صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 22

موضوع: اتصال دو شبکه Lan به مسافت 100

نام حقيقي: hooman afzali

عضو عادی
    نوشته
    193
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    38

اتصال دو شبکه Lan به مسافت 100

با سلام
    دو ساختمان به مسافت 100 متر مربوط به یه شرکت که از اتوماسیون اداری در شبکه محلی استفاده می کنن
    ساختمان اول که قدیمی هست 20 کلاینت داره نقطه اول و ساختمان دوم که جدید هستش و 6 کلاینت نقطه دوم.
    حالا می خوایم نقطه دوم با اول ارتباط داشته باشه البته بگم که اول شبکه کابلی هستش اما نقطه دوم رو می خوام در داخل ساختمان هم وایرلس کنیم و کابل کشی نشه.
    * هیچ گونه مانعی بین نقطه اول و دوم وجود نداره و دید کاملا مستقیم هستش

چه تجهیزاتی برای اتصال نقطه اول و دوم بشکل وایرلس پیشنهاد می کنید که کاملا این دو شبکه با هم ارتباط با سرعت بالا داشته باشن.

برای نقطه دوم و اتصال 6 کلاینت با هم بشکل وایرلس چه اکسس پوینت و کارت شبکه وایرلس رو پیشنهاد می دن دوستان

ممنون

موضوعات مشابه:
    ali_y سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    اول از همه بگم که هیچ چیز در یه شبکه استیبل تر از کابل نیست یعنی ارتباط وایر پس اگه میتونی ساختمان جدید هم وایر ببند تا وایر لس
    برا ارتباط 2 تا بیست اگه میخوای برا فاصله 100 متر کابل بکشی از کت 6 استفاده کن و باید یه poe یا یه سوییچ وسط راه بزاری چون خود کابل ، برق رو نمیتونه 100 متر انتقال بده البته اگه امکان کابل کشی هست
    اگه ارتباط وایرلسی هم بخوای وصل کنی میتونی از 2 تا نانو لوکو 5 استفاده کنی ارزونه . 54 مگ وصل میشه تو اون فاصله .
    لوکو m هم هست 300 مگ وصل میشه اما به شرطی که ترافیک سنگین نندازی روش که کم بیاره زیرش بره تو مایه هنگ و over heat . اگه ترنسفر بالا داری باید از تجهیزات بهتر استفاده کنی که اگه نیاز شد اونم میگم که قابلیت پردازش بالا تری دارند .
    برا شبکه وایرلس اونورم همین طوره اگه ترنسفر بین دستگاهات زیاده باید از یه تجهیزات خوب استفاده کنی ولی یه خوبش که کارایی متوسط و استبیلیتی بالا داره از رادیو senao استفاده کن خوبه . زیادم تو کارت اسلات شبکه وایرلس در مورد برندش اطلاعات ندارم اما فکر کنم d-link زیاد باشه و بدم کار نکنه ببخشید تو عمره وایرلسیم از کارت شبکه وایرلس استفاده نکردم همیشه ترجیح دادم از رادیو برا ارتباطات استفاده کنم تا اسلات در هر connection

ویرایش توسط maaziyar : 2010-09-11 در ساعت 12:52 PM
    ali_y سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Arash

خواننده
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    2
    شما میتونی از کابل cat 7 استفاده کنید بیشترم جواب میده وایرلس کیس خوبی نیست برای ارتباط بین ساختمان یه دلیل هنگ کردن از مصرف زیاد

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    ایشون فرمایششون درسته از کت سون هم میتونی استفاده کنی ولی هزینه کابل کشیت از هزینه وایرلست بیشتر میشه کابل خوبش که ارتباط رو بر قرار کنه گرونه اونم از نوعه خیلیش و در ضمن یه کابل 100 متری داری وسط راهه که هر ان ممکنه ارتباط قطع شه به علت مشکلات فیزیکی . لطفا پستی که میدید به مباحث هزینش هم دقت کن دوست من . شما میتونید با قیمت خیلی پایین تر رو کت 6 انجام بدی .

ویرایش توسط maaziyar : 2010-09-11 در ساعت 01:01 PM

خواننده
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    ایشون فرمایششون درسته از کت سون هم میتونی استفاده کنی ولی هزینه کابل کشیت از هزینه وایرلست بیشتر میشه کابل خوبش که ارتباط رو بر قرار کنه گرونه اونم از نوعه خیلیش و در ضمن یه کابل 100 متری داری وسط راهه که هر ان ممکنه ارتباط قطع شه به علت مشکلات فیزیکی . لطفا پستی که میدید به مباحث هزینش هم دقت کن دوست من .
    بله هزینه مهم است ولی ارتباط بین دوساختمان که کلاینت وجود داره و حجم زیادی از اطلاعات قراره از بستر وابرلس عبور کنه باعث هنگ کردن شبکه بین این دو ساختمان میشه و دردسر بیشتر اگر بسترم براش فراهم بشه مشکل فیزیکی حل میشه

البته در غیر اینصورت اگر اطلاعات ارتباطی کم باشد و در آینده بیشتر نشود با شما موافقم

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    من با وایر مخالف نیستم بزار یه کم تخصصی صحبت کنیم تا اولین نظری که به ذهنمون اومد پستش نکنیم
    اوکی بستر اماده نشد کابل از محیط باز و در رفتو امد رد شد کابل قطع شد از طریق برخورد فیزیکی یا غیره خوب چیکار کنیم کلی هزینه یه کابل 100 متری دیگه نه نمی خوای هزینه کنی اینقدر خوب یه سوییچ میزارم ای بابا برقشو از کجا بیارم تو فضای باز یه کابل کشی برق اضافه شد خوب برق رو از بغل کابل رن رد میکنم میرسونم تا پریز دیگه . اخ دیدی چی شد برقه نویز میندازه رو کابل اهان فهمیدم یه کی استون میزارم ای بابا اینم که نویز ایجاد کرد با مقاومت تو ارتباطم تو ping لنی پکت لاست دارم من یه چیزو فهمیدم که حتی تو یه شبکه ساده یه برنامه ریزی دقیق انجام بده که لینک حداقل تا 2 سال اصلا نیاز به سرکشی نداشته باشه تو روز اول شبکه رو دیدی من 2 سال بعدشو
    اما در سیستم من شما 2 تا کابل داری حالا 50 متری یا به تناسب اگه قطع شد پا خورد یا هر چیز دیگه 50 متر کابل عوض میکنی به یک دهم قیمت

meysamjazz سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    من با وایر مخالف نیستم بزار یه کم تخصصی صحبت کنیم تا اولین نظری که به ذهنمون اومد پستش نکنیم
    اوکی بستر اماده نشد کابل از محیط باز و در رفتو امد رد شد کابل قطع شد از طریق برخورد فیزیکی یا غیره خوب چیکار کنیم کلی هزینه یه کابل 100 متری دیگه نه نمی خوای هزینه کنی اینقدر خوب یه سوییچ میزارم ای بابا برقشو از کجا بیارم تو فضای باز یه کابل کشی برق اضافه شد خوب برق رو از بغل کابل رن رد میکنم میرسونم تا پریز دیگه . اخ دیدی چی شد برقه نویز میندازه رو کابل اهان فهمیدم یه کی استون میزارم ای بابا اینم که نویز ایجاد کرد با مقاومت تو ارتباطم تو ping لنی پکت لاست دارم من یه چیزو فهمیدم که حتی تو یه شبکه ساده یه برنامه ریزی دقیق انجام بده که لینک حداقل تا 2 سال اصلا نیاز به سرکشی نداشته باشه تو روز اول شبکه رو دیدی من 2 سال بعدشو
    اما در سیستم من شما 2 تا کابل داری حالا 50 متری یا به تناسب اگه قطع شد پا خورد یا هر چیز دیگه 50 متر کابل عوض میکنی به یک دهم قیمت
    دوست عزیز داستان نویس خوبی هستی

توجه به متن کنید این دوستمون گفت یک طرف سویچ داره طرف دیگه باید برای شبکه وایرلس حتما AP داره میتونه کابل مستقیم از سویچ تا AP ساختمان بکشه

بنده نگفتم رو هوا باشه کابل بستر منظورم جایی که کابل صدمه نخوره مانند داخل زمین . فلکسی . داکت یا .....

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    شما درست میفرمایید

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط hozour64 نمایش پست ها
    با سلام
    دو ساختمان به مسافت 100 متر مربوط به یه شرکت که از اتوماسیون اداری در شبکه محلی استفاده می کنن
    ساختمان اول که قدیمی هست 20 کلاینت داره نقطه اول و ساختمان دوم که جدید هستش و 6 کلاینت نقطه دوم.
    حالا می خوایم نقطه دوم با اول ارتباط داشته باشه البته بگم که اول شبکه کابلی هستش اما نقطه دوم رو می خوام در داخل ساختمان هم وایرلس کنیم و کابل کشی نشه.
    * هیچ گونه مانعی بین نقطه اول و دوم وجود نداره و دید کاملا مستقیم هستش

چه تجهیزاتی برای اتصال نقطه اول و دوم بشکل وایرلس پیشنهاد می کنید که کاملا این دو شبکه با هم ارتباط با سرعت بالا داشته باشن.

برای نقطه دوم و اتصال 6 کلاینت با هم بشکل وایرلس چه اکسس پوینت و کارت شبکه وایرلس رو پیشنهاد می دن دوستان

ممنون

سلام

تمام مطالب رو خوندم آقای مازیار خواستم توجیه کنن و راه رو درست توضیح دادن.
    ولی یه خورده ای گنگ بود.

اول از همه جناب hozour64

چقدر می خوای هزینه کنی؟؟؟

نوع بستر چقدر برات اهمیت داره ؟؟؟ ( کیفیت برابر )

در جواب دوستمون arash2021

کابل مشکلات خاص خودش رو داره. اگر بهترین کابل رو با استانداردهای محیطی مناسب انتخاب کنیم هزینه ها خیلی بیشتر از بستر وایرلس می شود بعد نصب نیز هزینه نگهداری زیادی را تحمیل می کنه در صورتی که بیسیم یک صدم این مشکلات رو نداره درضمن چون از محیط کار دوستمون آگاهی نداریم نمی تونیم پیشنهادی رو به صورت قطع بهش پافشاری کنیم و در آخر با یه پاور می شه 52 مگ رو در این فاصله به خوبی انتقال داد و اگه قرار به هنگ کردن باشه سوییچ هم می تونه مشکل آفرین باشه و درحال حاضر من پاور 5 ندیدم که فول ازش کار بکشی و قاطی کنه

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    اقا سامان ممنون از راهنماییت اما در این فاصله پاور نانو لوکو هیچ فرقی ندارن چون اصلا فاصله ای نیست که بخواهیم رو انتن بحث کنیم اینا فقط تو انتن با هم تفاوت دارن و خروجی رادیو . ما باید یه رادیویی استفاده کنیم که پروسسور و رم قوی داشته باشه که هنگ نکنه که در هر 3 این رادیو ها مشابه هست و خیلی ضعیف 180 mhz پروسسور
    مرجع سایت ubnt اما دیتا شیت این تجهیزات تحریمه با ip ایران باز نمیکنه باید یه دور بزنی اونور دنیا بعد از اونجا وارد شی

Zahmatkesh سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    آقای مازیار من با سایتش مشکلی ندارم

Download Restricted | Ubiquiti Networks, Inc.

Download Restricted | Ubiquiti Networks, Inc.

تفاوت این دو در نحوه قرار گیری قطعات الکترونیک هستش و تاثیر به سزایی در کاهش پردازش ایفا می کنه.

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    شما ip مخابراتی دارین ما که اینجا باز نمیکنیم باید از اون کارایی که منو تو میدونیم انجام بدیم تا باز کنه
    احتمالا باید با مخابرات اینجا هماهنگ کنیم من اطلاعاتی در مورد قرار گیری تجهیزات ندارم به استناد به دو قسمت اصلی یعنی رم و پروسسور این صحبت رو کردم شاید باید اطلاعات جدیدی نسبت به محصولات ubnt کسب کنم

ویرایش توسط maaziyar : 2010-09-11 در ساعت 08:49 PM

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    من چون کارم طراحی مداره رو این دو مدار کار کردم

البته از دید خودم

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    من در زمینه الکترونیک تخصصی سر رشته ندارم من تنها کاری که بلدم ارتباطات هست

Zahmatkesh سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: hooman afzali

عضو عادی
    نوشته
    193
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    38
    با تشکر از راهنمایی همه دوستان

هزینه که می خوام بکنم تا 600 تومن مشکلی نیست
    البته اگه دوستان رادیویی که پردازش بالا داره معرفی کنن ممنون میشم البته با هزینه.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

اتصال دو شبکه lan

وصل کردن شبکه lan

ارتباط دو شبکه lan

اتصال دورادیو میکروتیک

اتباط دو lan با ip متفاوت

اتصال شبکه بین دو ساختمان

اتصال دو شبکه داخلی

اتصال چند شبکه lan

LAN

کابل کت 6 تا مسافت

http://forum.persiannetworks.com/f77/t38245.html

دیتا شیت کابل شبکه کت 6

فاصله بین دورادیو ubnt چقدر باشداتصال دو نقطه 200 متری با وایرلساتصال چند شبکه lan به یکدیگراتصال دو شبکه لن با همشبکه کردن کابل کت 6دیتا شیت کابل کت 6aاتصال دو lanاتصال بیسیم به شبکه lanارتباط کامپیوترها در شبکه در دو ساختماناتصال شبكه lan بهاتصال دو شبکه به هم با مسافتوصل کردن دو ساختمان از طریق وایرلساتصال نقطه به نقطه شبکه Lan

برچسب برای این موضوع