صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 25

موضوع: کار نصاب ها

نام حقيقي: جاسم

خواننده
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    24

کار نصاب ها

سلام دوستان چند وقتی هست یک سوال ذهن منو مشغول کرده اگر راهنمایی کنید ممنون میشوم

دوستان این نصابهایی که میان و کار تنظیمات وایرلس(مانند NANO BRIDGE OR NANO Station) را برای ما انجام میدم از کجا اینو یاد گرفتن اینها که از شکم مادر که بلد نبودن ایا فایلی برای اموزش این کار در اینترنت پیدا میشه به زبان اصلی هم باشه مهم نیست

خیلی دوست دارم این کارو خودم یاد بگیرم ممنون میشم کسی بتونه منو راهنمایی کنه

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: nima

عضو غیر فعال
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    2
    براحتی می تونید آموزش‌های تصویری خوبی پیدا کنید. تو سایت ubiquti هم هست.

vistacali و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    یه ابزار تهیه کنید، یه کم وقت بزارید و باهاش ور برین...

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: محمدی

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168
    نقل قول نوشته اصلی توسط vistacali نمایش پست ها
    سلام دوستان چند وقتی هست یک سوال ذهن منو مشغول کرده اگر راهنمایی کنید ممنون میشوم

دوستان این نصابهایی که میان و کار تنظیمات وایرلس(مانند NANO BRIDGE OR NANO Station) را برای ما انجام میدم از کجا اینو یاد گرفتن اینها که از شکم مادر که بلد نبودن ایا فایلی برای اموزش این کار در اینترنت پیدا میشه به زبان اصلی هم باشه مهم نیست

خیلی دوست دارم این کارو خودم یاد بگیرم ممنون میشم کسی بتونه منو راهنمایی کنه
    من خیلی وارد نیستم ولی یه نانو برامون نصب کردن باهاش ور رفتم چیزی پیچیده ای نداره ، تمام ارزش کار تجربه است ، من یه لینک 200 متری خودم زدم (آزمون و خطا با دستگاهی مختلف و شرایط مختلف) یه لینک 1.5 کیلومتری هم تو کار بودم خیلی چیزها یاد گرفتم ، کافیه به دفعات لینک های مختلف با برد های مختلف نصب کنید تا فوت و فن کار دستون بیاد. 20 درصد علم و ابزار شناسی 80 درصد تجربه
    پس از یادگیری مسایل پایه ، به سایت ubiquti برید و دستگاهها رو یاد بگیرید ، ببنید که چه فرق هایی باهم دارند بعد تو اطرافتون و ... بررسی کنید که از چه دستگاههایی و با چه فواصلی استفاده می کنند ، اگه دسترسی داشتید تست سرعت و تست پینگ بگیرید . سعی کنید از شرکت های که کار وایرلس انجام می دن به عنوان یه مشتری مشورت بگیرید.

ویرایش توسط mohammadi4 : 2011-02-17 در ساعت 10:42 PM

نام حقيقي: هادی علیزاده

عضو عادی
    نوشته
    800
    سپاسگزاری شده
    404
    سپاسگزاری کرده
    226
    اول برید سراغ مطالب تئوری مانند استانداردهای IEEE 802.11 سپس وارد بحث عملی

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    البته تجربه ارزش زيادي داره مخصوصا تو كار وايرلس . اما تئوري نبايد دست كم گرفته بشه . درمورد نصاب ها هم چيزي كه مهمه تنظيماتيه كه سرويس دهنده در نظر گرفته و بعضا نميشه داد به كسي . مثلا اگر تنظيمات امنيتي رو دستگاه باشه كه نميشه اونو داد دست كاربر . و ... پس اهميت نصاب به علم تنها نيست به اعتماد طرف هم هست . بعضي وقتها ما دستگاه رو تنظيم مي كنيم مي ديم دست كاربر مي گيم برو بالا پشت بوم هر جور دوست داشتي ببندش ! يكي شو رو ديدم كه اصلا روي آنتن به يه سمت ديگه است ! اما چون نزديكه كار مي كنه ! در كل نصاب به علم زياد نيازي نداره . كاريه كه مي شه مشترك خودش ظرف ده دقيقه ياد بگيره . اما مشترك هست تا مشترك ...

vistacali سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    البته تجربه ارزش زيادي داره مخصوصا تو كار وايرلس . اما تئوري نبايد دست كم گرفته بشه . درمورد نصاب ها هم چيزي كه مهمه تنظيماتيه كه سرويس دهنده در نظر گرفته و بعضا نميشه داد به كسي . مثلا اگر تنظيمات امنيتي رو دستگاه باشه كه نميشه اونو داد دست كاربر . و ... پس اهميت نصاب به علم تنها نيست به اعتماد طرف هم هست . بعضي وقتها ما دستگاه رو تنظيم مي كنيم مي ديم دست كاربر مي گيم برو بالا پشت بوم هر جور دوست داشتي ببندش ! يكي شو رو ديدم كه اصلا روي آنتن به يه سمت ديگه است ! اما چون نزديكه كار مي كنه ! در كل نصاب به علم زياد نيازي نداره . كاريه كه مي شه مشترك خودش ظرف ده دقيقه ياد بگيره . اما مشترك هست تا مشترك ...
    من چند تا سوال از شما می پرسم ببینید با علم جوابشون مطمئن تر هست یا تجربه ؟
    1. یه ساختمان 4 طبقه (8 واحدی ) داریم می خواهیم از اینترنت طبقه اول به کل ساختمان اینترنت بدیم (ساختمان بتونی یا ساختمان معمولی)، اگه خواستیم فایل ترانسفر با حجم متوسط 100 مگابایت (فایل های فتو شاپ) انجام بدیم پیشنهاد چیه؟
    2. راه اندازی یه وایرلس محیطی (یک به چند) در محیط کارخانه در ابعاد 200 متر در 1500 متر ؟
    3. یه لینک پوینت تو پوینت به طول 15 KM ? کنار دریا یا داخل یه منطقه پر از فرکانس؟
    4. اگه بخواهیم به n تا وسیله سرویس بدیم آیا واقعا فلان دستگاه می تونه زیر این فشار کار کنه؟
    5. .............؟

البته یه نصاب با یه کارشناسی که وایرلس رو طراحی میکنه که ممکنه خودش یا نصاباش نصب کنن خیلی فرق می کنه.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    من چند تا سوال از شما می پرسم ببینید با علم جوابشون مطمئن تر هست یا تجربه ؟
    تجربه ! باور کنید ! متاسفانه توی وایرلس بیشتر از علم تجربه لازمه . مثلا تئوری و دیتا شیت یه آنتن فلت می گه شما توی 6 درجه مثلا از روبروی آنتن میتونی اموج رو دریافت کنی . ولی بعد در عمل می بینی که از پشت آنتن هم تا فاصله زیادی امواج قابل دریافته و حتی میشه روش حساب باز کرد .
    یا تئوری می گه این امواج تا فاصله مثلا ده کیلومتر و با این مشخصات قابل دریافته . بعد می بینی تو کارت بیشتر از دو کیلومتر خبری از این آنتن نیست !
    اون سوال مربوط به لینکتون هم تو کنار دریا خیلی خیلی به تجربه نیاز داره . نداره ؟
    گزینه چهار هم همینطور

پس ببینید علم مهمه و بدون اون اصلا نمیشه شروع کرد . اما تجربه مخصوصا توی وایرلس خیلی لازمه . خیلی چیزا رو کاغذ خوب اند اما تو عمل نه و بر عکس .

vistacali و sombole26 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: بابک رضازاده

عضو عادی شناسه تصویری brh123
    نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    179
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    تجربه ! باور کنید ! متاسفانه توی وایرلس بیشتر از علم تجربه لازمه . مثلا تئوری و دیتا شیت یه آنتن فلت می گه شما توی 6 درجه مثلا از روبروی آنتن میتونی اموج رو دریافت کنی . ولی بعد در عمل می بینی که از پشت آنتن هم تا فاصله زیادی امواج قابل دریافته و حتی میشه روش حساب باز کرد .
    یا تئوری می گه این امواج تا فاصله مثلا ده کیلومتر و با این مشخصات قابل دریافته . بعد می بینی تو کارت بیشتر از دو کیلومتر خبری از این آنتن نیست !
    اون سوال مربوط به لینکتون هم تو کنار دریا خیلی خیلی به تجربه نیاز داره . نداره ؟
    گزینه چهار هم همینطور

پس ببینید علم مهمه و بدون اون اصلا نمیشه شروع کرد . اما تجربه مخصوصا توی وایرلس خیلی لازمه . خیلی چیزا رو کاغذ خوب اند اما تو عمل نه و بر عکس .
    دوست من تجربه خیلی خوبه ولی این که میگید تئوری اشتباه جواب میده باید بگم که شما اشتباه می کنید. (اگه جسارت نباشه باید بگم این از سطح معلومات پایین ماست)
    اگر در تئوری تمام موارد از تداخل ، انعکاس ، اعوجاج ، شکست ، دمای محیط ناحیه فرنل و ... با دقت محاسبه بشه میبینید که تا کیلو بیت پهنای باند ما قابل محاسبه است ولی چون ما زیاد وقت مطالعه نداریم !! یک ذره در محاسباتمون اشتباه میشه ;-)
    شما دیتاشیت انتن و اکسس پوینت مورد نظر رو بگیر بعد این مواردی که گفتم رو بیار جلوت ، بزار تو فرمول ، اگه جواب نگرفتی یعنی در یکی از محاسباتت اشتباه کردی (مثلا یک سیگنال دیگه اومده تو فرکانس شما)
    منظورم از این مثال ها اینه که تجربه خوبه ولی باعث نمیشه منطق تئوری رو زیره سوال ببریم !
    این استدلال من بود ، امیدوارم جسارت نکرده باشم.

ویرایش توسط brh123 : 2011-02-18 در ساعت 09:15 PM
    imsi، Zahmatkesh، vistacali و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168
    نقل قول نوشته اصلی توسط brh123 نمایش پست ها
    دوست من تجربه خیلی خوبه ولی این که میگید تئوری اشتباه جواب میده باید بگم که شما اشتباه می کنید. (اگه جسارت نباشه باید بگم این از سطح معلومات پایین ماست)
    اگر در تئوری تمام موارد از تداخل ، انعکاس ، اعوجاج ، شکست ، دمای محیط ناحیه فرنل و ... با دقت محاسبه بشه میبینید که تا کیلو بیت پهنای باند ما قابل محاسبه است ولی چون ما زیاد وقت مطالعه نداریم !! یک ذره در محاسباتمون اشتباه میشه ;-)
    شما دیتاشیت انتن و اکسس پوینت مورد نظر رو بگیر بعد این مواردی که گفتم رو بیار جلوت ، بزار تو فرمول ، اگه جواب نگرفتی یعنی در یکی از محاسباتت اشتباه کردی (مثلا یک سیگنال دیگه اومده تو فرکانس شما)
    منظورم از این مثال ها اینه که تجربه خوبه ولی باعث نمیشه منطق تئوری رو زیره سوال ببریم !
    این استدلال من بود ، امیدوارم جسارت نکرده باشم.
    وقتی روی یه دستگاه x مقدار نوشته ولی در عمل نصف اونو رو هم جواب نمی ده تجربه به کار میاد یا علم؟ شما می تونید تداخل تداخل فرکانس محدوده میدان انقلاب رو محاسبه کنید ؟ ! میشه توضیح بدید چطور می تونید این ( تداخل ، انعکاس ، اعوجاج ، شکست ، دمای محیط ناحیه فرنل و ...) توی یه لینک 15 کیلومتری محاسبه کنید ؟ کل مسایل وایرلس رو پر پر میشه تو یه ماه یاد بگیریم (اگه حداقل یه تکنسین کامپیوتر باشیم.) ولی بهترین نتیجه رو افراد باتجربه می گیرن کسانی که تو شرایط مختلف کار وایرلس انجام دادن ، به نظر من در علوم وایرلس به علت مسایلی که در اختیار ما نیست (مثلا پارازیت روی یه فرکانس در روزهای خاص ، نوسان دما و رطوبت ، واقعی نبودن اطلاعات روی دستگاه) تجربه حرف اول رو می زنه چه بسا یه نصاب بتونه از یه کارشناس شبکه تئوری راهکار مناسب تری رو پیشنهاد بده. قبول کنید وایرلس استثناست.

vistacali و sombole26 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    دوستان عزیز سلام

فکر کنم بحث داره به انحراف کشیده می شه.

به نظرم عقلانی نیست که برای یاد گیری یک حرفه ، تمام تجهیزات رو خریداری و تست کنید ، درسته که تجربه اهمیت بالایی داره ، ولی به نظر من تجربه سرعت کار رو بیشتر می کنه ، به فرض اگه در زمینه ای تجربه داشته باشی می تونی از بعضی مثال فاکتور بگیری ، دوستان دقت بفرمایید : شما به وسیله تجربه ، بحث علمی رو کنار نذاشتین ، فقط با فراهم آوردن شرایط یکسان از تجربه ای در گذشته کمک گرفته اید.

زمینه کاری من برنامه نویسی PLC هستش که در اتوماسیون صنعتی استفاده می شه
    اگه من قصد داشته باشم یه مجموعه ازین دستگاه رو داشته باشم کم کم 4 میلیون تموم می شه ، حالا فکر کنید دستگاه جدید وارد بازار می شه ، با قیمت بالا ، به نظرتون من باید یه دستگاه بخرم و باهاش کار کنم ؟؟؟
    کاری که اغلب انجام می دم اینه که منوالش رو می گیرم و مطالعه می کنم و در فکرم حتی درب ورودی ها و خروجی ها رو چک می کنم تا زمانی که با یک مدلش روبرو شدم ، کم نیارم.
    در مورد وایرلس هم نیازی به کار با دستگاه نیست ، شما می تونید از پیج هایی که در این زمینه در اینترنت هستند کمک بگیرید. ما نمی خوایم یه دستگاه طراحی کنیم ، ما نصابیم و فقط قصد داریم دستگاهی رو نصب کنیم به همین خاطر طراح تمام امکانات رو برامون ساده سازی کرده تا به بهترین نحو ازشون بهره ببریم.

مطالعه صحیح + یادگیری = درک
    زمانی که درک ایجاد شد این امکان فراهم می شه که از ذهنتون به عنوان یک سیمیلاتور استفاده کنید.

در ضمن
    اگه ما قادر به تشریح علمی مطلبی نیستیم ، دلیل ناتوانی ماست ، نه بی قانونی مطلب

hadializadeh، erfandl، mehdiiiii و 9 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: san2ri

عضو غیر فعال
    نوشته
    92
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    11
    تجربه تو این کار خیلی مهم هست
    خلاصه بگم یک لینک داشتیم 12 کیلو متر با میکروتیک به زور کرفتیم
    یک لینک دیگه 18 کیلومتر با 2 تا نانو راحت کرفتیم به او میکروتیکه ماهی 1 بار سر میزنم اما به این نانو 1 بار هم سر نز دم
    نمیگم میکروتیک بده نه شرایط محیط نویز نوع رادیو و کلی متغییر دیگه باید بدونی چی رو کجا چه جوری استفاده کنی

imsi سپاسگزاری کرده است.

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253
    من داشتن علم رو به تجربه ارجهیت میدم. اگه آدم همه چیزو بخواد تجربه کنه که عمر نوح میخواد مخصوصا تو بحث IT.
    کسانی که تجربی کار میکنند خیلی طول میکشه تا به درک منطقی برسند تا کسانیکه بصورت علمی کار میکنند.
    فرض کنید که در مورد Signal Distortion در مباحث علمی چیزی ندونیم ولی تجربه زدن لینک فلان کیلومتر رو داشته ایم، اونوقت اگه بگن تو یک محوطه که امکان Reflection سیگنال و همچنین جذب سیگنال هست سیستم وایرلس راه بندازید اونوقت تجربه چطوری کمک میکنه در صورتی که درکی از مسئله علمی نداریم !
    شما وقتی یک رادیو میخرید که امکاناتی داره که در رادیوهای قبلی تا حالا ندیدین رو User Manual رو میخونید تا بشناسیدش و بهش علم پیدا کنید یا اینکه بهش ور میرین تا شاید چیزی دستگیرتون بشه ؟
    کسی که تجربی کار میکنه اگه موردی پیش بیاد که قبلا تجربه نکرده چطوری میتونه از تجربه ای که تجربه نکرده استفاده کنه تا کسی که مسائل علمی رو میدونه و درک کرده و در هر موقعیت و شرایطی حتی اگر تجربه هم نداشته باشه قرار بگیره با دانش فنی و مسائل علمی که میدونه میتونه به هدف برسه !

ویرایش توسط mkm : 2011-02-19 در ساعت 12:20 AM
    imsi و MILAD99 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمود قهرمانی

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام دوستان در مورد:hotspot کسی آموزشی داره؟

ویرایش توسط rsts : 2011-02-19 در ساعت 12:54 AM

نام حقيقي: Hasan Asghari

عضو عادی . شناسه تصویری asghari70
    نوشته
    786
    سپاسگزاری شده
    290
    سپاسگزاری کرده
    634
    نقل قول نوشته اصلی توسط rsts نمایش پست ها
    سلام دوستان در مورد:hotspot کسی آموزشی داره؟
    شايد به دردت بخوره

اين موضوع رو در بخش ميكروتيك مطرح كن.
    http://achoopani.ir/dl/amozesh/mikro...andhostpot.zip

MILAD99 سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

ناحیه فرنل

پوینت تو پوینت 15 km

محاسبه فرنل لینک

محاسبه فرنل لینک مثال

محاسبه تداخل فركانس

میدان در ناحیه فرنل