صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 39

موضوع: نصب دوربین مدار بسته با استفاده از وایرلس

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

بله؟

مستقیم وصلش کنم به رادیویی که به آنتن وایرلس وصله؟
    این station ap همون رادیویی هست که به وایرلس وصل میشه؟
    طرف مقابلش نباید گیرنده بزارم ؟
    ادوات دیجیتال در قابلیتهای زیادی دارند و در کار مورد نظر شما یعنی وایرلس یه رادیو هم می تونه فرستنده تنظیم بشه ویا گیرنده یعنی نیازی نیست که یه دستگاه به خصوص به عنوان فرستنده بخری و یک به عنوان گیرنده از یه مدل دستگاهی که انتخاب می کنی 2 عدد می خری.

برای کانفیگش مطلب تو سایت زیاده لازمه کار اینکه شما ادوات خودتون رو انتخاب کنید.

طریقه brige کردنش چطوره؟
    brige یعنی پل وقتی یه پلی ساخته می شه فقط برای اینه که یه مبدایی به یه مقصدی وصل بشه و هیچ دخالتی نداره فکر کن می خوای دوطرف یه دره رو بهم وصل کنی و اینکار هم فقط برای ایجاد ارتباط هستش.

اگه بازم سوالی داشتی در خدمتم

mostafa.ye سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Mostafa

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    13
    یعنی دوربین به سوییچ و سوییچ به رادیو و فرستادن تصویر به گیرنده ؟سوییچ رو به کامپیوتر وصل نکنم؟ و از کامپیتر به رادیو نفرستم یا نمیشه فرستاد؟ آخه فردا باید برم واسه انجام دادن کار!!!

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa.ye نمایش پست ها
    یعنی دوربین به سوییچ و سوییچ به رادیو و فرستادن تصویر به گیرنده ؟سوییچ رو به کامپیوتر وصل نکنم؟ و از کامپیتر به رادیو نفرستم یا نمیشه فرستاد؟ آخه فردا باید برم واسه انجام دادن کار!!!
    سلام

هیچ کاری نشد نداره هروقت نشد خودت طوری طرح بریز که بشه.

یه بار دیگه می ریم جلو

دوربین ها برای اینکه به یه سیم وارد بشن وصلشون می کنیم به یه هاب سوییچ و ازون یه سیم می گیریم می تونیم اون سیم رو به کامپیوتر برای ضبط و بعد برای ارسال وصل کنیم می تونیم یه راست بفرستیم یه جای دیگه ضبط بشه بعدش که اون طرف از رادیو تحویل گرفتیم می تونیم بدیم به یه روتر که بروی انواع شبکه بفرسته هرجا دلمون می خواد می تونیم بدیمش به یه کامپیوتر که روش ضبط بشه

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    13
    بابا دمت گرم . آدم با این راهنمایی ها قوت میگیره.
    چون بار اوله و تا حالا انجام ندادم خیلی ته دلم خالیه و میترسم اونجا، تو کار بمونم!!!
    کارم فردا اینه:
    دوربین رو وصل می کنم به سوییچ و از سوییچ وصل میکنم به کامپیوتر همونجا ، ولی ضبط تصویر تو اون محل ندارم و ضبط تصویر رو میزارم تو سوله مرکزی!! پس وقتی از سوییچ به کامپیوتر وصل شد دوباره یه کارت شبکه وصل می کنم به کامپیوتر و کارت شبکه دوم رو وصل می کنم یه رادیو و تصویر رو می فرسته به وایرلس و رادیو گیرنده و اونجا ضبط می کنم . IP دادن دوربین که راحته. تصویر دریافتی از دوبین به صورا اتوماتیک به سمت وایرلس میره و گیرنده دریافت میکنه؟
    (راستی شما خیلی فعالی تو فروم که داشتم می گشتم همه جاش شما جواب میدید. خیلی عالیه. شرمنده از اینکه اطلاعاتم در این زمینه خیلی پایینه!!)

اگه لینکی در معرفی قطعات در زمینه وایرلس مثل رادیو و اکسس پوینت یا این نانو استیشنی که دوستان تو اکثر پست ها مطرح می کنند و ... دارید بزارید تا کمی اطلاعاتم بالا بره!

ویرایش توسط mostafa.ye : 2010-08-26 در ساعت 09:06 PM

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    اول سلام

دوم شما لطف دارین

خوب نیازی نیست که روی یک کامپیوتر دوتا کارت شبکه داشته باشین شما می تونی از همون هاب سوییچی که برا کامپیوتر انشعاب می گیری برای لینک بیسیمت هم انشعاب بگیری یعنی دوربینها می یان تو هاب از هاب دو تا سیم خارج می شه یکی می ره سمت کامپیوترتون و دیگری سمت لینک وایرلستون

و لینکی که می تونم بهتون پیشنهاد بدم
    Ubiquiti Networks, Inc.

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    13
    سلام
    خیلی جالب شد
    آخه من با یکی از کسایی که تو کار نصب دوربین هست تماس گرفتم گفته بود وقتی از سوییچ وصل کردی به کامپیوتر با یه کارت شبکه دیگه رو همون کامپیوتر خروجی گرفته و وصل می کنی به وایرلس. برای این کار هم باید Windows server 2003 و RRAS نصب کنی .
    به کارت شبکه ای که از سوییچ می گیری یه رنج IP میدی (مثلا 192.168.1.1) و رو کارت شبکه دوم که به وایرلس وصله یه رنج IP(مثلا 192.168.1.2) بین این دو RRAS راه اندازی می کنیم و تصویر رو با Brige کردن میفرستیم به وایرلس گیرنه و به اون رادیو هم یه رنج IP دیگه میدیم که کانفلیکت رخ نده و توسط نرم افزار که رو سرور است فیلم ها رو ضبط میکنیم.
    به نظر شما درسته؟

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    به نظر شما درسته؟
    نمی دونم ایده ایشون چی بوده ولی من می گم شما اگه هر چندتا سرور برای ضبط بزاری می تونی با این کار عملی کنی چون همه سرویس گیرنده دوربینها می شن ولی اگه دوربین رو بدی به یه پورت و بعد از یه پورت با رنج IP دیگه ای بگیری دیگه نمی تونی این کارو بکنی اونوقت باید فایلهای ضبط شده رو به اشتراک بزاری

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    13
    سلام
    ممنون
    پس من RRAS رو بیخیال میشم
    یه سوال دیگه
    اگه بخوام توسط گوشی هم تصویر رو داشته باشم فکر می کنم به IP Valid نیاز باشه و یه نرم افزار که رو کامپیوتر اصلی نصب میشه و یه نسخه رو گوشی
    هر دو طرف یعنی گوشی و کامپیوتر باید اینترنت داشته باشه و از طریق گوشی به هم وصل بشه!!!

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نرم افزاری که برای نشون دادن و ضبط دوربین استفاده می شه یه نرم افزار سرور هستش فقط باید تنظیمش کنید و اگر این نرم افزار تحت وب باشد با باز کردن آدرس ( IP valid ) دسترسی امکان پذیر می شودولی برای اینکه از اینترنت کمتری برای گوشی استفاده شود نیاز به کاهش فریم های ضبط شده در سرور دارید یا نرم افزاری که موقع ارسال تصاویر آنرا کمپرس کند.

هر دو طرف یعنی گوشی و کامپیوتر باید اینترنت داشته باشه و از طریق گوشی به هم وصل بشه!!!
    و در مورد سوال آخر

شما خودتون هم باید به این سوالات پاسخ بدین ، شما می خوای وارد کاری بشی که خلاقیت در کار حرف اول رو میزنه پس لطفا این سوالات رو خودتون جواب بدین.
    (حالا این یدون عیب نداره )
    اگه شبکه ای نباشه یعنی مسیری نیست که داده انتقال پیدا کنه ( البته این شبکه هم می تونه اینترنت باشه هم یه شبکه مجزا ولی هم پیچیده می شه هم مشکل یاد بگیری خوبه ولی باید دنبالش باشی اول یادبگیری بعد کار )

خواننده شناسه تصویری pharaoh
    نوشته
    55
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    نمی دونم ایده ایشون چی بوده ولی من می گم شما اگه هر چندتا سرور برای ضبط بزاری می تونی با این کار عملی کنی چون همه سرویس گیرنده دوربینها می شن ولی اگه دوربین رو بدی به یه پورت و بعد از یه پورت با رنج IP دیگه ای بگیری دیگه نمی تونی این کارو بکنی اونوقت باید فایلهای ضبط شده رو به اشتراک بزاری
    با سلام
    من مبحث شما رو مطالعه كردم سعي مي كنم توي همين پست كامل سناريو رو تشريح و پيشنهاد بدم در ضمن شما مشخص نكردي چه ميزان بودجه براي اين پروژه در نظر گرفتي اين خيلي روي كيفيت تاثير مي زاره !

سناريو :

سه سوله داريم - سوله 1 ، 2 و 3
    سوله وسط يعني 2 رو مي خوايم مركزي در نظر بگيريم
    در دو سوله كناري دوربين مدار بسته داريم مي خواييم از سوله وسط مديريت كنيم و به سمت شبكه هاي ديگه ارسالش كنيم

راهكار 1 (هزينه نسبتا بالا)
    + 2 تا دوربين IP از سري دوربين هاي معتبر تحت شبكه مانند سامسونگ ، سوني و يا آگزيس با قابليت متحرك بودن و يا ثابت خريداري مي كنيم
    + در سوله هاي كناري نصب نموده و بعد توسط نوت بوك بهشون IP static ست مي كنيم يك Gateway هم ست مي كنيم كه بعدا مي گم چنده
    + در سوله هاي كناري Wireless Point to Point استفاده مي كني چطوري؟
    شما به دو لينك (يعني چهار راديو آنتن ) نياز داري اينطوري پوشش تو محدود مي شه(امنيت) و پهناي باندي كه مي گيري مناسب براي كاربردهاي آتي در سوله ها و پايداري بالا و قطعي پايين مي شه . شما دوربين هاي رو از طريق كابل شبكه مستقيما به PoE راديوها متصل مي كني و اينكه از چه نوع راديويي استفاده كني راه زياده و انواع سازنده در دنيا وجود داره ولي من در اين راهكار اول بهت نت لينك رو پيشنهاد مي دم لينكشم اينجاست برو مطالعه كن در ايران نيز شركت سيوان نمايندگي فروش و نصبش هست لينك
    + حالا نوبت بخش مركزي هست. در سوله مركزي شما 2 تا PoE داري كه به راديوهاي بالا سر سوله وصل شدن اون راديوها هم به سوله هاي كناري . حالا كابل شبكه بين PoE ها و سوئيچ مركزي برقرار مي كني (سوئيچ هم نمي خواد زياد هزينه كني 3com جواب مي ده
    + از سوئيچ يه ارتباط هم به سرور ذخيره سازي و مديريت مي دي (البته اگه لازم باشه . چون شايد ذخيره سازي در محل رو نخواي داشته باشي) خود دوربين ها يك نرم افزار مديريت دوربين ها دارن كه قابليت هاي ذخيره سازي بر روي هارد FTP و هر محل ديگه اي رو فراهم مي كنن حتي ست مي كني وقتي شيئي به حركت در اومد ذخيره سازي استارت بخوره
    + واسه اينكه از روي موبايل بتوني سر از اوضاع سوله در بياري بايد توجه كني كه موبايل شما بايد مرورگر وب داشته باشه و بهتره وايرلس هم داشته باشه چون اينجوري مي توني از نزديك ترين اكسس پوينت محل اقامتت اينترنت پر سرعتي رو روي گوشيت داشته باشي در غير اين صورت GPRS مخابرات كه خيلي مزخرفه با كم كردن رزولوشن تصوير (زير 300 ) استفاده كني
    + حالا بهتره ببينيم چطوري تصاوير رو ببريم روي اينترنت : يك دستگاه فايروال Pix سيسكو نو يا دست دوم سري 500 خريداري كرده و مي دي دست يه آدم كار بلد تا بصورت زير تنظيم كنه و قبلش بگم كه بهتره حداقل 3 تا IP valid (يه ساب نت 29 ازشون بخواه ) روي اينترنتي كه در سوله ها داري از تامين كننده اينترنت بگيري
    تنظيمات فايروال : زون ها رو خودش ست كرده زون external سمتي هست كه به لينك اينترنت وايرلس يا مودم وصل مي شه . زون Internal يا Trust هم به سوئيچ داخلي وصل مي شه . اينترفيس بيرون محلي هست كه يه IP Valid به فايروال مي دي - اينترفيس داخلي رو يه رنج از رنج دوربين ها كه مثلا 192.168.200.1 هست رو بهشون مي دي اين همون ip هست كه روي دوربين ها به عنوان Gateway ست مي كني . حالا يك MIP Static روي فايروال مي كني بطوري كه هر IP Valid متناظر با IP هر دوربين و يا سرور باشه. بصورت پيش فرض به دوربين ها اجازه مي ري از پورت HTTP به بيرون ارتباط داشته باشن. (اگه مشكلي بود بگو خود كانفيگ رو اينجا بزارم)
    + حالا از طريق برنامه وب گوشيت مي توني به IP Valid هر دوربين وارد بشي و لاگين كني تا تصوير رو از طريق وب تماشا كني بر روي كامپيوتري كه هر جاي ديگه اينترنت هست هم مي توني ببيني . توسط فايروال هم مي توني محدود كني دسترسي رو.

راهكار دوم (هزينه كمتر)
    بهتره از راديوهاي Point2point Mikrotik استفاده كني قيمتش كمتره . بجاي فايروال سيسكو هم از تنظيمات مودم اينترنت با استفاده از Port maping استفاده كني يعني به هر دوربين يك پورت در نظر بگيري و با NAT به يك IP valid كه مال خود مودم اينترنت هست اختصاص بدي در آدرست همون IP valid با اضافه كردن پورت مي توني دوربين ها رو توي اينترنت ببيني

اگه سوالي بود در خدمتم موفق باشي

mostafa.ye و mummified سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    13
    سلام
    مرسی از pharaoh عزیز
    حالا من هم یک سناریو می دم از نوشته های خودم و سایر دوستان (زحمتکش عزیز و ...)
    سه تا سوله داریم 1و2و3
    سوله 2 وسطی هست و میخوایم تصویر از از دوربین IP سوله یک و سه دریافت کرده و در سوله مرکزی (2) داشته باشیم. البته خود سوله مرکزی هم دوربین داره. خوب
    1- ما تو هر سوله 6 تا دوربین داریم که بعد از نصب دوربین و کابل کشی دوربین ها رو به یه هاب سوییچ 8 پورت وصل کرده و یه کابل از سوییچ به کامپیوتر واقع در همین سوله وصل میشه تا ما تصویر رو به صورت local داشته باشیم .
    2- برای فرستادن تصویه به یه AP و آنتن نیاز داریم تا بفرسته پس AP توسط یه کابل به سوییچ وصل میکنیم و از طریق کامپیوتر همین سوله یعنی سوله مثلا 3 AP رو کانفیگ می کنیم .
    یعنی برای فر ستادن رادیو رو حالت AP تنظیم کرده و SSID رو مشخص میکنیم. این اکسس پوین آماده برای فرستادن هست.
    3- در سوله مرکزی AP و آنتن رو نصب می کنیم و AP رو روی Station قرار داد تا دریافت کنه و بعد از تنظیمات که دو تا آنتن به دید داشتند نرم افزار مخصوص دوربین رو رو سوله مرکزی نصب میکنیم.و تصاویر رو دریافت می کنیم.
    برای سوله شماره 1 مراحل یک و دو را انجام می دهیم.
    حالا این سناریو من بود فعلا از فرستادن تصویر بین سوله ها و فعلا برای موبایل روش خودم رو که بالا نوشتم ظاهرا تایید نشد ولی روشی که دوستمون pharaoh نوشتند فکر کنم خیلی هزینش بالا باشه و منم ظاهرا از پسش بر نمیام البته من که نه ما دو نفریم.
    اگر هر جای این سناریو مشکل داره راهنمایی کنید.( خودم یه سوال واسم پیش میاد که وقتی 6 تا دوربین رو به سوییچ وصل می کنیم ، همون سوییچ رو به کامپیوتر اونجا و AP هم وصل میکنیم حالا این سوال واسم پیش میاد گه تصویر دریافتی از 5 دوربین که به سوییچ وصل هستند بدون دخالت ما از همین سوییچ به AP فرستاده میشه؟
    شرمنده از همه دوستان به خاطر اطلاعات پایینم به بزرگیتون ببخشید.
    چون کارش خیلی سریع اتفاق افتاد و منم کل وقتم سرچ تو اینترنته.

ویرایش توسط mostafa.ye : 2010-08-27 در ساعت 02:07 PM

نوشته
    55
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    8
    ولی روشی که دوستمون pharaoh نوشتند فکر کنم خیلی هزینش بالا باشه و منم ظاهرا از پسش بر نمیام البته من که نه ما دو نفریم.
    اگر هر جای این سناریو مشکل داره راهنمایی کنید.( خودم یه سوال واسم پیش میاد که وقتی 6 تا دوربین رو به سوییچ وصل می کنیم ، همون سوییچ رو به کامپیوتر اونجا و AP هم وصل میکنیم حالا این سوال واسم پیش میاد گه تصویر دریافتی از 5 دوربین که به سوییچ وصل هستند بدون دخالت ما از همین سوییچ به AP فرستاده میشه؟
    شرمنده از همه دوستان به خاطر اطلاعات پایینم به بزرگیتون ببخشید.
    چون کارش خیلی سریع اتفاق افتاد و منم کل وقتم سرچ تو اینترنته.
    شما به بودجه در آغاز اشاره نكردي در ضمن به نظر مي يومد هدف اجراي مناسب پروژه هست نه بدترين و ارزان ترين . همچنين راهكار دوم من خيلي ارزان هست !

پاسخ به سوال اخر:
    شما به هر دوربين يك IP دستي در رنج شبكه داخلي در نظر مي گيري . براي اكسس پوينت كه نقش سوئيچ شبكه رو بازي مي كنه فرقي نمي كنه با كدام دستگاه كار داري همه آنها از طريق سوئيچ و اكسس پوينت در اين طرف قابل مشاهده هستند. به عبارت ديگر سوئيچ و اكسس پوينت از طريق لايه 2 شبكه بستر ارتباطي شما را با هر 5 دوربين فراهم مي كنند.

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    13
    واسه اینکه مشکلی پیش نیاد باید یه سوییچ لایه دو بزارم؟
    در مورد راهکار دوم یعنی ارزان یه خورده بیشتر بازش میکنی؟

نوشته
    55
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    8
    واسه اینکه مشکلی پیش نیاد باید یه سوییچ لایه دو بزارم؟
    در مورد راهکار دوم یعنی ارزان یه خورده بیشتر بازش میکنی؟
    نه عزيزم همون سوئيچ معمولي در لايه 2 واست كار مي كنه يعني هاب نيست . البته اگه خواستي با هاب هم مي توني كار كني فقط به هزينه فكر كن تمومه
    راهكار دوم رو اگه بخوام بازش كنم حتما بايد مشخصات اينترنت تجهيزاتش رو بهم مشخص كني يا خودم مشخص كنم

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    13
    سلام
    مشخصات اینترنت یه ADSL 512
    بی زحمت شما خودت مشخص کن
    نظرم این بود که یه IP Valid بخرم و یه نرم افزار مخصوص همین کار رو سرور مرکزی و گوشی نصب کنم و بهش کانکت بشم
    حالا شما راهکارت رو بفرما

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f77/t37738.html

نصب دوربین وایرلس

درباره وصل انتن وابرلس از دی وی ار به کامپیوتردوربین وایرلسدوربین مدار بسته وایرلسدوربین مدار بسته دوربین مداربسته وایر لسنصب دوربين وايرلسارسال وايرلس تصوير http://forum.persiannetworks.com/f77/t37738-3.htmlدر موردport mapingdvr وایرلسچه دوربینی استفاده کنیم Dvrروش وصل دوربین به دی وی آرارسال تصویر به صورت وایرلسدوربین مداربسته با وایرلسنسب دوربین با رادیوhttp://forum.persiannetworks.com/f77/t37738-2.htmlنصب دوربین مدار بسته تنظیمات رادیو UBIQUITI دوربین رو به کودوم poe وصل کنمدوربین مدار بسته با استفاده از مودم وایرلسنصب دوربین ها به سوییچرادیو اکسس پوینت دوربین مداربستهکارکرد دوربین وایرلس

برچسب برای این موضوع