نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15

موضوع: پیشنهاد تجهیزات برای لینک وایرلس 4.5 کیلومتر در تهران

نام حقيقي: Nima Mania

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

پیشنهاد تجهیزات برای لینک وایرلس 4.5 کیلومتر در تهران

سلام
    یه لینک می خوایم بزنیم از شمال شهر تهران به طرف دامنه کوه با این مشخصات:
    فاصله: 4.5 کیلومتر
    اختلاف سطح: 50 تا 100 متر
    دمای هوا در طول سال: -15 ~ +40
    حداکثر هزینه: 1.5 میلیون
    این لینک برای Voip، IP camera و Internet استفاده میشه و حداقل 16mb پهنای باند نیاز هست.
    لطفا پایدارترین و بهترین تجهیزاتی که برای این لینک مناسب هست معرفی کنید.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    البته تجهیزات که هست ولی زیر 3 تومن نیست ولی شما با همین هزینه میکروتیک 433ah با آنتن فلت و کارت xr5 بزن در قبال سایر سولوشن ها با این هزینه یه سر و گردن بالاتر هستش.اون منطقه من هم با اسلب هم با پاوراستیشین لینک زدم ولی ترافیک فقط یه اینترنت بود و خوب چون دیگه خریداری شده بود وگرنه نمیشه اعتماد کرد که حتما جواب بده ان هم 16 مگ ولی میکروتیک با کارت و آنتن خوب مطمئن هستش و هزینه نصف موتورالا یا نترونیکس و اینطور برندها میشه و اگر تر تمیز نصب کنی این فاصله این پهنا رو بهت میده , چون ترافیک چندگانه و پکت های متنوعی داری WMM هم یادت نره.اون قسمت نویز کمتری داره نسب به قسمت پایین اگر لایسنس بگیری اکستند چنل هم فعال کنی دیگه خودت می بینی چی میشه.

ویرایش توسط wazet : 2010-10-06 در ساعت 03:35 PM

نام حقيقي: mohsen khan

خواننده
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    7
    سلام
    من در شرایط بدتر از این هم با میکرو تیک لینک زدم بیش از 15 کیلو متر در شرایط اب هوایی جنوب ایران .
    دو عدد میکرو تیک rb411و دو عدد انتن پارابولیک 19bd توی فاصله 5 کیلو متر 30mg پهنای باند میتونی بگیری.
    البته شما بغیر از هزینه رادیوها باید هزینه دکل هم در نظر بگیرین.
    اگه مشکلی داشتین برام mail کنید کمکتون کنم
    m_star_57@yahoo.com

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط wazet نمایش پست ها
    البته تجهیزات که هست ولی زیر 3 تومن نیست ولی شما با همین هزینه میکروتیک 433ah با آنتن فلت و کارت xr5 بزن در قبال سایر سولوشن ها با این هزینه یه سر و گردن بالاتر هستش.اون منطقه من هم با اسلب هم با پاوراستیشین لینک زدم ولی ترافیک فقط یه اینترنت بود و خوب چون دیگه خریداری شده بود وگرنه نمیشه اعتماد کرد که حتما جواب بده ان هم 16 مگ ولی میکروتیک با کارت و آنتن خوب مطمئن هستش و هزینه نصف موتورالا یا نترونیکس و اینطور برندها میشه و اگر تر تمیز نصب کنی این فاصله این پهنا رو بهت میده , چون ترافیک چندگانه و پکت های متنوعی داری WMM هم یادت نره.اون قسمت نویز کمتری داره نسب به قسمت پایین.
    به نظر من این گزینه مخصوصا تو تهران خیلی مناسب تره

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نزدیک اون منطقه چندتا دکل هست که آنتن های زیادی روش نصب شده، پس احتمالا مشکل نویز هم داشته باشه. هر دو طرف مشکل دکل نداریم
    ممکن بعدا از همین لینک برای ویدئو کنفرانس هم استفاده بشه، پهنای باند و پایداری لینک خیلی مهمه چون امکان سرکشی مستمر وجود نداره.
    ترجیها اگه دستگاهی باشه مثل power یا slab که نیاز به آنتن خارجی نداشته باشه خیلی بهتره. از محصولات نترونیکس کدومش مناسبه این لینک هست؟ در مورد هزینه هم تجدید نظر می کنیم.

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    خوب اگر می خوایی دست به جیب کنی نترونیکس 5x300 یه تیکه نصب میشه آنتن هم می خوره خودش پچ 23 دی بی داره و موتورولا ptp400 اگر باز هم دست و دل بازی کنی ptp 600 ولی من باشم این لینک رو با میکروتیک آپ می کنم نصف و حتی یک سوم هزینه برندهای مذکور از نظر کیفیت لینک هم قابل قبول و ضمنا روی میکروتیک بیشتر میشه مانور داد مثلا روی 433ah فردا لینک دیگر در جهت دیگر هم برات پیش بیاد یه کارت دیگه میندازی روش لینک رو می زنی یا می تونی ارسال و دریافت رو جدا کنی از هم در کل برای نیاز شما و این فاصله پول به نترونیکس و موتورولا من جالب نمی دونم.

ویرایش توسط wazet : 2010-10-06 در ساعت 09:43 PM

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با slab5826 میشه این لینک رو اجرا کرد؟ حداقل چقدر پهنای باند میده؟ حدودا قیمتش چقدر میشه؟
    نظرتون در مورد netlink f 5x14 چیه؟ حدود هزینه؟
    برای اجرا با میکروتیک دقیقا چه تجهیزاتی لازمه؟ حدود هزینه چقدر میشه؟ لطفا لیست کامل تجهیزات رو بگید (روتر، کارت، آنتن...). میکروتیک اینترفیس وب داره؟ یا فقط باید با winbox کانفیگ بشه؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    اسلب گل همیشه بهار هستش ولی برای نیاز شما کاری از دستش بر نمیاد لینک برقرار میشه ولی 3 یا 4 مگ و شاید هم کمتر بهت بده اون هم تق و لق و با تایم اوت نمیشه برای شرایط تهران با اعتماد گفت که بزن حتما جواب میده اگر می خوایی بزن ببین چه جوابی میگیری شاید چه دیدی اومد بهت 14 مگ داد شاید هم اصلا 512 هم بهت نداد.

ویرایش توسط wazet : 2010-10-07 در ساعت 12:00 AM

نام حقيقي: محمودرضا ابوالصدق

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست عزیز بهترین انتخابشما nanobridge از سری محصولات Ubqt هستش که تازه به بازار اومده که یه پکیج کامل شامل اکسس پوینت و آنتن که روش یه دیش 22DB داره به همراهه یه اکسس پوینت 1 وات....من خودم توی تهران در منطقه انقلاب که اوج اختلال فرکانسی هستش با یه لینک P2Pتونستم به سطح سیگنال 65 با تروپوت 18 meg و توی فاصله 11.2 کیلومتر بر اساس اطلاعات GPS در کمال ناباوی دست پیدا کنم...من اخبار زیادی در همین رابطه درباره این دستگاه شنیدم که دوستان من به ارقام عجیبی با استفاده از این دستگاه رسیدن...قیمتش هم بسیار مناسبه در حدود 140000 تومن....

نام حقيقي: Ali Afzalan

مدیر بخش Cisco شناسه تصویری aliafzalan
    نوشته
    2,086
    سپاسگزاری شده
    2557
    سپاسگزاری کرده
    2059
    سلام
    من خودم وایرلس کار نکردم . . .
    ولی یک لینک داریم از ونک به انقلاب (به طول تقریبی 8 کیلومتر) که منطقه پر نویزی هم هست، با میکروتیک 433ah و میکروتیک 1000 و slab5826 زده شده - پهنای باند 32mbps بهمون داده، لینک خیلی خوبی هست و بار زیادی هم روش داریم.

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط irannet نمایش پست ها
    دوست عزیز بهترین انتخابشما nanobridge از سری محصولات Ubqt هستش که تازه به بازار اومده که یه پکیج کامل شامل اکسس پوینت و آنتن که روش یه دیش 22DB داره به همراهه یه اکسس پوینت 1 وات....من خودم توی تهران در منطقه انقلاب که اوج اختلال فرکانسی هستش با یه لینک P2Pتونستم به سطح سیگنال 65 با تروپوت 18 meg و توی فاصله 11.2 کیلومتر بر اساس اطلاعات GPS در کمال ناباوی دست پیدا کنم...من اخبار زیادی در همین رابطه درباره این دستگاه شنیدم که دوستان من به ارقام عجیبی با استفاده از این دستگاه رسیدن...قیمتش هم بسیار مناسبه در حدود 140000 تومن....
    منم در مورد سری جدید محصولات ubnt مثل powerbridge و nanobridge یه چیزایی شنیدم. اگه ممکنه یکم بیشتر توضیح بدید. فرقش با nanostation و powerstation چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط wazet نمایش پست ها
    البته تجهیزات که هست ولی زیر 3 تومن نیست ولی شما با همین هزینه میکروتیک 433ah با آنتن فلت و کارت xr5 بزن در قبال سایر سولوشن ها با این هزینه یه سر و گردن بالاتر هستش.اون منطقه من هم با اسلب هم با پاوراستیشین لینک زدم ولی ترافیک فقط یه اینترنت بود و خوب چون دیگه خریداری شده بود وگرنه نمیشه اعتماد کرد که حتما جواب بده ان هم 16 مگ ولی میکروتیک با کارت و آنتن خوب مطمئن هستش و هزینه نصف موتورالا یا نترونیکس و اینطور برندها میشه و اگر تر تمیز نصب کنی این فاصله این پهنا رو بهت میده , چون ترافیک چندگانه و پکت های متنوعی داری WMM هم یادت نره.اون قسمت نویز کمتری داره نسب به قسمت پایین اگر لایسنس بگیری اکستند چنل هم فعال کنی دیگه خودت می بینی چی میشه.
    برای اجرا با میکروتیک دقیقا چه تجهیزاتی لازمه؟ حدود هزینه چقدر میشه؟ لطفا لیست کامل تجهیزات رو بگید (روتر، کارت، آنتن...). میکروتیک اینترفیس وب داره؟ یا فقط باید با winbox کانفیگ بشه؟

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    اسلب که خیلی رادیو گلیه اما برا کار شما یه مقدار ضعیفه لینک وصل میشه اما رو پکت ویدئو فکر نکنم گرپزینه مناسبی باشه موتورلا هزینه اضافی هست اصلا برا 4.5 کیلومتر میری تو over load از میکروتیک 433 ah استفاده کن کارت 400 میلی وات با انتن 24 دیبی برو وصل کن به راحتی هم ازش استفاده کن

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    411AH
    xr5
    antenna box 27db
    24v 3A
    بالای 10مگ فول داپلکس
    یعنی همون 20 مگ یک طرفه
    از آنتن های سولید هم می تونید استفاده کنید مثلاً 23db زیاد هزینه کردن هنر نیست
    در ضمن به این برندهای من در آوردی اعتماد نکنید توی این رنج قیمت میکروتیک بهترین هست

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط almas455 نمایش پست ها
    411AH
    xr5
    antenna box 27db
    24v 3A
    بالای 10مگ فول داپلکس
    یعنی همون 20 مگ یک طرفه
    از آنتن های سولید هم می تونید استفاده کنید مثلاً 23db زیاد هزینه کردن هنر نیست
    در ضمن به این برندهای من در آوردی اعتماد نکنید توی این رنج قیمت میکروتیک بهترین هست
    اقا کدوم برند من در اوردیه motorla teletronic ubquti من تا اونجا میدونم اینا از برند های خوب و کاربردی هستن برای 4.5 کیلومتر xr5 و انتن 27 دیبی خیلی زیاده

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    برندهایی که همکار ها در آورند و سمبل کردند منظورم برندهای معروف نبود که.مثل hitech که قبلاً بحثش شده

یوبی خوبه اما نه به خوبی میکروتیک
    تلترونیکس اصلاً قابل مقایسه با میکروتیک نیست
    موتورلا هم فوق العاده گرون

کلمات کلیدی در جستجوها:

تجهیزات لینک وایرلس

لینک وایرلس

لینک مناسب وایرلس برای 8 کیلومتر

تجهیزات پیشنهادی لینک طول ۱۰ کیلومتر

http://forum.persiannetworks.com/f77/t38858.html

تجهیزات وایرلس لینک

مناطق پر نویز تهران

تجهیزات پیشنهادی برای لینک وایرلس 13 کیلومتری