نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 5سپاس
  • 3 توسط sina21
  • 2 توسط siana_vnd

موضوع: چند سوال در مورد تجهیزات وایرلس

gnr
    gnr آنلاین نیست.
    نام حقيقي: akbar

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

چند سوال در مورد تجهیزات وایرلس

با سلام
    من زیاد با اصطلاحات شبکه وایرلس آشنایی ندارم، برای همین چند تا سوال داشتم

1- معنی Transmit Power وReceive Sensitivity وAntenna Gain که توی مشخصات وایرلس روتر مینوسن چیه؟

2- من زیاد سر در نمیارم، ولی طبق نوشته هایی که دوستان نوشته بودن، هر چقدر Antenna Gain بیشتر باشه برد سیگنال هم بیشتر خواهد و منطقه بیشتری تحت پوشش قرار میگیره. میخواستم مثلا یک روتر با آنتن داخلی که Antenna Gain اون برابر با 1.8dbi هست چقدره؟

3- در مورد روترهایی که آنتن خارجی دارن، آیا میشه آنتن اون را با هر آنتنی و با هر Gainی عوض کرد یا محدودیت داره؟ مثلا من میتونم آنتن 5dbi رو بردارم و بجاش آنتن 24dbi نصب کنم؟

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Sina H

عضو غیر فعال شناسه تصویری sina21
    نوشته
    160
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    15
    Antenna Gain :
    در واقع نسبت شدت امواج در یه جهت خاص به نسبت شدت امواجی که بطور کلی در فضا پخش میشه بدون تغییر در قدرت آنها.
    یا راحت تر قدرت موج در یک جهت مشخص هست

ZEDA، MILAD99 و gnr سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Siamak Nahavandi

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    108
    سپاسگزاری کرده
    18
    دوست عزیز من سعی میکنم به زبان خیلی ساده برات توضیح بدم :
    Transmit Power به معنی قدرت انتشار (send خودمون) توسط رادیو می باشد که معمولا با واحد dbi یا میلی وات سنجیده میشه و هرچی این مقدار بیشتر باشه به این معنیه که قدرت ارسال امواج توسط رادیو بیشتره.
    Receive Sensitivity نشان دهنده حساسیت رادیو در مقابل امواج رسیده به اون هست . یعنی اینکه رادیو امواج با چه قدرتی رو میتونه دریافت کنه که یک عدد منفی هست و این عدد در datarateهای مختلف با هم متفاوت . مثلا اگه Receive Sensitivity یک اکسس پوینت در 6Mbps معادل -95 db باشه قدرت گیرندگی آن بیشتر از اکسس پوینتی هست که Receive Sensitivity آن -90 db هست . اگه روشن تر بخوام بگم اینه که AP اولی امواج ضعیفتری رو میتونه بگیره تا AP دومی و Receive Sensitivity آیتم بسیار مهمی در محاسبه فاصله لینکها هستش .

amehsany و gnr سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

معنی وایرلس

مفهوم dbi

معنی dbi

http://forum.persiannetworks.com/f77/t37438.html

dbi معنی

تجهیزات وایرلس

معنی tx powerمفهوم Transmit Powerمشخصات وایرلسمعنی و مفهوم dbidbi مفهوممفهوم dbi در رادیومعنیوایرلسdbiمعنیمفهوم قدرت آنتن 5dbiمعنی dbi در آنتنگیرندگی اکسس پوینت site:forum.persiannetworks.comdbi معنيTransmit Power wireless چیهمفهوم pop در وایرلسمفهوم dbiدر اکسس پوینتtransmit powerمعنیمعنی کلمه dbiدرمورد تجهیزات وایرلستعريف dbi

برچسب برای این موضوع