,,و net + هیچ ربطی به دم و تجهیزات وایرلس و سیسکو نداره

1 سوال داشتم خدمتتون. البته زیاد مربوط به مباحث فنی نمیشه .
    رییس شرکت پیشنهاد داد که اگه بخواهیم در ازای اینکه تجهیزات تنور تو انباری و آنتن رو پشت بوم بذاریم ماهی 100 تومن میده. خونه ما تو نارمکه و شرکت هم تو تهرانپارس .
    کی قیمت داره؟ می ارزه؟ چقدر می ارزه؟ مشکلات و مسائل احتمالی نصب و نگهداری اون چیه؟

ویرایش توسط darkseed : 2011-05-01 در ساعت 09:21 PM

نام حقيقي: کیوان

عضو غیر فعال شناسه تصویری key-one
    نوشته
    412
    سپاسگزاری شده
    206
    سپاسگزاری کرده
    56
    با سلام

دوست خوب من ، بنده مدرک mxitp رو از خود استاد مایکروسافت دریافت نمودم !!!!

و مدرک متخصص ارشد شبکه رو از وزارت علوم در سال 88 !!

ولی مبحث و مباحث سیسکو رو در سال 89 تا حد ccnp خوندم ، البته از طریق مالتی مدیاهای cbt ,ترین سیگنال خیلی چیزها یاد گرفتم !

مبحث وایرلس و شبکه های بی سیم رو باید بیشتر عملی کار کنی تا در جربان مشکلات واقعی قرار بگیری و تجربه

کسب کنی ! مبحث جالبیه ولی زیاد سنگین نیست

اگه مجوز داره و ارائه میکنه و ضمنن اجازه کار عملی بهت میده با یه مقدار قیمت بیشتر میصرفه

نام حقيقي: farid nasiri

عضو عادی
    نوشته
    219
    سپاسگزاری شده
    134
    سپاسگزاری کرده
    164
    اینارو بخون کلی راه میوفتی
    {نظرسنجی} آموزش وایرلس از ابتدا - PersianAdmins

{آموزش} كار با راديو هاي برند ubnt - PersianAdmins

مدیریت محترم انجمن:
    به ایشون نمیشه پیغام خصوصی داد وگرنه به قوانین انجمن واقف هستم.

mehrzadmo و darkseed سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

mcitp توضيح در مورد

پاپ سایت وایرلس

saeed karimi

اطلاعات در مورد وایرلس از طریق رادیو نانو

همه چیز در مورد رادیو میکروتیک

تنظيمات اوليه دستگاه ميكروتيك

توضیح در مورد mcitp

اطلاعات در مورد رادیو نانو و لوکو

رادیوهای وایرلس سری اسلب

توضیح درباره network

همه چیز درباره وایرلس میکروتیک