نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط maaziyar
  • 2 توسط maaziyar

موضوع: راهنمایی برای یه ارتباط Point t o Multi Point

نام حقيقي: mohamad

عضو غیر فعال شناسه تصویری chip_en
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

راهنمایی برای یه ارتباط Point t o Multi Point

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و اساتید من یه پروژه وایرلس میخوام پیاده کنم که اگه بتونم از راهنمایی شما استفاده کنم خیلی ممنون میشم.

همانطور که از شکل معلومه من یه نقطه رو میخوام به سه نقطه در جهات مختلف با فواصل مختلف شبکه کنم که یکی از اون سه نقطه (کلاینت 3) جلوش یه ساختمون چهار طبقه هست که دید مستقیم رو گرفته.

- تصمیم خوده من این بود که رویه ساختمان مرکز سه تا نانو استیشن 2 به سمت کلاینت 1 و 2 و دکل 6 متری ( برای دور زدن ساختمون گذاشتم) بذارم و روی هر کدوم از کلاینت هام هم یه نانو استیشن 2 بذارم که دکل ساختمون مرکزی رو ببینن. به تو ساختمان مرکزی 3 تا نانو استیشن رو با سویچ به PC وصل کنم. ولی بعد از خوندن این فرمهای شما به این نتیجه رسیدم میتونم به جای 3 تا نانو استیشن یکی بذارم + یک آنتن فلت 120 درجه و روی کلاینتهام مثل قبل عمل کنم.

الان سوالهای من اینه :
    1- آیا گذاشتن 3 تا نانو رو ساختمون مرکزی خوبه یا یک نانو + آنتن فلت 120 درجه ؟
    2- مشکل کلاینت 3 رو چیکار کنم آیا اون سوله که تو عکس گذاشتم امواج رو به سمت کلاینت 3 منعکس میکنه یا همون دکل 6 متری که در نظر دارم خوبه؟ پیشنهاد شما چیه ؟
    3- من برای دور زدن ساختمون مجبورم 3 تا نانو سمت کلاینت بذارم یکی رو خوده کلاینت 2 تا هم رو دکل . آیا این کار درسته ؟
    4- امنیت در سمت کلاینت برام خیلی مهمه و نمیخوام هیچ کس بتونه ما بین کلاینت هام تا ساختمون مرکزی با کلاینتهام کانکت بشه. به غیر از گذاشتن پسورد آیا تنظیماتی وجود داره که به جز کلاینت ها و ساختمون مرکزی هیچ کس نتونه با سیستم کانکت بشه ( یعنی کاربرا مشخص بشه و بیش از اون کاربر قبول نکنه) در ضمن برا اینکه با لب تاب نتونن کانکت بشن نانو با فرکانس 5/4 انتخاب کردم.
    5- اصلا مگه نه این که وقتی نانو، رو بریج ست میشه نباید بتونه مثل حالت اکسس پوینت به چندین کاربر سرویس بده !!! و فقط با نقطه مورد نظر کانکت بشه(Point to point ) میشه بهم توضیح بدین

میدونم خیلی سوال پرسیدم ولی خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید. ممنون ممنون ممنون 1000 تا ممنون :D

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    سلام ببین اول بگو که ترنسفرت چقدره چون نانو اکسس حرفه ای نیست که از پس ترنسفر بالا بر بیاد بهتره 3 تا ببندی که باز مطمئن تر باشه البته با راه حل من فقط رو بیس 2 تا میزاری
    شما با پوینت 1 و 2مشکل نداری اونارو رو وصل کن حالا راه حلت بسیا ر سادست رو نقطه 2 نانو رو بریج کن که بی بیس وصلش کنی بعد کابلشو بزن تو یه نانو دیگه که اکسس هست اکسس رو هم ببند رو همون نقطه 2 به سمت نقطه 3 بعد رو نقطه 3 بریج بزار وصلش کن به اکسس رو نقطه 2 هزینت فقط یه نانو اضافست و این جوری همه به هم وصلن و استفادتو بکن لینک هم استیبل هست برای امنیت میتونی mac filter رو فعال کنی و مک بریج هارو تو اکسس وارد کنی و تیک broadcast ssid رو هم برداری که ssid اکسس معلوم نشه یه wep هم بزار و mac filter هم فعال بشه با این 3 تا کار کسی به کارت کار نداره مطمئن نیاز به دکل 6 متری هم نداری جمش کن بره سوله هم نیاز نداری فقط نقطه 1و2و3
    با این کار نقطه 1و2و3 همه به هم وصلن برای یه شبکه وایر لس حتما نیاز نیست همه به نقطه اصلی وصل باشن البته شما میتونید رو مود wds هم این کارو بکنید اینو گفتم که توضیح کامل شه و اساتید نیان بگن اقا چرا wds نکردی ولی شما همین کاری رو که گفتم بکنی بهتره اصلا این حرف منو نشنیده بگیر یعنی نوشته میشه ولی خونده نمیشه
    راستی همین کارم میتونی رو نقطه یک بکنی تا اینجا که تو عکس میبینم از نقطه یک هم دید مستقیم داری اما 2 رو گفتم که نزدیکتری البته اینو گفتم شاید سوله مسیر نقطه 2 رو به 3 سد کرده باشه اگرم نکرده که همون 2 خوبه نانو تا 2 الی 3 کیلومتر دید مستقیم رو خیلی خوب میزنه اگه محیط نویز نداشته باشه
    از این کارای فضایی هم نکن که انعکاس راه بندازی میشه انعکاس داد اما تجهیزات میخواد هزینه زیادی هم نداره فقط یه رفلکتور میخوای البته نسبش نیاز به تجربه و مهارت میخواد و برای نانو کاربرد نداره چون بیم 18 درجه داره برای تجهیزات با بیم کم و متمرکز استفاده میشه همون راه حلی که گفتم بهترینه

ویرایش توسط maaziyar : 2010-09-05 در ساعت 07:47 PM
    nima20 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام مازیار جان خیلی ممنون از اینکه وقت گذاشتی.

اول اینکه من تراسفر بالایی ندارم یه جورایی اصلاٌ قرار نیس 3 تا نقطه همزمان به نقطه مرکزی تراسفر داشته باشند .

ببخشید این سوالی که برام پیش اومده به خاطر اینه که تا حالا زیاد با سیستم های وایرلس کار نکردم. شما گفتین نقطه 2 رو، روی بیس بریج کنم و کابلشو به یه نانو دیگه که اکسس هست بزنم و به سمت نقطه 3 بذارم . اولین سوال این که چرا باید در حالت اکسس بذارم. و دومین سوال هم اینکه اگه کابل نانو بریج شده به بیس رو بزنم به اون یکی نانو که به سمت نقطه 3 هست کابل خوده نقطه 2 رو پس چیکار کنم نانو ها فقط یک دونه پورت برای کابل شبکه دارند. (باید سویچ بذارم؟)

و یه سوال دیگه این که نانو بیس رو رو چی باید ست کنم ؟

میشه یه توضیح در مورد عکسهای پایین بدین ؟ یکی مربوط به منو Link setup هست که با گزینه Wireless Mode مشکل دارم. و یکی مروبوط به منو Network هست که با گزینه Network Mode مشکل دارم. امکانش هست بهم بگید برای نقطه بیس و 3 تا کلایتم اینا رو چی باید ست بشه ؟

http://up.iranblog.com/Files7/2d716922cd3e487c97c6.jpg
    http://up.iranblog.com/Files7/142adb91cd304a519ff3.jpg

این لینک هم setup نانو رو روی نت شبیح سازی کرده

خیلی ممنون

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    عزیز ببخشید اینو میگم اما شما باید یه کم تجربی کار کنید ببین بریج فقط به اکسس پوینت وصل میشه شما رو نقطه 2 یه بریج میزاری به اکسس پوینت نقطه یک وصل میشی حالا یه نانو ورمیداری میزاری رو حالت اکسس پوینت بعد وقتی بریج رو رو نقطه 2 به اکسس پوینت نقطه یک وصل کردی یه کابل لن ازش میاد دیگه به جای اینکه بزنی تو یه کارت شبکه مستقیم بزن به پورت اکسس پوینتی که به سمت نقطه 3 تنظیم کردی نیازی به سوییچ از این چیزا نیست البته چون نانو poe داره باید بزنی به پورت لن poe
    پرفسور نانویی که به سمت بیس بریج شده یعنی اینکه اینه که نانویی هست که تو نقطه 2 هستش و به اکسس بیس وصله.
    به این خاط اکسس میزاری که نقطه 3 چون بریج هست به اکسس وصل شه 2 تا بریج به هم وصل نمیشن باید یکی اکسس باشه یکی بریج چون قراره به نقطه 2 وصل شی و نقطه 2 با بریج به نقطه یک وصله پس نیاز به یه اکسس داری که نقطه 3 رو به 2 وصل کنی
    این تنظیمات برای بریج کردن هست درسته

ویرایش توسط maaziyar : 2010-09-06 در ساعت 10:26 AM

نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    مازیار جان ما اگه بلد بودیم که اینجا نمی اومدیم تا راهنمایی بگیریم.

شما گفتی کابلی رو که از نانویی که به سمت بیس بریج هست رو بزنم به نانویی که اکسس هست به سمت نقطه 3 این وسط خود نقطه 2 که رو هوا میمونه چون نانو فقط یه دونه پورت لن داره که اونم میگید بزنم به نانوی اکسس. لطفاٌ به شکل زیر نگاه کنید ببینید اشتباه من کجاست ؟

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    حرفت درسته من هواسم نبود که او پایین یکی میخواد استفاده کنه یه سوییچ 5 پورت بزار همرو بزن به سوییچ
    اون در حالتی هست که نقطه 2 فقط یه پل ارتباطی باشه

chip_en و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

ارتباط point to point

پوینت تو مولتی پوینت

http://forum.persiannetworks.com/f77/t38096.html

اکسس پوینتارتباط پوینت تو مالتی پوینت ارتباط multipointسرویس پوینت تو پوینتپوینت تو مالتی پوینتسرویس point to pointشبکه های POINT TO MUITI POINTآنتهای پونیت به مولتی پونیت6مولتی پوینتارتباط مولتی پوینتارتباط point to point ؟point to multipoint wireless forum persiannetwork2ارتباطات Point to Pointارتباط point to multi pointارتباط point to multipointتوضيح شبکه هاي مولتي پوينتسرویس های pointto multipointpoint to multi point توضییحارتباطات Point-to-Pointتوضیح شبکه point to multiple

برچسب برای این موضوع