صفحه 1 از 8 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 107

موضوع: راه اندازی شبکه اینترت بی سیم

نام حقيقي: altay

عضو غیر فعال شناسه تصویری AZTZ
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5

راه اندازی شبکه اینترت بی سیم

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من قصد راه اندازی isp دارم (مجوزش با بند های نانوشته قانون پ.پ حل شده)و با مطالبی که این چند روز در سایت دیدم دوستان سرویس adsl رو به صرفه نمی دونن و حقم دارن.سوال من در رابطه با به صرفه بودن راه اندازی این نوع سرویس (wireless intenet)در 2011 هست .(شاید موضوع از نظر عنوان تکراری باشه ولی از نظر تاریخ اینطور نیست .)(تعداد کاربران هم 1000 نفر)
    1-سرمایه در چه حدی لازم هست .
    2-تجهیزات چی لازم هست .(رطوبت کم .یدون مانع طبیعی از قبیل کوه .ای هوای خنک .ساختما های نسبتا بلند .)
    3.پهنای باند مورد نیاز .
    4 .و سایر مسایلی که متخصصین عزیز لازم می دونن که من برای گرفتن تصمیم درست اطلاع داشته باشم .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: arash

عضو عادی
    نوشته
    339
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    56
    من یک اطلاعات جزئی بتون میگم ببین اوونجایی که هستید در خوش بینانه ترین حالت کسی حاضر میشه 130-140 تومان فقط پول تجهیرات(رادیو-انتن-لوله-کابل شبکه-هزینه نصب )بپردازه؟از اون گذشته 1000 مشترک خیلی زیاده و مستلزم اینه که شما توی تمام مناطق شهر دکل و انتن داشته باشی در مورد پهنای باند هم شما که یکباره نمیری 10Mbبگیری با2 شروع میکنیو وقتی پرش کردی بالاتر میبری اون رو خودت تشخیص میدی کی باید افزایشش بدی ,ولی در کل فکر شما عالیه و حتما در صورت کیفیت بالای سیستمتون مشترکین زیادی خواهید داشت به نظرم پهنای باندتون رو باز بزارید برای مشترکان این بهترین راه تبلیغ برای شماس در ضمن کدام شهر هستید؟

نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    با سلام و تشکر .منظور شما از 130-140 تومان چی هست ؟واسه باید پرداخته بشه ؟1000 مشترکی هم که من گفتم بد بینانه ترین حالت بود .چون محل مورد نظر من حول و حوش 50..60 هزار نفر رفت آمد دارن که اکثر شون با اینترنت سرو کار دارن .مثل دانشگاه که بدبختانه شبکه بی سیم outdoor نمیده .درمورد هزینه ها چی ؟آیا امروز میتونه به صرفه باشه ؟درست هستش که تعرفه ها رو ما باید تعین کنیم ولی در این خصوص هم راهنمایی کنید .ممنون

نام حقيقي: کیوان

عضو غیر فعال شناسه تصویری key-one
    نوشته
    412
    سپاسگزاری شده
    206
    سپاسگزاری کرده
    56
    با سلام

دوست عزیز منظور شما از اینترنت بی سیم در چه محوطه ای است ؟ آیا به اندازه یک دانشگاه یا یک شهر ؟

اگر بخواهید در یک محوطه وسیع مانند شهر استفاده کنید باید مجوز از سازمان رادیو..... بگیرید و کاربران شما نیز به

وسایلی که مبلغ آن حدودا 130 , 140 است احتیاج دارند !

نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    منظور شما 130-140 هزار تومن هزینه سخت افزار یک کار بر هست ؟هزینه یک مودم ؟یا...
    من در مرحله اول واسه یک منطقه می خوام و بعد اگر کار گرفت واسه یک شهر .مجوز دارم .

نوشته
    412
    سپاسگزاری شده
    206
    سپاسگزاری کرده
    56
    با سلام

اگه شما بخواهید سیگنال دهی در یک سطح وسیع داشته باشید از رادیوهای مربوطه باید استفاده کنید و گیرنده نیز همچنین !

شما نمیتونید بدونه مجوز در سطح وسیعی ارائه سرویس کنید !

عضو عادی
    نوشته
    339
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    56
    دوست من 140 هزارتومان هزینه تجهیزات سخت افزاری مشترکین شماست که شامل یک اکسس پینت -یک انتن -کابل شبکه وهزینه نصب میشه -مشترک باید این هزینه رو پرداخت کنه تا سیگنال اینترنت شما رو بگیرن .ولی از صحبت های شما اینجوری به نظر میاد که این هزینرو نادیده گرفتی بسیار خوب اگر میخوای مشترک هات هزینه نکنن باید سیستم wifiباشه ولی منطقه وحوضه کاریت خیلی خیلی میاد پایین اگر محلتون نزدیک دانشگاه هست این کارشاید بصرفه باشه مشابه این سیستم رو توی فرودگاه بیمارستان ها مراکز تفریحی وبعضی دانشگاه ها میتونی ببینی که افراد با یک سرچ ساده با لپتاپهاشون سیگنال اینترنت رو میگیرن و وصل میشن ولی البته انتن های قوی اگر بزاری تا 1 کیلومتر الی 5 کیلومتر رو میتونی ساپورت کنیNetronics Networks توی این سایت سرچ کن یک رادیوی قوی مناسب برای این کار رو پیدا میکنی در ضمن بیشتر توضیح بدید بهتره که دقیقا چه کار میخواید بکنید

ویرایش توسط arasharash : 2011-03-09 در ساعت 03:40 PM

نوشته
    412
    سپاسگزاری شده
    206
    سپاسگزاری کرده
    56
    با سلام

دوست عزیز ایشون اگه در مساحت وسیع و از تکنولوژی وایمکس استفاده کنه با نانو و پاور استیشن میتونه به منظورشون برسن

و کارها نیز با یه نانو میتونن به راحتی متصل شن !

نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    با سلام دوباره
    تشکر بابت راهنمایی دوستان
    قصد دارم شبکه راه اندازی کنم که به مشترکین سرویس اینترنت بی سیم بده (منظورم wimax نیست)تا جایی که می دونم در قسمت هایی که قصد ارائه سرویس دارم باید آنتن های point to multi point کار بزارم .و برای مشتری ها هم یک کارت شبکه بی سیم بدم یا یک سیستم wifi راه بندازم .الیته wifi مقرون به صرفه هست .و مجبور هستم واسه این که مناطق زیادی رو تحت پوشش قرار بدم از چند آنتن در فواصل مناسب استفاده کنم .آیا تا اینحا درست هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(اگر نواقصی داره لطفا کامل کنید .ممنون)با این اوصاف مشتری می تونه باnotebook و یا mobile و ... اینترنت پر سرعت بگیره .
    در مورد مجوز هم مجوز isp دارم .
    دوستان حالا با نوجه به تجربیات شما 1

1) آیا این کار مقرون به صرفه هست ؟
    2)چه تجهیزاتی نیاز هست ؟
    3)چند meg پهنای باند نیاز هست ؟(در ایتدای کار 300 کاربر در نظر بگیریم)
    4)حساب کتاب درآمد رو چطور بکنیم ؟
    5)و سایر مسایلی که متخصصین عزیز لازم می دونن که من برای گرفتن تصمیم درست اطلاع داشته باشم .
    با سپاس

نام حقيقي: imen

خواننده شناسه تصویری ipouyesh
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام بعضی از دوستان نکات خوبی رو عنوان ميکنند من حدود يک سال و نيم اينکار را انجام ميدادم شما برای راه اندازی يک isp يا اينترنت wireless نياز به چند گزينه داريد
    1.پهنای باند dedicated با بسته به تعداد user ها
    2.يک bandwidth manager برای کنترل پهنای باند و ايجاد connection مثل IBSng و نرم افزار سيب و...
    3.يک کامپيوتر که نقش server رو ايفا کند
    4.يک public ip
    و ... ، بسته به محل بايد pap site هايی را ايجاد نماييد تا بتوانيد يک منطقه را پوشش دهيد
    اصولا user ها طرز تفکر اشتباهی در مورد wireless دارند که فکر ميکنند سرعت آن از adsl بالاتر است اگر ميخواهيد در يک شهرک يا يک مرکز دانشگاهی اينکار را انجام دهيد بهتر است از DSLAM استفاده کنيد تا درد سر شما کمتر شود و user ها ارتباطی با يکديگر نداشته باشند اگر ميخواهيد در واحد های کوچکتر اينکار را انجام دهيد حتماً از switch هايی استفاده کنيد که دارای vLAN باشند اگر با مشکلی برخورد کرديد ميتوانيد روی کمک من حساب کنيد اميدوارم پاسخ خود را گرفته باشيد

نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام دوست عزیز .imen جان ممنون بابت راهنمایی که کردین .ای کاش در مورد پست من ،نظرتون رو میگفتین.که آیا نوشته هام درست هست یا نه .یعد آیا شما چرا یهد 1.5 سال ادامه ندادید ؟بصرفه نیود ؟اپهنای باند واسه 300 نفر چند در نظر بگیریم ؟حداقل و حداکثر سرعتی که می شه ارائه کرد چقدر هست ؟فکر کنم بشه با تعرفه هایی یکسان با سرویس adsl ،سرعتی برابر یا سزویس adsl ارائه کرد .نظر شما چی هست ؟

نام حقيقي: imen

خواننده شناسه تصویری ipouyesh
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام عزيز جان ، ما هنوز در حال فعاليت در اين بخش هستيم البته کم و بيش بخاطر درد سر های زيادش اما اگر در يک قسمت متمرکز ميخوايد سرويس بدين درد سرش کمتر ميشه ، برای پهنای باند به طور مثال 1 MB ، و البته dedicated رو ميشه به 8 نفر اختصاص داد اين مستلزم يک نرم افزار accounting ميباشد حال ميتوانيد برای 300 نفر پهنای باند رو محاسبه کنيد ، اصولاً افراد زير بار قيمت تجهيزات اين دستگاه ها نميروند ، به مقدار پهنای باند ميتونيد به user ها سرويس با سرعت های مختلف بدين از 1 KB تا 50 MB بسته به تعريف شما در نرم افزار accounting شما اطلاعات کافی در مورد نرم افزار accounting دکل ها و نصب تجهيزات DSLAM داشته باشيد ، موقعيت محل شما و user ها در انتخاب سخت افزار شما بسيار اهميت دارد

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    شما یه خورده واضح تر میشه توضیح بدی و بحث و باز تر کنی؟
    میشه بگی چقد با شبکه های وایرلس آشنایی داری؟ ptp یا ptmp؟؟؟
    چقد میخواهی هزینه کنی؟ چجوری 300 تا یوزر در نظر گرفتی؟

عضو عادی
    نوشته
    339
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    56
    ببین شما برای اوون چیزی که توی ذهنت هست یک انتن امنی لازم داری که به همه طرف سیگنال بده وخیلی راحت کار کنه ولی مجوز میخواد اگه میتونی مجوزش رو بگیری که کارت توپ راه میافته خیلی ساده و اسون از همه جا میشه سیگنالت رو گرفت وبهترین حالته!.گرفتی چی میگم؟

نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام خدمت دوستان.آرش جان ممنون .ای کاش در مورد هزینه ها هم راهنمایی میکردی .مجوز isp می خواد یا یک چیز دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟
    راستی شما در این زمینه فعالیت میکنی ؟

صفحه 1 از 8 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

پهنای باند 1 تاmeg 3

راه اندازی گیم نت بی سیم

دانلود netronix

تحقیقات با موضوع wirmax

اینترنت بی سیم در ibsng

کانفیگ IBSng برای یک isp

هزینه راه اندازی شبکه بی سیم چقدر است؟

کانفیگ اکسس پوینت altai

چجوری می تونیم در یک سازمان شبکه بی سیم راه اندازی کنیم؟

نصب مودم wireless dell5110

تحقیق با موضوع wirmax

site:forum.persiannetworks.com ایجاد گیم نت وایرلس

شبکه پروتکل کته فایو

گیم نت بیسیم با برد 1000 متر

تجهیزات لازم برای راه اندازی wisp

اینترنت بس سیم dell5110

برای راه اندازی وایمکس چکاری باید انجام بدم

آموزش کانفیگ آنتن altai

wifi راه اندازی کنیم

تجهیزات لازم برای را ه اندازی آنتن omni

راه اندازی وای فای 5110