صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 51

موضوع: سوالاتی در خصوص وایرلس در ساختمان 5 طبقه

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20

سوالاتی در خصوص وایرلس در ساختمان 5 طبقه

سلام ! ساختمانی 5 طبقه هر طبقه دو واحد در دو سمت آسانسور با متراژ حدود 100 متر برای هر واحد که یک پذیرایی بزرگ (که پارتیشین بندی میشه) و دو اتاق داره در نظر بگیرید
    در هر واحد هم حدود 20کاربر (کل ساختمون = 20*2*5 = 200 کاربر) البته برخی واحدها حدود 30-35 نفر و برخی هم شاید 10 نفر

کار پسیو داره انجام میشه و طول میکشه
    نیاز به یک راه حل مناسب وایرلس موقتی هست
    سرویس ها = اتوماسیون، شیرپوینت، اینترنت، .. (فرض کنید برای هر کاربر 5 مگ رو دیگه حداقل داشته باشیم)

سوالات
    1- کلا چی کار کنیم ! ما به نظرمون خرید یک اکسس پوینت برای هر طبقه یا هر واحد راه حل خوبیه و تو ذهنمون هم Linksys 320N هستش ! ولی آیا این دستگاه برای 20-25 یوزر جواب میده ؟ سراغ میکروتیک بریم ؟ .. یا UBNT Devices یا ..

2- dlink wireless usb 131 مد نظر بود که ظاهرا چیز مزخرفیه ! شما برای وایرلس یو اس بی (که البته سری n باشه) و حدود 35-40 تومن چی رو پیشنهاد میدید ؟

با تشکر از دوستان عزیز خصوصا سامان زحمتکش، محمد رسول راستی عزیز، علی افضلان و صادق گل که در خصوص این موضوع مزاحمشون شدم و قرار شد تو سایت بذاریم تا از تجربه های ارزشند عزیزان دیگه هم استفاده بشه

موضوعات مشابه:
    aliafzalan، boy_villag، Zahmatkesh و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام محمد جان

linksys 320n

از نظر آنتنی که ، به نظر می یاد مشکلی نداشته باشه ، ولی باید از نزدیک تستش کنم ، تا مطمئن بشم.

در مورد CPU : دو تا تو هر طبقه ، در صورت دریافت سیگنال جواب می ده

th95، Farzin، boy_villag و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: saman

خواننده شناسه تصویری saman-net
    نوشته
    305
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    329
    دوستان اگر من همین سناریو را داشته باشم با این تفاوت که تعداد کاربران کمتر باشه ، مثلاً هر طبقه حداکثر 5 کاربر ، و تنها هدف از شبکه کردن دادن اینترنت به کاربران باشد

نظرتان در این مورد چیست ؟

آیا نیاز است که در هر طبقه یک AP بگذاریم ؟

آیا نیاز به کابل کشی برای هر AP هست ؟

آیا با استفاده کردن از مد WDS میتوان از شر کابل کشی در هر طبقه راحت شد ؟

اگه چیزی از قلم افتاده ف محبت میکنید که یاد آوری کنید

ممنون

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman-net نمایش پست ها
    دوستان اگر من همین سناریو را داشته باشم با این تفاوت که تعداد کاربران کمتر باشه ، مثلاً هر طبقه حداکثر 5 کاربر ، و تنها هدف از شبکه کردن دادن اینترنت به کاربران باشد

نظرتان در این مورد چیست ؟

آیا نیاز است که در هر طبقه یک AP بگذاریم ؟

آیا نیاز به کابل کشی برای هر AP هست ؟

آیا با استفاده کردن از مد WDS میتوان از شر کابل کشی در هر طبقه راحت شد ؟

اگه چیزی از قلم افتاده ف محبت میکنید که یاد آوری کنید

ممنون
    دوست عزیز ما تو صف وایسادیما
    خارج از شوخی ای کاش اجازه بدید این سوال من در همین پست بمونه و سناریوی خودتون چون سرویسش خیلی سبکتره و تعداد کاربران کمتر و اینکه کلا بحث و سوال من منحرف میشه به صورت جداگانه بپرسید
    ممنونم از توجه شما

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4

خب من یه توضیح مختصری در اینباره می دم :
    دوستان عزیز
    در سیستم وایرلس لینک شدن مهمه که باید سیگنال رو دیافت کنید ، اما تعداد کاربران آنلاین در یک زمان هم برای پردازش دستگاه اهمیت داره.

مثلا
    تعداد ارتباطات همزمان در هر سل BTS حداقل 30 کاربر هستش و نمی تونه بیشتر ازین حد رو کانکت کنه، یا در مراکز مخابراتی اگه همه یوزرها باهم گوشی تلفن را بردارند ، مرکز مخابرات می خوابه.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    گفتم بحث منحرف میشه ها
    آقا وایرلس یو اس بی معرفی کنید
    تجربتون روی تعداد یوزر همزمان با لینک سیس بفرمایید
    راستی دوستانی بودند که از محصولات ubnt مثل پیکو برای یک ساختمون مثلا 3 طبقه استفاده کرده بودند
    در این مورد نظرتون رو بفرمایید

کلا به داد بنده برسید

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    راستی دوستانی بودند که از محصولات ubnt مثل پیکو برای یک ساختمون مثلا 3 طبقه استفاده کرده بودند
    کلا به داد بنده برسید
    امواج تلفن همراه: خوب یا بد؟

با وجودیکه سالها از تولید و استفاده همگانی از تلفنهای همراه می گذرد، بحث در مورد تاثیر آنها بر سلامتی همچنان یکی از موضوعات داغ است و هر از چندگاهی یکی از طرفین دعوا برگ برنده ای را رو می کند که مدتی بعد با پاسخی از طرف مقابل مواجه می شود.‏ ‏

چند وقت پیش خبری در این زمینه در رسانه های دنیا منتشر شد، مبنی بر اینکه "استفاده طولانی از تلفن همراه می تواند باعث شود که سلولهای مغزی تا 7% بیشتر قند بسوزانند" در متن این خبر عنوان شده است که دکتر نورا ولکو، سرپرست پروژه تحقیقاتی، اعلام کرده است: "ما هیچ نظری نداریم که این {نتیجه} چه معنی می تواند داشته باشد، یا چرا اینطور می شود" اما همین خبر در سایتهای مختلف به شیوه های گوناگونی منعکس شده است، عده ای بالا رفتن سوخت و ساز در سلولهای مغزی را نشانه بدی دانسته و از آن به عنوان زمینه ساز ایجاد تومورها یاد کرده اند و عده ای دیگر این افزایش سوخت و ساز را به "افزایش فعالیت" تعبیر کرده و آن را مثبت در نظر گرفته اند.‏ ‏

حقیقت امر این است که کل این ماجرا چیز چندان جدیدی نیست و تنها درصد و آمار ارائه شده در این تحقیق است که جدید به نظر می رسد، قبلا هم طی تحقیقاتی اعلام شده بود که امواج الکترومغناطیس موبایل می توانند توسط پوست و بافت های مجاور جذب شوند و حرارت بصورت موضعی کمی بالا رود، این بالارفتن حرارات و افزایش جریان خون موضعی ناشی از آن می تواند باعث افزایش مصرف انرژی و افزایش سوخت و ساز در سلولهای مغزی ناحیه شود. ‏

سازمان جهانی بهداشت از سال 1996 پروژه ای بین المللی را با نام پروژه میادین الکترومغناطیس (EMF Project) آغاز کرده است که در آن به جمع آوری شواهد مرتبط با تاثیر امواج الکترومغناطیس در سلامت افراد می پردازد، با این حال این سازمان اعلام می کند که تاکنون هیچ نشانه محکمی برای عوارض موبایل در سلامتی نیافته است و تنها مورد ثابت شده، افزایش میزان سوانح رانندگی به دنبال استفاده از موبایل است (که طبعا ربطی به امواج الکترومغناطیس ندارد) البته با توجه به اینکه بیشتر سرطانها و تومورها روندی تدریجی دارند و گاه تا علامتدار و قابل تشخیص شدن آنها ده ها سال طول می کشد و از رواج تلفن همراه نیز کمتر از دو دهه می گذرد، نمی توان به صراحت نقش امواج موبایل در شکل گیری چنین تومورهایی را رد یا تایید کرد و باید منتظر تحقیقاتی که در سالهای آینده انجام خواهند شد باشیم. ‏

th95، Farzin، mavrick و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    از میکروتیک نمیتونی استفاده کنی چون outdoor هست ولی از همون سناریو خودت پیش بری و کارت وایرلس هات روهم لینکسیس اگه کار کنی خیلی بهتر میشه
    من اگه بودم واسه هر واحد (درصورت مشکل نداشتن هزینه) یه AP میزدم و سعی میکردم پهنای باند رو ببرم بالا چون اتوماسیون درسته که پهنای باند زیادی لازم نداره ولی در کنار شیرپوینت بدک نیست پهنای باندت رو ببری بالا
    تست کن ببین Ap ها همدیگه رو میبینن اگه دیدن wds بزن در غیر اینصورت باید کابل بکشی

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط yavar نمایش پست ها
    از میکروتیک نمیتونی استفاده کنی چون outdoor هست ولی از همون سناریو خودت پیش بری و کارت وایرلس هات روهم لینکسیس اگه کار کنی خیلی بهتر میشه
    من اگه بودم واسه هر واحد (درصورت مشکل نداشتن هزینه) یه AP میزدم و سعی میکردم پهنای باند رو ببرم بالا چون اتوماسیون درسته که پهنای باند زیادی لازم نداره ولی در کنار شیرپوینت بدک نیست پهنای باندت رو ببری بالا
    تست کن ببین Ap ها همدیگه رو میبینن اگه دیدن wds بزن در غیر اینصورت باید کابل بکشی
    آقا کی گفته میکروتیک OUTdoor هستش ؟؟؟؟

اصلا مگه ، میکروتیک «بجز در مدل 711» وایرلس داره که Indoor باشه یا outdoor

ویرایش توسط SADEGH65 : 2011-03-11 در ساعت 08:23 PM علت: درخواست کاربر
    Farzin و alins5 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    آقا کی گفته میکروتیک OUTdoor هستش ؟؟؟؟

اصلا مگه ، میکروتیک «بجز در مدل 750G» وایرلس داره که Indoor باشه یا outdoor
    بابا چرا حالا میخواهی بزنی؟؟؟
    تا اونجایی که سواد من میکشه و ما کار کردیم از روتر بوردهاش با آنتن واسه outdoor زدن استفاده میکردیم
    شما هم اعصاب خودتو خورد نکن یه سناریو واسه دوستمون پیشنهاد بده نه اینکه پست بدین و بگین امواج تلفن همراه: خوب یا بد؟
    نمیدونم چه کمکی به این دوستمون میکنه این پست

Farzin سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط yavar نمایش پست ها
    تا اونجایی که سواد من میکشه و ما کار کردیم از روتر بوردهاش با آنتن واسه outdoor زدن استفاده میکردیم
    شما هم اعصاب خودتو خورد نکن یه سناریو واسه دوستمون پیشنهاد بده نه اینکه پست بدین و بگین امواج تلفن همراه: خوب یا بد؟
    خب این مطلبی بودش که از دیشب 2 بار توسط شما تکرار شد و هر دوبار هم توضیح دادم چرایی مطلب رو.

در مورد
    امواج تلفن همراه که من نوشتم

دلایلش :
    1- نحوه استفاده از امواج الترومغناطیس و تاثیر اون روی حجم مایع مغز هستش.

2-
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    خب این موضوع باعث تبخیر مایع دورن مغزی می شه و من در مطلب بالا خواستم سربسته توضیح بدم.

Farzin سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: milad

عضو عادی
    نوشته
    155
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    40
    اگه ممکنه یک نه به همین بلدی به 320n بگین.
    البته : قیمتش مناسبه،قابلیت هاش هم که خوبه و همینطور از لحاظ ظاهری و الی غیر .
    اما مشکلی که با 3 تا از همین مدل داشتم این بود که به بعضی از کارت های وایرلس سیگنال نهایتا تا 15 متری میده.
    فرضا لپ تاپ Acer 5738zg با وجود دیوار های ضخیم( 35 سانتی متری)در مسیر،تا فاصله ی 45 متری مشکل دریافت سیگنال نداشت.
    اما با لپ تاپی از شرکت های معتبر تر مثل سونی که کارت شبکه ی خیلی قوی تری هم نسبت به مدل acer دارن بعد از گذر کردن از محدوده ی 20 متری
    شکست سیگنال داشتم.
    در مورد گوشی ها هم به همین صورت..
    گوشی htc touch pro2 نهایتا تا 15 متر (با وجود پشتیبانی از 802.11n) به شبکه وصل بود اما یک گوشی معمولی مثل اریکسون Elm تا 25 متری بدون
    قطعی هنوز متصل بود.
    اما روتر ضعیف تری مثل wrt54g این مشکلات رو نداشت،با همون شرایط البته مثل ضخامت دیوار و ... .
    و عرض کردم خدمت شما که این مشکل رو با 3 تا از همین مدل در برند linksys داشتم.
    البته ممکنه محدوده ی وسیعی مد نظرتون نباشه اما شرایط فیزیکی محیط رو هم باید در نظر داشت.
    به نظر من wrt610n می تونه گزینه ی خیلی بهتری باشه.
    این رو هم اضافه کنم اگه قصد دارید از 320n استفاده کنید بهتره فریمورش رو آپدیت کنید.
    عذر میخوام که پرحرفی کردم

mehrzadmo، th95، Farzin و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    این دوستمون میخواد به صورت موقت از وایرلس استفاده کنه تا زمانی که شبکه وایرشون راه میوفته حالا تو این چندوقته قراره امواج موبایل روی مغزشون تاثیر بزاره؟
    شاید چی بگم شما استادین

th95 و Farzin سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست عزیز متاسفانه اکثر پست های شما فاقد پشتوانه کافی فنی است . و در صورت توضیح دوستان ، جبهه می گیرید . دوست عزیز شما هم مثل من و بقیه دوستان سعی کنید چیزی به معلوماتتان اضافه کنید نه اینکه ...

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    بعد معذرت میخوام یه سوال
    آقای زحمت کش شما به یه لینک که از روتربورد میکروتیک با مینی پی سی آی و آنتن استفاده شده میگین وایر یا وایرلس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    دوست عزیز متاسفانه اکثر پست های شما فاقد پشتوانه کافی فنی است . و در صورت توضیح دوستان ، جبهه می گیرید . دوست عزیز شما هم مثل من و بقیه دوستان سعی کنید چیزی به معلوماتتان اضافه کنید نه اینکه ...
    من هیچ جبهه ای نگرفتم جایی که بلد نباشم دقیقا میگم که تا کجا کار کردم یا بلدم میتونین بقیه پست هامو بخونین و به این موضوع پی ببرید

ویرایش توسط yavar : 2011-03-11 در ساعت 03:34 PM

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

اکسس پوینت

اكسس پوينت سقفي

وایرلس یو اس بی

اکسس پوینت سقفی

کدام مودم وایرلس برای خونه سه طبقه خوبه

روتر میکروتیک 751

سرور bts

مودم وایرلس برای ساختمان 5ططبقه

اکسس پوینت usb

آنتن امنی

وایرلس usb

بهترین راه اینترنت دادن به دو ساختمان 5 طبقه

ساختمان انتن وایرلس

تالار آنتن وايرلس- كارت شبكه يو اس بي- - USB

کارت وایرلس اکسترنال

مودم وایرلس برای ساختمان چهار طبقهمودم وایرلس مناسب ساختمان سه طبقهکانفیگ کردن میکروتیک 751gسناریوی شبکه کردن یک ساختمان 5طبقهتصاویر اکسس پوینت سقفیمعرفی وایرلس rb751 میکروتیکپوشش وایرلس در یک ساختمان 5طبقهوایرلس کردن دو واحد ساختمانیدستگاه راه اندازی اینترنت وایرلس برای ساختمان 5 طبقهاکسس پوینتusb

برچسب برای این موضوع