نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 13سپاس
  • 1 توسط kavian
  • 1 توسط arasharash
  • 2 توسط shvin
  • 1 توسط kavian
  • 2 توسط arasharash
  • 1 توسط arasharash
  • 4 توسط kavian
  • 1 توسط sadnet

موضوع: شبكه كردن دو لپ تاپ با WiFi

نام حقيقي: كاويان

عضو غیر فعال شناسه تصویری kavian
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    0

شبكه كردن دو لپ تاپ با WiFi

سلام به همه دوستان عزيز
    موضوعي كه ذهن من بسيار به خود مشغول كرده و مطمئن هستم اين سوال بسياري از دوستان مي باشد:
    در روش شبكه كردن دو لپ تاپ جهت استفاده از منابع Share شده و يا Game بصورت WiFi و يا كلا بصورت Wireless اولين گام ساخت يك شبكه AD HOC بر روي يكي از لپ تاپ هاست .. دادن آي پي هم رنج گام بعدي است .. اما ساير موارد چيست؟؟ من با ور رفتن زياد بارها توانسته ام دو لپ تاپ را با هم شبكه كنم اما پس از Restart هاي فراوان و كانفيگ كردن بسياري از قسمت ها ... سوال اينجاست كه چرا بايد اينگونه باشد؟ آيا راه دقيق و رواني براي اين كار نيست؟ آيا تنظيمات Security (WPA,WPS, other چقدر در اين بين موثر است؟
    آيا اصلا بجز AD HOC راه ديگري وجود دارد؟! چرا بايد حتما يكي از لپ تاپ ها Access Point شود؟! چرا نبايد همديگر را به راحتي بصورت وايرلسي ببينند؟؟؟ اگر يكي از آداپتورهاي شبكه تكنولوژي 802.11n نداشته باشد چي؟؟ حتما بايد از استانداردهاي بالا استفاده كرد؟!
    ممنونم

موضوعات مشابه:
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    توصیه میکنم در مورد شبکه های بیسیم بیشتر مطالعه کنید هر کدوم از سوالهاتون مربوط به یه قسمته

نام حقيقي: arash

عضو عادی
    نوشته
    339
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    56
    دوست عزیز سوال هایی می پرسی ها این سوال ها مثل اینه که بگی چرا اب ابیه؟چرا خورسید زرده؟به ما چه که چه رنگه ما از نورش استفادم میکنم پس بقیش به ما مربوط نیست!
    حالا وقتی می خوای wifi وصل کنی نیاز داری به ap چرا نداره نیاز داری!ولی راه ساده وصل کردن دو تا لپتاپ ساختن homegroup e که ساختنش 2 min بیشتر طول نمیکشه و بینهایت راحت و قویه انقدر مسائل رو پیچیده نکن طریقه ساختنش هم توی همین سایت بارها و بارها گفته شده ولی سوال داشتی بپرس

نام حقيقي: sh - vin

عضو عادی شناسه تصویری shvin
    نوشته
    51
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    3
    آرش خان بنده خدا داره سوال میپرسه بعد میگی سوال داشتی بپرس ( دمتون گرم بابا )
    آقای کاویان »» ساده بگم : برای اینکه یک device که کارت وایرلس داره بتونه به یک device دیگه وصل بشه باید جایی باشه که arp و مسیر انتقال اطلاعات رو تشخیص بده .
    یعنی اگر لپ تاپ شما بخواد با یک لپ تاپ دیگه توی یک net قرار بگیرند باید یک wifi router یا accesspoint چیزی که مثل سوییچ مسیر انتقال دیتا رو مشخص کنه .
    ببین wireless خیلی بحث خوب و گسترده ای هست . نکته این که چرا نمیتونن با هم net قرار بگیرن دلایل زیادی هست : encrypt و de encrypt شدن بسته ها . . .

hassanpc و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    0

وايرلس

نقل قول نوشته اصلی توسط shvin نمایش پست ها
    آرش خان بنده خدا داره سوال میپرسه بعد میگی سوال داشتی بپرس ( دمتون گرم بابا )
    آقای کاویان »» ساده بگم : برای اینکه یک device که کارت وایرلس داره بتونه به یک device دیگه وصل بشه باید جایی باشه که arp و مسیر انتقال اطلاعات رو تشخیص بده .
    یعنی اگر لپ تاپ شما بخواد با یک لپ تاپ دیگه توی یک net قرار بگیرند باید یک wifi router یا accesspoint چیزی که مثل سوییچ مسیر انتقال دیتا رو مشخص کنه .
    ببین wireless خیلی بحث خوب و گسترده ای هست . نکته این که چرا نمیتونن با هم net قرار بگیرن دلایل زیادی هست : encrypt و de encrypt شدن بسته ها . . .

سلام دوست من
    ايرادي نداره ما به اين تيپ افراد متاسفانه در ايران عادت كرده ايم ... افرادي كه پاسخ سوال را نمي دانند ولي فقط خواهان زدن ريپلاي هاي بي خودي و فضاپركن و يا به قولي هرزنامه .... مهم نيست ..
    با تشكر از شركت شما در بحث ... بنده پاسخ يكي از سوال هايم را گرفتم و آن اينكه براي ارتباط بي سيم دو لپ تاپ با يكديگر حتما بايد روي از آنها نت ووركي ساخت كه به حالت Access Point عمل كند و هم خودش و هم لپ تاپ ديگري بايد به اين Access Point متصل شوند ... اما برايم جالب بود كه چرا؟! مگر دو لپ تاپ با يك رنج IP نبايد يكديگر را پيدا كنند؟! چرا بايد به Access Point نياز باشد؟! توجه كنيد كه به هيچ عنوان منظوم اينترنت نيست! و هيچ كدام از لپ تاپ ها به اينترنت وصل نيستند و اصلا قرار هم نيست كه وصل باشند فقط قصد يك اتصال ساده است براي به اشتراك گذاشتن منابع يكديگر و يا نهايتا Game
    با احترام
    كاويان

عضو عادی
    نوشته
    339
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    56
    نقل قول نوشته اصلی توسط kavian نمایش پست ها
    سلام دوست من
    ايرادي نداره ما به اين تيپ افراد متاسفانه در ايران عادت كرده ايم ... افرادي كه پاسخ سوال را نمي دانند ولي فقط خواهان زدن ريپلاي هاي بي خودي و فضاپركن و يا به قولي هرزنامه .... مهم نيست ..
    با تشكر از شركت شما در بحث ... بنده پاسخ يكي از سوال هايم را گرفتم و آن اينكه براي ارتباط بي سيم دو لپ تاپ با يكديگر حتما بايد روي از آنها نت ووركي ساخت كه به حالت Access Point عمل كند و هم خودش و هم لپ تاپ ديگري بايد به اين Access Point متصل شوند ... اما برايم جالب بود كه چرا؟! مگر دو لپ تاپ با يك رنج IP نبايد يكديگر را پيدا كنند؟! چرا بايد به Access Point نياز باشد؟! توجه كنيد كه به هيچ عنوان منظوم اينترنت نيست! و هيچ كدام از لپ تاپ ها به اينترنت وصل نيستند و اصلا قرار هم نيست كه وصل باشند فقط قصد يك اتصال ساده است براي به اشتراك گذاشتن منابع يكديگر و يا نهايتا Game
    با احترام
    كاويان
    دوست عزیز و گرامی من لپ مطلب رو بهت گفتم که بیخودی نری سرگردن بشی دنبال جوابهات و با توجه به کارت که میخواستی ساده ترین راه رو واسه شبکه کردن لپتاپهات از نظر share کردن منابع بدونی بهت گفتم یک home group ساده بساز و واقعا متاسفم که انقدر سطحی نگاه میکنی به مسائل
    و واقعا به این نتیجه میرسیم که حرف اقای احمدی زاده به شما کاملا صحیح هست (بالا رو بخونید)

ویرایش توسط arasharash : 2011-03-02 در ساعت 12:43 PM
    DaNi_84 و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی شناسه تصویری arash3400
    نوشته
    590
    سپاسگزاری شده
    319
    سپاسگزاری کرده
    11646
    يك سوال ديگر؟
    چرا دوتا گوشي موبايل كه به راحتي به ap وصل ميشن به هم وصل نميشن وقتي سرچ ميكنيم گوشي ديگر رو پيدا نميكنند؟
    ممنون

عضو عادی
    نوشته
    339
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    56
    ببین همه چیز برمیگره به ساختار خود موبایل
    شما توی access point ت همهی وسیله هایی که بهش وصل شدن رو میتونی ببینی( موبایل لپتاپ pc و غیره...) و اینها میتونن تا اوونجا که ap و خود اوونن دستگاه(مثلا موبایل) اجازه بده همدیگرو ببینن ولی توجه کن موبایل کامپوتر نیست و سیستم عامل به اوون معنا نداره که بتونه اجازه دسترسی از طریق ap و wifi رو بده پس فقط به عنوان یک گیرنده عمل می کنه توی این ماجرا-حالا اگر بخوای 2 تا موبایل به هم وصل بشن باید بری سراغ استاندارد های خودشون که bluetooth , infraredو غیره...هستند

نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط kavian نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزيز
    موضوعي كه ذهن من بسيار به خود مشغول كرده و مطمئن هستم اين سوال بسياري از دوستان مي باشد:
    در روش شبكه كردن دو لپ تاپ جهت استفاده از منابع Share شده و يا Game بصورت WiFi و يا كلا بصورت Wireless اولين گام ساخت يك شبكه AD HOC بر روي يكي از لپ تاپ هاست .. دادن آي پي هم رنج گام بعدي است .. اما ساير موارد چيست؟؟ من با ور رفتن زياد بارها توانسته ام دو لپ تاپ را با هم شبكه كنم اما پس از Restart هاي فراوان و كانفيگ كردن بسياري از قسمت ها ... سوال اينجاست كه چرا بايد اينگونه باشد؟ آيا راه دقيق و رواني براي اين كار نيست؟ آيا تنظيمات Security (WPA,WPS, other چقدر در اين بين موثر است؟
    آيا اصلا بجز AD HOC راه ديگري وجود دارد؟! چرا بايد حتما يكي از لپ تاپ ها Access Point شود؟! چرا نبايد همديگر را به راحتي بصورت وايرلسي ببينند؟؟؟ اگر يكي از آداپتورهاي شبكه تكنولوژي 802.11n نداشته باشد چي؟؟ حتما بايد از استانداردهاي بالا استفاده كرد؟!
    ممنونم

با سلام به همه عزيزانم
    و بالاخره پس از تلاش فراوان و با كمك جناب باباجاني متن زير به نقل از يكي از دوستانشان تقديم مي گردد:
    نحوه اتصال 2 لپ تاپ از طريق وايرلس بدون داشتن اكسس پوينت

حتما پيش اومده كه جايي بودين كه فقط 2 تا لپ تاپ داشتين و به كابل كراس يا اكسس پوينت و ... دسترسي نداشتين و مي خواستين خيلي راحت اين 2 سيستم رو با هم شبكه كنين !‌ به فرض جايي توو اطراف براي گردش رفتين و مي خواين يك گيم شبكه بازي كنين ! توو اينجا سعي دارم روش اينكار رو توضيح بدم. خوشبختانه نياز به هيچ سخت افزار اضافي اي نداره.

اول توو قسمت Network Connections روي آيكون Wireless Network Connection دكمه راست ماوس رو بزنين و به قسمت Properties برين
    توو صفحه اي كه باز مي شه به برگه Wireless Networks برين و روي دكمه ADD كه پايين صفحه توو قسمت Preferred Networks ميبينين كليك كنين. يك SSID دلخواه تعريف كنين و در بيارين.

حالا تغييرات رو ذخيره كنين و اين صفحات رو ببندين. مجدد به Network Connections برين و در حالي كه كليك Ctrl رو نگه داشتين ، روي اتصلات مربوط به شبكه بيسيم و كارت شبكه تون ( يعني Wireless Network Connection و Local Area Connection ) كليك كنين تا هر 2 تا انتخاب بشن.حالا روي يكي از اونها دكمه راست ماوس رو بزنين و گذينه Bridge Connections رو انتخاب كنين. كمي صبر كنين تا با هم Bridge بشن.

حالا روي اين Network Bridge ايجاد شده دكمه راست ماوس رو بزنين و گذينه Properties رو انتخاب كنين ، هدف اين هست كه چك كنيم 2 ارتباطي كه بالا انتخاب كرده بوديم اينجا انتخاب شدن، اگر درست بود كه هيچ و اگر نه اون 2 ( يعني Wireless Network Connection و Local Area Connection ) رو انتخاب كنين

حالا اول روي سيستمي كه مي خواين به اين يكي سيستم وصل بشه، اطمينان حاصل كنين كه گذينه انتخاب اتوماتيك IP زده شده باشه، بعد به راحتي با انتخاب گذينه View Available Wireless Networks مي تونين شبكه اي كه توو اون يكي كامپيوتر ايجاد كردين رو ببينين و با دابل كليك روي اون، بعد از چند ثانيه، به اون يكي سيستم وصل بشين

ارادتمند
    كاويان اميني

arash3400، nima_a، arasharash و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: sadegh

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    به نظر من بهترین روش برای دانستن یک مطلب استفاده از منابع معتبر است. در خصوص تشکیل یک شبکه وایرلس با استفاده از دو دیوایس(مثل لبتاپ) که دارای کارت شبکه وایرلس هستند پیشنهاد می کنم به کتاب ویندوز XP مربوط به شرکت مایکروسافت با کد 270-70 مراجعه کنید فصل پانزدهم آن بطور کامل در خصوص شبکه وایرلس و نحوه کانفیگ کردن آن است . انگلیسی آنهم ساده و روان است. فقط همین نکته را بگویم که روش IBBS یا همان ad-hoc wireless network سریعترین راه است. بقیه کارها مانند تنظیم IP مانند شبکه با سیم است.

نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    0

70-270

نقل قول نوشته اصلی توسط sadnet نمایش پست ها
    به نظر من بهترین روش برای دانستن یک مطلب استفاده از منابع معتبر است. در خصوص تشکیل یک شبکه وایرلس با استفاده از دو دیوایس(مثل لبتاپ) که دارای کارت شبکه وایرلس هستند پیشنهاد می کنم به کتاب ویندوز XP مربوط به شرکت مایکروسافت با کد 270-70 مراجعه کنید فصل پانزدهم آن بطور کامل در خصوص شبکه وایرلس و نحوه کانفیگ کردن آن است . انگلیسی آنهم ساده و روان است. فقط همین نکته را بگویم که روش IBBS یا همان ad-hoc wireless network سریعترین راه است. بقیه کارها مانند تنظیم IP مانند شبکه با سیم است.

سلام دوست من
    با تشكر از شركت شما در اين بحث
    من فايل كتاب 270-70 را دارم .. مباحث مربوط به فصل 15:
    Monitoring Access
    Creating & Sharing
    Monitor Network
    Use Offline
    Task Manager
    Performance
    شايد فصل ديگري مد نظرتان مي باشد .. ممنون مي شوم بيشتر توضيح بفرمائيد تا ساير دوستان هم استفاده نمايند ...
    به هر حال اگر هم گفته باشد منظورش ارتباط با 2 Device مي باشد كه از حوزه اين بحث خارج است و ما صرفا به طور تخصصي مي خواهيم نحوه شبكه كردن دو لپ تاپ بصورت وايرلسي يا WiFi را كار كنيم ..
    با تشكر
    اميني

نام حقيقي: ehem

تازه وارد
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

اشکال در انجام بازی شبکه

سلام
    من و دوستم می خواهیم بازی شبکه انجام بدیم. لپ تاب ها را شبکه می کنیم اما در هنگامی که میخوایم بازی کنیم از بازی خارج میشه در صورتی که همین کار برای دوستی دیگه جوب میده
    ممنون از لطفتون

کلمات کلیدی در جستجوها:

شبکه کردن دو لپ تاپ

شبکه کردن با Wifi

اتصال دو کامپیوتر از طریق wifi

شبکه کردن دو کامپیوتر با wifi

شبکه کردن از طریق wifi

ارتباط دو کامپیوتر با wifi

ارتباط وایرلس دو لپ تاپ

آموزش اتصال دو لپ تاپ با وایرلس

شبکه کردن دو لب تاب

شبکه کردن دو لب تاپ