نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: چند سوال در مورد ADSL و وایرلس و ...

نام حقيقي: بنایی

تازه وارد
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    6

چند سوال در مورد ADSL و وایرلس و ...

سوال اول :
    برای لپ تاپ می خوام با ای دل اس ال به اینترنت وصل بشم ولی مودم با سیم به لپ تاپ وصل نباشه . می شه برای این کار از مودم ای دی اس الی که وایرلس داره استفاده کرد؟ با توجه به این که به جز لپ تاپ سیستم دیگه ای نباشه؟

سوال دوم :
    سوالم دومم اینه که آیا نیاز نیست که مودم ای دی اس الی که وایرلس داره مثلاَ به یک کامپیوتر خانگی متصل بشه و سپس لپ تاپ با وایرلس از اینترنت استفاده کنه؟ آیا به این کامپیوتر خانگی نیاز هست یا همین لپ تاپ و مودم ای دی اس الی که وایرلس داره کافیه؟

سوال سوم :
    اگه مودم ای دی اس الی که وایرلس داره بگیرم و یه روزی نخوام که از ای دی اس ال استفاده کنم و اشتراک وایرلس بخرم میشه با این نوع مودم استفاده کرد؟ ( علاوه بر کارایی که در قبل سوال شد) و از وایرلسش به عنوان مودم وایرلس بدون استفاده از ای دی اس ال به اینترنت وصل بشم؟

سوال چهارم :
    روتر چیه و تفاوتش با مودم چه چیزی هست ؟ و ارزون ترین روتر یا مودمی که این کار من رو به خوبی انجام بده چیه؟ و اگه بفرمایید حدود برد اون در فضای آزاد و ساختمان چقدره خیلی ممنون میشم. چون اگه بردش زیادتر باشه خیلی بهتره و با همین یک لپ تاپ آزادی عنل بیشتری دارم ...

منتظر جواب کامل متخصصان این بخش هستم ..

موضوعات مشابه:

rax
    rax آنلاین نیست.
    نام حقيقي: وحید خدابنده لو

عضو غیر فعال شناسه تصویری rax
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    12
    سوال اول :
    برای لپ تاپ می خوام با ای دل اس ال به اینترنت وصل بشم ولی مودم با سیم به لپ تاپ وصل نباشه . می شه برای این کار از مودم ای دی اس الی که وایرلس داره استفاده کرد؟ با توجه به این که به جز لپ تاپ سیستم دیگه ای نباشه؟
    بله میشه!و تقریبا تمامی مدلهای موجود تو بازار براتون اینکارو میکنن..

سوال دوم :
    سوالم دومم اینه که آیا نیاز نیست که مودم ای دی اس الی که وایرلس داره مثلاَ به یک کامپیوتر خانگی متصل بشه و سپس لپ تاپ با وایرلس از اینترنت استفاده کنه؟ آیا به این کامپیوتر خانگی نیاز هست یا همین لپ تاپ و مودم ای دی اس الی که وایرلس داره کافیه؟
    نخیر اصلا نیازی نیست!خود مودم کافیه!

سوال سوم :
    اگه مودم ای دی اس الی که وایرلس داره بگیرم و یه روزی نخوام که از ای دی اس ال استفاده کنم و اشتراک وایرلس بخرم میشه با این نوع مودم استفاده کرد؟ ( علاوه بر کارایی که در قبل سوال شد) و از وایرلسش به عنوان مودم وایرلس بدون استفاده از ای دی اس ال به اینترنت وصل بشم؟
    اگر منظورت شرکت هاییه بصورت نقطه به نقطه (Point 2 Point) سرویس میدن که خیلی بعیده بشه! شرکت هایی که روش های خاص استفاده میکنن مثه IPW داتک هم مودمشون متفاوته! ایرانسال و موبین نت هم با اینکه ظاهرا روشون بامودم های معمولی قابل استفادست ولی عملا من جایی ندیدم راه حلی برای استفاده از مودمی جز مودم خودشون باشه!

سوال چهارم :
    روتر چیه و تفاوتش با مودم چه چیزی هست ؟ و ارزون ترین روتر یا مودمی که این کار من رو به خوبی انجام بده چیه؟ و اگه بفرمایید حدود برد اون در فضای آزاد و ساختمان چقدره خیلی ممنون میشم. چون اگه بردش زیادتر باشه خیلی بهتره و با همین یک لپ تاپ آزادی عنل بیشتری دارم ...
    روتر و مودم و اکسس پوینت وایرلس ربطی به هم ندارن! شما وقتی یه مودم میخری میتونه یه مودم خالی باشه (اکثر مودم های تک پورتUSB و یه سری معدود از مودم های تک پورت لن یا مثلا همون مودم IPW داتک) که فقط کار بریج کردن کانکشن رو انجام میدن و در واقع فقط مدیاکانورتور ارتباط شما میشن... وقتی در کنار این مودم ها یه روتر هم بچسبونن (مثه مودم های به اصطلاح 2 پورت) میتونه عمل NAT رو برات انجام بده و اتصال شما رو مستقل از سیستم خودت کنه (بحث های تخصصی ترش بدرد شما نمیخوره البته) و حالت بعدی وقتی یه سوییچ هم بچسبونن به این ترکیب مودم و روتر میشه مودم های چند پورت (مثلا 4پورت که ترکیب مودم و سوییچ 5 تایی و روتره که خروجی روتر خورده به یکی از پورت های سوییچ) و در اخر وقتی یه اکسس پوینت وایرلس (که درواقع یه کلاینته برای اتصال سایر کلاینت های وایرلس به سوییچ یا روتر) به این مجموعه اضافه بشه میشه همین مودم های وایرلس 4 پورت تو بازار! حالا شما هر کدوم از تجهیزات این مجموعه رو میتونی جداگونه بخری و ترکیب های مختلفی ازشون وجود داره! مثلا مودم رو حذف کنی روتر وایرلس 4 پورت ترکیب روترو اکسس پوینت و سوییچه 5 پورته! معمولا مودم هایی که اکسس پوینت وایرلس هم دارن از بعد قدرت سیگنال کمی ضعیفتر از اکسس پوینت های خالی و روتر ها هستند (نه لزوما اینطور باشه) و بعضا ملت ترکیب مودم-روتر و روتر-اکسسپوینت-سوییچ رو انتخاب میکنن تا بتونن محل اکسسپوینت رو نصب به جای مودم تغییر بدن یا سخت افزار قویتری از بعد قدرت سیگنال استفاده کنن!

نکته اخر هم برای اینکه دوستان تو خرید راهنمایی بهتری انجام بدن محدوده و موانع محیط مورد نظرت برای جایی که قراره لپ تاپ رو استفاده کنی بگو (حداکثر سرعت اینترنت هم زیاد تو ایران مهم نیست چون به حدی نمیرسه که روش بحث کنیم:دی)

نام حقيقي: بماند

عضو عادی شناسه تصویری Leon
    نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    156
    سپاسگزاری کرده
    288
    آقا "وحيد" اونقدر كامل و عالي توضيح داده كه نيازي به توضيح بيشتر نيست، فقط در مورد سوال چهارم چون خودم مبتدي هستم يكم به زبون ساده تر بازش مي كنم.
    من اينطور فهميدم كه شما مي خواي تو خونه با لپ تاپ و به صورت بي سيم به اينترنت وصل شي اونم با حداكثر برد ممكن.
    براي اينكار شما نيازي به روتر نداري چون روتر براي Share اينترنت بين چندين Client كاربرد داره. شما فقط كافيه يك مودم ADSL با قابليت Wireless مثل Cisco WAG 120N بخري (البته تو انتخاب مدل مودمت حتما خوب تحقيق كني). به نكته اخر آقا وحيد هم خيلي توجه كن.

اگر هم تو بعضي از نقاط خونه سيگنال نداشتي يا ميخواستي به طبقات ديگه هم لينك بدي بايد سيگنالت رو تقويت كني كه راه هاي زيادي داره...

نام حقيقي: آیدا امینی

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    من یک مودم adsl مدل linksys-WAG54G2 دارم ولی همه جای خونمون نمی گیره،آیا می تونم سیگنالشو تقویت کنم ؟؟

نام حقيقي: ali samimi

عضو عادی
    نوشته
    182
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط aidaa نمایش پست ها
    من یک مودم adsl مدل linksys-WAG54G2 دارم ولی همه جای خونمون نمی گیره،آیا می تونم سیگنالشو تقویت کنم ؟؟

دوست عزیز بهتر بود ی تاپیک حدا باز میکردین
    بهتر هست ک برای بهتر شدن سیگنال
    محل قرار گیری مودم رو تغییر بدین
    متراژ خونه چفدر هست ؟؟؟؟
    ی نقشه از خونه و محل قرار گیری مودم بگدارید؟؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

اتصال مودم ای دی اس ال به لپ تاپ

http://forum.persiannetworks.com/f77/t38512.html

اتصال لب تاب به ای دی اس ال

اتصال لپ تاپ به ای دی اس الای دی اس ال یا وایرلستوضيحاتي درباره وايرلس adslو توضیح کامل در مورد ADSLتوضيحات كامل در مورد adslتوضيح كامل adslوایرلس بهتره یا ای دی اس الچطور میشود سیم ای دی اس ال را به لپ تاپ وصل کرد؟توضیهات کامل در باره اینترنت adslچگونه مودم ای دی اس ال وایر لس را بروی کامپیوتر نصب کنیمتنظیم لب تاب ای دی اس ال بی سیمروش تنظیم کردن مودم wag120n سیسکو بجای اکسس پوینتراه اندازی ای ادی اس ال به صورت وایر لسبرای حذف اینترنت ای دی اس ال.ازلب تابcisco wag120n ای دی اس التوضیحات کامل در مورد adslای دی اس ال بهتر است یا وایرلسwifi و adsl توضيحات دربارهسوال هادرموردمودم ای دی اس التوضیحات کامل درباره اینترنت وایرلستوضیحات درباره adslچگونگی اتصال ای دی اس ال به لپ تاپ

برچسب برای این موضوع