نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط mitikoman
  • 1 توسط mohamad82
  • 1 توسط mitikoman
  • 1 توسط aghameysam

موضوع: شبکه کردن دو منزل با فاصله 1 کیلومتر

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253

شبکه کردن دو منزل با فاصله 1 کیلومتر

سلام

من میخوام کامپیوتر خونه خودم رو با کامپیوتر خونه یکی از اقوامم که در فاصله تقریبا 1 کیلومتری من قرار داره را با Wireless شبکه کنم. از نظر موقعیت جغرافیایی ساختمانهای اطراف نمیزارند تا دو نقطه همدیگه رو ببینند.

نوع مصرف پهنای باند هم میخوام طوری باشه که بتونم کارهای زیر را باهاش انجام بدم.

نوع مصرف این شبکه :
    Video and Audio Conferences
    Remote Desktop For Troubleshooting
    File and Printer Sharing
    Internet Sharing
    Private Game Net

بهترین روش و ارزانترین تجهیزات برای این کانکشن خانگی در دو طرف چه چیزهایی هستند؟

با سپاس

ویرایش توسط mkm : 2009-06-14 در ساعت 12:44 AM

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    وقتی دید ندارید، مجبورید یک یا هر دو سمت دکل استفاده کنید . استفاده از دکل به خودی خودی هزینه رو میبره بالا،
    پیشنهاد من، استفاده از ADSL هست، هر دو سمت رو از یک شرکت خدمات بگیرید، هزینه تمام شده، خیلی خیلی کمتر خواهد بود . کیفیت ارتباط هم به نحو قابل توجهی بالاتر خواهد بود .

ARM سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی
    نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    18
    دوست عزيز من در جايي ديده بودم كه يكي با دو تا Ap اين كار رو انجام داد .
    دو مدل رايج راديو براي اين كار وجود داره يكي اين كه ديد مستقيم داشته باشي يعني هر دو آنتن راديو يكديگر رو ببينن و ديگري هموني كه منظور من هست يه راديو كه امواج رو در اتمسفر منتشر ميكنه كه با برخورد به موانع امواج منعكس شده و به همين صورت ادامه پيدا ميكنه كه براي فواصل نزديك قابل استفادست چون امواج خيلي ضعيف نشده .
    حالا اين كه از چه مدل راديو هست اين رو خودم هم نمي دونم به دنبالش ميگردم دوستان اگه مي دونن بگن در ضمن مدل اين راديو وايرلس آي اس پي هست

ویرایش توسط mitikoman : 2009-06-15 در ساعت 07:58 PM
    mkm سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: mohamadkamali

عضو غیر فعال شناسه تصویری mohamad82
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست عزیز شما یک طرف رو آنتن15dbi ..omniوطرف دیگه رو از آنتن پارا بولیک 24dbiاستفاده کنی رایوهای دوطرف یا2611یا 3610سناو 600mwاستفاده کنید بهتره راستی آنتن omniبالای یک دو طبقه به بندید جواب می گیرید

mkm سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    466
    سپاسگزاری شده
    94
    سپاسگزاری کرده
    187
    بستن آنتن امني مجوز نميخواد؟

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    غیر از پوینت تو پوینت مابقی غیرمجاز هستند

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی
    نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    18
    آقا از آنتن omni استفاده نکن چون فقط کلانتری ها و اوژانس ها و سایر اماکن دولتی مجوز استفاده از این تجهیزات رو دارند اگه بگیرن پدر در میارن در واقع senao از هر مدلش و nanostation هم از هر مدلش غیر مجاز هستند اما تفافت این که از nanostation یا senao استفاده کنی اینه که کوچیک هستند و اگه زیر آنتن تلویزیون منزل بزاری همه فکر میکنن بوستره و خودش هم آنتن داخلی داره و نیاز به آنتن تا فاصله 4 کیلومتر نداره.

عضو عادی
    نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    18
    اما مسعله اصلی و مشکل شما که دید مستقیم هستش و راهکار من
    شما 2 عدد nanostation2 بگیر از یه جا یا امانی بخر با قیمت هر کدوم 130 هزار تومن
    و یه مسیر رو از بین این دو نقطه انتخاب کن که مانع جلوش نباشه یعنی این رادیو هارو طوری قرار بده که در دو نقطه همدیگه رو قطع کنند سعی کن یه زاویه 90 درجه بسازی سعی کن کوتاه ترین مسیر رو انتخاب کنی چون این روش تجربیه و امکان داره تو فواصل بالا timeout داشته باشی

ویرایش توسط ARM : 2009-06-16 در ساعت 12:00 PM
    mkm سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    18
    دوستان لطفآ نظر خودتونو در مورد راهكاري كه گفتم بگيد

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    بنده تجربه زیادی در خصوص وایرلس ندارم، اما با راهکار شما مخالفم، چنین چیزی از نظر من، و تئوری ای که در ذهن دارم امکان پذیر نخواهد بود :

و یه مسیر رو از بین این دو نقطه انتخاب کن که مانع جلوش نباشه یعنی این رادیو هارو طوری قرار بده که در دو نقطه همدیگه رو قطع کنند سعی کن یه زاویه 90 درجه بسازی سعی کن کوتاه ترین مسیر رو انتخاب کنی چون این روش تجربیه و امکان داره تو فواصل بالا timeout داشته باشی

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: میثم

مسدود شده
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0

شبکه کردن دو ساختمان با هم و همچنین استفاده مشترک از یک آکانت وایرلس

[QUOTE=mkm;219024]سلام

من میخوام کامپیوتر خونه خودم رو با کامپیوتر خونه یکی از اقوامم که در فاصله تقریبا 1 کیلومتری من قرار داره را با Wireless شبکه کنم. از نظر موقعیت جغرافیایی ساختمانهای اطراف نمیزارند تا دو نقطه همدیگه رو ببینند.

توضیحات کامل برای دریافت یک اینترنت توسط 3 نانو و 2 روتر وایرلس :
    این که کاری نداره عزیزم: دو تا کار میتونی بکنی:
    1- رو هر کدوم از دو ساختمان یک نانو بزاری و سمت دکل isp تنظیمشون کنی . بعد بزاریشون رو حالت گیرنده یا استیشن و هر کدوم جدا برا خودش از isp سرویس بگیره منتها هر دو دارن از یه اکانت استفاده میکنن که هیچ مشکلی هم نداره فقط وقتی هر دو کانکت هستند سرعت تقسیم میشه . منتها دیگه کامپیوتر های ساختمون اول با ساختمون دوم با هم شبکه نیستند و جدا جدا اینترنت میگیرند . ولی اگه بخوای با هم شبکه باشند و isp هم نفهمه که دو ساختمون دارن سرویس میگیرند راه دوم را برو که من خودم همیشه انجام میدم :
    2- راه دوم اینه که شما 1 نانو دیگه و 1 روتر وایرلس tplink از همین 45 هزار تومنی هاش میخری که رو خودش 4 تاسویچ lan و یک پورت wan داره و همزمان وایرلس هم پخش میکه .(2 تا نانو هم که گفتی از قبل داری پس کل تجهیزات جمعا میشه 3 تا نانو و یک روتر وایرلس tplink dh یا هر مارک دیگه ). مراحل نصب:
    مرحله اول: برا شروع نانو اول رو میزاری رو ساختمون اول که به isp نزدیکتره و میدیش سمت دکل isp و وارد منو تنظیمانتش میشی و میزاریش رو حالت گیرنده یا استیشن که از دکل اینترنت بگیره . بعد سیمش رو میاری تو ساختمون میزنی به پورت wan روتر وایرلس tplink . بعد وارد تنظیمات روتر میشی و یوزر نیم و پسوورد اکانت که از isp گرفتی رو میدی به روتر که اتومات از طریق نانو بالا به اینترنت کانکت بشه یا به اصطلاح روت کنه. (برا tplink میری تو تنطیمات wan دستگاه و اونجا یوزرنیم و پسوورد isp رو وارد میکنی. ) خب تا اینجا اینترنت اومد تو ساختمون اول و داره از آنتن روتر وایرلس و همپنین از طریق 4 پورت lan اون تو ساختون اول پخش میشه که میتونی کامپیوتر هات رو هم با کابل شبکه به پورت های lan روتر وصل کنی و یا کارت شبکه وایرلس نصب کنی و وایر لس تو ساختمان سرویس بگیری کانکشن هم نمیخواد تو کامپیوتر ها بسازی چون روتره همیشه کانکت هستی. حالا برا سرویس دادن به ساختمام دومی:
    مرحله دوم : نانو شماره 2 را بزار بازم رو ساختمون اولی ولی بزارش رو حالت ap یا اکسس پوینت و روش رو بده سمت ساختمون دوم . سیمش رو هم بیار پایین بزن به یکی از 4 تا پورت lan روتر وایرلس . حالا اینترنت از isp میاد تو نانو اولی بعد میره تو روتر وایرلس و بعد علاوه بر اینکه سو ساختمون اول پخش میشه دوباره میره بالا تو نانو شماره 2 و از اون هم پخش میشه سمت ساختمون دومی حالا آخرین مرحله :
    مرحله سوم : آخرین نانو که شماره 3 هست رو بزار رو ساختمون دوم و بزار رو حالت گیرنده بدش سمت ساختمون اولی و تنطیم کن که سیگنال نانو شماره 2 را دریافت کنه و تمام شد . حالا سیم نانو شماره 3 را بیار پایین تو ساختمونت این سیم اینترنت داره به هر کامپیوتر یا پورت لن که وصلش کنی اون رو اینترنت دار میکنه و نیاز به کانکت زدن هم نداره تا وصل شه اینترنت برقراره. پیشنهاد : یدونه روتر وایرلس tplink هم بگیر برا ساختمون دومی و فقط بزار
    رو حالت ap باشه .ولی ایندفعه سیم نانو شماره 3 که از بالا میاد رو به پورت wan نزن بلکه بزنش به یکی از 4 تا پورت lan روتر . چون که اون روتر که تو ساختمون اولی هست از طریق پورت ون خودش کانکت میزنه و نیازی نیست که این یکی هم کانکت بزنه . به یکی از 4 پورت لنش که اینترنت بدی 3 تای دیگه اینترنت دار میشن تازه از آنتنش وایرلس هم سرویس میده . راستی یادم رفت بگم که باید تمام آی پی هایی که به نانو ها و روتر ها میدی تو یه رنج باشن ولی با هم تفاوت داشته باشن چون اگه 2 تا از شماره آی پی ها مثلا 2 تا از نانو ها با هم دقیقا یکی باشن
    اونوقت کانفلیگ میکنه و اشکال پیش میاد ( چون مثلا آی پی نانو در حالت دیفالت 192.168.1.20 هست. خب نمیشه که سه تا نانو رقم آخر آی پی شون رو 20 باقی بمونه . باید مثلا آخر دومی رو بکنی21 وآخر سومی رو 22 بدی. روتر ها هم آی پی شون فابریک روی 192.168.1.1 هست که باید مثلا رقم روتر دوم رو بکنی 192.168.1.2 که مشکلی پیش نیاد . در مورد کامپیوتر ها هم همینطوره . ) پایان

ویرایش توسط ARM : 2011-01-26 در ساعت 04:49 PM علت: ارجاع به خارج انجمن
    boystars سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

http:forum.persiannetworks.comf77t25339.html

شبکه کردن 2 کامپیوتر با فاصله 1 کیلومتر

وصل کردن دو ساختمان از طریق وایرلس

شبکه کردن دوساختمان

بهترین وایرلس باانواج رادیویی واسه مصافت چندکیلومتر

فعال هر 4 پورت لنش وایرلس

وایرلس برای فواصل 1 کیلو متر

شبکه کردن چند کامپیوتر با فاصله دو کیلومتر

شبكه كردن دو كامپيوتر با انتن