صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 25 از مجموع 25

موضوع: کار نصاب ها

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    به نظرم عقلانی نیست که برای یاد گیری یک حرفه ، تمام تجهیزات رو خریداری و تست کنید
    کسی اینطور چیزی گفت ؟

(اگه جسارت نباشه باید بگم این از سطح معلومات پایین ماست)
    نه تنها جسارت نیست بلکه خیلی هم درسته و خودم باهاش موافقم !
    اگر در تئوری تمام موارد از تداخل ، انعکاس ، اعوجاج ، شکست ، دمای محیط ناحیه فرنل و ... با دقت محاسبه بشه میبینید که تا کیلو بیت پهنای باند ما قابل محاسبه است ولی چون ما زیاد وقت مطالعه نداریم !! یک ذره در محاسباتمون اشتباه میشه ;-)
    به قول این دوستمون این مورد رو محاسبه کنید من در بست حرف شما رو قبول می کنم
    شما می تونید تداخل تداخل فرکانس محدوده میدان انقلاب رو محاسبه کنید ؟ ! میشه توضیح بدید چطور می تونید این ( تداخل ، انعکاس ، اعوجاج ، شکست ، دمای محیط ناحیه فرنل و ...) توی یه لینک 15 کیلومتری محاسبه کنید ؟
    دوست من حتی فرمول های ریاضی و فیزیک هم به این دقتی که شما می گی نیستند . محاسبه تمام احتمالات و گزینه های ممکن اگر غیر ممکن نباشه ، سخته اونم از نوع خیلیش .
    یه نکته کمی بی ربط : نظریه آشوب می گه شما حرکت یک توپ بیلیارد رو روی میز بیشتر از چند ثانیه اول نمی تونید پیش بینی کنید .
    زمینه کاری من برنامه نویسی PLC هستش که در اتوماسیون صنعتی استفاده می شه
    اینو با سامان موافقم . هر چند با میکروکنترلر ها کار نکردم اما دیدم که توی برنامه نویسی همیشه علم بالاتره .
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دوستان اینو بزارید تذکر بدم که کسی منکر علم نیست . مخصوصا توی رشته های های تک علم به شدت لازمه . اما به کرات با مواردی برخورد کردم که تجربه به داد آدم رسیده ! بزارید چند مورد رو ذکر کنم شاید به من حق دادین :

1- یادمه یه کامپیوتری روشن نمیشد . منم به روال معمول کار رو از پاور و .... کلا قطعات مرسوم شروع کردم . اما تقریبا نتیجه ای نگرفتم . بعد یکی از دوستان اومد مودم دستگاه رو برداشت سیستم روشن شد . شما کجا خوندین که ممکنه این مورد از مودم باشه ؟ سرچ کنید یک مورد رو به من نشون بدین . شما برای حدس این مطلب یا باید دست به دامن دیباگر ها بشید که اون زمان به این وفور نبود . یا باید طراح مادربرد باشید که حداقل من نیستم ...
    2- یه روز یکی از دوستان یه کوئری ساده اس کیو ال رو به من داد گفت برنامه کار نمی کنه ! کوئری اما هیچ موردی نداشت توی اینترپرایز منیجر کار می کرد اما توی ویژوال استودیو نه ! برنامه هم هیچ مشکلی نداشت ! بعد از چند ساعت آخر کار دست به دامن یکی از دوستان شدم . گفت اینو توی خود اس کیو ال نوشتی ؟ گفتم بله . برداشت و سه ثانیه بعد همون کوئری رو داد . بدون یک کارکتر تغییر ظاهری! و جالب اینجاست که کار کرد!!!! ازش پرسیدم می دونید چی جواب داد ؟ گفت اینترپرایز منیجر آخر این خطوط رو با کاراکتر( اینتر؟!) پر می کنه به همین دلیل اونجا کار نمی کنه ! حالا شما بشین تئوری بخون و دیتا شیت رو نگاه کن و مانوئل رو ببین .
    درسته هر دو مورد بالا و چند صد مورد دیگه همگی دلیل علمی دارند اما علمی که در دسترس من و شما نیست ! چرا ؟ چون تکنولوژی هایی دارن استفاده میشند که گسترده تر از اونی هستند که شما بعنوان کاربر یا تکنسین یا نصاب و ... حتی وقتش رو داشته باشین که از پایه یاد بگیرید .
    من دیدم روی یه سیستم که کار نمی کنه شما رم رو بردار یه رم جدید بزار و می آد بالا . حدس منطقی اونه که رم سوخته یا خرابه و یا .. اما همون رم رو بزار سر جاش باز کار می کنه ! یکبار دو بار هم نبوده این مورد . من خیلی دوست دارم دلیل منطقیشو بدونم اما تو هیچ منوئلی این مورد ذکر نشده . کسی اگر علتش رو می تونه حدس بزنه من ممنون میشم اگر بگه .

شما توی کارتون مطمئنا به این دست مواردی بر خوردین . شاید به قول این دوستمون مشکل از سواد ماست ...

vistacali، mohammadi4 و MILAD99 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: علی علی پور

عضو عادی
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    47
    سپاسگزاری کرده
    25
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    هر چند با میکروکنترلر ها کار نکردم اما دیدم که توی برنامه نویسی همیشه علم بالاتره .
    plc میکرو کنترلر نیست یک کامپیوتر صنعتی هست و کلا بحثش جداست!

vistacali سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    ببخشید با pic اشتباه گرفتم !

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    کسی اینطور چیزی گفت ؟
    ولی برداشتم از مطالعه پست ها این بود.

اینو با سامان موافقم . هر چند با میکروکنترلر ها کار نکردم اما دیدم که توی برنامه نویسی همیشه علم بالاتره .
    دوست عزیز
    در هرکاری تجربه ، سرعت عمل رو افزایش می ده ، در این نوع برنامه نویسی هم برنامه هایی وجود دارند که مشکلاتشون طی تجربه برطرف می شه ، ولی مبنا تجربه هم اطلاعاتی است که پایه کار محسوب می شود.

دوستان اینو بزارید تذکر بدم که کسی منکر علم نیست . مخصوصا توی رشته های های تک علم به شدت لازمه . اما به کرات با مواردی برخورد کردم که تجربه به داد آدم رسیده ! بزارید چند مورد رو ذکر کنم شاید به من حق دادین :

1- یادمه یه کامپیوتری روشن نمیشد . منم به روال معمول کار رو از پاور و ....
    در مورد این ماجرا دلیلش اینه که میکروکنترلر جواب درخواست های مودم رو نمی ده ، این تذکر در اکثر دفترچه های مادربردها قید می شه ، اگه دنبال کتاب فارسی هم می گردی ( کتاب تعمیرات کامپیوتر انشارات طاهریان ) کتابی است که نویسنده از تجربیات خود نوشته ، نگارشی ساده دارد که باعث خستگی خواننده می شود.
    در این کتاب آماده برای این مشکل تک تک قطعات روی مادربرد برداشته و یکی یکی جای گذاری و تست شود.

دوست عزیز علم نیز تجربه ای است که یک خالق نسبت به اثرش با علم بر آن ، به نگارش و تکثیرش می پردازد ، ما نیز از تجربیات دیگران به عنوان علم یاد می کنیم و بهتر است راه های رفته را دوباره نپیماییم.

شما توی کارتون مطمئنا به این دست مواردی بر خوردین . شاید به قول این دوستمون مشکل از سواد ماست ...
    دوست عزیز ( در مورد خودم عرض می کنم )
    مشکل از سواد نیست ، مشکل از نحوه کسب سواده .

mehrzadmo، yogishiip، vistacali و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    من دیدم روی یه سیستم که کار نمی کنه شما رم رو بردار یه رم جدید بزار و می آد بالا . حدس منطقی اونه که رم سوخته یا خرابه و یا .. اما همون رم رو بزار سر جاش باز کار می کنه ! یکبار دو بار هم نبوده این مورد . من خیلی دوست دارم دلیل منطقیشو بدونم
    اینو سامان جان ، احیانا دلیلشو نمی دونی ؟ البته ببخشید دارم بحث رو منحرف می کنم ....

نام حقيقي: محمدی

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168
    هیچ کس منکر علم و دانش نیست ، مگه بدون علم و دانش هم میشه کار تخصصی کرد ؟
    تو بحث وایرلس (منظور حیطه نصب و راه اندازی شبکه های وایرلس رایج) ما نیاز به یه حداقل دانشی داریم ، در نظر می گیریم این دانش رو بین 10 تا 90 روز کسب کنیم، بنظورتون اگه کسی که به مفاهیم شبکه تسلط داره رو تحت این دوره آموزشی قرار بدیم پس از یادگیری موفقیت آمیز مباحث وایرلس می تونیم ازش مثلا برای سوالاتی که قبلا عنوان کردم کمک بگیریم و راهکاری رو که ارایه میده با خیال راحت اجرا کنیم؟
    وایرلس به خاطر ماهیتش (امواج نامریی) پیچیدگی های خاصی داره که به دلایل که قبلا صحبت کردم نیاز به تجربه بالایی داره و صدالبته بهتر که اگه این شخص باتجربه یک آدم با سواد باشه .

vistacali و MILAD99 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    اول از همه از دوستان عزیز عذرخواهی می کنم

اینو سامان جان ، احیانا دلیلشو نمی دونی ؟ البته ببخشید دارم بحث رو منحرف می کنم ....
    دوست عزیز
    برای این مشکل دلایل زیادی وجود داره ، ولی مهمترینش :
    1- BUS رم : اگه باس رم در مادربرد ساپورت نشه این مشکل به کرات تکرار می شه ، یعنی اتفاق می افته که شما سیستم رو خاموش می کنی و بعد روشن ولی هیچ جوابی از مادربرد به عنوان تایید قطعات دریافت نمی کنی

2- بلوکه شدن میکروکنترلر : در این مشکل باید میکروکنترلر عدم وجود قطعه رو سنس کنه تا اجازه اتصال بهش بده

vistacali و MILAD99 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی شناسه تصویری moh_jj
    نوشته
    44
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    9
    علم و تجربه دو بال برای انجام دقیق پروژه!!!
    معمولا نصاب ها هم گاها فقط با یه برند خوب کار می کنن اگه در مورد یه رادیوی دیگه صحبت بکنی سریع موضع می گیرن و می گن همینیه که ما نصب کردیم بهترین کیفیت رو داره و بقیه خوب نسیتن و مشکل دارن....؟؟؟!!!!!!

نام حقيقي: محمود

خواننده
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام
    من کارم نصب رادیو وپشتیبانیه باید بگم نمیشه تو این زمینه بایه سری آموزش کتابی یا فیلم یا از این متود خودت یاد بگیری...یاد میگیری ولی در حد اینکه اسم رادیوها وچیزای پیشوپا افتادشو فقط چون این کار هرروز پیچیده تر از دیروز میشه وخودش یه شغل ویه حرفه است اگه قرار باشه کسی با آموزش های خونگی وایرلس کار بشه پس ما باید کارمونو تعطیل کنیم
    لپ مطلب اینکه باید هردو یعنی علم و تجربه را با هم به کار گرفت
    من واقعا از صحبت های جمع خوشم اومد دستتون درد نکنه

MILAD99 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: K_JCH

عضو عادی شناسه تصویری k_jch
    نوشته
    178
    سپاسگزاری شده
    118
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط rsts نمایش پست ها
    سلام دوستان در مورد:hotspot کسی آموزشی داره؟
    خوشم اومد آقای قهرمانی وسط دعوا سوالی رو پرسید که اصلا ربطی به موضوع نداشت ، حداقل زنگ تفریح دعوا بود

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

ناحیه فرنل

پوینت تو پوینت 15 km

محاسبه فرنل لینک

محاسبه فرنل لینک مثال

محاسبه تداخل فركانس

میدان در ناحیه فرنل

محاسبه ناحیه فرنل

برچسب برای این موضوع