صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 36

موضوع: مشکل ضربه الکتریکی در نانو استیشن ام5

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200

مشکل ضربه الکتریکی در نانو استیشن ام5

سلام
    آقا من تا الان 4 جا نانو استیشن ام 5 نصب کردم و بدون مشکل تونستم بهشون اینترنت بدم.
    الان یه جا هستم که وقتی نانو رو روشن می کنم هر 11.5 ثانیه یه پرش توی لامپ های فرکانس پشت نانو دارم و روی کامپیوتر پیغام میده که کابل شبکه قطع شده .
    من چند تا نانو هم استفاده کردم با POE های مختلف کابل رو هم عوض کردم از UPS هم استفاده کردم اما باز هم اینجوری می شه .
    ممکن هست که پالس فرکانسی دیگه باعث تاثیر روی نانو بشه و از کار بندازتش؟
    یه ترانس برق هم کنار اون محل هست اما فکر نکنم مشکل از اون باشه آخه همین الان که دارم این رو می نویسم یه ترانس برق هم کنار من هست اما هیچ مشکلی ندارم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    کابلت چند متر هست؟
    از آداپتور خود UBNTاستفاده می کنی
    اگر جوابت مثبت هست از کابل بهتری استفاده کن

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    از خود POE خودش استفاده می کنم ، کابل هم که دفعه اولم نیست دارم ازش استفاده می کنم از کابل 1 متری آماده استفاده کردم همین مشکل بود ، خودم هم کابل زدم باز همین مشکل بود ، حتی یو پی اس هم انداختم باز همین مشکل رو دارم . نکته جالب اینه که هر 11.5 ثانیه این ضربه رو می زنه انگار یه جور نوسان برق داشته باشه

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    9
    مشکل نداشتن ارت هست بار اضافی تو شبکه برق خالی نمیشه و ممکن هست lan دستگاه بسوزه من هم دقیقا مشکل مشابه داشتم برای اطمینان از باطری استفاده کن ببین همین مشکل پیش میاد یا نه

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    سلام
    آقا من تا الان 4 جا نانو استیشن ام 5 نصب کردم و بدون مشکل تونستم بهشون اینترنت بدم.
    الان یه جا هستم که وقتی نانو رو روشن می کنم هر 11.5 ثانیه یه پرش توی لامپ های فرکانس پشت نانو دارم و روی کامپیوتر پیغام میده که کابل شبکه قطع شده .
    من چند تا نانو هم استفاده کردم با POE های مختلف کابل رو هم عوض کردم از UPS هم استفاده کردم اما باز هم اینجوری می شه .
    ممکن هست که پالس فرکانسی دیگه باعث تاثیر روی نانو بشه و از کار بندازتش؟
    یه ترانس برق هم کنار اون محل هست اما فکر نکنم مشکل از اون باشه آخه همین الان که دارم این رو می نویسم یه ترانس برق هم کنار من هست اما هیچ مشکلی ندارم
    سلام
    با اجازه مدیر شبکه بازنشته بد قول
    من یه چند هفته ای روی ساختار چینش IC و دیگر قطعات این شرکت کار کردم
    به نظر من
    اگه می خوای بدی گارانتی که هیچی ولی اگه می خوای خودت بازش کنی
    یه چندتایی IC روی بردش هست از میون اونها یکیش شماره Ksz8721b هستش این IC رو دیتا شیتش رو می تونی از اینترنت گیر بیاری این قطعه اگه درست یادم باشه 48 پایه هستش
    حالا کاری که شما باید بکنید پایه چهلو هشتم این آی سی رو به یکش کنی یعنی به پتاسیل شاسی مدار برسونی تا ریست بشه اگه درست شد که هیچی اگه نشد باید این قطعه تعویض بشه
    کار این قطعه اینه که ولتاژ پرت لن رو برای سی پی یو مدار قابل فهم می کنه اگه لن شما قطع و وصل میشه ایراد از این قطعه هستش و ربطی به برق شهر نداره زیرا برق شهر بعد از ورود به POE رگوله می شه پس اعوجاجی که با فرکانس پایین در محیط وجود داره از قله موج برداشته میشه چون برق DC استفاده میشه و هر فرستنده برای اینکه مشکلی با محیط نداشته باشه قسمت نوسان سازش داخل یک غلاف قرار می گیره و به GND مدار وصل میشه .
    پس میمونه ضربه پیک تاپیک که باعث آسیب زدن میشه که آن هم باعث سوخت میشه نه قطع و وصل شدن .

ehsan653، imsi، yogishiip و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    9
    طبق فرمایش دوستم برق شهر بعد از ورود به POE کاملا رگوله میشه اما 4 تا سیم هست که مریوط به ولتاژ DC هست و 4 تا سیم دیگه مربوط به لن هست این اتفاق مربوط به Lan میشه و وقتی که lan میسوزه منظور همون به IC لن هست بطور مثال یه IC که بیشتر بهchip مشهور هست و مربوط به کارخونه سازنده میشه(RTL8201L) که مربوط به شرکت سازنده REALTEK هست.ما طبق تجربه خدمت دوستان عرض کردیم برای من هم همین اتفاق بارها افتاده البته نه فقط وایرلس تو شبکه محلی.یه بیمارستانی بود که ما پشتیبانی انو داشتیم که هر ما باید همراه خودمون 8 الی 10 کارت شبکه می بردیم تنها مشکل اونجا این بود که برق بیمارستان ارت نداشت و با زدن چاه ارت مناسب مشکل کاملا بر طرف شد.البته اگه لن شما از کار افتاده باشه با عوض کردن این IC که تو مادربوردها میتونید پیدا کنید مشکل شما کاملا برطرف خواهد شد.اون آزمایشی که گفتم با باطری انجام بدید حتما با لپ تاپ انجام بدید نه به PC که به برق وصل هست کلا آزمایش طوری انجام بدید که هیچ چیز به برق اونجا وصل نباشه.

imsi سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mghd نمایش پست ها
    طبق فرمایش دوستم برق شهر بعد از ورود به POE کاملا رگوله میشه اما 4 تا سیم هست که مریوط به ولتاژ DC هست و 4 تا سیم دیگه مربوط به لن هست این اتفاق مربوط به Lan میشه و وقتی که lan میسوزه منظور همون به IC لن هست بطور مثال یه IC که بیشتر بهchip مشهور هست و مربوط به کارخونه سازنده میشه(RTL8201L) که مربوط به شرکت سازنده REALTEK هست.ما طبق تجربه خدمت دوستان عرض کردیم برای من هم همین اتفاق بارها افتاده البته نه فقط وایرلس تو شبکه محلی.یه بیمارستانی بود که ما پشتیبانی انو داشتیم که هر ما باید همراه خودمون 8 الی 10 کارت شبکه می بردیم تنها مشکل اونجا این بود که برق بیمارستان ارت نداشت و با زدن چاه ارت مناسب مشکل کاملا بر طرف شد.البته اگه لن شما از کار افتاده باشه با عوض کردن این IC که تو مادربوردها میتونید پیدا کنید مشکل شما کاملا برطرف خواهد شد.اون آزمایشی که گفتم با باطری انجام بدید حتما با لپ تاپ انجام بدید نه به PC که به برق وصل هست کلا آزمایش طوری انجام بدید که هیچ چیز به برق اونجا وصل نباشه.
    سلام
    دوست عزیز مدارات الکترونیک از حفاظت نول استفاده می کند .
    نمیگم ارت چیز خوبی نیست ولی ارت برای موقعی خوبه که حجم کار بالا بره یعنی روی یه دکل چندتا آنتن و یا در یک مجموعه لوازم برقی دیگری نیز وجود داشته باشد که این حفاظت نول دیگه جواب نده
    اینم بگم سیم نول شیر شده همون سیم ارت هست که داکل هر ترانس مبدل اداره برق این اتفاق رخ می دهد یعنی اگه داخل ترانس برق مبدل ( سمت مشترکین ) سه دسته سلف داشته باشیم سه سر این سلف ها به هم متصل می شوند و سه فاز خروجی به سه سر دیگر کلاف وصل می شود برای اینکه بار شبکه متوازن باشه یه چاه ارت در محل ترانس احداث می شه و به او سه سر بهم متصل وصل میشه و سیم نول رو تشکیل میده و این برق نول همون GND مدار الکترونیکی می باشد.
    مبحثی که شما به آن پرداختین درست است ولی برای جایی که تعدد لوازم برقی باعث ایجاد جریان نشتی در سیم نول می شود که این باعث ایجاد اختلاف پتانسیل ناخواسته ای می شود که باعث ضرر زدن به ادوات مان می شود ولی وقتی یه دستگاه 12 وات بحثش پیش میاد ارت ضروری نیست مگر در ارتفاع بالای 50 متر که احتمال یونیزاسیون ملکولهای هوا و یا وحشتناکتر رعد برق وجود داشته باشد که بسیار ضروری به نظر می رسد.

mohsenhvac و imsi سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    والا من که از حرف های شما سر در نمیارم
    من می گم حتی به یو \ی اس هم وصل کردم باز همین مشکل رو دارم. یعنی هر ۱۱٫۵ ثانیه یه لحظه یه چشمک پشت دستگاه می زنه و اترنت رو قطع می کنه.
    ممکن هست که پالس الکتریکی مزاحمی باشه؟

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    والا من که از حرف های شما سر در نمیارم
    من می گم حتی به یو \ی اس هم وصل کردم باز همین مشکل رو دارم. یعنی هر ۱۱٫۵ ثانیه یه لحظه یه چشمک پشت دستگاه می زنه و اترنت رو قطع می کنه.
    ممکن هست که پالس الکتریکی مزاحمی باشه؟
    سلام
    دوست عزیز
    صحبت شما متین
    من هم عرض کردم
    یه همچین چیزی امکان پذیری در حدفرض هم نیست ولی خدا رو چه دیدی یه وقت هم شد
    ولی اون چیزی که از نظر علم الکترونیک و فیزیک می دونم هم فرکانسی که برای تغذیه دستگاه هست فیلتر می شه هم امواج خروجی که حاصل کار دستگاه هست
    پس با این توضیحی که شما در مورد قطعی پورت شبکه می گید با این طرز فکر امکان پذیر نیست
    حالا برای اینکه موضوع رو بیشتر درک کنید یه جور دیکه توضیح می دم
    اگه یه موج به صورت اعوجاج در شبکه شما وجود داشته باشه برای اینکه دستگاه های شما روشن نشه باید برایند موج اصلی با این موج پارازیت برابر صفر بشه حالا از شما یه سئوالی دارم به نظر شما چه چیزی می تونه پارازیتی با ولتاژ متوسط 220 ولت تولید کنه که فرکانس کاریش هم در هر 11.5 ثانیهبر خلاف فرکانس موج اصلی باشه ؟
    حالا این توضیحات همه باشن پس چجوریه که فقط پورت لن دستگاه خاموش میشه و خود مدار دوباره بارگذاری نمیشه؟
    نتیجه :
    اگه این توضیحی که شما دادید درست و دقیق باشه بدون کم و کاست
    فقط میمونه ایراد سخت افزاری خود دستگاه .
    مگر اینکه
    یه موردی باشه که با بررسی تخصصی تر اشکال پیدا بشه .
    ولی شما یه تست با یه نانو دیگه بزن .
    به احتمال غریب به یقین اشکال از IC هست که گفتم.

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    من با 3تا نانو این کار رو انجام دادم.
    روی شبکه تنها اثر نمی ذاره یهو چراغ های پشتش چراغ های قدرت سیگنال روشن و خاموش می شن. من حتی از تغذیه های مختلف هم استفاده کردم ، اما باز هم نشد

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

UPS آفلاین امتحان کردی یا آنلاین
    اگه آنلاین بوده آفلاین تست بزن
    محلت کجاست احتمالا زیر لینک فشار قوی نیست یا نزدیک پست برق یا احتمالا دستگاه صنعتی مانند پرس که رو cpu بذاره نزدیکش نیست اگه این طوری نباشه علت می تونه از CPU نانو باشه یا داغ میکنه یا فرکانس مدلش تطبیق نداره

اگه بتونی اطلاعات بیشتری از شرایط بهم بدی می تونم بیشتر کمکت کنم

imsi سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    اگر پست اولم رو خونده بودی می دیدی که من دقیقا همه شرایط رو توضیح دادم. مشکل از ترانس برق هم نیست چون خودم الان از زیر ترانس برق دارم این مطلب رو می نویسیم بدون هیچ مشکلی

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    اگر پست اولم رو خونده بودی می دیدی که من دقیقا همه شرایط رو توضیح دادم. مشکل از ترانس برق هم نیست چون خودم الان از زیر ترانس برق دارم این مطلب رو می نویسیم بدون هیچ مشکلی
    سلام
    دوست عزیز
    می دونی چرا آگاهی یه سئوال رو چندین بار می پرسه ؟

دلم می خواد به یه نتیجه ای برسی .
    شما دم دستت مولتی متر دارید ؟
    اگه جواب مثبته .
    هم ولتاژ خط قبل منبع و هم بعد منبع و فرکانس هر دو رو تست کن.
    جواب رو بهم بده

imsi سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    اگه موارد پست قبل رو نداری یک کامپیوتر با محافظ وصل کن به همون برق اگه هر 11.5 ثانیه برق قطع بشه روی کامپیوتر تاثیرش به وضوح دیده میشه .

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    داداش من از UPS به صورت افلاین استفاده می کنم . هم کامپیوتر هم نانو رو به UPS زدم.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

چشمک زدن چراغهای سیگنال ubnt

سیگنال پرش نانو استیشن

علت خاموش بودن چراغ سیگنال رادیو نانو استیشن

آنتن های نانو استیشن ام 5

مشکل لن نانو استیشن

چراغ سیگنال نانو

چشمک زدن چراغ پاور رادیو نانو اسیشن

مشکل لن در نانو استیشن

مشکل در signal نانواستیشن

نانواستیشن ام5