نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 8سپاس
  • 4 توسط Zahmatkesh
  • 3 توسط Zahmatkesh
  • 1 توسط Zahmatkesh

موضوع: يك اشكال در ارتباط بر روي فركانس 5.8 گيگا هرتز

نام حقيقي: مدیر شبکه

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    24

يك اشكال در ارتباط بر روي فركانس 5.8 گيگا هرتز

سلام

ابتدا خدمتتان عرض كنم كه من اكنون 3 سال است كه وايرلس كار مي كنم و به لحاظ تسلط در وضعيت خوبي هستم لذا از دوستان خواهش مي كنم مشكل مطروحه را كاملا جدي و فني دنبال كنند.

- يك لينك PTP بر روي فركانس 5.8 دارم كه الان 2 سال است كه هيچ مشكلي نداشته است . تجهيزات مورد استفاده در دو طرف :

سمت AP ميكروتيك 433 كارت R5H و Kenbotong 30DB سمت كلاينت هم دقيقا همين تجهيزات.

ارتباط تا دو روز پيش هيچ مشكلي نداشت. اما از دو روز پيش اين ارتباط قطع شد. الان 3 روز هست هر كاري كه فكر كنيد انجام داده ام. - عوض كردن آنتنهاي دو سمت عوض كردن كارت ميني پي سي آي دو طرف ، تميز كردن پيگتيل هاي دو طرف كه يك موقع خيس نشده باشند و نهايتا عوض كردن پيگتيل هاي دو طرف و عوض كردن MMCX پيگتيل هاي دو طرف - جالب اينجاست كه هر هر دو سمت وقتي روي Mode AP ميزارم آنتن ها را و طرف مقابل راStation مي ذارم Staion من تمام SSID هاي اطراف سمت AP من رو مي بيينه اما خود AP رو نمي بينه .

لازم به ذكر است كه ديروز ساعت 6:30 دقيقه صبح ارتباط با همين وضعيت تنظيم آنتنها كه از قبل بود براي نيم ساعتي وصل شد اما باز دوباره قطع شد.

من تا يك ماه پيش فركانس كاري اين لينك رو روي 5825 تنظيم كرده بودم بعد به دليل تروپوت پاييني كه مي داد كردمش 5300 تا 25 روز هم مثل قند و نبات با تروپوت 25 مگ كار مي كرد اما يك هويي قطع شد.

الا ايحال من باز هم با كمك يكي از دوستانم كه حداقل 7 سال سابقه كار وايرلس دارد ديروز از ساعت 8 صبح تا 9 شب با اين لينك سرو كله زديم اما متأسفانه جواب نگرفتيم .

نهايتا تنها نتيجه اي كه گرفتيم اين بود كه دو سمت دوتاPS5 بذاريم ببينيم لينك مي گيريم يا نه ضمنا فاصله بين دو نقطه تقريبا 18 تا 20 كيلومتر است و تو اين دو سال بجز مواردي كه آنتنها از ارنج خارج مي شدند و يك دستي ميزديم و راه ميفتاد مشكل ديگري نداشتيم.

يك ابهام براي من بدليل وصل شدن نيم ساعته لينك در ديروز ايجاد شده كه آيا پارازيت هاي ايجاد شده توسط دستگاههايي كه براي قطع كردن شبكه هاي ماهواره اي وجود دارد امكان دارد كه ارتباط اين لينك را تحت تأثير گذاشته باشد.

همكاران عزيز هم اكنون نيازمند نظريات سبز شمائيم.

باتشكر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام
    کل موضوع دیده نشدن AP به وسیله station هستش.

در مورد مشکلات ذکر شده توسط شما درباره خیس بودن و یا مسدود کننده ها:
    احتمال این دو خیلی کمه ، اگه پیکتل خیس باشه توان امواج کمتر می شه ولی قطع نمی شه ، در مورد مختل کننده ها هم اگه در این مورد دخیل باشن که به هزار و یک دلیل می تونم بگم این طور نیست ، با تعویض کانال می تونی شبکه رو برقرار کنی.

و اما اصل مطلب :
    اول تست کن که در کنار AP می تونی ببینیش یا نه!!!
    دوم تعویض AP با station ( یعنی مد کاریش رو عوض کن )
    سوم تست آنتن ( امپدانس ورودی آنتن رو بگیر ، ببین چند اهم هستش )

تک تک سئوالات بالا یه راهنمای مناسب برای رسیدن به مشکل هستش

sootak7، imsi، yogishiip و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    24
    گزينه اول را تست كرده ايم درست بوده
    گزينه دوم را امروز مي روم و تست مي كنم و نتيجه اش را اعلام مي كنم
    و مورد آخر من نمي دونم كه چگونه و با چه ابزاري امپدانس ورودي آنتن را بگيرم و به كجاي آنتن يا خروجي كارت آن ابزار رو بزنم كه بتونم امپدانس رو بگيرم و معمولا بايد چند اهم باشد يعني چقدر باشد خوب است و چقدر باشد باعث بروز قطعي مي باشد. و با توجه به اينكه ما هم آنتنها و هم كارتها رو عوض كرديم آيا باز هم گرفتن امپدانس نتيجه بخش خواهد بود ؟

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط sootak7 نمایش پست ها
    و مورد آخر من نمي دونم كه چگونه و با چه ابزاري امپدانس ورودي آنتن را بگيرم و به كجاي آنتن يا خروجي كارت آن ابزار رو بزنم كه بتونم امپدانس رو بگيرم و معمولا بايد چند اهم باشد يعني چقدر باشد خوب است و چقدر باشد باعث بروز قطعي مي باشد. و با توجه به اينكه ما هم آنتنها و هم كارتها رو عوض كرديم آيا باز هم گرفتن امپدانس نتيجه بخش خواهد بود ؟
    برای گرفتن امپدانس باید یک پتانسومتر را با آنتن سری کنید و با نصف کردن جریان عبوری ، مقدار امپدانس انتن رو بدست بیارید. زمانی که مقدار امپدانس آنتن درست باشه یعنی اینکه احتمال وجود مشکل از ارتباط دهنده هایی نظیر کابل LMR هستش و طبقات قبل از اون هستش.

در حال حاضر لینک با پاور برقراره ؟؟؟

hadializadeh، sootak7 و yogishiip سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    24
    متأسفانه ما پتانسومتر نداريم و ضمنا سواد درست استفاده ازش رو هم نداريم.

قراره فردا با پاور تست بگيريم.

تو پست قبليم قرار بود برم جاي AP و Station رو عوض كنم اين كار رو انجام دادم. به دو مورد جالب توجه بر خوردم .

1 - وقتي جاي AP و Station رو عوض كردم و همچنين كانالش رو ، از سمت Staion تونستم AP رو ببينم اما با توجه به اينكه سيگنالس بين 82 تا 88 بود بهش نمي تونستم كانكت بشم.

2 - روي ميكروتيك نقطه مقصد كه سعي مي كردم با Station به AP وصل بشم و نمي تونستم يك كارت ديگه هم دارم روي 2.4 كه ديدم تمام12 - 13 كلاينت هايي كه بهش متصل بودند و قبلا مثلا سيگنالشون بين 65-75 بود الان اولا فقط 4 - 5 تاي اونها وصلند و ثانيا سيگنالشون بين 80-95 سير مي كنه

لازم به ذكر است كه در نقطه مقصد اولا برقي كه داريم مي گيريم با مكافات هست يعني اينكه يك كنتور تقريبا 600 متري ماست كه از آن كنتور 2 سه تا مجموعه 3 اتاقي دارند برق مصرف مي كنند و از آخرين اتاق كابل برق را گرفتيم و به فاصله حدود 100 متر با بكسل كشيديم بالاي دكل ، البته الان من رفتم بالاي دكل و جالب اينجاست كه چون نوت بوكم هم كارت وايرلسش خراب هست و هم باطريش خراب ، مجبور شدم كه از باكسي كه بالاي دكل براي POE گذاشتم برق بگيرم و همزمان هم برق براي نوت بوكم داشت تأمين ميشد و هم براي ميكروتيك ، يك مورد ديگر اينكه باكسي كه براي تجهيزات برقمان استفاده كرديم همچين واترپروف درست و درماني ندارد و ضمنا Adaptor تأمين برق ميكروتيك 8 دهم آمپر خروجي روش نوشته.

با اين تفاسير به نظر شما مشكل از Adaptor مي تونه باشه يا MMCX پيگتيل يا كارتها يا خود ميكروتيك ؟

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    در مورد تستت می تونم بگم ، به احتما 50 درصد بخشی از توان تولیدی توسط یکی از موارد زیر تلف می شه :
    antenna ,pigtail ,LMR

در مورد آداپتور
    در مدار الکترونیکی ، اگه مدار تغذیه به درستی قادر به تامین توان نباشه یا مدار در استندبای به سرخواهد برد ویا روشن نخواهد شد.

در مورد خط آخر :
    در این یک سال گذشته انقدر روتربرد میکروتیک دیدم که به دلایل نا معلوم خراب بودن که تا نبینم نمی تونم در این باره نظری بدم.

imsi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Hamed Shafaghi

عضو عادی
    نوشته
    260
    سپاسگزاری شده
    78
    سپاسگزاری کرده
    73
    فیدر یکی از آنتهای Kenbotong معیوب شده است

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    24
    يعني با توجه به اينكه دو سر لينك رو با يك Kenbotong سالم عوض كرديم يعني اينكه ابتدا برديم سمت Station اونجا Kenbotong كه از قبل تو دفتر داشتيم رو وصل كرديم جواب نگرفتيم. دو باره Kenbotong قبليش رو بستيم سر جاش سپس رفتيم سمت AP و اوومديم Kenbotong زير بار رو باز كرديم اين Kenbotong رو گذاشتيم سمت Station به AP ما نتونسته متصل بشه ، با اين تفاسير مي گيد كه فيدر Kenbotong ايراد داره ؟ اصلا فيدر Kenbotong كدوم قسمتشه منظورتون همون LNB هست ؟ در هر حال با توجه به موارد بحث شده ما الان به برد ميكروتيك ، POE و تغذيه و كارتهاي ميني پي سي آي در سمت نقطه آخر (مقصد) شك كرديم. نظر شما چيه ؟

عضو عادی
    نوشته
    260
    سپاسگزاری شده
    78
    سپاسگزاری کرده
    73
    نقل قول نوشته اصلی توسط sootak7 نمایش پست ها
    يعني با توجه به اينكه دو سر لينك رو با يك Kenbotong سالم عوض كرديم يعني اينكه ابتدا برديم سمت Station اونجا Kenbotong كه از قبل تو دفتر داشتيم رو وصل كرديم جواب نگرفتيم. دو باره Kenbotong قبليش رو بستيم سر جاش سپس رفتيم سمت AP و اوومديم Kenbotong زير بار رو باز كرديم اين Kenbotong رو گذاشتيم سمت Station به AP ما نتونسته متصل بشه
    اگر آنتن را هم با آنتن سالم تعویض کردید و جواب نداده پس فرضیه مشکل فیدر هم منتفی است.
    بنده حدود یکسال پیش دقیقاً همین مشکل را داشتم که بعد از تعویض کارت و برد و پیگتیل متوجه شدم که فیدر یکی از آنتنها معیوب شده است چون قبلاً صحبتی در مورد تعویض آنتن نکردید ذهن من رفت طرف این مشکل.
    ولی اگر تستی که آقای زحمتکش در پست 2 در مورد دیدن AP و Station در کنار هم را انجام دادید و نتیجه مثبت بوده قضیه خیلی مشکوک است!!
    برد میکروتیکو کارت را در سمتی که مشکوکید را می توانید عوض کنید؟

عضو عادی
    نوشته
    260
    سپاسگزاری شده
    78
    سپاسگزاری کرده
    73
    سلام و عید شما مبارک

آقا بالاخره مشکل را پیدا کردید؟

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    24
    سلام عيد شما هم مبارك باشد.ژ

آقا ميدونيد ديگه خسته شدم از اين لينك اينقدر كه اذيتم كرده.

من ميكروتيك و كارت و UFL Pigtail و LMR رو عوض كردم اين اقلام رو چون عيد هست و نتونستم بخرم از جاي ديگه باز كردم و استفاده كردم . الان د استاني كه پيش اومده اينه كه ارتباط بدليل اينكه وقت نكردم آنتن سمت ديگه رو ارنج كنم. Stable نيست . اما نكته جالب اينجاست كه ارتباط رو گرفتم لينك برقرار شد با كيفيت پايين گفتم فردا ميرم سمت ديگه رو ارنج مي كنم. شب نشستم دوباره جاي AP و Station رو عوض كرد اما باز همون ارتباط غيرStable قطع شد. حالا فردا صبح بايد برم ببينم با ارنج آنتن راه بجايي ميبرم يانه .

يك سوال برام پيش اومده و اونم اينه كه آيا پيش مياد كه يك كارت نو بخري و از همون اول كلا ضعيف باشه ؟

آقا ضمنا يك موردي كه الان يادم اوومد اينكه كه اولا مشكلات من از موقعي شروع شد كه فركانس كاري لينك رو بردم رو 5300 امشب هم همين كار رو كردم كه حداقل تروپوت بالاتري رو بگيرم كه ارتباط قطع شد.

الان هم كه چك مي كند تو لاگ ميكروتيك Station پيغام ميده
    Fail to Connect on 5300 , Authentication time out

ویرایش توسط sootak7 : 2011-03-22 در ساعت 08:21 PM

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام
    اولین پست من در سال 90 در این تاپیک هستش ( خدا به دادم برس )

دوست عزیز
    توجه داشته باش هرچی فرکانس بالاتر می ره بازده ای آنتن ،خودش رو بهتر نشون می ده
    در مورد کارت :
    بیشتر قطعات الکتریکی و الکترونیکی از منطق فازی تبعیت می کنن ( پس احتمالش هست یه کارت نو هم دارای بازده 100 درصد نباشه

در مورد Error :
    به این معنی هستش که سیگنال ضعیفه

عضو عادی
    نوشته
    260
    سپاسگزاری شده
    78
    سپاسگزاری کرده
    73
    مشکل پیدا شد؟

کلمات کلیدی در جستجوها: