نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9

موضوع: کمک در مورد انتخاب بهترین Solution

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

کمک در مورد انتخاب بهترین Solution

سلام..میخواستم نظر دوستان رو در مورد انتخاب بهترین solution وایرلس برای موقعیت و شرایطی که توضیح میدم خدمتتون بدونم.

یک منطقه به صورت تقریبا مربع شکل که هر ضلع تقریبا 2 کیلومتر طول داره..خوشبختانه دید کاملا باز هست و الودگی فرکانسی خاصی هم وجود نداره..حدود 400-500 تا کلاینت داریم و یک پهنای باند برای اینترنت حدود 15 مگابایت..باید کل این منطقه رو به صورت وایرلس با پوشش خوب و قوی سرویس داد..یعنی شما هر جای منطقه که قرار بگیری یک سیگنال خوب و قابل قبول داشته باشی..من خودم چندتا solution مختلف توی ذهنم هست که شرح میذم هم دوستان نظرشون رو بیان کنن و هم معایبش رو بگن و اینکه کدوم بهنر هست و در نهایت اگه لطف کنن solution خاصی مد نظر خودشون هم هست بیان کنن . ممنون
    توجه فرکانس انتخابی 2.4 هست (چون نوت بوک ها میخوان با کارت ویرلس های خودشون کانکت بشن 2.4 فکر کنم برای این موضوع بهتر باشه)
    ---------------------------

1- 5 تا دکل داریم به این صورت که 4 دکل در زاویه های مربع قرار میگیرند و یک دکل در مرکز داریم .دکل های گوشه با انتن های سکتور 90 درجه (ترجیحا برند های AirMax(ubiquiti),kenbotoong,ItElite ) و RB433AH+minipci 2000 mW(alfa networks)oبه عنوان رادیو به صورت 90 درجه پوشش میدن و دکل مرکزی با 3 تا انتن سکتور 120 درجه (همون برند های انتن و همون رادیو ) به صورت 360 درجه پوشش بده.

مشکل با این solution ترس از تداخل فرکانسی زیاد)

2-همون solution اولی با این تفاوت که روی دکل مرکزی به جای انتن سکتور از یک امنی 15 dbi استفاده بشه.

مشکل با این solution به امنی وپایدار بودنش خوشبین نیستم.حداقل برای این تعداد کلاینت)

3-همون solution اول،ولی رادیوها رو به جای میکروتیک Rocket M2 در نظر بگیرید.

مشکل با این solution ترس از تداخل فرکانسی زیاد)
    ----------
    چند مورد دیگه هم هست که چون در الویت نبودن و هم اینکه دوستان خسته نشن بیان نکردم.

و یک سوال دیگه پهنای باند اینترنت هم به صورت وایرلس توسط یک انتن که روی دکل مرکزی هست ذریافت میشه و ما باید در صورت اجرای solution های بالا این لینک رو به
    دکل ihd گوشه هم برسونیم فاصله دکل های گوشه هم از دکل مرکزی حداقل 400 متر و حداکثر حدود 650 متر هست پهنای باند اینترنت هم حداکثر 20 مگابایت به نظرتون انتقال بین دکل مرکزی و دکل های گوشه چه جور باشه که کمتریت افت کیفیت رو داشته باشیم:
    1-استفاده از انتن های power 5 برای انتقال
    2-استفاده از فیبر نوری
    -----------------
    در نهایت هم برای اکانتینگ همون میکروتیک+ibsng یا سیب در نظر گرفته شده.
    ------------------------------------------------------
    تقریبا اکثر مواردی که توذهنم بود رو گفتم حالا یک لطف کنید معایب کار و یا این که از بین اینها کدوم بهتر هست رو پیشنهاد بدین..و اگر هم لطف کنین solution های خودتون رو هم بگید ممنون میشم.

موضوعات مشابه:

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

سلام

ممنون از جواب همگی

نام حقيقي: ابراهیم دشتی

عضو عادی شناسه تصویری infoboy
    نوشته
    51
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    7
    شما تجهیزات رو خریدین یا دارین تحقیق می کنید؟
    چقدر می خواین هزینه کنید؟
    حداکثر فاصله چقدره؟

دکل ها از نظر ارتفاع یکسان هستند؟

تو هر نقطه به مرکز مربع دید مستقیم دارین؟

هزینه ای که می خواین بکنید رو بگین تا بهتر کمکتون کنیم.
    این کار با هزینه کم و ضریب اطمینان بالا انجام می شه ، فقط به شرط اینکه تجهیزات رو درست اتخاب کنبد.
    اگه سوالات بالا رو دقیق جواب بدین خیلی راحت می تونیم کمک کنیم.

ویرایش توسط infoboy : 2010-12-22 در ساعت 06:30 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

سلام

در حال تحقیق هستم.
    اگه اجبار باشه تا حدود هزینه بی اهمیت میشه.(شما بهترین پیشنهاد صرف نظر از هزینه رو بگید)
    حداکثر فاصله 1000 متر
    دکل ها هم ارتفاع هستند
    تو هر نقطه خیر..کلاینت ها از تو ساختمان های مجزا میخوان کانکت بشن.(واحد کار گاهی)
    ممنون از جوابتون

ویرایش توسط h4d1 : 2010-12-22 در ساعت 08:38 PM

نام حقيقي: farid nasiri

عضو عادی
    نوشته
    219
    سپاسگزاری شده
    134
    سپاسگزاری کرده
    164
    از همه دوستانی که در حوزه وایرلس صاحب نظر هستند خواهش میکنم در خصوص این مسئله راه حل ارائه بدن موضوعی هست که بنده هم درش در حال مطالعه هستم اما تا اتمام مطالعه زمان زیادی در پیش دارم

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    سازمان چي ؟ مي آد اونطرفا يا نه ؟ بعد اين وايرلس لپ تاپ ها خيلي مزخرفه . من تو شركت زير دكل هم به زور مي تونم باهاش كار كنم .

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

سلام

نه سازمان اونورا خبری نیست ازش..کلا نظرتون در مورد solution های بالا اصلا چیه جوابگو هست؟

نام حقيقي: ابراهیم دشتی

عضو عادی شناسه تصویری infoboy
    نوشته
    51
    سپاسگزاری شده
    66
    سپاسگزاری کرده
    7
    شما می تونید 3تا 24W بزارید و هر 4 نقطه رو نانو ، 100% جواب میده و هزینه هم خیلی پایین می یاد.
    حدودا 2.5 میلیون

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

سلام

مشکل من در واقع فاصله نیست مشکل پوشش 360 درجه کل این محیط برای حدود 500 تا کلاینت هست بدون استفاده از امنی..به طوری که تو هر نقطه از این محیط با کارت شبکه معمولی نوت بوک هم بتونی سیگنال خوبی دریافت کنی. اقای infoboy به نظر شما با نانو میشه این زاویه رو پوشش داد..لطف کنید یک مقدار راه حلتون رو واضحتر بفرمایید..ممنون از جوابتون

کلمات کلیدی در جستجوها:

بهترین درجه انتن های رادیویی

rb433ah انتخاب

انتخاب بهترین دکل

برچسب برای این موضوع