نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 4سپاس
  • 3 توسط Zahmatkesh
  • 1 توسط Zahmatkesh

موضوع: ارتباط اتاق pap و دکل وایرلس

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223

ارتباط اتاق pap و دکل وایرلس

سلام دوستان ..
    خسته نباشید
    من به دلیل اینکه مودم لیزهام و سیمهای فعلی مخابرات توانائی ارسال و دریافت همزمان 2 الی 2.5 مگ بیشتر رو ندارند مجبور شدم به فیبر نوری و لینک وایرلس رو بیارم که فیبر گرونتر بود.به هر ترتیب ما یه دکل روی بام دفتر کار و یک دکل هم روی بام مخابرات نصب شده.و مشکلم اینه که سمت مخابرات فاصله دکل رو پشت بام تا اتاق pap حدود 70 الی 80 متر میشه تخمین زد و ap grid های m3 نرمال نمیشدند و به دلیل ازدیاد فاصاه بود و یک کابل 2 متری زدم ok شد.و به نوعی میشه گفت این 80 متر رو به خاطر جبر مخابرات باید بکشم.حالا سوال اینه که این فاصله تا اتاق pap چی باید بذارم که اصلا افت سیگنال و کیفی نداشته باشم.یکی از دوستان برای این مسافت ابتدا m5 و سپس تلترونیک رو در نظر گرفته که میگه قوترین پاور رو داره تتروونیک.(دید مستقیم و فاصلا 1 تا 1.5 کیلومتر)
    وقت خوش

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام
    دوست عزیز
    در این زمینه خیلی بحث شده "طول زیاد کابل برای AP "
    شما در این زمینه باید 2 کار رو انجام بدید:
    1- POE را به فاصله کمی از رادیو قرار بدید.
    2-ازکابل مرغوب OUTDOOR استفاده کنید.

یه کار دیگه ای می شه انجام داد که اقلب همکاران پیشنهاد می دن و آن اینکه POE با جریان دهی بالا استفاده کنید ( که من به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم ، چون به مرور زمان رادیو دچار آسیب می شه )

san2ri، Sinozit و asghari70 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز
    در این زمینه خیلی بحث شده "طول زیاد کابل برای AP "
    شما در این زمینه باید 2 کار رو انجام بدید:
    1- POE را به فاصله کمی از رادیو قرار بدید.
    2-ازکابل مرغوب OUTDOOR استفاده کنید.

یه کار دیگه ای می شه انجام داد که اقلب همکاران پیشنهاد می دن و آن اینکه POE با جریان دهی بالا استفاده کنید ( که من به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم ، چون به مرور زمان رادیو دچار آسیب می شه )
    مهندس جان مورد اولی امانپذیر نیست چون POE حتما باید تو اتاق PAP و کنار سوئیچ شلف , DSLAM ها باشه و از اونجا کابل کشیده شه رو پشت بوم مخابرات.و از نظر تجهیزات هم که دیگه تلترونیک پیشنهاد دادن که آخرین پله هست و اونو الان دارن میفرستن و کابل هم که CAT6 زدم پشتش.اگه تلترونیک 50 تا 60 متر رو جراب بده این 50 60 متر رو افت کیفیت تاثیره زیادی داره؟

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    انقدر تجهیزات مختلف در این حوزه هستش که آدم مخش سوت می کشه

فکر نکنم ، روشن بشه ، اگر هم روشن بشه ماندگار نیست ( چون خودم تجربه روشن شدنش رو داشتم )

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: احسان م

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky_star2 نمایش پست ها
    مهندس جان مورد اولی امانپذیر نیست چون POE حتما باید تو اتاق PAP و کنار سوئیچ شلف , DSLAM ها باشه و از اونجا کابل کشیده شه رو پشت بوم مخابرات.و از نظر تجهیزات هم که دیگه تلترونیک پیشنهاد دادن که آخرین پله هست و اونو الان دارن میفرستن و کابل هم که CAT6 زدم پشتش.اگه تلترونیک 50 تا 60 متر رو جراب بده این 50 60 متر رو افت کیفیت تاثیره زیادی داره؟
    شما میتونید همراه کابل شبکه یک کابل برق تا پشت بوم بکشید و POE رو نزدیک رادیو نصب و عایق بندی کنید.
    برای لینکتونم میتونید از رادیو تلترونیکس یا میکروتیک استفاده کنید

کلمات کلیدی در جستجوها:

اتاق pap

تجهیزات اتاق pap

اتاق pap مخابراتاتاقpapتجهیزات papتجهیزات pap در مخابراتدکل وایرلساتاقPOP در مخابراتاتاق كنار دكل مخابراتي dslam در اتاق papدکلتجهیزات مجاز اتاق papدکل papمحل اتاق PAP در مخابراتاتاق papدر مخابراتتلترونیککابل مورد استفاده برای سیستم وایرلس تلترونیکسفیبر نوریاتاقpap مخابراتدکل wirelessتجهیزات اتاق pap در مخابراتوایرلس تلترونیکاتا ق papتجهیزات اتاق pap 4 اتاق pappapاتاق

برچسب برای این موضوع