نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 7سپاس
  • 4 توسط dx89c
  • 2 توسط dx89c
  • 1 توسط shvin

موضوع: راهنمایی در مورد انتخاب Access Point می خواهم!

نام حقيقي: alireza mirsharifi

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2

راهنمایی در مورد انتخاب Access Point می خواهم!

با سلام به تمام اساتید شبکه.

من می خوام اینترنت point to point را توی ساختمون Share کنم. محدوده ی مورد نظرم 2 طبقه بالا تر و 2 طبقه پایین تره.

کمی گشتم 2 تا گزینه به نظر مناسب اومد. (هم از نظر برند هم از نظر قیمت ) یکی linksys WRT320N و یکیِD-Link PRE-N WIRELESS DIR-615 . اولی 115 هزار تومان ، دومی حدودا 60 هزار تومان. تفاوت عمده قطعا داره که یکیش dual band بودن linksys هستش.

می خواستم بدونم این تاثیری تو برد شبکه داره اصلا یا نه؟ در ثانی برای این شرایط من چه اکسس پوینتی پیشنهاد می کنید. در ضمن ترجیح میدم switch هم داشته باشه که از شبکه کابلی قبلی هم بتونم استفاده کنم علاوه بر وایرلس.

اینم لینک مشخصات این 2 تا اکسس پوینت:
    Linksys by Cisco Dual-Band Wireless-N Gigabit Router WRT320N
    D-Link Wireless N 300 Router

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ندارم

عضو غیر فعال
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    25
    سپاسگزاری کرده
    1
    کلاً لینک سیس بهتره و ساپورت قوی تری داره.
    از WRT610N استفاده کنی بهتره چون امکان استفاده همزمان از فرکانسهای 2.4 و 5.8 رو میده ولی WRT320N یا 2.4 کار میکنه یا 5.8.

هیچ کدوم از مدلهای بالا Roaming رو ساپورت نمی کنن. یعنی اگه کلاینت رو از یک Access Point به دیگری انتقال بدی باید دوباره به Access Point جدید وصلش کنی. مگر اینکه کل SSIDهای شبکه رو یکی تعریف کنی که در این صورت امکان همپوشانی سیگنالها و قطعی و وصلی بعضی کلاینت ها وجود خواهد داشت. (آنهایی که در بین سیگنال دو Access Point قرار دارند)

2 طبقه بالا و 2 طبقه پایین یعنی یک Access Point به ازای هر طبقه. پوشش Access Pointها در حالت Indoor برابر 45 متر و در حالت Outdoor برابر 92 متر است.
    پس امکان تعیین تعداد دقیق Access Pointها پس از بازدید ساختمان یا انجام تستهای نقطه ای امکان پذیر است.

اگه وایرلس رو برای کار حرفه ای میخوای بهتره از مدلهای Proxime AP4000 یا Proxime AP8000 استفاده کنی.

imsi، MILAD99، alidiza و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    خیلی خیلی از راهنماییتون ممنونم. راستش خیلی حرفه ای نمی خوام استفاده کنم از وایرلس. چون من یه شبکع سیمی دارم و فقط می خوام امکان استفاده ی وایرلس هم برای ساختمان فراهم کنم که امیدوارم با یه لینک سیس wrt320 بتونم این کارو بکنم. نظرتون در مورد آنتن چیه ؟ روی هر AP میشه آنتن نصب کرد ؟ تاثیری در برد مفید داره ؟

نام حقيقي: ندارم

عضو غیر فعال
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    25
    سپاسگزاری کرده
    1
    سری N چون MIMO هست نیازی به آنتن جداگانه نداره. هرچند که نصب آنتن قوی تر برای داخل ساختمون تأثیر زیادی هم نداره. فقط در بعضی نقاط ساختمان که نوع مصالح بتن و آهن هست بهتره جواب میده.

بهترین راه برای برد مفید تست میدانی است. چون شرایط هرساختمان براساس مصالح، چیدمان اتاق ها، وجود سایر میدانهای الکترومغناطیسی و ... متفاوت هست. بنابراین با یک Access Point شروع کن و به مرور توسه اش بده.

مدل WRT610N مزیتش اینه که اگه روی 2.4 خیلی تداخل داشتی میتونی از 5.8 استفاده کنی. یا بعضی کلاینتها رو روی 2.4 و بعضی دیگه رو روی 5.8 تنظیم کنی. البته این بستگی به نوع کارت شبکه کلاینت ها هم داره.

در کل وایرلس گرفتاری و تنظیم و نگهداری زیاد داره. اگه مجبور نیستی استفاده نکن. یا اگه هم می خوای استفاده کنی بصورت محدود استفاده کن.

imsi و MILAD99 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: sh - vin

عضو عادی شناسه تصویری shvin
    نوشته
    51
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    3
    با سلام
    درست است که link sys از نظر قیافه خوشگل تر - اما فراموش نکنید proxim مدل هایی داره که گزینه های خیلی مناسبی می تواند باشد.

imsi سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط shvin نمایش پست ها
    با سلام
    درست است که link sys از نظر قیافه خوشگل تر - اما فراموش نکنید proxim مدل هایی داره که گزینه های خیلی مناسبی می تواند باشد.
    از نظر من قیافه در رده آخره. اما شنیدم proxim مدل های حرفه ای داره که خوب منم نمی خوام خیلی هزینه کنم. با این حال ممنونم از راهنماییتون. این نکته رو هم در نظر خواهم داشت.

نام حقيقي: محمود سلیمی

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    من هم WRT610N را پیشنهاد می کنم
    قیمتش یکمی بالا است در حدود دویست و سی و چهل تومان
    ولی کارایش خیلی عالیه
    من که راضی بودم

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    wrt120کار شما رو راه می اندازه

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    خوب دوستان من به مجموعه ی توصیه های دوستان گوش کردم و یه linksys wrt 320 خریدم. همه چی عالیه. فقط یه مشکلی با پرینتر و فایل شیرینگ دارم. به همه node ها ip دادم. workgroup هم ساختم و مشکلی نداره. کامپیوتر ها هم همدیگرو می بینه اما نمی تونم brows کنم و فولدر های شیر شده رو ببینم. از نظر anti virus o firewall هم فکر نمی کنم مشکلی باشه. چون قبلا با همین setting از طریق کابل و hub switvh مشکلی نداشتم و راحت هم پرینتر هم فایلا شیر میشد. الان یه مشکل دیگه که دارم آنتی ویروسم (کسپر اسکای) شروع به آپدیت که می کنه هیچ دیتایی رسیو نمی کنه. از نظر کرک و license هم مشکلی نداره.

لطفا راهنمایی کنید. من رنج ip 193.169.14.1 را انتخاب کردم. چون با رنج های دیگه قبلا conflict میداد. در ضمن این رنج ip قبلا بهم جواب داده بود و مشکلی نداشت برای شیرینگ.
    ممکنه به خاطر seccurity اکسس پوینت باشه ؟
    راستی یادم رفت بگم. مسلما default gateway هم اکسس پوینته!

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    فایروال اکسس پوینت رو غیر فعال کردم آپدیت مشکلش حل شد. بقیه مشکلارو هنوز نمی دونم...

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    2
    دوستان با تشکر از همتون باید بگم که این اکسس پوینت linksys wrt 320 به خوبی جواب داد و تمام محدوده ی مورد نظرمو پوشش میده. خیلی از این خرید و بیشتر از اون از این مشورت با اساتیدی مثل شما ها خوشحالم! ممنونم.

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f77/t36692.html

WRT610N قیمت

بهترین Access point

access point با برد بالاaccess point خوبقیمت access pointwrt320n قیمتwrt320n برد مدل Access Pointمشخصات اکسس پوینت هاaccess pointقیمتراهنمای نصب روتر dir 320تنظیم اکسس پوینت linksys 320nقیمت wrt320مشخصات access pointبرد مفید Access pointaccess point برد بالاaccess point linksys wrt320n قيمتقیمت wrt320nwrt320n قيمت برد مفید access pointراهنمای انتخاب access pointقیمت و مشخصات access point اکسس پوینت برد مفید Access point Dlinkانتخاب بهترین access point

برچسب برای این موضوع