نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط moj14mja
  • 2 توسط alins5
  • 1 توسط mhsaleh
  • 1 توسط alins5

موضوع: ارتباط شبکه

نام حقيقي: جوادی

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81

Post ارتباط شبکه

سلام
    من یه مشکل پیدا کردم که هر کاری کردم حل نشد
    من یه کامپیوتر دارم که از طریق کابل شبکه lanبه hubswitch وصل هست و از طریق آن به رادیو میکروتیک که به جایی با فاصله 4کیلومتر شبکه هست آپی کامپیوتر تو این شبکه 192.168.0.1است
    از طرفی همین کامپیوتر یه کارت شبکه وایرلس دارد که تو ساختمون به لپ تاپ شبکه است و آی پی اون 192.168.1.100 است
    حالا من میخوام این لپ تاپ رو به شبکه ای که تو فاصله 4 کیلومتری هست وصل کنم یعنی می خواهم دو شبکه این کامپیوتر را به وصل کنم
    باید چه کار کنم؟
    فکری به ذهن خودم رسید این بود که رنج آی پی ها را یکی کنم یعنی رنج آی پی کارت شبکه وایرلس این کامپیوتر مثلا 192.168.0.100بذارم.همین کار را کردم ولی با رنج صفر ( یعنی رنج شبکه lan) بین لپتاپ و کامپیوتر شبکه برقرار نمیشه و حتما باید یه رنج غیر از صفر بذارم که شبکه برقرار بشه که در این صورت بین دو شبکه ارتباط یرقرار نمیشه چرا؟

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ali samimi

عضو عادی
    نوشته
    182
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط moj14mja نمایش پست ها
    سلام
    من یه مشکل پیدا کردم که هر کاری کردم حل نشد
    من یه کامپیوتر دارم که از طریق کابل شبکه lanبه hubswitch وصل هست و از طریق آن به رادیو میکروتیک که به جایی با فاصله 4کیلومتر شبکه هست آپی کامپیوتر تو این شبکه 192.168.0.1است
    از طرفی همین کامپیوتر یه کارت شبکه وایرلس دارد که تو ساختمون به لپ تاپ شبکه است و آی پی اون 192.168.1.100 است
    حالا من میخوام این لپ تاپ رو به شبکه ای که تو فاصله 4 کیلومتری هست وصل کنم یعنی می خواهم دو شبکه این کامپیوتر را به وصل کنم
    باید چه کار کنم؟
    فکری به ذهن خودم رسید این بود که رنج آی پی ها را یکی کنم یعنی رنج آی پی کارت شبکه وایرلس این کامپیوتر مثلا 192.168.0.100بذارم.همین کار را کردم ولی با رنج صفر ( یعنی رنج شبکه lan) بین لپتاپ و کامپیوتر شبکه برقرار نمیشه و حتما باید یه رنج غیر از صفر بذارم که شبکه برقرار بشه که در این صورت بین دو شبکه ارتباط یرقرار نمیشه چرا؟
    به راحتی میشه کافیه اون lan رو share کنی و DNS ها رو از lan بگیری و برای laptop ست کنی

arash3400 و moj14mja سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Hassan Saleh

عضو ویژه شناسه تصویری mhsaleh
    نوشته
    979
    سپاسگزاری شده
    1219
    سپاسگزاری کرده
    0

Networking

به نظر من راحت ترین راه اینه که شما روی کامپیوتری که دو اینترفیس شبکه دارید (وایرلس و اترنت)، دو اینترفیس را بریج کنید با این روش که
    1- در Network Adapters هر دو را سلکت نمایید و گزینه ی Bridge را انتخاب کنید.
    2- در صورتی که در شبکه DHCP ندارید بر روی بریج گزینه Properties را بزنید و در قسمت TCP/IP v4 آدرس IP اختصاص دهید (مثلاً 192.168.0.1).
    3- لپ تاپ خود را به صورت Ad-Hoc به کامپیوتر متصل نمایید.
    4- در صورتی که در شبکه DHCP ندارید به اینترفیس وایرلس لپ تاپ یک IP در رنج همان شبکه خود اختصاص دهید (مثلاً 192.168.0.100).

ویرایش توسط mhsaleh : 2010-12-22 در ساعت 10:45 PM
    moj14mja سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: جوادی

عضو عادی
    نوشته
    374
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    81
    نقل قول نوشته اصلی توسط alins5 نمایش پست ها
    به راحتی میشه کافیه اون lan رو share کنی و DNS ها رو از lan بگیری و برای laptop ست کنی
    ممنون ولی الان که اصلا شبکه lan من dns نداره
    باز باید چه کار کنم؟

نام حقيقي: ali samimi

عضو عادی
    نوشته
    182
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    85
    دوست عزیز امید وارم این مطلبی ک براتون درست کردم کمکتون کنه

FileDude - Super Simple File Hosting