نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: مشکل در وایرلس

نام حقيقي: جلیل لطیفیان

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1

مشکل در وایرلس

سلام به همگی دوستان
    شرکت ما بوسیله یک جفت وایرلس پروکسیم به کارگاه که بیرون از شهر است ارتباط داره و تا چند وقت پیش هیچ مشکلی وجود نداشت
    درون کارگاه هم به علت مسافت زیادی که بین ایستگاهها هست از وایرلس استفاده کردم که یک وایرلس مرکزی دی لینک 3200 گذاشتم و بقیه هم یا لینک سیس هستند و یا پلانت
    درون شرکت از آی پی رنج 192.168.30. برای ارتباط داخلی استفاده می کنند
    تجهیزاتی مثل وایرلسها و voip و ... از رنج 192.168.10. استفاده می کنند
    برای سیستمهایی که می خواهم به اینترنت وصل شوند یک ip از رنج 172.16.10. ست می کنم با gateway روتر
    تا اینجا هیچ کس هیچ مشکلی ندارد
    ولی وقتی که به یکی از سیستمهای درون کارگاه یا به یکی از دستگاههای ضبط تصاویر ip valid می دهم از درون شرکت یا از روی خود روتر نمی توانم آن را پینگ کنم جالب اینجاست وقتی در روتر show arp می گیرم آن آی پی را نمایش می دهد ولی با مک آدرس دستگاه وایرلس مرتبط با سیستم درون کارگاه
    لازم به ذکر است درون خود کارگاه از یک نقطه دیگر راحت پینگ می کنم و دسترسی به dvr ها دارم همچنین از دفتر پینگ به آی پی داخلی شرکت یعنی 192.168.30. سیستم را دارم
    ممنون می شوم که راهنمایی بفرمایید

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    آقا تو را خدا کمک کنید

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    تا اونجایی که من فهمیدم شما یه روتر داری که gw هست برای کلاینت هاتون و بهشون اینترنت میده .
    حالا شما اومدی یه ipvalid گذاشتید روی یکی از این کلاینت ها بعد توقع دارید بقیه اونو ببین ؟!
    ساختارتون رو یک مقدار واضحتر بگید ! و اصلا هدفتون رو مشخص کنید تا بشه راهنماییتون کرد .

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    مشکل را اینجوری براتون بگم که از دفتر شرکت می تونم آی پی های invalid که در کارگاه هست را ببینم ولی IP های VALID دیده نمی شوند حتی از روی خود روتر
    روی سیستم خودم هم در دفتر شرکت IPVALID دارم بنابراین باید بتونم سیستم درون کارگاه را پینگ کنم ولی این اتفاق نمی افته تمامی وایرلسها هم به صورت BRIDGE ست شده اند و هیچکدام در مود ROUTER نیستند
    هدفم اینه که تصاویر دوربینهای توی کارگاه را توی اینترنت بتونم ببینم به دستگاههای DVR هم آی پی ولید دادم
    یه نکته دیگه : از روی سیستم خودم که DVR را پینگ می کنم فقط یکبار REPLY می ده و بقیه را REQUEST TIME OUT می ده
    بله روتر GW هست برای اینترنت کاربران

ویرایش توسط ja_latifia : 2011-01-03 در ساعت 02:00 PM

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    خب برداشت شما از دیدن ipvalid در همه جا اشتباهه !
    شما فکر میکنید مثلا اگه تو یه شبکه محلی با 10 کامپیوتر که همه رنج 192.168.1.0/24 دارن بیاید روی یکیشون ipvalid ست کنید ، بقیه باید بتونن اونو ببینن ، که این کاملا اشتباهه .
    برای حل مسئلتون باید برید سراغ ورودی اینترنتتون به شبکه و از امکاناتی مثل virtual server , portforwarding در مودم ها ، DNAT در روترها و publish کردن در فایروال ها و .... استفاده کنید .

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    آقای علیپور ممنون که وقط گذاشتید ولی فکر کنم من نتونستم درست تفهیم کنم
    من اگه توی ساختمون شرکت به دو تا سیستم ipvalid بدم همدیگه را می بینن توی کارگاه هم اگه با دو تا سیستم همین کار را بکنم باز هم همدیگه را می بینن ولی اگه یکی از ip ها را توی ساختمون شرکت بدم و دیگری را توی کارگاه دیگه همدیگه را نمی بینن
    فکر کنم کاملا واضح شد
    حالا مبهماتی که این وسط هست اینه که:
    1-با آی پی invalid این مسئله وجود نداره یعنی سیستمهای دفتر توی کارگاه پینگ می شه و سیستمهای کارگه هم توی دفتر
    2- سیستمهای کارگاه و دفتر آی پی VALID را کاملا دریافت کرده اند چون در سایتها که تست می کنم دقیقا همین IP را نشون میدهند ولی روتر خودم نمی تونه پینگش کنه در حالیکه خود روتر gateway همون سیستم است

کلمات کلیدی در جستجوها:

وایرلسهای پروکسیم

وایرلس پروکسیم

برچسب برای این موضوع