نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8

موضوع: ایجاد یک شبکه خصوصی در برد 3 کیلومتر با دید غیر مستقیم

نام حقيقي: ب

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

ایجاد یک شبکه خصوصی در برد 3 کیلومتر با دید غیر مستقیم

سلام
    اساتید محترم .
    میخوام یک شبکه با حداقل 500 کاربر در برد 3 کلیومتری راه اندازی کنم
    هدف از راه اندازی شبکه توزیع اشتراک اینترنت - شر کردن فایل های صوتی و تصویری به طوری که هر کار بر بتونه وارد سرور بشه و هر چی که مجازه برداره . اینم بگم که هر کاربر ممکنه هر جایی باشه تو خونه مغازه خیابان و. ... دید غیر مستقیم
    می خواهم ببینم اصلا همچین کاری ممکنه . اگر انجام بدم می تونن بهم گیر بدن (مراکز دولتی ....) قابل ردیابی هست منظورم اگر خصوصی باشه و دست همه نباشه می تون ردشو بگیرن و بعد هم اینکه هزینه را اندازی قسمت مرکزی شبکه (سرور + تجهیزات وای فا ) و بعد هزینه ای که هر کار بر باید انجام بده برای اتصال به این شبکه .
    تجهیزات پیشنهادی چیست
    اساتید محترم خواهش میکنم کمک کنید و بنده را راهنمایی کنید .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    یک وقتی ون با انالایزش بیاد هیچ چیزو نمی تونی مخفی کنی
    اگه میخوای ارتباطو به شعاع 3 km بزنی یه راهکار داره ارتباطptp به طول 3 کیلومتر یه راهکار در ضمن به غیر از مجوز تنظیمات رادیویی شما نیاز به مجوز اماکن هم داری به علت shair center موزیک و فیلم کار شدنی اما پر هزینه و درده سر دار

نام حقيقي: Siamak Nahavandi

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    108
    سپاسگزاری کرده
    18
    من راجع به مجوزاش چیز خاصی نمیدونم (چون تا به حال تو این سطح 500 یوزری کار نکردم) ولی به نظرم شما باید یه سری به سازمان تنظیم مقررات رادیوئی بزنی و پرس و جو کنی .
    اما در مورد اینکه شعاع 3 کیلومتر و دید غیر مستقیم مطمئنا شدنیه ولی هزینه اش یه مقداری زیاده چونکه همه برندها همچین تجهیزاتی ندارن که البته میزان هزینه کاملا بستگی به محیط شما و سولوشنی که برای پوشش منطقه ارائه میشه داره (در ضمن همچین کاری اصلا راحت نیست ولی شدنیه)

اگر هم قراره دید مستقیم نباشه میشه گفت یوزر شما تقریبا هزینه ای رو نمیخواد متقبل بشه (نهایتا در حد 50-60 هزار تومان)

امیدوارم کارت راه بیوفته ولی بازم میگم بهتره بری سراغ یه متخصص و انفرادی کار رو انجام ندی و در این مورد اصلا نباید خسیس بازی در بیاری.

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    500 تا یوزر کارتو خیلی راحت میکنه چون اکسس پوینت با این قابلیت به تعداد انگشتان یه دستته و قیمت ها نجومی ببین رفیق من یه دو دو تا 4 تا برات میکنم اگه بخوای فقط برا شیرینگت به هر کی 1مگ بدی یعنی 128 k دانلود شما 500 مگ ارتباط میخوای با توجه به اینکه رادیو هم باید قابلیت این پروسس رو داشته باشه و نیاز به حداقل 2 لینک ارتباطی داری چون ته وصل شدنشون 300 مگه تجهیزات فوق العاده گرون و غیر اقتصادی هست

نام حقيقي: Siamak Nahavandi

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    108
    سپاسگزاری کرده
    18
    البته یه چیزه دیگه من اضافه کنم که شما مطمئنا با یک AP نمیتونی این کار رو انجام بدی و به نظر من حداقل شما نیاز به یک Backhaul با 4 یا 5 AP پر قدرت (و البته گران قیمت) و داری که اگه بخواهیم متوسط در نظر بگیریم تقریبا هر اکسس پوینت 100 مگابیت رو باید پروسس کنه !

نام حقيقي: ب

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

تشکر از دوستان و اساتید بابت راهنمایی های که کردن

به نظر شما بخواهیم همچین کاری را با روش های دیگری انجام بدیم باید چه کار کنیم
    حالا وایرلس نشد یه روش دیگه که عملی باشه و حداقل یه محدوده ای رو جواب بده

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    من اصل قضیه رو دور از ذهن می بینم 500 کاربر در محدوده 3 کیلومتر آن هم کاربران متنوع خیابان خونه ماشین موبایل این قضیه از پایه مشکل امنیتی داره و امنیت اطلاعات کاربران به خظر میفته و ارزش اجرایی نداره.

rax
    rax آنلاین نیست.
    نام حقيقي: وحید خدابنده لو

عضو غیر فعال شناسه تصویری rax
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    12
    دوست عزیز از یه بیس بخوای اینکارو انجام بدی یکم هزینه اش بالا میرنه به نسبت باقی روش ها ولی به نظر میاد با 4 تا WLC (یه دونه اصلی برای ساده گی عملیات شرینگ و کنترل و auth یوزر ها و 3 تا برای کنترل AP و انتن ها) و بتعداد لازم AP و انتن ترجیحا پچ بر حسب میزان BeamWidth شدنیه!(تعداد و نوع AP ها و انتن بسته به ارتفاع و موانع و محدودیت جای شما داره! هر چی بیشتر استفاده کنی قیمت WLC ها بالاتر میره ولی ارزش داره تا بخوای بری سراغ AP هایی که توان پردازشی و هندلینگ بالتری دارن) ولی همونطوری دوستان گفتن خرجت خیلی بالا میزنه!(فکر نکنم بطور مجتمع کسی تو ایران همچین کاری کرده باشه چون خیلی کم پیش میاد همچین سناریویی با این میزان مصرف بالای پهنای باند اتفاق بیوفته) در ضمن سیسکو یه سری دیوایس مجتمع (WLC و AP های با قابلیت LWAPP و ترجیحا آنتهای ساخت خودش) داره که فکر میکنم بشه برای اینکار ازش استفاده کرد (تو اکثر پارک های بزرگ و مراکز تفریحی از این روش استفاده میکنن)

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f77/t38793.html

ديد مستقيم 5 كيلومتر وايرلس

لینک وایرلس با دید غیر مستقیم

راديو واير لس با ديد غير مستقيم

آنتن های وایرلس دید غیر مستقیم

انتقال تصوير براي برد ٦٠ كيلومتر

شبکه بی سیم برد 3 کیلو متر

wlc یعنی

رادیو آنتن با برد 10 کیلومتر

نحوه ایجاد یک شبکه خصوصی

آنتن وایرلس با برد 4کیلومتر