نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط almas455
  • 2 توسط maaziyar
  • 1 توسط siana_vnd

موضوع: با این تجهیزات بیسیم ماکزیمم سرعت چقدر میتونه باشه؟

نام حقيقي: محمدی

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168

با این تجهیزات بیسیم ماکزیمم سرعت چقدر میتونه باشه؟

دو عدد اکسیس پوینت D-Link DWL-G700AP لینک

آنتن ANT24-1500 OUTDOOR 15 DBI OMNI-DIRECTIONAL ANTENNA

آنتن Directional Yagi high gain antenna - ANT24-1201

فاصله این دو آنتن 150 متر و شاید هم نهایتا بشه 300 متر
    آنتن امنی قبل روی یکی از ساختمان ها نصب بوده قرار آنتن دوم رو بر روی پشت بام ساختمان دوم نصب کنیم. دید مستقیم داره و در ارتفاع آنتن امنی قرار داره.
    پس از تست هایی با آنتن خود اکسیس پوینت ، آنتن Directional ، آنتن Directional با سیم 3 متری انجام دادم، پایدار ترین حالت و سریعترین حالت بستن آنتن با سیم کوتاه همراه خودش بود که سرعت 1.3 Mb و یا 10.4 مگا بیت ثبت شد.
    حالا سوالت من اینه:
    1) ماکزیمم سرعتی که میتونم داشته باشم چقدره؟
    2) اگه بخوام سرعت رو تا 10 برابر یعنی 100 مگا بیت برسونم کدوم وسیله رو باید عوض کنم؟
    3) در شرایط نامساعد جوی چقدر افت سیگنال پیدا میکنیم؟
    4) اگه بخوام یه محفظه برای اکسیس پوینت درست کنم چه معیارهایی باید در نظر بگیریم؟
    5) من فکر می کردم که آنتن امنی امواج رو به صورت 360 پخش می کنه ولی گراف اون یه چیز دیگه میگه؟
    پیشاپیش بابت وقتی که برای پاسخگویی به سوالات من میگذارین ممنونم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    در خوشبینانه ترین حالت 20-30mbps

mohammadi4 سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadi4 نمایش پست ها
    1) ماکزیمم سرعتی که میتونم داشته باشم چقدره؟
    2) اگه بخوام سرعت رو تا 10 برابر یعنی 100 مگا بیت برسونم کدوم وسیله رو باید عوض کنم؟
    3) در شرایط نامساعد جوی چقدر افت سیگنال پیدا میکنیم؟
    4) اگه بخوام یه محفظه برای اکسیس پوینت درست کنم چه معیارهایی باید در نظر بگیریم؟
    5) من فکر می کردم که آنتن امنی امواج رو به صورت 360 پخش می کنه ولی گراف اون یه چیز دیگه میگه؟
    پیشاپیش بابت وقتی که برای پاسخگویی به سوالات من میگذارین ممنونم.
    کسی نمی خواد جواب سوال های ما رو ده ؟

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    سلام دوست من
    من نمیخواستم برای این پست کانمنت بذارم چون سوالت کلا غلطه اما جوابتو کامل و صحیح میدم تو اون فاصله اگه محیط بدون نویز شدید یا مانع باشه لینک 54 مگ وصل میشه اگه اکسس پوینتت g باشه .( من زیاد رو این اکسس پوینت ها کار نکردم) که بصورت half بهت پهنای باند میده یعنی 27 مگ که همینم به علت افت های دیگری که داری نمیده در عمل خیلی پایین تر از این حرف ها هست در خوشبینانه ترین حالت بهت میگم اگه بخوای دو ساعت از این دستگاه به صورت فول کار بکشی هنگه چون توان هندل کردن این همه دیتا رو نداره در خوشبینانه ترین حالت شما باید 6مگ وصلش کنی بعد هاف ازش بگیری یعنی 3 مگ و بصورت دائم هم ازش کار نکشی چون احتمال میدم اینقدرم نتونه هندل کنه پس شما رو 2 الی 3 مگ ترنسفر حساب کن
    اگه بخوای 100 مگ ترنسفر دائمی داشته یاشی برو بالای تجهیزات چند میلیونی
    اگه اون تجهیزاتو بزاری در شرایط نا مساعد هیچ افتی نداری
    اون تجهیزات outdoor هستن نیاز به محفظه نیست
    امنی هم 360 میزنه اما امواجش sharp نیست مثل dish grid and flat panel که امواج یکسویه داشته باشه کلا تمام امواج وایرلس هذلولی پخش میکنن امنی بصورت هذلولی کوتاه و بلند میزنه باید برای ارتباط به امنی طرف دیگر از تجهیزات قوی تر استفاده کنی
    اینو دوست من همیشه سرلوحه کارت قرار بده تو ارتباطات هیچ وقت اعداد و ارقام ملاک نیستند مهم عمله نه در چند دقیقه بلکه میانگینش در چند ماه

اقای جنیدی شما فکر نمیکنی با این کامنتی که گذاشتی طرفو یه کله فرستادی تو چاه یا جواب نده یا میدی با تمام علمت جواب بده نه به صورت سرسری . ببخشید که اینو گفتم چون واقعا نیاز دونستم بگم

ویرایش توسط maaziyar : 2010-09-13 در ساعت 05:49 PM
    Zahmatkesh و mohammadi4 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: khashayar roozegar

عضو غیر فعال شناسه تصویری khashayar5
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    1
    فکر میکنم دوستمون مازیار درست میگه این دیوایس همینجوری هم کار خودشو نمیتونه بکنه چه برسه بار بیاد روش رو همون 2 مگ ماکزیمم حساب کن اگه همه چیز تو بهترین حالت باشه

نام حقيقي: Siamak Nahavandi

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    108
    سپاسگزاری کرده
    18
    من هم با مازیار موافقم ..... هم با راهنمائی که کرده و هم انتقادی که به آقای جنیدی کرده.

لطفا یا جواب کامنتها رو ندین یا درست و حسابی جواب بدین تا مردم سر در گم نشن و این همه پست و کامنت الکی و خسته کننده نداشته باشیم .

در رابطه با سئوال هم میتونم بگم که تجربه بنده در مورد استفاده کردن از دیوایسهای وایرلس نشون میده که معمولا شما نمیتونید با تجهیزات ارزان قیمت کیفیت خوبی رو تجربه کنید (این مسئله کاملا تجربی بود - تشخیص خوب و بدی با استناد به قیمت)

و اما در مورد آنتن امنی باید 360 درجه باشه وگرنه دیگه به اون امنی نمیگن .

شرایط جوی حتی در مورد همون تجهیزات چندین میلیون تومانی تاثیر داره ولی شدت و ضعف داره ، یعنی کمتر خودش رو نشون میده (کسی میتونه بگه در یک مه غلیظ تجهیزات وای فای همون کاری رو میکنن که در یک دمای 30 درجه کم رطوبت انجام میدن ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!) من به تجربه بهم ثابت شده که رطوبت نسبی دما، باد ، دمای هوا روی کار تجهیزات وایرلس حتما تاثر گذاره ولی همونطوری که گفتم شدت و ضعف داره.

برای این کار هم من پیشنهاد میکنم دور این اکسس پوینتهای ضعیف رو خط بکشی .

سئوال من اینه که شما که دید مستقیم داری و یک لینک هم بیشتر نداری چرا از آنتن امنی و یاگی استفاده میکنی ؟ چرا به جای D-Link از ns2 یا ns5 یا میکروتیک استفاده نمیکنی ؟؟؟!!!

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    سلام دوست من
    من نمیخواستم برای این پست کانمنت بذارم چون سوالت کلا غلطه اما جوابتو کامل و صحیح میدم تو اون فاصله اگه محیط بدون نویز شدید یا مانع باشه لینک 54 مگ وصل میشه اگه اکسس پوینتت g باشه .( من زیاد رو این اکسس پوینت ها کار نکردم) که بصورت half بهت پهنای باند میده یعنی 27 مگ که همینم به علت افت های دیگری که داری نمیده در عمل خیلی پایین تر از این حرف ها هست در خوشبینانه ترین حالت بهت میگم اگه بخوای دو ساعت از این دستگاه به صورت فول کار بکشی هنگه چون توان هندل کردن این همه دیتا رو نداره در خوشبینانه ترین حالت شما باید 6مگ وصلش کنی بعد هاف ازش بگیری یعنی 3 مگ و بصورت دائم هم ازش کار نکشی چون احتمال میدم اینقدرم نتونه هندل کنه پس شما رو 2 الی 3 مگ ترنسفر حساب کن
    اگه بخوای 100 مگ ترنسفر دائمی داشته یاشی برو بالای تجهیزات چند میلیونی
    اگه اون تجهیزاتو بزاری در شرایط نا مساعد هیچ افتی نداری
    اون تجهیزات outdoor هستن نیاز به محفظه نیست
    امنی هم 360 میزنه اما امواجش sharp نیست مثل dish grid and flat panel که امواج یکسویه داشته باشه کلا تمام امواج وایرلس هذلولی پخش میکنن امنی بصورت هذلولی کوتاه و بلند میزنه باید برای ارتباط به امنی طرف دیگر از تجهیزات قوی تر استفاده کنی
    اینو دوست من همیشه سرلوحه کارت قرار بده تو ارتباطات هیچ وقت اعداد و ارقام ملاک نیستند مهم عمله نه در چند دقیقه بلکه میانگینش در چند ماه

اقای جنیدی شما فکر نمیکنی با این کامنتی که گذاشتی طرفو یه کله فرستادی تو چاه یا جواب نده یا میدی با تمام علمت جواب بده نه به صورت سرسری . ببخشید که اینو گفتم چون واقعا نیاز دونستم بگم
    ممنون از راهنماییتون
    لینک فعاله ، حدود 24 مگابیت (3مگابایت) البته متوجه نشدم شما به مگا بیت گفتین یا مگا بایت ، بعد از گذشت چند روز تازه دارم می فهم حق با شماست این دستگاه کشش یه لینک پیوسته و دایم رو نداره ، البته خیلی باری رو این لینک نیست چون فقط اگه لازم بشه از طریق این لینک بیسیم چند دقیقه دوربین ها رو چک می کنند و بعد قطع می کنند(سرور دوربین رو تو ساختمان قدیم جاش گذاشتیم) یه برنامه هم در حال آماده شدنه که با sql server کار می کنه و یه مقدار دیتای string روی لینک جابجا میکنه اونم فقط برای یک سیستم.
    حالا مشکل جدید :
    امروز ping یک میلی ثانیه است ولی وقتی فردا صبح چک می کنم 3 میلی ثانیه میشه فکر می کنم به مرور زمان پینگ بالا میره وقتی ارتباط اکسیس پوینتها رو قطع و وصل می کنم دوباره پینگم یک میلی ثانیه میشه !
    احتمالا همون بحث کشش دستگاه پیش می یاد ولی مطمئن نیستم لطفا نظرتون در این مورد بگین.

نقل قول نوشته اصلی توسط siana_vnd نمایش پست ها
    من هم با مازیار موافقم ..... هم با راهنمائی که کرده و هم انتقادی که به آقای جنیدی کرده.

لطفا یا جواب کامنتها رو ندین یا درست و حسابی جواب بدین تا مردم سر در گم نشن و این همه پست و کامنت الکی و خسته کننده نداشته باشیم .

در رابطه با سئوال هم میتونم بگم که تجربه بنده در مورد استفاده کردن از دیوایسهای وایرلس نشون میده که معمولا شما نمیتونید با تجهیزات ارزان قیمت کیفیت خوبی رو تجربه کنید (این مسئله کاملا تجربی بود - تشخیص خوب و بدی با استناد به قیمت)

و اما در مورد آنتن امنی باید 360 درجه باشه وگرنه دیگه به اون امنی نمیگن .

شرایط جوی حتی در مورد همون تجهیزات چندین میلیون تومانی تاثیر داره ولی شدت و ضعف داره ، یعنی کمتر خودش رو نشون میده (کسی میتونه بگه در یک مه غلیظ تجهیزات وای فای همون کاری رو میکنن که در یک دمای 30 درجه کم رطوبت انجام میدن ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!) من به تجربه بهم ثابت شده که رطوبت نسبی دما، باد ، دمای هوا روی کار تجهیزات وایرلس حتما تاثر گذاره ولی همونطوری که گفتم شدت و ضعف داره.

برای این کار هم من پیشنهاد میکنم دور این اکسس پوینتهای ضعیف رو خط بکشی .

سئوال من اینه که شما که دید مستقیم داری و یک لینک هم بیشتر نداری چرا از آنتن امنی و یاگی استفاده میکنی ؟ چرا به جای D-Link از ns2 یا ns5 یا میکروتیک استفاده نمیکنی ؟؟؟!!!
    این تجهیزاتی که قبلا خریداری شده و موجود هستند آنتن امنی قبلا نصب شده ، فکر کنم یه 2 3 تای اکسیس پوینت wag54g linksys هم داشته باشیم ، قبلا پول ها رو سر آزمون و خطای یه بنده خدایی خرج کردن ولی به نتیجه نرسیدن و ...

دوست عزیز اگه با این تجهیزات به مشکل خوردیم چه تجهیزاتی پیشنهاد میدید ؟ توجیه قیمت + کارایی مناسب

نام حقيقي: Siamak Nahavandi

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    108
    سپاسگزاری کرده
    18
    همونطور که گفتم شما باید بری سراغ برندهای بهتر از D-Link اونم اکسس پوینتهای InDoor که اصلا برای این کار ساخته نشدن. و پیشنهاد هم به شما دادم که از Nano Station استفاده کن که هم قیمتش مناسبه ، هم OutDoor هست و هم سرویس دهیش خوبه .
    هر NS هم بین 100 تا 110 هزار تومان قیمت داره و کارائیش هم برای همه (البته برای همچین کارائی) ثابت شده. البته همونطوری که گفتم میتونی از میکروتیک هم استفاده کنی که باید یکی باشه برات اسمبل کنه ولی قیمت هر لینکش تقریبا 3 برابر NS هست.

mohammadi4 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    اون افزایش پینگ برای overheat شدن سی پی یو هست چون پروسس میره بالا سی پی یو داغ میکنه و راندمان میاد پایین

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    اون افزایش پینگ برای overheat شدن سی پی یو هست چون پروسس میره بالا سی پی یو داغ میکنه و راندمان میاد پایین
    بعید می دونم ربطی به گرم شدن داشته باشه چون من فقط یک لحظه ارتباط رو قطع می کنم و پینگ درست میشه.
    یکسری پارامترهای پیشرفته هم وجود داره اگه دوستان درموردشون صحبت کنن که خیلی عالی میشه، البته فکرکنم این پارمترها برای تمام تجهیزات بیسیم کاربرد داره
    http://support.dlink.com/emulators/D...v_perform.html

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    شما وقتی ریست میکنی بار پشت سیپی یو از بین میره و میتونه به همون حالت گرم دیتای جدید رو ترنسفر کنه چون بار زیادی نیست

کلمات کلیدی در جستجوها:

آنتن هذلولی

آنتن 15dbi

d-link dwl-g700ap تا چه فاصله اي آنتن ميدهد

انتن 100مگا بیت

مشکل با wag54

تقویت سیگنال با D-Link Directional Outdoor Yagi Antenna ANT24-1201

آنتن یاگی

آنتن آمنی

آنتن وایرلس dlink 1201 تا چند متر ساپورت میکند؟

دیاگرام آنتن

قیمت D-Link Antenna 24-1500 15dbi

ماكزيمم سرعت دانلود وایرلس

دلیل وصل نشدن به وایرلس dwl-g700ap d-link

سرعت دانلود اینترنت 2 مگ

افزایش سرعت دانلود تا 100مگا بیت

g700ap نظر

مراحل ساخت آنتن ANT Flat 23

ماکزیمم سرعت

ant24-1500

oMNI امنی مجوز

سرعت دانلود چقدر باید باد