صفحه 2 از 8 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 107

موضوع: راه اندازی شبکه اینترت بی سیم

نام حقيقي: کیوان

عضو غیر فعال شناسه تصویری key-one
    نوشته
    412
    سپاسگزاری شده
    206
    سپاسگزاری کرده
    56
    باسلام

دوست عزیز جناب imen خیلی خوب توضیح دادن ! مجوز بی سیم با isp فرق داره و شما باید یه مجوز pap هم داشته باشی که غیر ممکنه و باید لایسنس بگیری !

هزینه که خیلی داره ! همون dslam میدونی چه قدره ؟

نام حقيقي: altay

عضو غیر فعال شناسه تصویری AZTZ
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم .تشکر بابت راهنمایی هاتون .imen جان دوست عزیز شما که الان تو این کار هستین میشه لطف کنید و توضیح کاملتری نسبت به این کار بدین ! شما آنتن omni زدین ؟ شما از هر کاریر چند میگیری که 8 نفر واسه 1meg واستون میصرفه ؟

و همینطور در رابطه با تجهیزات لطفا توضیح کامل بدین .ممنون

ویرایش توسط AZTZ : 2011-03-10 در ساعت 11:49 AM

نام حقيقي: imen

خواننده شناسه تصویری ipouyesh
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط AZTZ نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم .تشکر بابت راهنمایی هاتون .imen جان دوست عزیز شما که الان تو این کار هستین میشه لطف کنید و توضیح کاملتری نسبت به این کار بدین ! شما آنتن omni زدین ؟ شما از هر کاریر چند میگیری که 8 نفر واسه 1meg واستون میصرفه ؟

با سلام اولاً شما قرار نيس به همه account 1 MB بدين چون برای شما صرف نميکند پس بهتره از account های خورد تر استفاده کنيد مثل 128 و 256 و ... زمانی که شما 8 تا account 1 MB نه محدود بفروشيد کم کم ميشود 1 ميليون تومان ، شما توسط نرم افزار bandwidth manager اکانت های محدود ميفروشيد پس زمانی که کاربر محدوديت در download داشته باشد بيشتر کاری که انجام ميدهد page باز کردن است شما با يک account 1 MB ميتوانيد 50 تا account خورد ارائه کنيد ، آنتن های omni هم زديم

نقل قول نوشته اصلی توسط key-one نمایش پست ها
    باسلام

دوست عزیز جناب imen خیلی خوب توضیح دادن ! مجوز بی سیم با isp فرق داره و شما باید یه مجوز pap هم داشته باشی که غیر ممکنه و باید لایسنس بگیری !

هزینه که خیلی داره ! همون dslam میدونی چه قدره ؟

هزينه DSLAM همراه با config چيزی حدود 2،400،000 ميشه 48 پورت

نوشته
    412
    سپاسگزاری شده
    206
    سپاسگزاری کرده
    56
    با سلام

ما که از این پولا نداریم حاجی !

بدون این جریان هم میشه راه انداخت !

نام حقيقي: san2ri

عضو غیر فعال
    نوشته
    92
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    11

دوست عزیز قبل اول مشخص کنید چه مساحتی از منطقه رو می خواین پوشش بیدن بعد مجوز isp دارین بعد تو اون منطقه adsl هست در مورد پهنای باند میتونید از 512 هم شروع کنید برین دیتا ببینین به شما اینترانت میدن یا نه اول کار رو از آنتن امنی شروع نکنید دوست عزیز imen ایشون میخوان بیسم کار کنن چه ربطی به dslm داره بیسیم هزینه اش از adsl کمه اما دردسر و زیاد و مشتری کم داره

دوست عزیز قبل اول مشخص کنید چه مساحتی از منطقه رو می خواین پوشش بیدن بعد مجوز isp دارین بعد تو اون منطقه adsl هست در مورد پهنای باند میتونید از 512 هم شروع کنید برین دیتا ببینین به شما اینترانت میدن یا نه اول کار رو از آنتن امنی شروع نکنید دوست عزیز imen ایشون میخوان بیسم کار کنن چه ربطی به dslm داره بیسیم هزینه اش از adsl کمه اما دردسر و زیاد و مشتری کم داره

key-one، MILAD99 و AZTZ سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام و تشکر از دوستان .imen جان و آقا کیوان ممنون .san2ri ممنون که دارد بحث شدین .

باید اینطور تشریح کنم :

1)ما یک isp هستیم و قصد راه اندازی wireless internet رو در مرکز شهر داریم که شامل ادارات و دانشگاه هست .چیزی به شعاع 5 کیلومتر .(آsan2ri جان بله در این منطقه adsl هست )و هدف دادن سرویس خوب و همسان با adsl جهت رقابت با سرویس adsl هست .تجهیزات چی نیاز هست ؟
    2)آیا امکان داره هزینه یکسان با adsl بگیریم واسه تعرفه های یکسان .میصرفه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    3)آیا دوستان که از مجوز pap صحبت کردن داشتن جدی میگفتن یا ...... ؟ آخه چه نیازی به این مجوز هست .من که نمی خوام شق القمر کنم .همون سرویس isp هست فقط بحای سیم ما در بستر بی سیم میدیمش .والسلام .
    4)dslam رو منم آخر جریانش رو نگرفتم .کجا و برای چی باید کار بزلریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    5) واسهmeg 256 باید چند از کاربر دریافت کنیم ؟شما چند دریافت میکنید ؟(دوستانی که این سرویس رو راه اندازی کردین)

دوستان خواهش میکنم واسه این که مشکل من تا یک حدی حل بشه به جواب این سوالات اشاره ای هم داشته باشید .ممنون .

ببخشید منظورم کیلو باست بود

ویرایش توسط AZTZ : 2011-03-10 در ساعت 08:46 PM

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام و تشکر از دوستان .imen جان و آقا کیوان ممنون .san2ri ممنون که دارد بحث شدین .

باید اینطور تشریح کنم :

1)ما یک isp هستیم و قصد راه اندازی wireless internet رو در مرکز شهر داریم که شامل ادارات و دانشگاه هست .چیزی به شعاع 5 کیلومتر .(آsan2ri جان بله در این منطقه adsl هست )و هدف دادن سرویس خوب و همسان با adsl جهت رقابت با سرویس adsl هست .تجهیزات چی نیاز هست ؟
    2)آیا امکان داره هزینه یکسان با adsl بگیریم واسه تعرفه های یکسان .میصرفه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    3)آیا دوستان که از مجوز pap صحبت کردن داشتن جدی میگفتن یا ...... ؟ آخه چه نیازی به این مجوز هست .من که نمی خوام شق القمر کنم .همون سرویس isp هست فقط بحای سیم ما در بستر بی سیم میدیمش .والسلام .
    4)dslam رو منم آخر جریانش رو نگرفتم .کجا و برای چی باید کار بزلریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    5) واسهmeg 256 باید چند از کاربر دریافت کنیم ؟شما چند دریافت میکنید ؟(دوستانی که این سرویس رو راه اندازی کردین)

دوستان خواهش میکنم واسه این که مشکل من تا یک حدی حل بشه به جواب این سوالات اشاره ای هم داشته باشید .ممنون .

ببخشید منظورم کیلو باست بود
    ببین عزیز من وقتی شما میخواهی وایرلس کار کنی کاری ندارن چه مجوزی داری حتی اگه بخواهی یه لینک ptp هم بزنی واسه رادیوهات و آنتن هات باید از سازمان تنظیم مقررات رادیویی مجوز بگیری چون داری فضا رو آلوده میکنی
    اوکی؟
    من Isp ندارم ول تا اونجایی که میدونم توی Wisp باید به یوزرها پهنای باند dedicate داد که یه جورایی نمیشه با adsl مقایسه کرد
    آنتن امنی هم مجوزش رو گرفتن خیلی سخته چون نویز زیادی توی هوا پخش میکنه
    واسه حساب و کتاب که چند از یوزر بگیری باید خودت بسنجی ببینی چطوری میتونی هزینه هاتو با یوزرهات محاسبه کنی که ضرر نکنی یا بتونی رقابت کنی
    توی شهر ما adsl 512 رو میدن 19 تومن ولی جاهای دیگه تا 9 تومن هم خبر دارم که واسه 512 میدن پس به موقعیت و شرکت ارائه دهنده بستگی داره

نوشته
    412
    سپاسگزاری شده
    206
    سپاسگزاری کرده
    56
    با سلام

دوست من زکات علم آموزش است البته من بی سوادم !!!

ببین اگه از اول اینطور میگفتی خیلی راحتتر میشد جواب داد!

شما یه مجوز لازم داری از سازمان رادیوئی و باید محوطه ای که میخای ارائه سرویس کنی رو با نوع آنتن و رادیو به اون سازمان معرفی کنی

به نظر بنده یک پهنای باند بخر مثلا 2 مگ و یه سرور اکانتینگ راه بنداز و ارائه سرویس کن !

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

من هنوط مطالب رو نخوندم
    ولی هزینه تقریبی بالای 10 میلیون ، هرچی بیشتر بهتر ، نه برای تجهیزات بلکه برای تبلیغات

جواب های فنی تر رو بعد از مطالعه پست های دوستان قرار می دم

نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    با سلام .آقا رضا سوالم در مورد هزینه رو بهتره اینطور بپرسم .آیا 512 رو 20 تومن بدم میصرفه ؟کسانی که internet wireless ارائه میدین لطفا شما هم در این خصوص راهنماییم کنین.

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    ببین صرفش به خودت و هزینه هاتو سرمایتو خیلی چیزای دیگه بستگی داره
    تا اونجای هم که من در جریانم نه نمیصرفه
    سرعت های وایرلس چون Dedicate هستن میشه گفت سرعت و قیمت هاش با Adsl خیلی متفاوته توی شهر ما سرعت 192 رو با 1 گیگ ترافیک ماهیانه میدن 22 تومن همون شرکت Adsl سرعت 512 با 3 گیگ ترافیک ماهیانه میده 19 تومن حالا متوجه شدی؟

نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    گرفتم .
    برسیم به تجهیزات :
    اگر یک انتن در محلی که می خواهیم سرویس دهی کنیم نصب بشه (مارک رو شما پیشنهاد بدین) مثلا پشت بام خود شرکت (بر فرض که مجوز هم گرفتیم)و بخواهیم سیستم wifi راه اندازی کنیم تا هر کس بتونه استفاده کنه حالا واسه راه اندازی این سناریو چی پیشنهاد میدین ؟ ایا ارزون تر از این هم میشه این سرویس رو ارائه کرد ؟برد wifi حداکثر چند هست ؟

نوشته
    412
    سپاسگزاری شده
    206
    سپاسگزاری کرده
    56
    با سلام

دوست من بنده در یکی از شهرستانها اینو راه انداختم البته بدون مجوز و با گرفتن یه پهنای باند و یه دکل که لوله آب بود

و 3 تا پاور و در سه ضلع شهر هم پاور گزاشتم و هر کاربرهم خودم نانو دادم با یه دسته تی واسش پایه درست کردم و

فروختم بهشون البته یه سرور گزاشتم تو منزل یکی از دوستا که از خط اون استفاده میکردم و ارائه سرویس میکردم رو

همون سیستم هم سیب نصب کردم وبه قول دوستان خلاص!!!

10 میلیون خیلیه !!!

ویرایش توسط key-one : 2011-03-10 در ساعت 10:06 PM

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    خوب باید 360 رو پوشش بدی پس باید 3 تا آنتن کار کنی اگه هم بتونی مجوز امنی رو بگیری خوبه
    با روتر بورد های میکروتیک که سه تا مینی پی سی آی و سه تا آنتن بهشون وصل میشه مثل RB433AH میتونی اینکارو انجام بدی همه چی هم بستگی به Mini Pci و آنتن ها و میزان پاوری که به دیوایس ها میدی داره
    واسه رادیو ها بچه های اهل فن Wisp بیان نظر بدن بهتر چون من گفتم Isp ندارم ولی تا جایی که سوادم میکشید بت توضیح دادم
    سوال دیگه ایی بود در خدمتم

نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    با سلام .آقا رضا ممنون .

صفحه 2 از 8 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

پهنای باند 1 تاmeg 3

راه اندازی گیم نت بی سیم

دانلود netronix

تحقیقات با موضوع wirmax

اینترنت بی سیم در ibsng

کانفیگ IBSng برای یک isp

هزینه راه اندازی شبکه بی سیم چقدر است؟

کانفیگ اکسس پوینت altai

چجوری می تونیم در یک سازمان شبکه بی سیم راه اندازی کنیم؟

نصب مودم wireless dell5110

تحقیق با موضوع wirmax

site:forum.persiannetworks.com ایجاد گیم نت وایرلس

شبکه پروتکل کته فایو

گیم نت بیسیم با برد 1000 متر

تجهیزات لازم برای راه اندازی wisp

اینترنت بس سیم dell5110

برای راه اندازی وایمکس چکاری باید انجام بدم

آموزش کانفیگ آنتن altai

wifi راه اندازی کنیم

تجهیزات لازم برای را ه اندازی آنتن omni

راه اندازی وای فای 5110