نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: تجهيزات شبكه وايرلس

نام حقيقي: سلمان سلیمی

عضو غیر فعال
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    4

تجهيزات شبكه وايرلس

سلام عزيزان
    من دو تا pc تو يك اتاق و مي خوام با لپ تاپ در اتاق مجاور با يك مودم وايرلس سيسكو شبكه كنم چه تجهيزاتي بايد تهيه كنم؟ متشكرم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Armin Rezaeimehr

مدیر عمومی شناسه تصویری EVERAL
    نوشته
    695
    سپاسگزاری شده
    572
    سپاسگزاری کرده
    594
    نوشته های وبلاگ
    7
    برای ایجاد شبکه وایرلس احتیاج به یه سوییچ وایرلس دارید که حدود 50 تومنه. روتر adsl بیسیم هم هست که کار هر دوش را می کنه و به نظر من هم بهتره اون حدود 80-90 تومن درمیاد. بهتره چون تنظیمات کمتری می خواد و کمتر دست و پا گیره. دیگه انتخاب اینجا با خودت. یه کارت شبکه وایرلس برای سیستم می خوای 20 و خورده ای. برای share پرینتر چون احتمال زیاد پرینترتون پورت شبکه نداره باید به یه کامپیوتر سرور متصل باشه. بردشون هم تو فضاهای خانگی حدود 20-30 متره.
    اگه میخوایین تو حالت WIRE LESS اینترنت بگیرین ، بایستی مودم ADSL-WIRELESS در حالت NAT نیز Config بشه نه BRIGING .
    مشاوره برای راه اندازی شبکه خانگی وایرلس
    مفاهيم مورد نياز تنظيمات شبكه هاي وايرلس
    وايرلس ارزان
    Howto Share internet connection - Ubuntu Forums

راه اندازی شبکه بی سیم خانگی :

اول access point رو با کابل شبکه وصل کردم به PC و تنظیماتشو با توجه به دفترچه راهنماش انجام دادم. دو توصیه مهم:
    1) پیشنهاد می کنم طوری تنظیم کنید که IP ها اتوماتیک باشه.
    2) حتما رو شبکه password بذارید که همسایه ها سو استفاده نکنن خدایی نکرده!
    بعد مودم ADSL رو با کابل USB به PC وصل کردم. اینجوری PC نقش Server رو تو شبکه ایفا می کنه. بعد با یکی از لپتاپ ها شبکه رو پیدا کردم و بهش کانکت شدم. بعد تو Server رفتم به آدرس زیر:
    Start/control panel/network connections
    رو connection شبکه راست کلیک کردم بعد properties رو زدم بعد رفتم به قسمت advanced و گزینه allow other network users to through this computer network connection رو تیک زدم. حالا اینترنت هم رو شبکه share شد! اگه نشد یه restart بکنین درست می شه!
    چه جوری file و printer رو share کردم؟
    تا اونجایی که فهمیدم نمیشه فایل رو share کرد و شما باید فولدر رو شیر کنید. یک سیستم برای share کردن وجود دارد .
    اول رو فولدر مورد نظر راست کلیک کردم بعد sharing and security رو زدم بعد share this folder on network رو تیک زدم و صبر کردم تا تموم شه! رو آیکون شبکه کنار ساعت دوبار کلیک کردم صفحه جدیدی که باز شد رفتم تو قسمت support و IP دستگاه رو یادداشت کردم. بعد از یک کامپیوتر دیگه رفتم تو run و عبارت IP\\ وارد کردم مثلا اینجوری 192.168.0.1\\ و enter رو زدم صبر کردم تا صفحه باز بشه به همین سادگی دسترسی پیدا کردم.
    چیزی که بیش از همه حال داد بهم این بود که یکی از لپتاپ هام CD-Rom نداشت و من با share کردن DVD-Rom از روی PC این مشکل رو حل کردم.
    برای share کردن printer هم اول رفتم به آدرس زیر:
    Start/control panel/printers and faxes
    بعد رو پرینتر راست کلیک کردم sharing رو زدم و share this printer رو تیک زدم. بعد از یک کامپیوتر دیگه با استفاده از run و وارد کردن IP کامپیوتری که از روش پرینتر رو share کردم دیدم که یک گزینه اضافه شده به اسم printers and faxes رفتم توش و رو پرینتر share شده راست کلیک کردم و connect رو زدم.
    فقط یک نکته که در همه شبکه ها هست و واضح اینکه همیشه سرور باید روشن باشه مگر اینکه نخواین از شبکه استفاده کنین. نقل از :دهکده آی تی .

ویرایش توسط EVERAL : 2010-10-14 در ساعت 05:07 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    4
    دوست عزيز اصلا به پست من توجه نكردي ولي با اين حال ممنون

نام حقيقي: Reza Farahani

عضو عادی شناسه تصویری fareza
    نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    46
    سپاسگزاری کرده
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط EVERAL نمایش پست ها
    برای ایجاد شبکه وایرلس احتیاج به یه سوییچ وایرلس دارید که حدود 50 تومنه. روتر adsl بیسیم هم هست که کار هر دوش را می کنه و به نظر من هم بهتره اون حدود 80-90 تومن درمیاد. بهتره چون تنظیمات کمتری می خواد و کمتر دست و پا گیره. دیگه انتخاب اینجا با خودت. یه کارت شبکه وایرلس برای سیستم می خوای 20 و خورده ای. برای share پرینتر چون احتمال زیاد پرینترتون پورت شبکه نداره باید به یه کامپیوتر سرور متصل باشه. بردشون هم تو فضاهای خانگی حدود 20-30 متره.
    اگه میخوایین تو حالت WIRE LESS اینترنت بگیرین ، بایستی مودم ADSL-WIRELESS در حالت NAT نیز Config بشه نه BRIGING .
    مشاوره برای راه اندازی شبکه خانگی وایرلس
    مفاهيم مورد نياز تنظيمات شبكه هاي وايرلس
    وايرلس ارزان
    Howto Share internet connection - Ubuntu Forums

راه اندازی شبکه بی سیم خانگی :

اول access point رو با کابل شبکه وصل کردم به PC و تنظیماتشو با توجه به دفترچه راهنماش انجام دادم. دو توصیه مهم:
    1) پیشنهاد می کنم طوری تنظیم کنید که IP ها اتوماتیک باشه.
    2) حتما رو شبکه password بذارید که همسایه ها سو استفاده نکنن خدایی نکرده!
    بعد مودم ADSL رو با کابل USB به PC وصل کردم. اینجوری PC نقش Server رو تو شبکه ایفا می کنه. بعد با یکی از لپتاپ ها شبکه رو پیدا کردم و بهش کانکت شدم. بعد تو Server رفتم به آدرس زیر:
    Start/control panel/network connections
    رو connection شبکه راست کلیک کردم بعد properties رو زدم بعد رفتم به قسمت advanced و گزینه allow other network users to through this computer network connection رو تیک زدم. حالا اینترنت هم رو شبکه share شد! اگه نشد یه restart بکنین درست می شه!
    چه جوری file و printer رو share کردم؟
    تا اونجایی که فهمیدم نمیشه فایل رو share کرد و شما باید فولدر رو شیر کنید. یک سیستم برای share کردن وجود دارد .
    اول رو فولدر مورد نظر راست کلیک کردم بعد sharing and security رو زدم بعد share this folder on network رو تیک زدم و صبر کردم تا تموم شه! رو آیکون شبکه کنار ساعت دوبار کلیک کردم صفحه جدیدی که باز شد رفتم تو قسمت support و IP دستگاه رو یادداشت کردم. بعد از یک کامپیوتر دیگه رفتم تو run و عبارت IP\\ وارد کردم مثلا اینجوری 192.168.0.1\\ و enter رو زدم صبر کردم تا صفحه باز بشه به همین سادگی دسترسی پیدا کردم.
    چیزی که بیش از همه حال داد بهم این بود که یکی از لپتاپ هام CD-Rom نداشت و من با share کردن DVD-Rom از روی PC این مشکل رو حل کردم.
    برای share کردن printer هم اول رفتم به آدرس زیر:
    Start/control panel/printers and faxes
    بعد رو پرینتر راست کلیک کردم sharing رو زدم و share this printer رو تیک زدم. بعد از یک کامپیوتر دیگه با استفاده از run و وارد کردن IP کامپیوتری که از روش پرینتر رو share کردم دیدم که یک گزینه اضافه شده به اسم printers and faxes رفتم توش و رو پرینتر share شده راست کلیک کردم و connect رو زدم.
    فقط یک نکته که در همه شبکه ها هست و واضح اینکه همیشه سرور باید روشن باشه مگر اینکه نخواین از شبکه استفاده کنین. نقل از :دهکده آی تی .
    سلام
    لطفاً ميشه بگيد سوئيچ وايرلس ديگه چه دستگاهيه
    مخترعش كي بوده ؟

rax
    rax آنلاین نیست.
    نام حقيقي: وحید خدابنده لو

عضو غیر فعال شناسه تصویری rax
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط physic نمایش پست ها
    سلام عزيزان
    من دو تا pc تو يك اتاق و مي خوام با لپ تاپ در اتاق مجاور با يك مودم وايرلس سيسكو شبكه كنم چه تجهيزاتي بايد تهيه كنم؟ متشكرم
    چیز خاصی لازم داری یا این حساب.. فقط 2 تا دونه اداپتور وایرلس برای PC ها لازم داری.. اگر فاصله زیاده برو سراغ مدل های High-Gain ... در ضمن برند و مدل تجهیزاتم بگو شاید لازم باشه چیز خاصی بخری..

عضو غیر فعال
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    4
    وحيد جان مودم وايرلس sisco دارم آداپتورم چي باشه؟ اكسس پوينتم مي خواد؟

rax
    rax آنلاین نیست.
    نام حقيقي: وحید خدابنده لو

عضو غیر فعال شناسه تصویری rax
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط physic نمایش پست ها
    وحيد جان مودم وايرلس sisco دارم آداپتورم چي باشه؟ اكسس پوينتم مي خواد؟
    برادر قاعدتا احتیاجی به اکسس پوینت نیست!(چون مودم خودت اکسس پوینته) آداپتور ها رو هم بسته به مودم باید انتخاب کنی ولی چون هدف اصلیت شیر کردن اینترنته اونم خیلی مهم نیست! پیشنهاد من SMC N3 حدود 22 تومن...اگر فاصله تا مودم خیلی زیاده TP-Link 7200 بخر حدود 30-35 تومن..

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f77/t39047.html

sisco تاریخچه

سوئیچ وایرلس

تجهیزات شبکه بیسیم

تجهیزات لازم درست نمودن یک شبکه وایرلس

تجهيزات شبكه بيسيم

وسایل لازم برای راه اندازی وایرلس خانگی

نحوه share کردن پرینتر در وایرلس

سوییچ وایرلس

شیر کردن dvd

تجهیزات لازم برای راه اندازی وایرلس خانگی

نصب مودم وایرلس sisko

تجهیزات برای وایرلس کردن پرینترسویچ وایرلس تاریخچه شبکه وایرلساموزش تجهیزات وایر لس شبکه خانگیتجهیزات لازم برای ایجاد شبکه با usb وایرلسوسایل و قطعات لازم در اینترنت وایرلسکانفیگ شبکه کردن وایرلس در مودم adsl wirelessسويچ tp-linkکارت شبکه بیسیم پیرینترمودم لازم برای شبکه بیسیم خانگیقطعات لازم برای نصب اینترنت وایرلسطريقه وارد كردن ip شبكه وايرلس شبکه کردن پرینتر با آداپتور

برچسب برای این موضوع