نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 1سپاس

موضوع: اینترنت ADSL از طریق وایرلس

نام حقيقي: hamasa

عضو غیر فعال شناسه تصویری hamasa
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

اینترنت ADSL از طریق وایرلس

با سلام خدمت دوستان
    من یه کافی نت دارم . و تا 60 کیلومتری ما هیچ ISP یا کافی نت دیگه ای وجود نداره و خودم از مرکز استان اینترنت رو به صورت بی سیم با یه دکل از یه ISP می گیرم کل پهنای باند من 1mbps است البته تا حالا 3 تا 64kbps و 1 دونه 128kbps به دیگران پهنای باند دادم ولی چون من خودم ماهی حدود 800 هزار تومن پول اینترنت به ISP میدم برای اونایی که ازم اینترنت می خوان گرون تموم می شه دیگه کسی پیدا نمی شه که ازم اینترنت بخواد هر کی هم خواسته دیگه بر نگشته !!!
    تو شهر ما هم که شکر خدا ADSL نمی خواد بیاد خودم هم رفتم مخابرات استان پیگیری کردم که گفتن تا قیام قیامت ADSL برای شهر شما وجود نداره

حالا اصل مطلب :
    تقاضا زیاده منم نمی خوام مشتری از دست بدم
    سوال اول :می خواستم ببینم دستگاه یا نرم افزاری هست که به وسیله اون بتونم . مثلا پهنای باند 128kbps رو بین حداقل 10 نفر تقسیم کنم مثل ADSL تا هزینه اینترنت بیاد پایین و مردم دستشون باز ترباشه یا مثل مترو وایرلس باشه که بشه با اون اینترنت رو بین چند نفر به اشتراک گذاشت.
    ( متر وایر لس = یه طرح جدیدی هست که یه مدت پیش تو ی یه استان دیگه با هاش آشنا شدم = تو مترو وایرلس یه پهنای باند رو بین 3 نفر به اشتراک می زارن البته به گفته ی خودشون )

حالا گذشته از این ها تنها راهی که باقی می مونه برای رسوندن اینترنت به مشتری از طریق بی سیم (وایرلس ) هستش. من خودم به اون چهار نفری هم که اینترنت دادم همشون از طریق nano staition5 بوده که به ازای هر User یه نانو استیشن خودم خریدم و به اونا دادم و 2 تا هم power station5 روی دکل خودم برای سرویس دهی گذاشتم. ولی هزینه ای کار خیلی گرون تموم می شه

سوال دوم : می خواستم بدونم که راهی هست که من بتونم فقط برای یوزرم یه مودم وایرلس تهیه کنم یا خودش تهیه کنه واز اون طریق بهش اینترنت برسونم برای این کار چکار باید بکنم

سوال سوم : برای مسافت هایی که خارج از دید مودم یوزرم باشه برای یوزر باید آنتن داد یا برای دستگاه های خودم
    منظورم اینه که دستگاهی که من با اون اینترنت میدم بردش زیاده ولی برد یه مودم اونم تو یه خونه نهایتش 300 یا 400 متره اونو چی کار کنم

شرمنده که اینقدر زیاد نوشتم سعی کردم جای ابهام نمونه اگه باز تو نوشتم جای وجود داره بهم بگین تا اصلاح کنم
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Ramtin Aioubi

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    خوب نمایندگی شرکت pap رو بگیر
    بعد کنار شرکت مخابرات یه دفتر بگیر 100 زوج سیم به مخابرات و الاهذا
    adsl بفروش

کدوم شهر هستی

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

سوال دوباره

شرکت PAP کجاست آدرس و شماره تلفنش رو بده
    مخابرات میگه فعلا از ADSL خبری نیست ( خودشون قول یک سال بعد رو میدن ) منم منظورشون رو نمی فهمم

منم تو یکی از شهرا دیدم یه ISP به تمام یوزر هاش از طریق وایرلس اینترنت می ده ( اسمش رو هم گذاشته ADSL WIRELESS ) منم می خواستم چنین چیزی بنا کنم فکر کنم این کار بهتر از این باشه که روزی 100 یوزر با ده تا کامپیوتر داشته باشی هزینه ی استهلاک کافی نت بالا رفته می خوام کامپیوتر هام رو جم کنم و یه دفتر کوچیکتر تو مرکز شهر بگیرم و از اون جا به همه ی شهر دست رسی داشته باشم و به یوزرهام اینترنت بدم
    دیگه کسی هم حوصله استفاده از کارت های اینترنتم رو هم نداره
    و استفاده از اون روش بالا ( منظورم اینترنت وایر لس ) بهترین گزینه هست در صورتی که مثل ADSL بتونم یه پهنای باند رو بین چند نفر به اشتراک بزارم که هزینش برای مردم پاین باشه )
    سوالاتم رو دونه دونه می نویسم
    1- می تونین درباره نحو ی کار ADSL توضیح بدین یکم مفصل
    2- چگونگی به اشتراک گذاشتن یه پهنای باند بین حداقل 5 نفر (مثلا 128 رو بین 5 تا یوزر به اشتراک بزارم )
    3- آیا می شود برای یوزر ها تنها یه مودم وایرلس داد و خودم از پاور استیشن5 برای اینترنت دادن استفاده کنم در دو مسافت های کوتاه و طولانی

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamasa نمایش پست ها
    سوالم رو دو باره مطرح می کنم
    منم تو یکی از شهرا دیدم یه ISP به تمام یوزر هاش از طریق وایرلس اینترنت می ده ( اسمش رو هم گذاشته ADSL WIRELESS ) منم می خواستم چنین چیزی بنا کنم فکر کنم این کار بهتر از این باشه که روزی 100 یوزر با ده تا کامپیوتر داشته باشی هزینه ی استهلاک کافی نت بالا رفته می خوام کامپیوتر هام رو جم کنم و یه دفتر کوچیکتر تو مرکز شهر بگیرم و از اون جا به همه ی شهر دست رسی داشته باشم و به یوزرهام اینترنت بدم
    دیگه کسی هم حوصله استفاده از کارت های اینترنتم رو هم نداره
    و استفاده از اون روش بالا ( منظورم اینترنت وایر لس ) بهترین گزینه هست در صورتی که مثل ADSL بتونم یه پهنای باند رو بین چند نفر به اشتراک بزارم که هزینش برای مردم پاین باشه )
    سوالاتم رو دونه دونه می نویسم
    1- می تونین درباره نحو ی کار ADSL توضیح بدین یکم مفصل
    2- چگونگی به اشتراک گذاشتن یه پهنای باند بین حداقل 5 نفر (مثلا 128 رو بین 5 تا یوزر به اشتراک بزارم )
    3- آیا می شود برای یوزر ها تنها یه مودم وایرلس داد و خودم از پاور استیشن5 برای اینترنت دادن استفاده کنم در دو مسافت های کوتاه و طولانی
    راهنمایی کنید

نام حقيقي: نیما

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    9
    سوال دوم : می خواستم بدونم که راهی هست که من بتونم فقط برای یوزرم یه مودم وایرلس تهیه کنم یا خودش تهیه کنه واز اون طریق بهش اینترنت برسونم برای این کار چکار باید بکنم
    سلام
    ببین عزیزم مودم وایرلس کارش اینه که اون اینترنتی که داخلش هست ( adsl ) را پخش میکنه . پس شما نمی تونی اینترنت را با پاور پخش کنی و با مودم وایرلس بگیریش و دوباره پخشش کنی.

سوال سوم : برای مسافت هایی که خارج از دید مودم یوزرم باشه برای یوزر باید آنتن داد یا برای دستگاه های خودم
    منظورم اینه که دستگاهی که من با اون اینترنت میدم بردش زیاده ولی برد یه مودم اونم تو یه خونه نهایتش 300 یا 400 متره اونو چی کار کنم
    ببین داداش مودم وایرلس که گیرنده نیست که فرکانس را از آنتن تو بگیره و پخش کنه.فقط یک حالت داره اونم accesspoint
    یعنی فقط پخش کننده فرکانس در محیط است.
    اما برای این سوالت که کدوم طرف آنتن بزاری(با اینکه همون طور که توضیح دادم این توپولوژی غلطه ) طرف یوزرت

حالا پیشنهاد من :
    برای کسب درآمد شما بیا یه پهنای باند بالاتر مثلا 3-4 مگ بگیر بعدش با میکروتیک یا حالا یه سرور اکانتینگ دیگه یه bras راه بنداز
    به ازای مثلا هر 8 نفر 1 مگ پهنای باند بده به میکروتیکت و downstream همشون را رو 1024 ببند و upstream رو 128
    طبق فرمول هایی هرگز هر 8نفر همزمان با هم کانکت نمیشن و یا رو دانلود نمیزارن
    برای محدود کردن حجم هم از یه سرور اکانتینگ حسابداری مثل nttac یا IBSng یا ...... استفاده کن و اونجا برای هر یوزر سقف ترافیک حجم تعیین کن.
    داخل تنظیمات میکروتیک هم اون نرم افزار حسابداری را (nttac یا IBSng) با پورتش تعریف کن.

امید وارم کمکت کرده باشم

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_it نمایش پست ها
    حالا پیشنهاد من :
    پیشنهادی هم برای این مورد دارید؟
    یه مرکز مخابراتی یا در واقع یه شهرک که قطب دانشگاهی ما هم هست و فاقد اتاق pap هست برای ارئه adsl حدودا در 2 الی 3 کیلومتریه من (دفتر کار)یا مرکز شهر که adsl ساپورت میشه وجود داره.و فکر نمیکنم فعلا به خاطر وجود مشکلاتی این اتاق فراهم بشه.و همچنین تقاضای زیادی هم دارم برای adsl.
    در این محل یا این شهر سرویس وایرلس هم ارائه میشه ولی به دلیل قدرت خرید مردم استقبالی از وایرلس و سرویش نمیشه.حالا شما راه کاری به نظرتون نمیرسه که از محل کار من که تقریبا دید مستقیم هم داره به کل اون منطقه بشه پهنای باندی رو ارسال کرد به اونجا و بعد توزیع کرد بین منازل؟البته با دوتا لینک وایرلس میشه این کار رو انجام داد ولی سواله اصلی اینه که راهی وجود داره که بشه پهنای باند رو به منازل کاربران رسوند تحت همین میکروتیک و اکانتینگ مرکزیه شهر؟
    مودمهای adsl وایرلس هم نمیتونن دیتا رو از دکل وایرلس بگیرن درسته؟

نام حقيقي: نیما

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    9
    سلام
    بله نمیتونن از دکل وایرلس بگیرن.
    اما اگر اون مکان بهتون اجازه بده می تونین یا آنتن های سکتور اینترنت را پخش کنین و کابران با کارت شبکه وایرلس دریافت کنند.
    چون منازل از هم دیگه فاصله دارند نمی توان از طریق خط تلفن اینکار را کرد ( adsl )به غیر از اینکه شما برید و یه لینک وایرلس بکشید به همون مرکز مخابراتی که اتاق pap نداره و وبا یک dslam اینترنت adsl بدین به مردم.
    اگه بازم سوالی دارین برای پیام شخصی بزارید.

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    بی خیال آنتن های سکتور که بد جور گیر می دن
    در مورد این نوشته بیشتر توضیح دهید ( به غیر از اینکه شما برید و یه لینک وایرلس بکشید به همون مرکز مخابراتی که اتاق pap نداره و وبا یک dslam اینترنت adsl بدین به مردم. )
    یعنی می شه با این کار ADSL داد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

اینترنت وایرلس مخابرات

http://forum.persiannetworks.com/f77/t37927.html

اينترنت وايرلس مخابراتگیرنده وایرلس برای کامپیوترانتن اینتر نت ویرلس مخابراتدرباره اینترنت وایرلسوایرلس share adslاینترنت شهرامودم وایرلس برای اینترنت مخابراتadsl وایرلسوایرلس اینترنت adslاشتراک اینترنت وایرلس برای کافی نتdslamاينترنتتنظیمات اینترنت ارسال وایرلس از کافی نت با ناناو استیشندرباره شبکه adslتقسیم اینترنت adslتقسیم پهنای باند مودم وایرلس بین کاربراندربارهADSLوایرلساشتراک اینترنت adsl میکروتیکاينترنت مخابرات وايرلستنظیمات وایرلس اینترنت adsl مخابراتاستفاده همزمان دو کاربر از adsl مخابرات با مودم وایرلسانتن گیرنده وایرلساستفاده از وایرلس مخابراتset downstream dsl ibsng

برچسب برای این موضوع