نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط goodwish
  • 1 توسط siana_vnd
  • 1 توسط maaziyar
  • 2 توسط Zahmatkesh

موضوع: انتخاب تجهيزات وايرلس

نام حقيقي: علي حاجيان

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

انتخاب تجهيزات وايرلس

سلام دوستان
    من دارم يه ساختمان 3 طبقه را شبكه ميكنم كه تو هر طبقه دو واحد و تو هر واحد هم 5 تا سيستم دارم و نياز دارم براي اينترنت و اتوماسيون اداري هر سيستم حداقل
    5 mbترانسفر داشته باشم و تمامي فيچر انيتي مثل hide وmac , key 128b را فعال كنم . اگه ممكنه نوع پيشنهادي كارت شبكه را هم بگيد ممنون در ضمن ساختمان
    تيرچا بلوك ساخته شده كه ديوارهاي 20 سانتي هر واحد داراي 2 تا اتاقه بين هر دوتا واحدم از طريق يه نورگير به همديگه ارتباط دارند ولي اسانسور هم با يه راه پله بين اين دوتا واحد هست كه فكر كنم يه كم كارا سخت ميكنه .
    ممنون

موضوعات مشابه:
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Siamak Nahavandi

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    108
    سپاسگزاری کرده
    18
    ببین دوست من یک توصیه خیلی خیلی خیلی جدی برات دارم ، اونم اینکه اگه اولین بار هست که داری کار وایرلس به این شکل انجام میدی (که از سئوالهای شما همینطور پیداست) اگه میخوای متضرر نشی ، چه از نظر مالی و چه از نظر زمانی به شما پیشنهاد میکنم که سراغ تجربه کردن و آزمون و خطا نری و بری دنبال یه آدم تجربه مند و کار رو بسپاری دست اون و کار رو اونجا در عمل یاد بگیری .

و اما برای ارائه پیشنهاد و راه کار (البته به هیچ عنوان نمیتونه این راه کار قطعی باشه) مهمترین گزینه رو فراموش کردی بگی و مساحت این مکان هست.
    در ضمن 30 تا کامپیوتر رو شبکه کردن کار سختی نیست و فکر میکنم با 2 تا اکسس پوینت ساده برای هر طبقه شما میتونی این کار رو به راحتی انجام بدی علاوه بر اینکه کارت شبکه هم تو همچین سولوشنی خیلی اهمیت نداره و میتونی از برندهای ارزونی مثل D-Link و Micronet و planet و امثالهم استفاده کنی .

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    هر دستگاه 5 مگ پر سکند 5 تا دستگاه 25 مگ خیلی زیاده نه دی لینک نه پلنت نه میکرونت جواب نمیده
    میکروتیک 433 ah

ap 4000 proxim
    این هارو توصیه میکنم

لطفا تجهیزاتی که گذاشتی توضیح بده

ویرایش توسط maaziyar : 2010-09-19 در ساعت 03:58 PM

نام حقيقي: sayedkamel

عضو غیر فعال شناسه تصویری gishniz
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    3
    ميتونم بپرسم چرا از وايرلس استفاده كني تو اين پنج طبقه شبكه كن 5 طبقه هر طبقه 2 واحد و هر واحد 5 سيستم كه جمعش ميشه 10 سيستم تو هر طبقه
    من جاي شما بودم 1 سويچ دلينك 16 پورت با يه نانو واسه هر طبقه ميزاشتم شبكه هم بصورت استار ميبستم قيمت يه سويچ حدود 25000 تومنه يه نانو هم 60000 هزار تومان چون شبكه بصورت اتار هست تمامي سيستمها نيز بصورت dhcp اي پي ميگيرن مشكلي بود در خدمتم

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط gishniz نمایش پست ها
    يه نانو هم 60000 هزار تومان
    سلام

به ما هم آدرس بده بخریم
    75000 لوکو

maaziyar و siana_vnd سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط gishniz نمایش پست ها
    ميتونم بپرسم چرا از وايرلس استفاده كني تو اين پنج طبقه شبكه كن 5 طبقه هر طبقه 2 واحد و هر واحد 5 سيستم كه جمعش ميشه 10 سيستم تو هر طبقه
    من جاي شما بودم 1 سويچ دلينك 16 پورت با يه نانو واسه هر طبقه ميزاشتم شبكه هم بصورت استار ميبستم قيمت يه سويچ حدود 25000 تومنه يه نانو هم 60000 هزار تومان چون شبكه بصورت اتار هست تمامي سيستمها نيز بصورت dhcp اي پي ميگيرن مشكلي بود در خدمتم
    نانو 60 تومن همین الان 200 تا میخوام

نانو 250 میلی وات و انتن 12 دیبی out door بزاری تو ساختمون همرو سرطانی کنی بعد میخوای 25 مگ رو با نانو هندل کنی اونم به صورت استیبل اگه این کارو کنی که خودم کلی در خدمتتم
    این استار هم قشنگ اومدی بده دیوارای بین واحد هارم بکنن که یه نانو کاره یه طبقه رو انجام بده

ویرایش توسط maaziyar : 2010-09-19 در ساعت 09:10 PM

نام حقيقي: بماند

عضو عادی شناسه تصویری Leon
    نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    156
    سپاسگزاری کرده
    288
    سلام.
    اگه كار مال خودته و وقت كافي داري به نظر من بهترين فرصت هست كه توي شبكه هاي وايرلس تجربه بدست بياري اما اگه مي خواي به قول دوستمون آقا سينا از نظر مالي متضرر نشي تو خريد تجهيزات اصلا و ابدا عجله نكن.

شبكه وايرلس علي رغم اينكه تجربه خيلي مي تونه كمك كنه اما تا محيط تست نشه نميشه تصميم قطعي گرفت.

شما اول از همه با يك كارت شبكه معمولي يا اگه مي توني با 2 تا لپ تاپ ارتباط و قدرت انتقال سيگنال بين واحد ها و بين طبقات رو تست كن ببين وضعيتت چطوره، چند درصد سيگنال داري، اصلا سيگنالي بهت مي ده يا نه بعد خيلي بهتر مي توني رو نوع تجهيزاتت تصميم بگيري.

اما در مورد كليت شبكه احتمالا بهتر باشه تو هر طبقه (راه پله) يك AP بزاري و بين طبقات هم APها رو با يك كابل Cat6 بياري تو يك سوئيچ 16 پورت 1G كه وصل بشن به سرورت.
    ----------------------------------------------------------------------------------
    باز هم ساير دوستان استادن و من تجربه زيادي ندارم.

نام حقيقي: علي حاجيان

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام و تشكر از همه دوستاني كه وقت گذاشتند و راهنمايي كردند . من اين كار اولم نيست ولي تجربه اونجوري هم ندارم ولي لينكهاي نقطه به نقطه زيادي را راه انداختم و مشكلي هم نداشتم . نزديك به يه ساله كه يه اداره را كه شامل 4 طبقه هست را با يك ADSL Wier tplinke 108 راه انداختم 2 مگ اينترنت را هم براي 25 نوتبوك تو 3 طبقهshare كردم بدون هيچ مشكلي كار ميكنه ولي تو اين ساختمان جديد خيلي با مشكل برخوردم .
    در مورد مساحت كه يكي از دوستان سوال كرده بود حدودا هر واحدي 30 در 30 هست .
    من اول چون pico station گيرم نيومد با يك powe station 5 كه بيشتر مال نقطه به نقطه هت اين كارا كردم كه 2 طبقه را خيلي خوب جواب داد ولي فقط با ping وقتي كه hideكردم و بر اساس Mac بستم شروع كرد به اذيت كردن و لي باز اون تعدادي كه وصل ميشدن (معمولا 4 تا از سيستما ولي جالب بدونيد اصلا ربطي به فاصله سيستم تا اكسسپوينت نداشت ).
    سرتونا درد نيارم يكي از دوستان ايكاره گفتند اكسس پوينت كم مياره از نظر cpu ولي اونايي كه وصل بودند سرعتشون خيلي خوب بود . تا اينكه امروز picostation به دستم رسيد . حالا بدون تنظيمات mac & hide هما با قدرت سيگنال بالا وصل شدند ولي خيلي خيلي كند شده و تقريبا نميشه كار كرد . ديگه موندم چي كار كنم .
    يه موضوع ديكه من اطلاعاتم در مورد فركانسي كه اينجور تجهيزات روشون كار ميكنه كه امكان داره كه مثل ماهوارهها شدت و قدرت فركانسا را بشه تغيير داد .
    ممنون و شرمنده كه همه را در هم و بر هم نوشتم بهتر از اين نميتونستم توضيح بدم

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نفهمیدم از power 5برا اکسس پوینت داخلی استفاده کردی چه جوری لپ تاپ ها وصل میشدن لب تاپشون دیوایس 58 هم دارن؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

قیمت هاب سویچ دلینک

http://forum.persiannetworks.com/f77/t38471.html

pico

تجهیزات وایرلس در ساختمان

برچسب برای این موضوع