نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط Zahmatkesh
  • 1 توسط Zahmatkesh

موضوع: مضرات امواج راديويي براي بدن

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6

مضرات امواج راديويي براي بدن

در پست هاي متعددي دوستان پيرامون مضرات امواج راديويي صحبت كردند . به فكر افتادم نكنه اين كار نفعي كه نداره هيچ كلي هم برامون خطر داشته باشه ؟ يه سرچ كوچولو كردم در اين مورد به اين نتايج رسيدم . مي زارمش اينجا تا دوستان هم استفاده كنند ...
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    اينترنت بي*سيم براي سلامت مضر است؟

اين روزها تعداد افرادي كه نگران تاثير امواج بي*سيم بر سلامتشان هستند، بسيار زياد شده است. اما آيا اين ترس واقعي است؟ بعد از تلفن*هاي همراه، اين*بار نوبت اينترنت وايرلس يا بي*سيم است كه توجه كارشناسان را به خود جلب كرده است. طبق گزارشي كه وزارت بهداشت كانادا منتشر كرده تكنولوژي وايرلس كه به كاربران اجازه مي*دهد بدون كابل تلفن به اينترنت متصل شوند هيچ تاثير مضري بر *سلامت ندارد.

ميدان مغناطيسي چيست؟تمامي وسايل الكترونيكي از جمله وايرلس ميدان مغناطيسي دارند. تمامي اشكال ميدان مغناطيسي كه شامل فركانس بالا و پايين مي*شوند، قابل اندازه*گيري هستند. هر فركانس يك طول موج و حدي از انرژي كوانتومي را دارد.آيا امواج الكترومغناطيس بر سلامت ما تاثير مي*گذارند؟امواج الكترومغناطيس از نظر علمي 3 مكانيسم دارند كه مي*توانند بر سلامت ما تاثير نگذارند. 1- جريانات الكرتيكي در بدن 2- جريانات گرمايي، 3- اشعه*هاي رسانا كه البته وايرلس يا تكنولوژي بي*سيم غيررسانا است. ميزان تاثير اين مكانيسم*ها به ميزان دفعات قرارگرفتن در معرض امواج و شدت انرژي بستگي دارد تكنولوژي بي*سيم هيچ يك از اين 3 مكانيسم نامبرده را در بدن ايجاد نمي*كند.از سوي ديگر انرژي آن به قدري نيست كه بتواند آسيب ژنتيكي وارد آورده و سبب سرطان شود. تحقيقات گسترده نيز نشان داده علايمي نظير سردرد، سرگيجه و افزايش ضربان قلب كه اصطلاحا جزو علايم حساسيت به ميدان الكترومغناطيسي ناميده مي*شود نيز در كاربران اين تكنولوژي ديده نشد. تكنولوژي بي*سيم ميدان مغناطيسي برابر با ماكروويو دارد و قرار دادن كودك براي طولاني*مدت در اتاقي كه مدم وايمكس در آن وجود دارد، مي*تواند سبب بروز حالات حساسيت به امواج در او شود. در حالي كه هنوز هيچ تحقيق علمي مضر يا بي*ضرر بودن اين تكنولوژي را به اثبات نرسانده برخي از كارشناسان معتقدند بايد تمامي وسايل بي*سيم از جمله تلفن بي*سيم و اينترنت بي*سيم را از خانه بيرون برد يا حداقل هنگامي كه از آن استفاده نمي*كنند آنها را از برق كشيد.
    سلامت ايران
    پ . ن : همانطور كه مي بينيد منبع اصلي "سلامت ايران"ه اما من از اينجا برداشتمش .
    اينترنت بي‌سيم براي سلامت مضر است؟
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    اثرات امواج تلفن همراه بر سلامت انسان - ویکی‌پدیا

----------------------------------------------------------------------------------------
    ::میزان تاثیر میدانهای مغناطیسی و امواج موبایل بر بخشهای مختلف بدن ::

http://www.mob.ir/forum/Mobile/Articles/1281632503

**** در كل دليل يا منبع موثقي مبني بر مضر بودن اين امواج نديدم . بيشتر نظر و فرضيه است . اما همين ثابت مي كنه كه در هر صورت جانب احتياط رو بايد نگه داشت .

*** دوستان اگر لينك يا توضيحي دارند ممنون ميشم بفرمايند .
    ** موبايل با چه فركانسي كار مي كنه ؟ و چه تواني ؟ (مثلا GSM 900 به اين معنيه كه روي فركانس 900 مگاهرتز كار مي كنه ؟ )

موضوعات مشابه:

messi_reza سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
      نوشته
      3,663
      سپاسگزاری شده
      4784
      سپاسگزاری کرده
      2305
      نوشته های وبلاگ
      4
      سلام

نمی دونم محل سکونت شما کجای ایرانه اما چیزی که واضحه به احتمال زیاد تک زدن با موتور ، رالی در خیابان وغیره ، برایتان آشناست کسی که این کارو می کنه حتی فکر زمین خردن هم نمی کنه یا اگه به ذهنش خطور کنه ( می گه یعنی ممکنه منم زمین بخورم )

در مورد کسی که داره در بازار ایران کار می کنه تمام کارها با هیجان براش مطرح میشه یعنی ( یعنی می شه مجوز بگیرم ) ( یعنی ممکنه کارم بگیره) و غیره.

حالا بر می گردم بر سر خطرات
      اول از وایرلس مثال می زنم
      یک فرستنده نهایت 2 وات با یه آنتن جهتدار 30db ( خیلی کم ازین تجهیزات استفاده می شه ) که هرچی توان بره بالا مودلاسیون ناقص تر انجام می شه در نتیجه کیفیت افول می کنه
      یک فرستنده 600 میلی وات با آنتن جهتدار 30db ( بیشتر شرکتها استفاده می کنند ) که کیفت مطلوبی هم داره بردشم مناسبه

بیشتر این تجهیزات روی ارتفاع بالای 15 متر از کف پشت بام نصب می شوند

در مورد گیرنده ها
      یک رادیو نهایتا مشابه فرسنده دومی که در ارتفاع بالای پنج متر نصب می شود

حالا می رم سراغ موبایل
      یک فرستنده (BTS) فول توان 50 وات با یه آنتن سکتور 120 درجه 20db که می تونه تا 50 کیلومتر رو به خوبی ارسال داشته باشه در ارتفاع 18 متری تا 24 متری
      یک فرستنده (BTS) با توان 25 وات با آنتن سکتور 120 درجه 15db که می تونه در سایت های پر جمعیت و ساختمانی تا 5 کیلومتر رو به خوبی سرویس بده و در ارتفاع 4 متری نصب می شه ( چهار راه های پرتردد تهران )

و اما وایمکس که برپایه فرستنده های BTS سوییچ می شن برای وایمکس اگه اشتباه نکنم 3.6 هستش ولی بسته به رگولاتوری هر کشور از 900 مگ تا 3.9 گیگ یک رنج با گزاشتن برای سرویس متعادل.

گیرنده ( گوشی موبایل )
      یک گوشی نهایتا 4 وات بغل گوش که اگه 10 دقیقه باهاش کارکنی ( مکالمه داشته باشی ) هم گوش و هم گوشی هردو داغ می شن
      یک گوشی متعادل 2.5 وات وبقیه مشابه خط بالا

حالا خودت بگو خطر در زندگی چه جایگاهی داره؟؟؟
      در کشور چه جایگاهی داره ؟؟؟
      آیا به غیر از اینکه که از وایرلس بیشتر برای انتقال اینترنت استفاده می شه؟؟؟

اگرهم خطراتش بیشتر از صرف اقتصادی باشه در کشور ما چیزهای دیگه ای به غیر از سلامتی سرمنشاش هست

mehrzadmo و messi_reza سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
      نوشته
      4,383
      سپاسگزاری شده
      4620
      سپاسگزاری کرده
      2290
      نوشته های وبلاگ
      6
      حالا خودت بگو خطر در زندگی چه جایگاهی داره؟؟؟
      مثل اينكه اين جمله من
      در كل دليل يا منبع موثقي مبني بر مضر بودن اين امواج نديدم . بيشتر نظر و فرضيه است . اما همين ثابت مي كنه كه در هر صورت جانب احتياط رو بايد نگه داشت .
      رو آقاي زحمتكش برداشت كردند كه حرف من اينه كه امواج بيسيم خطرناكند و ... البته قبول دارم جمله مشكوك مي زنه ! تنها دليل كار من جملات و پست هايي از اين قبيل بود:
      ap مناسب برای اداره
      اندازه اداره رو می تونی توضیح بدی ؟ ضخامت دیوار ها و ...
      الان دوستانی پبدا خواهند شد و خواهند گفت که از پیکو 2 اچ پی استفاده کن ! ولی واقعن نمی دونم این دوستان وجدان کاری دارند یا نه ... و براشون مهمه که ه بلایی سر ساکنان خواهد آمد یا نه ؟

طوري در مورد امواج بيسيم صحبت مي كنند كه آرسنيكه . و ما چند تروريست خطرناك . جديت ايشون و بعضي ديگر از دوستان و زير سوال بردن نظر دوستان ديگه
      ان دوستانی پبدا خواهند شد و خواهند گفت که از پیکو 2 اچ پی استفاده کن !
      منو وارداركرد ببينم اين موج ترويستي چقدر خطرناكه شايد من اشتباه مي كنم . كه همون طور كه اين تحقيق كوچولوي ما هم تاييد كرد اين امواج (شايد صد در صد بي خطر نباشند ) چندان هم خطرناك نيستند . اين رو هم اينجا قرار دادم تا هم اين دوستمون و ديگر دوستان حداقل بدون دليل نظرات مردم رو زير سوال نبرند ...

نام حقيقي: معتمد

عضو غیر فعال شناسه تصویری tyrant
      نوشته
      50
      سپاسگزاری شده
      12
      سپاسگزاری کرده
      6
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
      **** در كل دليل يا منبع موثقي مبني بر مضر بودن اين امواج نديدم . بيشتر نظر و فرضيه است . اما همين ثابت مي كنه كه در هر صورت جانب احتياط رو بايد نگه داشت .
      خدا رو شکر که هنوز به قطعیت نرسیدید ! وگر نه فکر کنم به اعدام در حضور عام محکوم می شدم ! :دی

این مطلب هم توسط یکی از دوستان در همان تاپیک که اشاره فرمودین مطرح شده. نظر شما چیه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fkh نمایش پست ها
      اکسس پویت قوی اگه منظورتون از نظر سیگنال باشه توی محیط indoor برای افرادی که اونجا کار میکنن و خودتون ظرر داره و خطر ناکه والا شرکتی به بزرگی لنیکسیس حتما میتونه اکسس پوینتی قویتر از این اکسس پوینتهای بی نام نشان و ارزون توی بازار تولید کنه منتها دلیل عمده اون مظر بودن و پایبندی با استاندارها است که این کارو نمیکنه بعدش هم فیرم ویر لینکسیس کمترین مشکل رو داره منظورم هنگ کردن و قاطی کردن و اینجور مسائل است پس به جای یه اکسس پوینت قوی بی نام نشان بهتره چند تا لینکسیس بگری هم مطمئنه هم بار کاری شبکه شما بین چند تا اکسس پوینت توزیع میشه و تمام لود روی یه امسس پوینت نمیاد

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
      نوشته
      3,663
      سپاسگزاری شده
      4784
      سپاسگزاری کرده
      2305
      نوشته های وبلاگ
      4
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
      مثل اينكه اين جمله من رو آقاي زحمتكش برداشت كردند كه حرف من اينه كه امواج بيسيم خطرناكند و ... البته قبول دارم جمله مشكوك مي زنه ! تنها دليل كار من جملات و پست هايي از اين قبيل بود:
      ap مناسب برای اداره

طوري در مورد امواج بيسيم صحبت مي كنند كه آرسنيكه . و ما چند تروريست خطرناك . جديت ايشون و بعضي ديگر از دوستان و زير سوال بردن نظر دوستان ديگه منو وارداركرد ببينم اين موج ترويستي چقدر خطرناكه شايد من اشتباه مي كنم . كه همون طور كه اين تحقيق كوچولوي ما هم تاييد كرد اين امواج (شايد صد در صد بي خطر نباشند ) چندان هم خطرناك نيستند . اين رو هم اينجا قرار دادم تا هم اين دوستمون و ديگر دوستان حداقل بدون دليل نظرات مردم رو زير سوال نبرند ...[/INDENT]
      دوست عزیز من جبهه گیری نکردم شاید سئوالم بد بوده باشه ولی تعصب ندارم نسبت به وایرلس چون هم کابل کار کردم هم فیبر و اصلا برام مهم نیستش به چه نتیجه ای برسیم ، فقط امیدوارم نیجه علمی و عملی باشه ( همین )

نقل قول نوشته اصلی توسط tyrant نمایش پست ها
      خدا رو شکر که هنوز به قطعیت نرسیدید ! وگر نه فکر کنم به اعدام در حضور عام محکوم می شدم ! :دی

این مطلب هم توسط یکی از دوستان در همان تاپیک که اشاره فرمودین مطرح شده. نظر شما چیه ؟
      شما چرا دلخور می شی ( جواب قانع کننده بده )

من فکر می کنم باید خودم رو اصلاح کنم ( چون اگه من پست دوم رو نمی زدم برداشت شما از پست سوم این نبود )

آقای mehrzadmo
      فکر کن شما داخل یک کپسول 20 متری با یکی دیگه زندانی هستی و یه اصلحه دادن دستت که یا باید خودت رو بکشی یا طرف مقابلت ( برای شما هیچ فرقی نخواهد کرد که خودت رو بکشی یا طرف مقابلت رو چون اگه شلیک کنی بازگشت صدا باعث مرگ هردوتون می شه ) ( به همین دلیل در فضا های بسته از صدا خفه کن استفاده می کنن )

در کل منظورم از این مثال اینه که از هرچیزی باید در جایگاه خودش استفاده بشه ( شما نمی تونی از تجهیزات مناسب برای یک محیط در محیط دیگر که شرایطش زمین تا آسمون فرق می کنه استفاده کنی )

messi_reza سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

مضرات امواج وایرلس

تاثیر امواج وایرلس بر بدن

ضرر امواج وایمکس

مضرات امواج رادیویی

خطرات امواج رادیویی

ضرر امواج رادیویی

امواج وایمکس ضررمضرات امواج الکترومغناطیسمضرات امواج الکترومغناطیسیضررهای تکنولوژیمضرات امواج وایمکسمضرات اکسس پوینتضرر های تکنولوژیمضرات امواج بیسیممضرات رادیوضرر های امواج رادیوییمضرات اینترنتمضرات آنتن وایرلسضررهای وایمکسخطرات و مضرات امواج رادیوییخطر امواج وایمکسضرر امواج wirelessضررهای امواج رادیوییضرر امواج اینترنت وایرلسضررهای امواج وایمکس

برچسب برای این موضوع