نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 8سپاس
  • 1 توسط Zahmatkesh
  • 3 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط alins5
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط alins5
  • 1 توسط mehrzadmo

موضوع: راهنمای برای راه اندازی شبکه Wireless

نام حقيقي: محمد

عضو غیر فعال
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    16

راهنمای برای راه اندازی شبکه Wireless

سلام.
    آیا میشه با این آنتن وایرلس
    TP-LINK TL-WA5210G یک شبکه وایرلس راه اندازی کرد که یه سرور تو شبکه باشه و اینترنت بده؟
    اگه میشه تا چند تا یوزر جواب میده؟
    فاصله ای که قرار پوشش بده تا 2کیلومتره.
    اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارید بفرمایید.

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط muhammad9 : 2011-01-06 در ساعت 11:23 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    16
    یعنی کسی جواب نمیده خوب حداقل بگید که با این اکسس پوینت میشه شبکه راه اندازی کرد یانه؟

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    اولین لینک رو رویش کلیک کن

- جستجوي Google

من تا حالا باهاش کار نکردم و باید بخونمش تا راهنماییتون کنم و الان وقت ندارم ، اگه تونستی درکش کنی که ، شکر و اگه نتونستی بعدا من می خونم و جواب سوالتون رو می دم

muhammad9 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست من درباره اين موضوع نميشه با قطعيت جواب داد . و به خيلي از عوامل محيطي بستگي داره . مثل نويز ، مثل موانع و ...
    در مورد آنتن شما . من شخصا باهاش كار نكردم اما توي سرچي كه كردم چندان بد نيست . 500 ميلي وات خروجي داره و 12 db آنتن اينتيگريد خودشه . اما خواسته هاتون يه كم مبهمه .
    با این اکسس پوینت میشه شبکه راه اندازی کرد
    تو يه كلمه بله .
    فاصله ای که قرار پوشش بده تا 2کیلومتره.
    اما براي اين فاصله من مشكوكم . البته باز هم بستگي به گيرنده ات داره . شايد با يه گيرنده قوي بتوني بگيريش اما ...
    اگه میشه تا چند تا یوزر جواب میده؟
    در اين مورد هم باز بستگي داره به تعداد كاربرايي كه ميخوايين همزمان وصل بشند و پهناي باندي كه قراره جابجا كنن .

اما نظر من . اگه قراره شما با اين WISP بزنين كه كلا بي خيال اين دستگاه بشيد . كلا توي اين فركانس و اين شعاع و با توجه به اينكه اين آنتن اصلا فلته و نمي تونه 360 رو ساپورت كنه .( مگه اينكه شما چندتا از اينو بزاري) . و همينطور قدرت دستگاه . كار شما رو راه نمي اندازه . و بهتره از دستگاههاي ديگه اي استفاده كنين .

براي پاسخ بهتر اطلاعات بيشتري لازمه ...

پانوشت : امكان اضافه كردن آنتن به دستگاه موجوده . و ميتوني با يه آنتن قوي تر ارسال امواج بهتري داشته باشي اما در نهايت اين دستگاه به نظر من براي كار حرفه اي خوب نيست !

ویرایش توسط mehrzadmo : 2011-01-07 در ساعت 05:24 PM
    SADEGH65، Zahmatkesh و muhammad9 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    16
    mehrzadmo عزیز و zahmatksh عزیز ممنون از لطفتون.
    اول از همه توضیح میدم کاملا که چه کاری می خوام انجام بدم بعد در مورد این آنتن میگم:

جای که میخوام این شبکه رو راه بندازم یه شهرک که اول تا آخرش 2کیلومتر بیشتر نمیشه، و موانع خاصی نداریم، اینجا به خاطر مشکلاتی که خطوط مخابرات داره به جز دیال آپ از طریق دیگه ای نمیشه به اینترنت دست رسی پیدا کرد در حالی که نیاز به اینترنت پرسرعت به شدت احساس میشه.ناگفته نمونه که مخابرات برای رفع این مشکل باید 5ملیارد هزینه کنه که اصلا در توان مخابرات اینجا نیست.

حالا کاری که من می خوام بکنم ، من 5ماه که تو این شهرک با این آنتن دارم اینترنت استفاده می کنم، البته من اطلاعات زیادی در مورد شبکه ندارم که می خوام یاد بگیرم، من می خوام با نرم افزار IBSng II-InternetVoIP یه WISP راه بندازم و نیاز به یک شبکه دارم که یه سرور داخل این شبکه به یوزر ها اینترنت بده.
    قیمت این آنتن البته 5 ماه پیش بود 71 هزار تومان (قیمت همکار).
    من تو این مدتی که از این آنتن استفاده کردم خیلی راضیم و توی تستی که کردم سیگنال خوب میده اگه اشتباه نکنم تو سایتش نوشته این اکسس پوینت 15کیلومتر برد داره که اگه یه آنتن بهش اضافه بشه میشه 50 کیلومتر که تصویر این مشخصاتو این پاین قرار میدم.
    در ضمن یوزر ها هم با همین آنتن به شبکه متصل میشن.

و ویژگی ها:

حالا سوال که پیش میاد:
    با توجه به اینکه ما نمی خوایم زیاد هزینه کنیم اگه ما بخوایم به هر یوزر پهنای باند 512 (64کیلوبایت دریافت 30 کیلوبایت ارسال) بدیم هر آنتن چند تا یوزر رو پشتیبانی می کنه؟
    اگه پیشنهاد دیگه ای هست که از این آنتن با توجه به قیمتش بهتر باشه بفرمایید.

اینها هم تصاویری از اینترفیس صفحه کانفیگ:
    که من در این حالت دارم اینترنت میگیرم:

البته فاصله جای که من اینترنت میگیرم با من چیزی حدود 500 متره که دید مستقیم ندارم و همه نمیتونن مثل من به اون شبکه دست رسی داشته باشند.dB بین 29تا 38 در تناوبه.

نام حقيقي: ali samimi

عضو عادی
    نوشته
    182
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط muhammad9 نمایش پست ها
    mehrzadmo عزیز و zahmatksh عزیز ممنون از لطفتون.
    اول از همه توضیح میدم کاملا که چه کاری می خوام انجام بدم بعد در مورد این آنتن میگم:

جای که میخوام این شبکه رو راه بندازم یه شهرک که اول تا آخرش 2کیلومتر بیشتر نمیشه، و موانع خاصی نداریم، اینجا به خاطر مشکلاتی که خطوط مخابرات داره به جز دیال آپ از طریق دیگه ای نمیشه به اینترنت دست رسی پیدا کرد در حالی که نیاز به اینترنت پرسرعت به شدت احساس میشه.ناگفته نمونه که مخابرات برای رفع این مشکل باید 5ملیارد هزینه کنه که اصلا در توان مخابرات اینجا نیست.

حالا کاری که من می خوام بکنم ، من 5ماه که تو این شهرک با این آنتن دارم اینترنت استفاده می کنم، البته من اطلاعات زیادی در مورد شبکه ندارم که می خوام یاد بگیرم، من می خوام با نرم افزار IBSng II-InternetVoIP یه WISP راه بندازم و نیاز به یک شبکه دارم که یه سرور داخل این شبکه به یوزر ها اینترنت بده.
    قیمت این آنتن البته 5 ماه پیش بود 71 هزار تومان (قیمت همکار).
    من تو این مدتی که از این آنتن استفاده کردم خیلی راضیم و توی تستی که کردم سیگنال خوب میده اگه اشتباه نکنم تو سایتش نوشته این اکسس پوینت 15کیلومتر برد داره که اگه یه آنتن بهش اضافه بشه میشه 50 کیلومتر که تصویر این مشخصاتو این پاین قرار میدم.
    در ضمن یوزر ها هم با همین آنتن به شبکه متصل میشن.

و ویژگی ها:

حالا سوال که پیش میاد:
    با توجه به اینکه ما نمی خوایم زیاد هزینه کنیم اگه ما بخوایم به هر یوزر پهنای باند 512 (64کیلوبایت دریافت 30 کیلوبایت ارسال) بدیم هر آنتن چند تا یوزر رو پشتیبانی می کنه؟
    اگه پیشنهاد دیگه ای هست که از این آنتن با توجه به قیمتش بهتر باشه بفرمایید.

اینها هم تصاویری از اینترفیس صفحه کانفیگ:
    که من در این حالت دارم اینترنت میگیرم:

البته فاصله جای که من اینترنت میگیرم با من چیزی حدود 500 متره که دید مستقیم ندارم و همه نمیتونن مثل من به اون شبکه دست رسی داشته باشند.dB بین 29تا 38 در تناوبه.

دوست عزیز اینطور ک شما میفرمایید شما در حال حاضر دارید از یک WISP اینترنت دریافت میکنید
    پس device های ارسال RF اون ها مطمئنا فوی است
    1.اگر فصد دارید ک شبیح یک WISP عمل کنید ب دنبال user دهی با نرم افزار های معموای نباشید
    2.اگر فصد دارید ک شبیح یک WISP عمل کنید بهتر هست ک از وسایل با کیفیت تر استهاده بشه
    بهتر هست ک از mikrotik استفاده کنید هم برای user دهی و هم ارسال data تا بعدا دچار مشکل نشید
    3.دوست عزیز کدام بخش سمنان هستید هدف اصلی شما چیست؟
    WISP شدن؟؟؟؟؟!!

ویرایش توسط alins5 : 2011-01-08 در ساعت 06:25 AM

عضو غیر فعال
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    16
    نه دوست عزیز نمیخوایم WISP به اون شکل بشیم یا یک شبکه پیچیده راه بندازیم.
    با یه محاسباتی که انجام دادم منطقه ای که پوشش می دیم زیر 1کیلومتره و به صورت شعاعی نمیخوایم باشه.
    تعداد یوزرمون هم محدود.
    موضوع اونقد پیچیده و مشکل نیست.
    ممنون از راهنمایتون.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    بهترين راه شما اينه كه توي مركز شهرك يه دكل بزنيد . اگر موانع قانوني رو ناديده بگيريد با يه آنتن امني و يه بولت 2.4 hp مي توني راحت سرويس بدي . سمت كاربر هم خرج زيادي نداره . ( تا 30 تا يوزر رو هم مي توني سرويس بدي حدودا البته . ) هزينه زيادي نداره . هم سمت شما و هم سمت كاربر . براي كنترل پهناي باند هم يه ميكروتيك 750 بايد بگيري . كه نقش اكانتينگ و ... رو بازي كنه . گيرنده ات هم كه همون آنتن خودته . البته منع قانوني داره اين روش ! سازمان تنظيم مقررات به آنتن امني گير مي ده .
    روش بدون گيرش يه خورده خرجش بيشتره . شما بايد يه ميكروتيك بگيري ( مثلا 433ah ) يا پاور استيشن (كه البته باز بر ميگرده به سازمان تنظيم منطقه خودتون . كه با پاور راه مي آد يا نه ) و چند كارت xr2 آنتن هاي مجاز ! يه چيزي حدود يه تومن آب ميخوره . اما از نظر توان و قدرت و ... خيالت راحت تره . اون بالايي هم حدود دويست و هفتاد هشتاد تومن برات آب ميخوره .
    البته بايد مجوزه اي اس پي داشته باشي .

نام حقيقي: ali samimi

عضو عادی
    نوشته
    182
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط muhammad9 نمایش پست ها
    نه دوست عزیز نمیخوایم WISP به اون شکل بشیم یا یک شبکه پیچیده راه بندازیم.
    با یه محاسباتی که انجام دادم منطقه ای که پوشش می دیم زیر 1کیلومتره و به صورت شعاعی نمیخوایم باشه.
    تعداد یوزرمون هم محدود.
    موضوع اونقد پیچیده و مشکل نیست.
    ممنون از راهنمایتون.
    این طور ک من متوجه شدم
    1. از wisp اینترنت رو در یافت کن
    2.بیار تو میکرو تیک
    3. با توجه ب منطقه ای ک هستی باید ارتفاع انتن رو برا بد ترین حالت تنظیم کنی
    4.یک ps بزار روش
    5. ب user هات NS5 بده
    تمام ب همین راحتی
    اگر میخوای فردا user هات اذیت نکنن باید میکرو بزاری

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    بهترين راه شما اينه كه توي مركز شهرك يه دكل بزنيد . اگر موانع قانوني رو ناديده بگيريد با يه آنتن امني و يه بولت 2.4 hp مي توني راحت سرويس بدي . سمت كاربر هم خرج زيادي نداره . ( تا 30 تا يوزر رو هم مي توني سرويس بدي حدودا البته . ) هزينه زيادي نداره . هم سمت شما و هم سمت كاربر . براي كنترل پهناي باند هم يه ميكروتيك 750 بايد بگيري . كه نقش اكانتينگ و ... رو بازي كنه . گيرنده ات هم كه همون آنتن خودته . البته منع قانوني داره اين روش ! سازمان تنظيم مقررات به آنتن امني گير مي ده .
    روش بدون گيرش يه خورده خرجش بيشتره . شما بايد يه ميكروتيك بگيري ( مثلا 433ah ) يا پاور استيشن (كه البته باز بر ميگرده به سازمان تنظيم منطقه خودتون . كه با پاور راه مي آد يا نه ) و چند كارت xr2 آنتن هاي مجاز ! يه چيزي حدود يه تومن آب ميخوره . اما از نظر توان و قدرت و ... خيالت راحت تره . اون بالايي هم حدود دويست و هفتاد هشتاد تومن برات آب ميخوره .
    نقل قول نوشته اصلی توسط alins5 نمایش پست ها
    این طور ک من متوجه شدم
    2.بیار تو میکرو تیک
    4.یک ps بزار روش
    5. ب user هات NS5 بده
    تمام ب همین راحتی
    دوستان عزیز لطفا با وضوح نوشتاری بیشتر توضیح بدید ،این شکل توضیح دادن برای دوستانی که درآینده این تاپیک رو خواهند دید گنگ است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    16
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    نیازی به دکل نداریم اتفاع ساختمانی که آنتن روش قرار می گیره 15متره و با توجه به شرایط ساختمان اگه لازم شد به راحتی میشه هر جور دکلی گذاشت.
    اینجا به خاطر قوانین شهر سازی بیشتر از 3طبقه نمی گذارن بسازن و ساختمانها اکثرا 3طبقه، یه مقدار زمین شیب داره که شرایط رو بهتر کرده.
    به پاور گیر نمیدن البته اینجا چون ما نمی خوایم تبلیغات خاصی بکنیم و شبکه وایرلس هم زیاده،فک نکنم بهمون گیر بدن، این کار زیاد جنبه اقتصادی نداره و بیشتر واسه کار راه انداختن مردم و جنبه علمی شه نهایتش اینه که با یه ISP همکاری کنی و از مجوزشون استفاده کنی.
    یه عکس گذاشتم مال Google Earth همه چی رو روش کشیدم:
    البته این تصویر قدیمی و الان 80درصد اون زمین ها تبدیل به خونه شده سمت چپ تصویر هم یه شهرک دیگه هست که تو این عکس آثاری ازش نیست و ما با اون فعلا کار نداریم.

نقل قول نوشته اصلی توسط alins5 نمایش پست ها
    این طور ک من متوجه شدم
    2.بیار تو میکرو تیک
    4.یک ps بزار روش
    5. ب user هات NS5 بده
    تمام ب همین راحتی
    از جای که من اینترنت می گیرم دقیقا با میکروتیک و IBSngاینترنت رو بین کاربر ها توضیع می کنه.
    البته من این اینترنتو شیر نمی کنم چون محدوده باید از یک ISP اینترنتو بیارم به نزدیک ترین نقطه نسبت به خودم مثلا خونه یه آشنه که 300 متره فاصلش بعد با اکسس پوینت بفرستم واسه خودم.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    ارتفاع هر چي هست بهتره دكل رو بزاري . من همين اشتباه رو كردم ! برو يه دكل بزار خيال خودتو راحت كن .

کلمات کلیدی در جستجوها:

راهنمایی فارسی کار با TP-LINK TL-WA5210G

راهنمای راه اندازی وایرلس 512

كانفيگ كردن مودم وایرلسtl-wa5210g

tl-wa 5210g راهنمای فارسی

اموزش نصب انتن وايرلس tp link

وایرلس ibsng ویندوز persiannetworks.com

نحوه تنظیم مودم وایرلس5210

راهنمای وایرلس

تنظیمات آنتن وایرلس 5210

شبکه وایرلس pdf